با توجه به شرایط به آمریکا مهاجرت کنم، کانادا یا اروپا؟

در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که با توجه به ویژگی های مالی و شخصیتی شما مهاجرت به قاره آمریکا برای شما بهتر است یا مهاجرت به اروپا؟

در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که با توجه به ویژگی های مالی و شخصیتی شما مهاجرت به قاره آمریکا برای شما بهتر است یا مهاجرت به اروپا؟ 

اروپا بهشت کارمندی | چرا به اروپا مهاجرت کنم؟

اگر شما میخواهید یک زندگی کارمندی روی روال را داشته باشید درست مانند کارمندی وزارت نفت یا کارمندان بیست سال پیش به قبل ایران مهاجرت به اروپا به شما پیشنهاد میشود، سیستم کاری اروپا به جز آلمان به این شکل است که شما به صورت روتین تا زمان بازنشستگی خود کار میکنید و بعد از آن مثل تمام توریست های اروپایی که در تخت جمشید، نقش جهان، بازار بزرگ تهران و دیگر مکان های تاریخی و تفریحی ایران دیدید در زمان بازنشستگی مانند مارکوپولو، ابن بطوطه و ... دور دنیا را در 80 روز بگردید. 

در اروپا معمولا خبری از پس انداز نیست چون به حساب های پس انداز مالیات زیادی تعلق میگیرد، در ضمن افرادی که میخواهند کاری را راه بیندازند معمولا مراحل زیادی را باید پشت سر بگذارند اما وام های کارمندی، تسهیلات، فروش های اقساطی و ... برای کارمندان برقرار است. اگر سودای راه انداختن کاری را در ذهن خود دارید به جز آلمان کشور های دیگر اروپا به شما پیشنهاد نخواهد شد. به طور کلی آرامش فکری در اروپا بسیار بیشتر از آمریکاست چون درگیری کمتری در سیاست جهانی دارند.

آمریکا کشور سرمایه گذاری | چرا به آمریکا مهاجرت کنم؟

در آمریکا جمع کارمندان دولت به صد هزار نفر نمیرسد و باقی بخش ها در دست بخش خصوصی است، کارمندان بخش های خصوصی عموما در آمریکا بسیار تحت فشار زیاد کار هستند اما کارآفرینی، کسب و کار و بیزنس در آمریکا بسیار راحت تر از کارمندی است. در آمریکا نیز قوانین مالیاتی سنگین است اما حساب هایی مخصوص پس انداز وجود دارد که مالیات کمتری به آنها تعلق میگیرد. در آمریکا شرکت ها مالیات کمتری از افراد عادی میپردازند و این خود حمایت از نظام سرمایه داری است.

البته با توجه به وضعیت فعلی سیاسی آمریکا و ایران تنها گزینه های تحصیلی و پناهندگی پیش روست که موسسه زانکو در مورد پناهندگی هیچ اقدامی انجام نمیدهد. اگر میخواهید یک رستوران زنجیره ای ، یک شرکت بزرگ آی تی و... راه بیندازید یا در بازارهای مالی به فعالیت بپردازید آمریکا کشور مناسبی برای شماست.

کانادا | بهشت کارمندی، مناسب کارآفرینی، بهترین برای سرمایه گذاری و به دور از سیاست

شما در اروپا باید پول درآوردن زیاد و استقلال مالی و زمانی را تا حدودی نادیده بگیرید، در آمریکا امنیت شغلی و همچنین امنیت سیاسی را اما کانادا کشوری است که هم برای کارمندان مناسب است، هم برای راه اندازی یک کسب و کار یا فعالیت در بازارهای مالی و با حاشیه ی سیاسی بسیار کمتر از آمریکا. کانادا برای شغل های رده نیمه متخصص و غیر متخصص تا سرمایه گذاران، کارآفرینان و... برنامه های مهاجرتی جداگانه دارد و به دلیل سیاست افزایش جمعیت نیروی مفید خود بسیار برای مهاجرت و تحصیل مناسب است.

نتیجه گیری : به آمریکا مهاجرت کنم یا اروپا؟ 

اگر یک زندگی بدون ریسک و روتین را میپسندید اروپا ، اگر میخواهید میانه روی کنید ، کاری راه بیندازید و حاشیه امنی داشته باشید کانادا و اگر ریسک پذیر و بی پروا هستید آمریکا به شما پیشنهاد میشود. آلمان، استرالیا و امارات نیز تا حدی به شرایط کانادا شبیه هستند. برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت از مشاورین موسسه زانکو با شماره 02122225334 تماس بگیرید. 

پیشنهاد سردبیر زانکو