یکی از کشورهایی که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت در رشته مدیریت شناخته می گردد کشور هلند می باشد که دانشجویان بسیار زیادی این کشور را به علت هزینه های پایین تر و کیفیت بالای دانشگاه هایش انتخاب می نمایند. از دیگر کشورهایی که نام بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت را به همراه دارد کشور دانمارک می باشد. این کشور طیف متنوعی از موضوعات تحصیلی را ارائه می نماید و در همه بخش ها به نوآوری، تجربه و تحقیق توجه ویژه ای شده است. دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در خارج از کشور می باشند یا به دنبال ادامه تحصیل در رشته مدیریت مالی در خارج از کشور هستند یا علاقه مند به تحصیل در مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مدیریت آموزشی و … در خارج از کشور می باشند می توانند کشور دانمارک را به عنوان کشور هدف خود تعیین کنند.

گرایش‌های رشته مدیریت

مدیریت در معنای لغوی، به برنامه‌ریزی، سازماندهی و تصمیم‌گیری اطلاق می‌شود. رهبری و ایجاد انگیزه جهت کنترل منافع فیزیکی، مالی و اطلاعاتی برای دست یافتن به هدف، را مدیریت می‌گویند. در واقع مدیریت به نوعی از دانش فردی گفته می‌شود که تلفیقی از اقتصاد، روانشناسی و جامعه‌شناسی را شامل می‌شود. این رشته گرایش های مختلف و متنوعی دارد.

برخی از گرایش های رشته مدیریت

 • مدیریت صنعتی
 • دولتی
 • بازرگانی
 • سازمانی
 • گمرک
 • گردشگری
 • کسب و کار
 • مدیریت بازاریابی
 • استراتژیک
 • مدیریت تکنولوژی
 • بانکداری
 • کارآفرینی
 • فناوری اطلاعات
 • مدیریت منابع انسانی
 • بیمه
 • مدیریت اجرایی

زبان تحصیل در رشته‌های مدیریت

زبان تحصیل در رشته‌های مدیریت در کشورهای مختلف متفاوت است. با این حال این رشته در اکثر کشورها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بنابراین تسلط شما به این زبان هر چه بیشتر باشد موفقیت شما در این رشته، بیشتر خواهد بود. متقاضیان اپلای رشته‌های مدیریت برای اینکه این در این رشته به زبان انگلیسی تحصیل کنند اغلب دانشگاه‌های آمریکا و کشور انگلستان را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. پیشنهاد می شود علاوه بر این کشورها، کشورهای دیگری را هم در اولویت خود قرار دهید تا شانس بیشتری برای پذیرش داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

بورسیه چیست؟

بهترین رشته های برای گرفتن بورسیه
در کشورهایی مثل آلمان، دوره کارشناسی به زبان آلمانی برگزار می‌شود. پس برای ورود به دانشگاه‌های این کشور باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید. با این حال در مقاطع تکمیلی، زبان تدریس، زبان انگلیسی است. اگر قصد دارید مقطع کارشناسی رشته‌های مدیریت را در دوره کارشناسی، به زبان انگلیسی بگذرانید می‌توانید کشور ترکیه را هم انتخاب کنید. دانشگاه ملی سنگاپور یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که مقاطع تکمیلی خود در رشته مدیریت را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌کند. برای این منظور داشتن مدرک تافل و یا آیلتس برای متقاضی ضرورت دارد.
گرایش انتخابی شما در رشته مدیریت یکی از مهم‌ترین مواردی است که تعیین کننده کشور و دانشگاهی خواهد بود که قصد تحصیل در آن را دارید. برای نمونه دانشگاه‌های کانادا و آمریکا جزو بهترین کشورها برای تحصیل در رشته MBA هستند.

بیشتر بخوانید:

شغل های مربوط به مدیریت و امور مالی در کانادا چقدر درآمد دارند؟

بورسیه رشته مدیریت

درآمد رشته‌های مدیریت

اپلای رشته‌های مدیریت و تحصیل در آنها می‌تواند آینده شغلی خوبی را برای شما رقم بزند. زیرا این رشته‌ها درآمدهای شغلی بسیار خوبی در سراسر جهان دارند. درآمد این رشته‌ها بر طبق گرایش تحصیلی شما متفاوت است. بهتر است بدانید درآمد مدیرانی که از طریق این رشته‌ها به کار مشغول شده‌اند طبق گرایش و کشوری که در آن مشغول به کار هستند متفاوت است.
برای نمونه کسانی که در گرایش سیستم‌های اطلاعاتی و کامپیوتری مدرک گرفته‌اند و به شغل مدیریتی این گرایش، مشغول هستند درآمدی در حدود ۱۰هزار دلار در سال دارند. همچنین فارغ التحصیلان گرایش تبلیغات و بازاریابی که در شغل مدیر تبلیغاتی مشغول هستند در حدود ۹هزار دلار در ماه، درآمد دارند. در این زمینه حقوق مدیران مالی و مدیران منابع انسانی نیز بین ۹ الی ۱۰ هزار دلار است.

بیشتر بخوانید:

رشته مدیریت در کانادا

بورسیه مدیریت در خارج از کشور

این رشته ی تحصیلی از درآمد و آینده ی شغلی بالایی برخوردار است. به همین دلیل دانشجویان معمولا علاقه مندند این رشته را در کشور های خارج، به دلیل بازار کار خوب، بگذارنند. معمولا کشور های خارجی در ارائه ی بورسیه مدیریت فعال بوده و برای جذب دانشجو بورسیه های فراوانی را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید:

رشته مدیریت پروژه و ساخت در کانادا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مدیریت در آلمان

کشور آلمان علاوه بر ارائه ی بورسیه های تحصیلی معمولا به دانشجویان این امکان را می دهد که در کنار تحصیل کار کرده و با حقوقی در حدود ۴۰۰ یورو در ماه هزینه های تحصیلی را پوشش دهند. برای دریافت بورسیه مدیریت در کشور آلمان می بایست علاوه بر دارا بودن معدل و نمرات خوب در دوره ی کارشناسی در سمینار های علمی نیز شرکت نمایید.
بعضی از موسسات در کشور آلمان، تنها با شرط گذراندن یک دوره ی تحصیلی مدیریت در آلمان این بورسیه را به دانشجویان ارائه می دهد. اما موسسه ی دیگری به نام تبادلات آکادمیک المان بدون این شرط، به دانشجویان بورسیه مدیریت ارائه می دهد و این در صورتی امکان پذیر است که از تحصیل دانشجو در این کشور بیش از یک سال نگذشته باشد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مدیریت در اتریش

برای دریافت بورسیه مدیریت در کشور اتریش باید دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشید تا بتوانید شانس خود را برای دریافت بورسیه مدیریت افزایش دهید. بورسیه مدیریت در کشور اتریش تمامی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور را تحت پوشش قرار می دهد.
همچنین شما با دریافت این بورسیه می توانید از کمک هزینه های تحصیلی و حقوق نیز برخوردار شوید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مدیریت در روسیه

دولت روسیه به منظور جذب داشجویان مدیریت بورسیه هایی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. بورسیه مدیریت در کشور روسیه در حدود ۱۳۰۰ روبل در ماه می باشد که تمامی هزینه های مربوط به شهریه ی مدیریت و خوابگاه دانشجویی را شامل می شود.
یکی از بورسیه های مدیریت در کشور روسیه، بورسیه بنجامین می باشد که در حدود ۵۰۰۰ دلار کمک هزینه به دانشجویان این رشته ارائه می دهد..

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مدیریت در بلاروس

تحصیل مدیریت در کشور بلاروس با دریافت بورسیه ملی این کشور همراه است. بورسیه ملی بلاروس برای دانشجویان مدیریت مبلغی در حدود ۱۰۰۰۰۰ روبل می باشد که شامل هزینه های تحصیلی و اقامت می شود.
این بورسیه با کمک هزینه های تحصیلی همراه می باشد که در حدود ۱۲۰۰۰۰۰۰ روبل می باشد. لازم به ذکر است که بورسیه مدیریت در این کشور به صورت سالانه است.

بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی 

افرادی که دارای دیپلم دوازده ساله تحصیلی می باشند و قصد مهاجرت تحصیلی را دارند بایستی بر حسب علایق خود و پیش زمینه قبلی رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند. از آنجایی که در تمامی سازمان ها و ارگان ها در زیر شاخه های مربوط به مدیریت نیاز مبرم به نیروی کار وجود دارد و میزان حقوق پرداختی به مدیران بالاتر می باشد، دانشجویان تمایل دارند که در رشته های مدیریت ادامه تحصیل دهند و به همین علت دانشگاه های بسیار زیادی در سرتاسر دنیا رشته های مربوط به مدیریت را پوشش می دهند.

بیشتر بخوانید:

آیا دانشگاه های کانادا فاند میدهند؟
یکی از کشورهایی که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت در رشته مدیریت شناخته می گردد کشور هلند می باشد که دانشجویان بسیار زیادی این کشور را به علت هزینه های پایین تر و کیفیت بالای دانشگاه هایش انتخاب می نمایند. از دیگر کشورهایی که نام بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت را به همراه دارد کشور دانمارک می باشد. این کشور طیف متنوعی از موضوعات تحصیلی را ارائه می نماید و در همه بخش ها به نوآوری، تجربه و تحقیق توجه ویژه ای شده است. دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در خارج از کشور می باشند یا به دنبال ادامه تحصیل در رشته مدیریت مالی در خارج از کشور هستند یا علاقه مند به تحصیل در مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش، مدیریت مالی، مدیریت کسب و کار، مدیریت آموزشی و … در خارج از کشور می باشند می توانند کشور دانمارک را به عنوان کشور هدف خود تعیین کنند.

بورسیه رشته مدیریت
مهاجرت تحصیلی و انتخاب بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی برای افراد متقاضی که شرایط اولیه مهاجرت در این مقطع را داشته باشند در بسیاری از کشور ها وجود دارد. به عنوان مثال چون رشته مدیریت جز رشته هایی هست که در سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف نیاز به نیروی کار مدیریت در این شاخه وجود دارد و قطعاً بازار کار خیلی خوب در این رشته در مقایسه با رشته های دیگر دارد، شرایط اولیه ورود به رشته مدیریت در مقطع لیسانس مثل مقاطع دیگر و رشته های دیگر بدین صورت است که فرد متقاضی باید مدارک تحصیلی خود را برای ادامه تحصیل در این مقطع ارائه دهد. یعنی دیپلم ۱۲ ساله داشته باشد و داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 می تواند به فرد کمک کند که در کشورهای اروپایی و کشورهای انگلیسی‌زبان مثل انگلستان، کانادا، استرالیا و امریکا برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کند. لازم به ذکر است یکی از کشورهای ایده آل برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت کشور هلند می باشد این کشور دانشجویان متقاضی بسیاری را هر ساله پذیرا میباشد. هلند به علت هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه که این کشور دارد مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. لازم به ذکر است با توجه به اینکه برخی کشورهای اروپایی مثل آلمان و اتریش و نروژ دارای نظام آموزشی رایگان می باشند تحصیل رشته های مدیریت در این کشورها نیز برای افراد متقاضی امکان پذیر می باشد ولی برای ورود به مقطع لیسانس در دانشگاه های مدیریت این کشورها افراد باید آزمون ورودی این کشورها را انجام دهند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در کشورهای انگلیسی زبان در رشته مدیریت دارند باید توجه داشته باشند که کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا می تواند مقصد مناسبی برای آنها باشد، بین این دو کشور نیز کشور کانادا بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت می باشد شرایط اقامتی و مهاجرتی این کشور نسبت به کشورهای دیگر انگلیسی زبان مناسب تر است و افراد متقاضی برای ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا باید مدرک حداقل آیلتس ۶ را داشته باشند و در برخی از دانشگاه ها ممکن است از فصل 6.5 را بخواهند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر کشورها 3 الی 4 سال به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید:

بورسیه تحصیلی در کانادا

بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد

فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور یا سایر رشته ها شامل چندین مورد می باشد. به طور مثال، میزان هزینه های تحصیل در رشته های مدیریت ، کیفیت دانشگاه های کشورهای گوناگون، نرخ بیکاری در کشور مقصد و … عامل های مهمی هستند که در معرفی بهترین کشور برای مهاجرت در رشته مدیریت شناخته می گردد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مدیریت بازرگانی در خارج از کشور یا ادامه تحصیل در سایر رشته های مدیریت در مقطع فوق لیسانس را دارند بایستی دارای مدرک لیسانس باشند و اگر مدرک خود را در رشته های دیگر اخذ نموده باشند بایستی دارای سوابق کاری در زمینه مدیریت باشند. به طورکلی مدت زمان لازم جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای رشته های مدیریتی در خارج از کشور بین ۱ الی ۲ سال می باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶٫۵ برای دانشگاه های بین المللی مورد نیاز می باشد. در خصوص انتخاب بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت، فاکتورهای مختلفی در کشورهای مهاجر پذیر و پذیرنده برای فرد متقاضی وجود دارد که چندین مورد از این فاکتورها را خدمت شما در این بخش ارائه می دهیم. به طور مثال هزینه های تحصیل در رشته مدیریت، کیفیت دانشگاهها و رنکینگ علمی دانشگاه‌ها، نرخ بیکاری در کشور مقصد و موارد دیگر می‌تواند از عوامل مهم می‌باشد که در پروسه مهاجرت تحصیلی در خصوص بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت به شمار می رود. افراد متقاضی برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشورهای مختلف باید مدرک لیسانس خود را در کنار مدرک زبان آیلتس 6.5 ارائه دهند. معمولاً در کنار داشتن مدرک لیسانس از فرد متقاضی سابقه کار مدیریتی نیز در برخی از کشورها خواسته می‌شود. دوره مقطع فوق لیسانس در اکثر کشورها بین ۱ الی ۲ ساعت به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید:

شهریه دانشگاه‌های کانادا

بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت در مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری بایستی دانشجویان دارای مدرک فوق لیسانس باشند و بایستی بتوانند سوپروایز یا استاد راهنمایی را در کشور هدف خود پیدا نمایند. داشتن رزومه تحصیلی قوی و مقالات متعدد علمی و پژوهشی برای اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دکترای مدیریت بسیار مهم می باشد. دانشجویان بایستی برای تحصیل در رشته مدیریت مالی در خارج از کشور یا در سایر رشته های مدیریتی در مقطع دکتری بایستی حداقل آیلتس ۷ را ارائه نمایند. در برخی از کشورها نظیر کانادا، استرالیا، آمریکا و … دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکترا را دارند بایستی مدرک آزمون GRE یا GMAT را داشته باشند. یکی از شرایطی که یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت معرفی می نماید، توجه آن کشور به تحقیق و توسعه و حمایت مالی از دانشگاه ها برای ترویج تحقیقات علمی در زمینه های مختلف می باشد. دانشجویانی که در مقطع دکترا قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت دارند بیشتر در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی فعالیت می نمایند. بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت در مقطع دکترا، با توجه به اینکه قوانین هر کشوری متفاوت می باشند بدین صورت است که در مقطع دکترا اکثر کشورها از یک قانون تبعیت می کنند. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا فرد متقاضی بایستی یک سوپروایزر یا استاد راهنما از طرف یکی از دانشگاه‌های کشور مقصد داشته باشد تا بتواند در مقطع دکترا برای پذیرش دانشگاه اقدام کند. داشتن رزومه علمی قوی، پژوهش در رشته تحصیلی خود، داشتن مقالات داخلی و بین المللی، نمرات تحصیلی خیلی خوب و سابقه مدیریت و داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس ۷ می تواند به فرد متقاضی کمک کند تا در مقطع دکترا پذیرش تحصیلی و تایید استاد سوپرایز را داشته باشد. لازم به ذکر است در برخی کشورهای انگلیسی زبان مثل کانادا، استرالیا و آمریکا دانشجویان در مقطع دکترا برای تحصیلات تکمیلی خود بایستی مدرک GRE و GMAT را ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

پذیرش در دانشگاه‌های کانادا

بورسیه رشته مدیریت  

بهترین کشور برای کار دانشجویی و ادامه تحصیل در رشته مدیریت

افرادی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف را دارند در خصوص بهترین کشور برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت موردی که برای افراد متقاضی بسیار مهم است، بحث تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد می باشد تا بتوانند به واسطه کار کردن بخشی از هزینه‌های خود را جبران کنند. به طور معمول در اکثر کشورها به دانشجویان بین‌المللی در مقاطع مختلف تحصیلی مثل لیسانس و فوق لیسانس اجازه کار دانشجویی به مدت ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته کار دانشجویی داده می‌شود و در مقطع دکترا نیز به مدت ۳۰ ساعت در هفته به افراد متقاضی اجازه کار دانشجویی داده می‌شود. افرادی که در اتحادیه اروپا مشغول به کار هستند در صورتی که بتواند کار مناسب پیدا کنند می توانند در هر ساعت ۹ الی ۱۲ یورو دریافت داشته باشند و افرادی که در کانادا مشغول به کار هستند درآمد آنها در طول هر ساعت ۱۱ تا ۱۵ دلار می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

دانشگاه های برتر کانادا

بورسیه تحصیلی دانشگاه برونل لندن

ارائه دهنده بورسیه تحصیلی برای مقاطع PhD

بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین المللی غیر از EEA

ارائه بورسیه تحصیلی به ارزش ۵ هزار یورو به دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی دانشگاه آمستردام هلند

ارئه دهنده بورسیه تحصیلی به ارزش ۲۵ هزار یورو که هزینه های زندگی و تحصیل را شامل می گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه توئنت هلند

ارائه دهنده بورسیه ای به ارزش ۳ تا ۲۵ هزار یورو

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک

بورسیه تحصیلی دولت دانمارک کل شهریه یا جزئی از شهریه را به عنوان کمک هزینه افراد اعطا می نماید.

بورسیه تحصیلی اراسموس موندس در دانمارک

این بورسیه برای تبادل دانشجو در کشور دانمارک ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه وست کانادا

ارائه دهنده بورسیه تحصیلی از ۸ الی ۱۲ هزار دلار می باشد در لیسانس تجارت، لیسانس هنر و MBA

بورسیه تحصیلی کالج هامبر هلند

ارائه دهنده بورسیه ای بین ۳ الی ۵ هزار دلار

بورسیه تحصیلی دانشگاه سالزبورگ اتریش

دانشگاه سالزبورگ به دانشجویان بین المللی در همه رشته ها ماهیانه در حدود ۶۰۰ یورو بورسیه تحصیلی پرداخت می نماید

بورسیه تحصیلی دانشگاه دانوب در اتریش

این دانشگاه به دانشجویان بین المللی در حدود ۱۲۰۰ یورو به عنوان بورسیه پرداخت می نماید.

بیشتر بخوانید:

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو