یکی از کشورهای قوی و پیشرفته در زمینهء تحصیلات ، کانادا است که سالانه افرادی زیادی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل به آن مهاجرت میکنند. همچنین آرزوی خیلی از والدین قبولی فرزندانشان در  دبیرستان های کانادا است از این رو به دنبال بهترین روش برای اخذ ویزای دانش آموزی میباشند ، موسسه مهاجرتی زانکو با هدف تسهیل در تمام امور مهاجرتی از جمله اخذ ویزای تحصیلی کانادا میتواند در جهت تحقق آرزوها و  آینده ای روشن تر برای فرزندانتان به شما یاری رساند 

تحصیل در دبیرستان های کانادا برای متقاضیانی در رده سنی 14 تا 19 سال امکان پذیر می باشد و شخصی که متقاضی تحصیل در دبیرستان های کانادا می باشد باید بتواند انگیزه نامه قوی در خصوص علت و دلیل تحصیل در این کشور ارائه دهد. با این توضیح می توان گفت که کانادا از دانش آموزان با انگیزه و با استعداد برای تحصیل در دبیرستان های این کشور استقبال می کند. تحصیل در دبیرستان های کانادا دوزبانه بوده و شخص علاه بر اینکه زبان انگلیسی را به خوبی می آموزد در کنار آن به یادگیری زبان دیگری نیز می پردازد. اگر می خواهید از شرایط عمومی تحصیل در کانادا اطلاعات بیشتری دریافت نمایید میتوانید با مشاورین زانکو تماس حاصل فرمائید.

 

تحصیل در دبیرستان های کانادا و نظام آموزشی در این مقطع
 

در کانادا آموزش و پرورش و سیستم آموزشی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. مسئولیت تأمین سیستم آموزشی با دولت های فدرال، استانی و محلی می باشد و هر استان مسئول نظارت بر سیستم آموزشی خود می باشد. به طور معمول دانش آموزان از سن 6 سالگی و در برخی استان ها از 5 سالگی تحصیل خود را شروع می کنند و تا سن 16 سالگی تحصیل به صورت اجباری می باشد که در برخی از استان هایی نظیر منیتوبا، نیوبرانزوئیک، اونتاریو سن اجبار تحصیل تا 18 سالگی می باشد. توجه داشته باشید که گاهی در برخی ایالت ها سن شروع مدرسه و سن پایان متفاوت می باشد. به طور معمول در اکثر مناطق کانادا ،دانش آموزان 180 تا 190  روز در سال به تحصیل مشغول می باشند و  شروع سال تحصیلی به صورت رسمی از سپتامبر آغاز و در ژوئن به پایان می رسد .

 

تحصیل در دبیرستان های کانادا

 

تحصیل در دبیرستان های کانادا

در حال حاضر کانادا یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقصدهای مهاجرتی برای تحصیل در دوره دبیرستان به شمار می رود و تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان خارجی که قصد تحصیل در این مقطع دارند، کانادا را به عنوان بهترین کشور دنیا برای تحصیل در دبیرستان به حساب می آورند. هم مدارس دولتی، هم خصوصی و هم شبانه روزی کانادا در مقطع دبیرستان، پذیرای دانش آموزان بین المللی در این مقطع تحصیلی هستند تا پس از تکمیل دوره تحصیل اجباری خود، برای آموزش در مقاطع بالاتر آمادگی پیدا کنند.

در طی سال های اخیر، تعداد دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان داشته اند، به شدت رو به افزایش بوده و آمارشان دائما در حال بیشتر شدن است. در رابطه با این موضوع، باید اظهار کنیم که در طی بیش از پنج سال اخیر، میزان ثبت نام دانش آموزان خارجی در دبیرستان های کانادا، ۵۵ درصد افزایش داشته است.

تحصیل در دبیرستان های کانادا فرصت مناسبی برای دانش آموزان خارجی است.
میزان ثبت نام دانش آموزان خارجی در سال های اخیر به شدت رو به رشد بوده و در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۲۰۱۹ به ۴۰ هزار نفر در سال رسیده است.
شمار کل دانش آموزان خارجی در سال ۲۰۱۹ تقریبا بیش از ۶۴۲ هزار نفر بوده و تا کنون بیشتر هم شده است.
سیستم آموزشی در مدارس و دبیرستان های کانادا، به خوبی در سطح بین المللی شناخته شده و به یک جایگاه بسیار ارزشمند رسیده است. در سال ۲۰۱۹ تخمین زده شد که بیش از ۶۴۲ هزار دانش آموز بین المللی در کانادا مشغول به تحصیل بودند و به واسطه امکانات آموزشی پیشرفته و مدرنی که در این کشور وجود دارد، این آمار هر سال رو به افزایش است.

دانش آموزان بین المللی در مقطع دبیرستان و مقاطع دیگر، از احترام و ارزش بالایی در مدارس کانادا برخوردارند و علاوه بر این، هم دولت فدرال و هم مقامات استانی این کشور، دائما در تلاش هستند تا با فراهم کردن زمینه های مناسب، تعداد بیشتری از دانش آموزان خارجی را به این کشور جذب کنند و به آن ها کمک کنند که حتی پس از اتمام دوره تحصیل‌شان نیز در کانادا بمانند.

 

شرایط اسکان دانش آموز در کانادا


از آنجایی که والدین همیشه نگران تنها بودن فرزندان خود در طول دوره تحصیلی میباشند، دولت کانادا این امکان را برای والدین فراهم نموده که پدر یا مادر بتوانند فرزند خود را همراهی نمایند. دانش آموز تا قبل از رسیدن به سن قانونی، جهت اقامت در صورتیکه یکی از والدین (پدر,مادر ، مادربزرگ ، پدربزرگ) او را همراهی نکند، میتواند با یکی از اقوام خود که ساکن کانادا می باشد، زندگی کند و یا در پانسیون ها و یا مدارس شبانه روزی مورد تایید آموزش و پرورش کانادا اقامت گزیند.

 

شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان


سیستم آموزشی کارآمد، برنامه های درسی پیشرفته و معلمان کاردان، عواملی هستند که تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان را به گزینه ای جذاب برای دانش آموزان ایرانی تبدیل می کنند. در این مقاله قصد داریم همه جوانب تحصیل در دبیرستان های کانادا و موقعیت هایی که با این کار پیش روی دانش آموزان و والدین آنها قرار می گیرد را به صورت واقعی بررسی نماییم.

تحصیلات در مقطع دبیرستان در کانادا به چه شکل صورت می گیرد؟
کانادا از جمله کشورهایی است که توجه ویژه ای به بحث آموزش معطوف داشته است. اختصاص ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور به امور آموزشی، نشان می دهد که کانادایی ها قصد دارند از طریق افزایش کیفیت سیستم آموزشی خود به توسعه پایدار دست یابند.

 

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا از قرار ذیل است:

  • پاسپورت شخص متقاضی با مدت اعتبار بیشتر از 6 ماهتحصیل دکترا در اتریش
  • ارائه پاسپورت قیم قانونی جهت دانش آموزان زیر 18 سال الزامی می باشد.
  • ارائه دو قطعه عکس از شخص دانش آموز
  • شناسنامه شخص دانش آموز و قیم قانونی دانش آموز
  • نامه بانکی
  • مدرک زبان (در صورت نیاز)
  • سوابق تحصیلی دانش آموز و ریز نمرات
  • دارا بودن توصیه نامه از آخرین مدرسه دانش آموز مبنی بر رضایت رفتاری، اخلاقی و شرایط تحصیلی دانش آموز
  • پرداخت شهریه مدرسه (بین 30 درصد تا تمام شهریه) براساس درخواست مدرسه

 

lnhvs ;hkhnh

 

آنچه درباره تحصیل در دبیرستانهای کانادا باید بدانید.
کشور کانادا جزء دسته کشورهایی محسوب میشود که دارای بهترین نظام آموزشی در همه مقاطع تحصیلی میباشد و هرساله صدها دانش آموز و دانشجو از نقاط مختلف جهان برای ادامه تحصیل در دبیرستانهای کانادا اقدام می کنند.کیفیت آموزشی در مدارس کانادا بسیار بالاست،به طوریکه دانش آموزان فارغ التحصیل با معدل بالای ۸۵ در هر دانشگاه و رشته ای پذیرفته میشود. دانش آموزان در مقطع دبیرستان ( کلاس ۸ الی ۱۲) میبایست ۸۰ واحد درسی ( ۱۲ کورس) را بگذرانند تا موفق به کسب مدرک دیپلم شوند. برخی از دروسی که دانش آموزان می گذرانند عبارتند از: انگلیسی، ارتباطات در انگلیسی، علوم اجتماعی، ریاضی، علوم، فیزیک و هنر.

شرایط اسکان دانش آموز در کانادا:
از آنجایی که والدین همیشه نگران تنها بودن فرزندان خود در طول دوره تحصیلی میباشند، دولت کانادا این امکان را برای والدین فراهم نموده که پدر یا مادر بتوانند فرزند خود را همراهی نمایند. دانش آموز تا قبل از رسیدن به سن قانونی، جهت اقامت در صورتیکه یکی از والدین (پدر / مادر / مادربزرگ / پدربزرگ) او را همراهی نکند، میتواند با یکی از اقوام خود که ساکن کانادا می باشد، زندگی کند و یا در پانسیون ها و یا مدارس شبانه روزی مورد تایید آموزش و پرورش کانادا اقامت گزیند.

هزینه تحصیلی دانش آموزان دبیرستانی در کانادا:
هزینه تحصیل دانش آموزان بر حسب شهر محل تحصیل و همچنین مقطع تحصیلی، مبلغی حدود ۱۴۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار سالیانه میباشد.

 

سطح زبان دانش آموزان در کانادا:


دانش آموزان برای تحصیل در دبیرستانهای کانادا، نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند، زیرا یکی از دلایل اصلی تحصیل در مدارس کانادایی، یادگیری زبان انگلیسی میباشد. پس از ورود دانش آموزان به مقطع دبیرستان، سطح زبان آنان توسط مسئولان آموزش و پرورش سنجیده میشود و دوره های لازمه بر اساس سطح دانش انگلیسی دانش آموزان برای آنها برگزار می شود و همچنین دانش آموزان را به کلاسهای عادی فرستاده و یا در کنار این دوره های آموزشی، کلاسهای فشرده زبان و دوره های فشرده مکالمه برگزار میکنند تا اطمینان حاصل نمایند که دانش آموزان توانایی برقراری ارتباط با محیط اطراف خود را دارند. این سوال که آیا احتمال دارد دانش آموز یک سال تحصیلی عقب بیفتد همیشه برای والدین پیش می آید. ولی باید گفت احتمال این امر بسیار بعید میباشد، چرا که اکثریت دانش آموزان دارای سطح تحصیلی خوب در کشور خود هستند و تنها مانع موجود را میتوان سطح زبان بیان کرد، که اکثریت دبیرستانها و اساتید با این مسئله آشنا هستند و نحوه برطرف کردن ضعف زبان دانش آموز و پیشرفت آن از مهارتها و تخصص های آنان میباشد.

واحد های درسی و ترم تحصیلی دبیرستان ها در کانادا:


در کانادا، در هر گرید تحصیلی از دبیرستان (گرید ۸ / ۹/ ۱۱/۱۰ و ۱۲) دانش آموزان باید ۸ واحد درسی را که برخی از آنان اجباری و برخی دیگر اختیاری است، را انتخاب کنند. برخی از مدارس سال تحصیلی را به ۲ ترم تقسیم می کنند که مدت هر ترم ۵ ماه است. دانش آموزان در شروع ترم ۸ واحد درسی (در زیر نام دروس ذکر شده است) را انتخاب می کنند که با راهنمای مشاورین مدرسه، ۴ واحد درسی را در ترم اول و ۴ واحد درسی دیگر را در ترم دوم به پایان می رسانند.

پیشنهاد سردبیر زانکو