در این مقاله سعی بر این بوده که تحصیل کردن در فرانسه، مدرک‌های لازم و شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور فرانسه و دریافت انواع اقامت دائم و موقت از روش تحصیل کردن در کشور فرانسه را در این نوشتار علمی به طور کامل مورد بررسی قرار داده و شرایط کلی آن را به شما بگوییم . مدرک‌های لازم جهت تحصیل کردن در کشور فرانسه چه بوده است؟ هزینه‌های موجود برای تحصیل و زندگی در دانشگاه‌ها و خود کشور فرانسه به چه صورت بوده است؟

تحصیل کردن در کشور فرانسه و شرایط کلی آن:

در این مقاله سعی بر این بوده به طور کامل با تمام شرایز تحصیل در کشور فرانسه به صورت کلی آشنا شده و انواع روش‌های آن را برای شما توضیح دهیم و این مقاله به صورت علمی به طور کامل مورد بررسی قرار داده شده است و شرایط کلی آن را با تمام جزئیات به شما بازگو خواهیم کرد. حال سوال‌های اساسی که در این بحث پیش می‌آید این بوده است که مدرک‌های لازم جهت تحصیل کردن در کشور فرانسه چه بوده است؟ هزینه‌های موجود برای تحصیل و زندگی در دانشگاه‌ها و خود کشور فرانسه به چه صورت بوده است؟ سوال اساسی این بوده که دانشجو مجوز کار کردن در هنگام تحصیل در کشور فرانسه را دارا می‌باشد؟با ما همراه باشید تا به صوت کلی تمام مسائل را برای شما بازگو کرده و هدف ما بهبود دانش مهاجرت برای شما عزیزان در سرتاسر دنیا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور بوده است.

تحصیل در فرانسه           

کشور فرانسه:

کشور فرانسه از بزرگترین کشورها در سمت اروپا می‌باشد. کشور فرانسه با کشورهایی چون آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ از قسمت شمال شرقی، و کشورهای سوئیس و ایتالیا از سمت جنوب شرقی و کشور اسپانیا از سمت جنوب غربی و در نهایت کشور انگلیس از راه کانال انگلیس با کشور فرانسه دارای مرز مشترک بوده است. کشور فرانسه تحت عنوان دروازه‌ي ورود به قاره اروپا به حساب می‌آید، به این دلیل که تعدادی فرودگاه بین المللی بسیار بزرگ در این کشور موجود بوده است که لازم به ذکر است که دو مورد از این فرودگاه‌ها در شهر پاریس قرار گرفته است. کشور فرانسه یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری موجود در جهان بوده است. دلیل‌های بی‌شماری وجود داشته که باعث شده است اشخاص بسیار زیادی از سراسر جهان فصد بازدید کردن از این کشور متنوع و زیبا را داشته باشند و از کشور  فرانسه لذت ببرند. مثال‌هایی از قبیل زیبایی‌های طبیعی، آب و هوای کم‌نظیر، فعالیت‌های تفریحی و ورزشی در فضای باز از جمله زمین‌ گلف، موزه هنری و انواع گالری‌ها و مواردی از این قبیل. از نکات مهم دیگر اشاره به مردم این کشور بوده که بسیار مودب و بسیار رسمی هستند. مردم فراسه بسیار در ظاهر شیک‌پوش بودند و از نظر ظاهری و لباس اهمیت خاصی به خود می‌دهند و در این جهت شناخته‌شده هستند و بعضی از کشورها از همین جهت شهروندان فرانسه را افرادی متکبر نام‌گذاری کرده‌اند همچنین کشور فرانسه از نظر امکانات کشوری بسیار پیشرفته و بسیار مناسب برای زندگی بوده است هزینه‌ها به مراتب نسبت به سایر کشورها پایین‌تر بوده و مردمان این کشور از درک و فهم بالایی برخوردار هستند که سکونت برای شهروندان را بسیار راحت‌تر می‌کند.

کشور فرانسه

در کشور فرانسه 22 منطقه واقع شده که هریک از این منطقه‌ها از بخش‌های دیگری تشکیل می‌شود. از قسمت شمالی تا جنوبی این کشور گسترده می‌توانید نوع‌های مختلف آب و هوایی را تجربه کنید. بدون در نظر گرفتن شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه، امکان صحبت در مورد فرانسه وجود ندارد. شهر پاریس یکی از شهرهای زیبا و یکی از باشکوه‌ترین پایتخت‌های کل جهان به حساب می‌آید برج ایفل و موزه لوور پاریس در این شهر قرار گرفته است. شهر پاریس نمونه‌‌ي ثروت و طراحی و شکوه است و در نتیجه جزو منطقه‌های بسیار گران شمرده می‌شود. جاذبه‌های فرهنگی و دیدنی بسیارزیادی در پاریس یافت می‌شود. در حدود بیشتر از 60 میلیون نفر در کشور فرانسه ساکن هستند و زبان‌های فرانسه و انگلیس در کشور فرانسه به طور رسمی متداول بوده است. واحد پول کشور فرانسه یورو بوده است. صنایعی از قبیل جنگلبانی، ماهیگیری، حمل و نقل، انواع ماشین آلات و مناطق دیدنی دیگر صنعت گردشگری و اقتصاد این کشور را شامل می‌شود. کشور فرانسه جزو مکان‌هایی در جهان بوده است که بسیار زیبا بوده و صنعت گردشگری در این کشور از رونق بالایی برخوردار بوده است. پس طبق صحبت‌های گفته شده در خصوص کشور فرانسه دلیل‌های زیاد و بی‌شماری موجود بوده که چرا تحصیل در این کشور برای افراد زیادی از سراسر جهان به خصوص ایران جذاب بوده است و از موارد مهم‌تر می‌توان به دارا بودن کمترین هزینه‌ي شهریه، هزینه‌ي زندگی پایین و فرصتی بزرگ برای کسب علم و فناوری در این کشور شگفت انگیز بوده است و مزیت اخذ مدرک معتبر از مهم‌ترین مراکز علمی و آموزشی دنیا را دارا خواهید شد.

مکان‌های دیدنی فرانسه

تحصیل کردن در کشور فرانسه و تحصیل کردن در مدارس آن:

اگر شما در کشور فرانسه سکونت و زندگی می‌کنید، فرزندان شما مجوز تحصیل و آموزش رایگان را در این کشور دارا هستند که به صورت کلی از استاندارد‌های بالایی برخوردار بوده است. سیستم آموزشی و تحصیل کردن در کشور فرانسه طی چندین مرحله انجام می‌شود که در ادامه خلاصه‌ای از این سیستم را در کشور فرانسه به صورت کلی برای شما بازگو خواهیم کرد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها مهد کودک، آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاه‌ها بوده است. تعداد زیادی از آموزان در کشور فرانسه در مدرسه‌های محلی ثبت‌نام انجام می‌دهند که آموزش در این مکان‌ها به صورت کاملا رایگان بوده است. با این اوصاف، این امکان وجود دارد که خانواده‌های خارجی مدرسه‌های بین المللی را برای انتقال دادن و تحصیل فرزندشان از آموزش دادن به یک زبان و برنامه‌ي درسی خاص در نظر گرفته باشند. کر این نکته بسیار واجب بوده است که تحصیل کردن در کشور فرانسه برای بچه‌های بین 6 تا 16 سال به صورت کاملا اجباری بوده است، تعداد کثیری از کودکان در سن 3 سالگی وارد پیش دبستان شده و بیشتر از 50 درصد افراد 18 تا 21 ساله در کشور فرانسه در حال اموزش در سطح‌های عالی این کشور می‌باشند.

 

تحصیل کردن در کشور فرانسه در دوره‌ي کارشناسی:

برنامه‌های آموزشی طی دوره‌ی کارشناسی در کشور فرانسه در تعداد بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها وجود داشته است. جهت تحصیل کردن در کشور فرانسه در دوره‌ي کارشناسی، میبایست مدرک دیپلم دبیرستان خود را یا گواهی معادل آن را به صورت رسمی و بدون نقص داشته باشید. مدت زمان تحصیل در فرانسه در کالج یا دانشگاه از نیمه ماه سپتامبر تا پایان ماه ژوئن ادامه خواهد داشت. بعضی از موسسه‌ها و کالج‌ها برایشان این امکان وجود داشته است که در طول سال نیز ثبت نام انجام دهند. اگر شما دوستدار شرکت در یک موسسه‌ي آموزشی عالی در کشور فرانسه نیز هستید، بایستی در وهله‌‌ي اول تحصیل کردن در کشور فرانسه را زودتر از زمان مشخص شده شروع کنید و درخواست خود را به طور حداقل 3 ماه قبل از شروع شدن دوره‌ی مد نظر خود شکل دهید. کشور فرانسه تعداد بسیار زیادی از گزینه‌های تحصیلی را برای دانشجوهای کارشناسی همراه سایر کشورهای اروپایی با گواهی زبان شکل می‌دهد. باتوجه به این نکته دانشجوها نیاز صد در صد به اخذ گواهی زبان فرانسه را دارا نبوده‌اند و درکل شرایط را برای تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه آسان‌تر می‌کند.

تحصیل در دوره‌ي کارشناسی فرانسه
راه‌های بسیار زیادی برای اطلاع از واجد شرایط بودن برای تحصیل کردن در کشور فرانسه وجود داشته است همانند طی کردن دوره‌های آمادگی جهت تحصیل در این کشور. این دوره‌ها در جهت آمادگی بیشتر و باعث می‌شود که دانشجوهای دوره‌ي کارشناسی قبل از شروع شدن مقطع خود، دوره آموزشی بسیار مناسبی کسب کنند. و سطح زبان انگلیسی خود را به صورت حرفه‌ای طی دوره‌های آمادگی زبان بهبود دهد. اگر شما خواهان تحصیل کردن در کشور فرانسه هستید میبایست مهارت‌های زبان خود را به شدت افزایش دهید و زبان شما به قدری خوب باشد تا در کلاس‌ها شرکت کرده و سخنرانی‌ها را به طور کامل متوجه شوید. بعضی از دانشگاه‌ها در کشور فرانسه خواهان مدرک زبان فرانسه هستند، این در صورتی بوده است که بعضی دیگر از دانشگاه‌ها به مهارت انگلیسی بالا نیاز داشته و به ان اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و در حالت کلی داشتن مدرک زبان فرانسه جزو رکن‌های اصلی نبوده است. در نتیجه این دوره‌های آموزشی توان شما را برای شرکت در هر یک از آزمون‌های زبان که دانشگاه‌ها خواهان آن هستند، آماده‌تر می‌کند.
طول مدت تحصیل برای دوره‌ي لیسانس بستگی به برنامه و رشته‌ي تحصیلی شما دارد که می‌تواند باهم در تفاوت باشد. اما توجه کردن به این نکته بسیار مهم بوده است که مدرک‌ها در تعدادی از دانشگاه‌های دولتی در کشور فرانسه به طور معمول به مدت حداکثر 4 سال طراحی می‌گردد. با توجه به این نکته، تعداد بسیاری از موسسه‌های این کشور و دانشگاه‌ها نیز شامل دوره‌های متفاوتی هستند که شامل دوره‌های کوتاه مدت نیز می‌شود که به این دوره‌ها طی مدت حداقل 2 سال بوده است. این دوره‌ها صرفا جهت آماده‌کردن دانشجوها در رشته‌های خاص تحصیلی آماده شده است که این امکان وجود داشته است که در آینده به آن رشته ادامه داده و در آن به تحصیل بپردازد. از جمله بیشترین رشته‌هایی که جهت تحصیل در کشور فرانسه جهت دوره‌ي کارشناسی وجود دارد شامل رشته‌هایی از قبیل: تجارت کردن، رشته‌های انسانی و فرهنگ،رشته‌های مهندسی و فناوری، ادبیات، طراحی و هنر رسانه می‌گردد.

تحصیل کردن در کشور فرانسه در دوره‌ي کارشناسی ارشد:

مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه به صورت معمول خود چیزی در حدود دو سال بوده است. تفاوت دوره‌ي کارشناسی ارشد با سایر دوره‌ها در این بوده است که دوره‌های تحصیلات تکمیلی در کشور فرانسه به سال‌های تحصیلی تقسیم‌بندی شده است که با تعطیلات رسمی از هم جدا خواهند شد. همانطور که گفته شد سال تحصیلی در کشور فرانسه از سپتامبر شروع و تا ماه ژوئن ادامه پیدا می‌کند. البته ذکر این نکته مهم است که این دوره‌ها با تعطیلات نوروزی یا کریسمس به 2 ترم تقسیم‌بندی می‌گردد. امتحانات به طور معمول در پایان هر ترم برگزار خواهد شد. روال برنامه‌های کارشناسی ارشد در کشور فرانسه بدین صورت است که شامل ارائه کردن پایان‌نامه می‌باشد.

تحصیل در دوره‌ي کارشناسی ارشد فرانسه

تحصیل کردن در کشور فرانسه در دوره‌ي دکتری:

تحصیل کردن در دوره‌ي دکتری دوره‌ي سوم تحصیل در کشور فرانسه بوده است. به صورت معمول این دوره بعد از پایان یافتن دوره‌ي کارشناسی ارشد یا مدرک تحصیلی مشابه صورت می‌گیرد و برای دانشجوهایی که این توانایی را دارند که پروژه‌های تحقیقاتی مستقل را پیگیری کرده و به آن واکنش نشان می‌دهند. دوره‌ي دکتری در کشور فرانسه با تأکید کردن بر آموزش حرفه‌ای، با مراحل اخذ دکترا در سایر کشورها متفاوت بوده است. برای اشخاص دارای صلاحیت در رشته‌های متفاوت، موسسه‌های متفاوتی وجود داشته است، اما شما میبایست طبق قانون‌های مربوطه چند قسمت دیگر که بسیار مهم بوده است را در کنار پایان‌نامه خود تکمیل کرده و آن را به پایان برسانید. در طی گذراندن دوره‌ي دکتری، شما میبایست دوره‌های تحقیقاتی مختلفی که برای شما ترتیب داده شده است را با موفقیت بگذرانید که این دوره‌ها شامل جلسه‌های تدریس و سمینارهای مربوطه با پروژه شما خواهد شد به صورت کلی این دوره‌ها در مجموع شامل 150 ساعت در طول کل دوره‌ي دکترا شما خواهد شد و با آن مطابقت داده می‌شود. البته، این امکان وجود داشته است که شما ملزم به برگزاری چندین جلسه آموزشی در دوره‌ي تحصیلی خود بوده باشید.

در کنار همه‌ي این‌ها، شما میبایست به صورت کامل تحقیق‌های خود را برای رسیدن به اهداف پروژه انجام داده تا درنهایت این امکان باشد تا یک پایان‌نامه‌ي عالی تهیه کنید. در کشور فرانسه، برای تکمیل کردن به صورت کامل دوره‌ي دکتری در قدم اول بستگی به این دارد که رشته‌ي تحصیلی شما چه می‌باشد با توجه به آن شامل سه یا شش سال زمان بوده است، اگرچه محدودیت زمانی قانونی وجود نداشته است. در رشته‌‌هایی از قبیل رشته‌های علوم طبیعی و فناوری که شامل :ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مهندسی و ... می‌شود به صورت معمول سه سال طول خواهد کشید و این برای سال چهارم تمدید خواهد شد. در رشته‌هایی از قبیل علوم اجتماعی و علوم انسانی که شامل: حقوق، مدیریت، جامعه شناسی، تاریخ و .... خواهد شد به صورت معمول چیزی در حدود چهار تا پنج سال زمان می‌برد. برای قبول شدن در دوره‌ي دکتری داشتن رزومه‌ي علمی و ارائه کردن گواهی و مدرک‌های زبان مربوطه در دوره‌ي شما بسیار مهم بوده است تا بتوانید بر این اساس به صورت حتم یک سوپروایزر مرتبط با رشته و فیلد کاری خود پیدا کرده و ارائه کنید تا مورد تایید قرار گیرد نمره‌ي مدرک زبان شما یا ایلتس باید 6.5 و یا مدرک c1  فرانسه بسیار الزامی است.

تحصیل در دوره‌ی دکتری در فرانسه

تحصیل کردن در کشور فرانسه و اخذ بورسیه تحصیلی:

کشور فرانسه با توجه به تمام نکته‌هایی که گفته شد جزو یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تبدیل گشته است. با توجه به این نکته، هزینه‌ي تحصیل کردن در این کشور و زندگی کردن در آن به صورت همیشگی همیشه مقرون به صرفه نخواهد بود و قیمت‌ها باهم در تفاوت بوده است.  به طور متوسط شهریه‌‌ي سالانه در دانشگاه‌های دولتی کشور فرانسه چیزی در حدود 200 تا 600 یورو بوده است که بسیار مناسب است، اما در دانشگاه‌های خصوصی این امکان وجود داشته است که به رقم 10،000 یورو نیز برسد که بسیار قابل توجه بوده است. هزینه‌های زندگی در  کشور کانادا در سال چیزی در حدود 10.000 یورو بوده است. خوشبختانه این امکان موجود است که تعداد به نسیت مناسبی بورس تحصیلی در کشور فرانسه برای دانشجوها وجود داشته است که ارائه می‌گردد. وزارت تحصیلات و تحقیقات در کشور فرانسه برطبق معیارهای اجتماعی موجود بورس تحصیلی را به دانشجویان خارجی مختلفی بدون محدودیت و از سرتاسر جهان اعطا خواهد کرد. برای اینکه شما توان واجد شرایط شدن در کشور فرانسه را داشته باشید، میبایست به مدت حداقل 2 سال در کشور فرانسه اقامت و سکونت کرده و در کشور فرانسه مالیات پرداخت کنید. این وزارت‌خانه همچنین این امکان را ارائه کرده تا قراردادهای دکتری که توسط مدرسه‌های دکتری اداره می‌گردد را به صورت کامل تأمین کند.
 

اخذ بورسیه در فرانسه

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

گپ تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

بهترین رشته های تحصیلی دنیا

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو