کشور قبرس واقع در جنوب ترکیه و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه شناخته شده است . کشور قبرس از لحاظ جغرافیایی این کشور واقع در آسیاست اما قسمتی از کشور قبرس از لحاظ سیاسی عضوی از اروپا و البته اتحادیه اروپا می باشد . هزینه تحصیل در قبرس نسبت به کیفیت تحصیلی ارائه شده مقرون به صرفه است و شهریه دانشگاه‌ های قبرس در مقایسه با سایر نقاط اروپا به شدت مناسب است .

کشور قبرس امکانات تحصیلی مناسبی را جهت دانشجویان فراهم می آورد . هر سال بیشتر از ۱۰ هزار دانشجو برای تحصیل به قبرس مهاجرت می کنند . پذیرش از دانشگاه های قبرس مطابق سوابق تحصیلی فرد متقاضی است و هیچ نوع آزمون ورودی برای دانشگاه های قبرس وجود ندارد ، تنها آزمون در قبرس آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برای ورد به دانشگاه های کشور قبرس است . بیشتر متقاضیان برای تحصیل کشور قبرس را انتخاب می کنند زیرا دانشگاه های قبرس رنکینگ خوبی دارند و امکانات خوبی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند فراهم می نمایند . هزینه تحصیل در قبرس بسیار مناسب است و رشته های متنوع و مختلف در دانشگاه های قبرس ارائه می شود .

تدریس در مدارس دولتی این کشور به زبان یونانی انجام می شود و برای افراد بین ۵ تا ۱۸ سال رایگان است ؛ کسانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند و نمیتوانند یونانی صحبت کنند آموزش های ویژه ای را در زبان سپری می کنند . بیشتر مدارس خصوصی زبان انگلیسی و فرانسوی را نیز تدریس می­ نمایند .

مدارس بین المللی در قبرس 

 • مدرسه خصوصی هریتج قبرس
 • مدرسه آمریکایی لارکانا قبرس
 • کادمی آمریکایی نیکوزیه قبرس
 • کادمی انگلیسی نیکوزیه قبرس
 • درسه فالکون قبرس
 • دبیرستان زنیون قبرس

دوره کارشناسی در کشور قبرس ۴ -۳ سال زمان می برد و زبان قبرس شمالی انگلیسی و قبرس جنوبی انگلیسی و یونانی می باشد . دوره کارشناسی ارشد در کشور قبرس ۲ سال زمان می برد که با داشتن پایان نامه و به زبان انگلیسی انجام می شود . افراد متقاضی با مدرک زبان با نمره ۵ و ۶ میتوانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند . دوره دکترا در قبرس نیز بین ۴ تا ۵ سال با داشتن پایان نامه به طول می انجامد . متقاضیان باید مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه کنند . براین اساس ما طی جلسات مشاوره بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد کرده و پاسخ گوی پرسشهای شما می باشیم.

شرایط تحصیل قبرس
کشور قبرس شامل سه دانشگاه دولتی و پنج دانشگاه خصوصی است که هر کدام از آنها در رشته های مختلفی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری می پذیرند. فرد متقاضی برای تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشد. سپس باید دانشگاهی که رشته دلخواهش را دارد ، پیدا کند و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه قبرس ارسال کند . هیچ مدرک زبانی برای پذیرش جهت تحصیل در قبرس لازم نیست اما در صورت نیاز یک دوره های زبان برای آموزش زبان در قبرس برگزار می شود که می تواند در آن شرکت نماید .

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

پس گرفتن وثیقه ی خروج از کشور

تحصیل در قبرس

 • تحصیل در کشور قبرس – اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قبرس
 • دانشگاه بین المللی (EMU) دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس واقع در شهر فاماگوستا قبرس شمالی
 • دانشگاه Near east university واقع در شهر نیکوزیا قبرس شمالی
 • دانشگاه اروپایی European university of lefke.

تحصیل در قبرس

 تحصیل در مدارس قبرس

تحصیل در مدارس کشور قبرس جهت افراد متقاضی خارجی نیز امکان پذیر است ، کسانی که سنی بین ۶ تا ۱۸ سال دارند می توانند نسبت به تحصیل در مدارس قبرس اقدام نمایند . تدریس در مدارس کشور قبرس به زبان یونانی انجام می شود به همین دلیل افراد متقاضی دوره های تحصیلی خود را به این زبان می گذرانند. البته جهت افراد متقاضی خارجی که به این زبان مسلط نیستند دوره های آموزشی این زبان قبل از تحصیل آن ها برگزار می گردد که پس از فرا گیری آن می توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند . البته تحصیل در مدارس قبرس به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی نیز انجام می شود و بعضی از مدارس خصوصی در قبرس این دوره های آموزشی را ارائه می نمایند . مدارسی که متقاضیان می توانند در آن تحصیل کنند می توان مدرسه خصوصی هریتج قبرس مدرسه آمریکایی لارکانا قبرس ، اکادمی آمریکایی نیکوزیه قبرس ، اکادمی انگلیسی نیکوزیه قبرس، درسه فالکون قبرس و دبیرستان زنیون قبرس را نام برد .

تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس حدود ۴ سال زمان می برد و جهت دریافت پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های قبرس لازم است دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشید . دانشجویان می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس  از طیف گسترده رشته های تحصیل در قبرس ،  رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و تحصیلات خود ادامه دهند . جهت تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس فرد متقاضی باید دارای آیلتس ۵٫۵ یا ۶ باشد هر چند تحصیل در کشور قبرس بدون مدرک زبان امکان پذیر است یعنی متقاضی باید از طریق مصاحبه با دانشگاه تعیین سطح گردد و با توجه به نیاز او دوره زبان را در کشور قبرس بگذرانند . هزینه تحصیل در این مقطع در قبرس بسته به نوع رشته انتخابی مبلغی بین ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو را باید پرداخت نمایند . تحصیل در مقطع کارشناسی در قبرس نیز همانند سایر کشورهای اروپایی حدود سه تا چهار سال زمان می برد و افراد متقاضی تحصیل در این مقطع باید حتما دیپلم ۱۲ ساله و یا پیش دانشگاهی خود را دریافت کنند . تحصیل کارشناسی در قبرس به زبان انگلیسی نیز انجام می شود و افراد متقاضی جهت تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در قبرس باید علاوه بر مدرک تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵٫۵ یا ۶ و یا مدرکی معادل آن را ارائه نمایند . تحصیل در این مقطع تحصیلی در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی امکان پذیر می باشد و بعضی از مهم ترین آن ها

معماری ، مدیریت مالی ، مدیریت کسب و کار ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، طراحی آثار هنری و ارتباطات گرافیکی ، داروسازی ، تغذیه و رژیم ، پرستاری ، بیوتکنولوژی ، مهندسی مکاترونیک ، مهندسی مکانیک ، ریاضیات ، بازاریابی ، سیستم مدیریت اطلاعات ، مهندسی مدیریت ، روابط بین الملل ، معماری داخلی ، مهندسی فناوری اطلاعات ، مهندسی سیستم های اطلاعاتی

 • مدت تحصیل مقطع کارشناسی در قبرس : ۳ تا ۴ سال
 • مدت رمان کار دانشجویی در قبرس در مقطع کارشناسی : ۱۰ ساعت در هفته
 • هزینه تحصیل دوره کارشناسی در قبرس: ۳۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ دلار
   

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال زمان می برد و دانشجویان در تحصیل در مقطع فوق لیسانس در قبرس مکلف به ارائه پایان نامه و دفاع از آن هستند . امکان دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع وجود دارد و شخص متقاضی باید مدرک آیلتس ۶ داشته باشد البته بدون مدرک زبان می توان در این مقطع تحصیل کرد اما باید مصاحبه از طرف دانشگاه قبرس انجام شود . هزینه تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد بین ۳۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو است . تحصیل در قبرس انگلیسی ، به زبان ترکی یا یونانی تدریس می شود . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس حدود دو سال زمان می برد و دانشجویان جهت تحصیل در این مقطع تحصیلی نیازمند داشتن مدرک کارشناسی هستند . دانشجویان متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در قبرس باید علاوه بر دروس دانشگاهی پایان نامه ای را نیز ارائه نمایند و تنها در صورتی به وی مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد تعلق می گیرد که پایان نامه اش قبول شود . تحصیل در این مقطع تحصیلی همانند کارشناسی به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است . از جمله رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های قبرس در مقطع کارشناسی ارشد می توان به رشته های

مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضی، مدیریت بازاریابی، روابط بین الملل، معماری داخلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی صنایع، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی مدیریت کسب و کار، صرفه جویی مالی و انرژی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، اقتصاد، روانشناس بالینی ، علوم فرهنگ، مهندسی کامپیوتر اشاره کرد.

 • مدت تحصیل کارشناسی ارشد در قبرس :  ۲ سال
 • مدت رمان کار دانشجویی در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد : ۲۰ساعت در هفته
 • هزینه تحصیل دوره کارشناسی ارشد در قبرس : ۳۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ دلار
   

تحصیل در مقطع دکتری در قبرس

دانشجویان زیادی جهت تحصیل در قبرس در مقطع دکترا تقاضا دارند، مدت زمان تحصیلی در این دوره ۳ تا ۵ سال طول می کشد. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه های قبرس باید یک پایان نامه نیز تحویل بدهند. برای تحصیل در قبرس در مقطع دکترا باید هزینه ای پرداخت شود ولی اگر از طرف یک استاد راهنما درخواست داده شود شما به عنوان دانشجوی بین المللی امکان تحصیل رایگان در قبرس را دارید . هزینه تحصیل در این مقطع بین ۱۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو می باشد . برای تحصیل در این مقطع شخص باید مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهد .

تحصیل دکتری در قبرس مورد دیگری است که دانشجویان بین المللی می توانند به تحصیل آن بپردازند.  دانشجویان متقاضی برای تحصیل در این مقطع تحصیلی باید مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۷ را ارائه کنند. دانشجویان این مقطع تحصیلی باید به کار پژوهشی و در پیرامون موضوع پایان نامه خود بپردازند و با ارائه دادن آن در نزد استادان دانشگاه از پایان نامه خود دفاع کنند. در صورتی که مورد قبول واقع شود مدرک دکتری به وی تعلق می گیرد. در این مقطع تحصیلی نیز طیف وسیعی از رشته های تحصیلی ارائه می شود و از جمله مهم ترین آن ها می توان به

رشته های مدیریت جهانگردی، فیزیک، مهندسی مکانیک، ریاضیات ، مدیریت مالی، تدریس زبان انگلیسی، مهندسی الکترونیک، علوم آموزشی، مهندسی کامپیوتر، دکترای پیوسته داروسازی، پزشکی اشاره کرد.

 • مدت تحصیل دکتری در قبرس : ۴ تا ۵ سال
 • هزینه تحصیل دوره دکتری در قبرس  :برای هر درس ۱۳۰۰ دلار

تحصیل در قبرس
 

تحصیل رایگان در کشور قبرس

تحصیل رایگان در قبرس وجود ندارد اما دانشجویان می توانند از طرق مختلف هزینه های تحصیل در دانشگاه های قبرس را تامین کنند برخی از مهم ترین این راه ها از طریق  کار دانشجویی ، از طریق دریافت بورسیه های تحصیلی قبرس ، دریافت کمک هزینه و تخیفیفات دانشجویی و غیره می باشد. کار دانشجویی در قبرس با توجه به مقطع تحصیلی فرد متفاوت است. در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته ، کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و در دکتری ۳۰ ساعت در هفته امکان کار دانشجویی وجود دارد. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که در مقطع دکتری در برخی از دانشگاه های قبرس دانشجو به استخدام دانشگاه در میاید و به وی حقوقی ثابت و ماهانه داده می شود.

بورسیه تحصیلی کشور قبرس

در قبرس امکان دریافت بورسیه های تحصیلی قبرس برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است و دانشجویانی می توانند از آن ها استفاده کنند که دارای سوابق تحصیلی و معدل بسیار خوب باشند. این بورسیه های تحصیلی به این صورت هستند که بین ۲۵ تا ۵۰ درصد از شهریه تحصیلی دانشجو را شامل می شوند و از این رو شهریه های پرداختی دانشجو تقریبا نصف می شود. البته هر ساله بورسیه تحصیلی به تعداد دو عدد به دانشجویانی که دارای شرایط و سوابق درخشان باشند تعلق می گیرد که شامل ۱۰۰ درصد شهریه پرداختی دانشجو می شود. معمولا بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های قبرس به این صورت است که در مقطع کارشناسی ۴ ساله ، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکترا نیز ۳ تا ۵ ساله ارائه می شود و اگر دانشجو تحصیلش از این مدت زمان بورسیه بیشتر شود باید با هزینه شخصی خود تحصیل خود را به پایان برساند.

بیشتر بخوانید:

کار خانگی در اروپا

مشاوره رایگان مهاجرت

تحصیل در ارمنستان

 

پیشنهاد سردبیر زانکو