کانادا به داشتن تنوع، ارزش‌های فراگیر و سطح بالای استانداردهای زندگی معروف است و در سطح بین‌المللی به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی و تحصیل شناخته می­ شود. کانادا در میان مقاصد تحصیلی برتر دنیا جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است. انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک جزو محبوب‌ترین استان‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شوند.

زبان تحصیل: انگلیسی و فرانسوی (بسته به استان)
مدت تحصیل دوره کارشناسی در کانادا: ۴ سال
مدت تحصیل دوره کارشناسی ارشد در کانادا: ۱ تا ۲ سال
مدت تحصیل دکتری در کانادا: 2 تا ۵ سال
کار دانشجویی حین تحصیل در کانادا: ۲۰ ساعت در هفته

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط مناسب تحصیلی و فرآیند آسان پذیرش، کانادا را به مقصدی برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی تبدیل کرده است. دولت کانادا، میزبان هزاران دانشجوی بین‌المللی است و بر اساس سیاست‌های مهاجرتی جدید، قصد دارد تا این ظرفیت را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

برای تحصیل در مدارس کانادا داشتن حداقل ۴ سال سن، ارائه مدارک تحصیلی و توصیه‌نامه در صورت وجود از شرایط اولیهٔ اخذ پذیرش تحصیلی است. برای تحصیل در مقطع کالج تنها ارايه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل لازم، کافی است. معدل دیپلم برای پذیرش در مقطع لیسانس هم الزامی است و حداقل معدل ۱۴ می باشد. برای اخذ پذیرش در دورهٔ کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، معدل دوره کارشناسی باید بالای ۱۴ باشد. برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه توصیه‌نامه تحصیلی از یک یا چند هیئت علمی دانشگاه دوره  مورد نیاز است. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری نیازمند مقالهٔ علمی چاپ شده در نشریات معتبر جهان می‌باشد.

تحصیل در کانادا

بیشتر بخوانید:

شرایط سنی تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

  • دوره کارشناسی: به طور متوسط ۲3,۵۰۰ دلار در سال
  • دوره کارشناسی ارشد : به طور متوسط ۱3,500 دلار در سال
  • دوره دکتری: به طور متوسط ۱۳,500 دلار در سال

بیشتر بخوانید:

شهریه دانشگاه‌های کانادا

هزینه تحصیل در کانادا
 

مدرک زبان

داشتن مدرک زبان معتبر، یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش است. در صورت عدم ارائه مدرک زبان، باید قبل از ورود به دانشگاه موردنظر، دو ترم آموزش زبان مورد نظر گذرانده شود. متقاضیان پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف باید نمرات زیر را کسب کنند:

کارشناسی: حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس یا مشابه ان
کارشناسی ارشد: حداقل نمره ۶٫۵ در آزمون آیلتس یا مشابه ان
دکترا: حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس یا مشابه ان

بیشتر بخوانید:

کالج‌های کانادا

بهترین رشته های تحصیلی دنیا

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

 

آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

امکان تحصیل رایگان  در کانادا همچون کشور های دیگر وجود دارم ولی با این تفاوت که در همه ی شرایط این امر در کانادا امکان پذیر نیست و معمولاً باید از طریق دریافت بورسیه تحصیلی به تحصیل رایگان پرداخت. در غیر این صورت باید شهریه بپردازید.

 آیا بدون مدرک زبان می توان مهاجرت تحصیلی به کانادا داشت؟

بدون مدرک زبان هم میشود در کانادا تحصیل کرد اما شانس تحصیل با مدرک برای شما خیلی بیشتر خواهد بود اما اگر بخواید بدون مدرک زبان مهاجرت تحصیلی داشته باشید دو مرحله پیش رو دارید :  ابتدا باید از دانشگاه یا کالجی در کانادا پذیرش اخذ نمایید و سپس ویزای تحصیلی یا study permit را دریافت کنید. 

آیا امکان کار در حین  تحصیل در کانادا وجود دارد؟

یکی از دلایلی که می توان گفت متقاضیان زیادی تحصیل در کانادا را انتخاب می نمایند این است که د رکانادا میتوان در حین تحصیل به کار نیز پرداخت و شما میتوانید با توجه به رشته تحصیلی و مهارت هایی که دارید به طور پاره وقت مشغول به کار شوید.
اگر دانشجوی تمام وقت و دارای ویزای معتبر تحصیلی هستید، می‌توانید در همان دانشگاهی که پذیرفته شده‌اید مشغول به کار شوید و نیازی به مجوز کار ندارید.
 

برای تحصیل در کانادا چه مدرک زبانی نیاز است؟

برای تحصیل در کانادا نیاز به مدرک زبانی انگلیسی یا  فرانسوی در شهر های استان کبک دارید ، اما اگر به هردو زبان مسلط باشید امتیاز بیشتری برایتان خواهد داشت. نمرات مورد نیاز پذیرش جهت آزمون تافل کتبی ۵۵۰ (کامپیوتری ۲۱۳) یا ۵۸۰ (۲۳۷)، آزمون آیلتس ۶ تا ۷ و آزمون ۵/۴ تا ۵/۵ Can-Test است. 
 

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی به کانادا؟

برای تحصیل در کانادا در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا شرایط سنی مد نظر نیست اما برای تحصیل کودکان شرایط سنی از 3 تا 6 سال و دانش آموزان از 7 تا 18 سال می باشد. همچنین جهت تحصیل در مقطع لیسانس باید  12سال تحصیل خود را به اتمام رسانده و مدرک دیپلم را اخذ نمودهباشید و برای فوق لیسانس باید مدرک لیسانس خود را دریافت کرده باشید. 
 

آیا دانشگاه های کانادا فاند میدهند؟

فاند و کمک هزینه تحصیل در کانادا معمولا برای دانشجویان ممتاز بصورت Research Assistant-RA  یا  Teaching Assistant-TA  امکان پذیر میباشد. فاندهای دانشگاهی یا کمک هزینه های تحصیلی در کانادا معمولا از طریق دانشگاهی که در آن تحصیل میکنید قابل دریافت هستند.
 

دانشگاه های ارزان قیمت کانادا در کدام شهر است؟

 
کانادا جزوه کشورهایی میباشد که تحصیل در دانشگاه های هزینه پایینی نسبت به بسیاری از دانشگاه های جهان دارد اما میتوان به تعدادی از ارزان ترین دانشگاه ها در کانادا به دانشگاه براندون (Brandon University) ،دانشگاه گوئلف (University of Guelph) ،دانشگاه مانونیت کانادا (Canadian Mennonite University) و  دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland) می توان اشاره کرد.
 

بهترین دانشگاه های کانادا کدامند؟

کانادا یکی از کشور هایی است که برترین دانشگاه های جهان در آن قرار گرفته است. اما از میان این دانشگاه ها می توان به تعدادی از بهترین ها بر اساس رتبه بندی اشاره کرد. 1-دانشگاه تورنتو 2-دانشگاه بریتیش کلمبیا 3-دانشگاه مک‌گیل 4-دانشگاه مک‌مستر 5-دانشگاه مونترال

شهریه دانشگاه های کانادا چقدر است؟

میانگین شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا  برای هر سال بین 12،000 تا 20،000 دلار ، میانگین شهریه دانشجویان کانادایی در هر سال بین 3،000 تا 5،000 دلار  و میانگین شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک در هر سال بین 1،000 تا 3،000 دلار میباشد.

بیشترین رشته های مورد پذیرش کانادا کدامند؟

 
یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان بین المللی ، کانادا میباشد. ببشترین و بهترین رشته ها برای پذیرش : MBA ، کامپیوتر و IT ،بیزنس و مدیریت مالی ،مهندسی،علوم کشاورزی و جنگلداری و.....

آیا بعد از اتمام تحصیل در کانادا میتوان اقامت دائم گرفت؟

 
یکی از روش هایی که می توان پس از تحصیل در کانادا اقامت کسب کنید یافتن کار در این کشور میباشد . شما پس از اتمام تحصیل در دانشگاه های کانادا و اخذ مدرک ، 6 ماه فرصت دارید که جهت اخذ اقامت کاری اقدام کنید. 
 

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

براساس اداره مهاجرت کانادا هزینه یک سال زندگی حداقل 11 هزار دلار برای یک نفر و به ازای هر نفر همراه این هزینه 3 هزار و پانصد دلار کانادا بیشتر میشود.

 

 
 
 
 
بیشتر بخوانید:
 

راهکار های زانکو برای تحصیل در کانادا

موسسه آموزشی مهاجرتی زانکو چندین راهکار را برای شما در نظر گرفته است . اول میتوانید با موسسه زانکو قرارداد بسته و تمامی مراحل اقدام برای تحصیل به کانادا را به ما بسپارید. در مرحله دوم میتوانید اکثر مراحل پرونده را خودتان طی کنید اما برای نوشتن استادی پلن و انگیزه نامه که مهم ترین مدرک برای تصمیم گیری افسر پرونده است با هزینه ای بسیار کمتر را به ما بسپارید. در وحله سوم شما میتوانید پکیج اختصاصی راهنمای مهاجرت زانکو را تهیه کنید و این مدرک به شما کمک میکند که خودآموز برای تحصیل در کانادا اقدام کنید و در آخر میتوانید با خواندن تمامی مطالب وبلاگ زانکو خودتان اقدام کنید . همجنین مشاوره تحصیلی برای کانادا در موسسه زانکو رایگان است.

برنامه های تحصیلی کانادا

  • تحصیل دانش آموزان خارجی در کانادا
  • تحصیل دانشجویان خارجی در کانادا
  • تحصیل در کالج ها
  • تحصیل در کالج های بعد از فارق التحصیلی
  • تحصیل در کالج های co-op دار ( کارآموزی با حقوق)

مراحل و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

ترجمه ی مدرک و زیر نمرات ، گواهی تمکن و ریز حساب ، مدرک زبان انگلیسی ، مدرک زبان فرانسوی برای استان کبک ، کاور لتر ، استادی پلن و ریکامندیشن برای دانشگاه ، گواهی عدم سوپیشینه ، بیومتریک ( انگشت نگاری و چهره نگاری) در یکی از کشور های همسایه ، پذیرش از دانشگاه مقصد و....

مشاوره رایگان

موسسه زانکو برای مراجعین عزیز مشاوره رایگان برگزار کرده تا کیس مورد نظر را برای شما انتخاب کند. کافیست تنها با شماره ی +982122225334 تماس حاصل کرده و برای مشاوره حضوری یا تلفنی هماهنگ کنید.

 

پیشنهاد سردبیر زانکو