کانادا کشوری بزرگ و صنعتیست. این کشور در سال‌های اخیر به مقصدی محبوب برای محصلان در مقاطع مختلف، خصوصا در آموزش عالی تبدیل شده است. برای پر کردن درخواست مهاجرت تحصیلی به کانادا نیاز است سوابق تحصیلی خود را ارائه دهید. بسیاری بر این باورند که در صورت برخورداری از معدل پایین، بدون شک رد خواهند شد. اما در این مقاله، مهاجرت تحصیلی به کانادا با معدل پایین را بررسی خواهیم کرد.

چه معدلی پایین به حساب می‌آید؟

 

برای درخواست مهاجرت تحصیلی، نیاز است معدل شما نرمالیزه شود. این نرمالیزه شدن را با نام GPA (Grade Point Average) می‌شناسند. پس از ورود معدل شما به فرمول GPA، چنانچه از نمره‌ی 3 و بالاتر برخوردار شوید، شانس قبولی شما بسیار بالاست. معدل‌های زیر 3 متوسط و پایین در نظر گرفته می‌شوند و شانس کمتری دارند؛ اما شانس آن‌ها صفر نیست!

آیا معدل همه‌چیز است؟

خیر! باید توجه داشت که اولا تمام مراکز آموزشی کانادا یک سیاست واحد برای پذیرش دانشجویان خارجی ندارند. ثانیا GPA فقط بخشی از درخواست شماست. فرم و اطلاعاتی که در آن قرار می‌دهید به‌طورکامل بررسی شده و چنانچه پتانسیلی در شما دیده شود، قبول خواهید شد. این پتانسیل می‌تواند یک مهارت باشد. همچنین دلیل موجه برای کم بودن نمرات یا سیر صعودی و پیشرفت شما در طول تحصیل. ارائه‌ی معرفی‌نامه‌ی موجه و معتبر نیز تاثیر به‌سزایی در شانس شما خواهد داشت.

معدل پایین مهاجرت
سیاست بعضی از مراکز آموزشی در کانادا، اعطای اجازه‌ی تحصیل مشروط به متقاضیانی که معدل پایین دارند می‌باشد. بعضی از مدارس و کالج‌ها، حداقلی برای معدل شما تعریف می‌کنند و شما برای ماندن در آن مرکز آموزشی، ملزم به کسب آن حداقل خواهید بود. برخی دیگر از مراکز نیز دوره‌هایی پیش از شروع ترم‌های رسمی گذاشته و شرط حداقلی برای نمره‌ی پایانی دوره قرار می‌دهند. برای پاسخگویی به سوالاتتان در مورد مهاجرت به کانادا میتوانید از این لینک دیدن کنید.

مراکز آموزشی پذیرنده‌ی معدل پایین

مراکز آموزشی کانادا

•    دانشگاه رویال رودز: این دانشگاه در قالب برنامه‌هایی میان رشته‌ای (محیط زیست و رهبری)، اقدام به پذیرش دانشجو می‌نماید.
•    دانشگاه وست یو دابلیو سی: برای رشته‌ی MBA اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.
•    دانشگاه لتبریج: دانشکده‌ی علوم بهداشتی در این دانشگاه برای رشته‌های مشاوره‌ی اعتیاد، علوم بهداشت و پرستاری و در مقطع ارشد دانشجو می‌پذیرد.
•    دانشگاه نیوهمپشایر جنوبی: حتی با معدل نرمالایز شده‌ی 2 نیز می‌توانید وارد این دانشگاه شوید.
•    دانشگاه استرایر
•    دانشگاه کلورادو: اگر معدلتان از 2.30 بالاتر باشد، شانس بسیار خوبی برای پذیرش این دانشگاه خواهید داشت. البته به همان نسبت، اهمیت انگیزه‌نامه و رزومه به شدت افزایش می‌یابد.
•    دانشگاه پوردو
•    دانشگاه گاورنرز غربی
•    دانشگاه آراگوسی
 

بیشتر بخوانید:

مشاغل مورد نیاز کانادا

درآمد حسابدار در کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

بهترین روش مهاجرت

پیشنهاد سردبیر زانکو