داشتن رزومه ی قوی و معتبر علمی از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا است. کانادا به سبب سیستم آموزشی پویا به مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی بدل شده است.

تحصیل رایگان دبیرستان در کانادا

یکی از مقاطع تحصیلی که در کشور کانادا بسیار مورد استقبال دولت این کشور می باشد تحصیل در مقطع دبیرستان می باشد. دولت کانادا از دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل خود در این کشور را دارند حمایت میکند. معمولا افراد زیر 18 سال شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند و سیاست های این کشور این است که ویزای تحصیلی خود را بیشتر اعطا کند که در سنین زیر 18 سال هستند. این افراد برای ویزای تحصیلی کانادا در اولویت هستند. لذا برای تحصیل این افراد مدرک زبان نیاز نخواهند داشت و بدون مدرک زبان می توانند برای تحصیل به این کشور وارد شوند.

برای تحصیل رایگان این افراد در کانادا نیاز است که والدین وی در کانادا اقامت دائم و یا تابعیت این کشور را داشته باشند. در غیر این صورت نیز اگر یکی از والدین وی بتواند از این کشور پذیرش تحصیلی اخذ نماید از آن تاریخ به بعد تحصیل رایگان شامل حال وی خواهد شد.

وام تحصیلی و بورسیه از دانشگاههای داخل ایران

داشتن رزومه ی قوی و معتبر علمی از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا است. برخی دانشگاههای ایران برای دانشجویان به راحتی شرایطی فراهم می کنند که بتوانند بورسیه تحصیلی بگیرند مثلا فراهم کردن کمک هزینه های تحصیلی که پس از درخواست دانشجو و ضمن بررسی شایستگی او با توجه به رزومه علمی به عمل می اید. دانشگاه داخل با توجه به ماده و قانون هایی که برای اعزام دانشجویان نخبه به خارج از کشور وجود دارد ، مبلغی را به صورت وام برای دانشجو پرداخت کرده و دانشجو نیز تعهداتی در مقابل آن متقبل خواهد شد که از جمله ی آن ها ، خدمت کردن به مدت چند سال ( تعیین شده در قانون وزارت علوم ) در دانشگاه مبدا است.

بیشتر بخوانید:

بورسیه تحصیلی در کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین المللی

در مقطع کارشناسی برای گرفتن بورسیه باید ابتدا از یکی از دانشگاههای کشور ایالتی کانادا پذیرش بگیرید . یکی از شرایط بورسیه تحصیلی گرفتن و تحصیل رایگان در کانادا داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل ۶ است که در مقاطع بالاتر این نمره متفاوت خواهد بود. برای نمونه برای گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع فوق لیسانس نمره ی زبان ایلتس باید حداقل 6.5 و در مقاطع بالاتر و تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری نمره ی زبان باید 7 باشد. در مقاطع تحصیلات تکمیلی رعایت شروط دیگر مثل داشتن توصیه نامه ی معتبر از طرف اساتید دانشگاه به ویژه استاد راهنما که شامل عملکرد دانشجو و برشمردن نقاط قوت او در برخی دروس است الزامی و حائز اهمیت است .

بیشتر بخوانید:

بورسیه چیست؟

بهترین رشته های برای گرفتن بورسیه

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری

نکته کلی در خصوص اخذ پذیرش، در وهله اول داشتن دانش زبان کافی جهت تحصیل در رشته مورد نظر می باشد و دومین نکته اینکه معمولا برای اخذ پذیرش رایگان در کشور کانادا باید برای مقطع دکترا اقدام نمود. در مقطع دکترا شانس گرفتن پذیرش رایگان بسیار بیشتر است. اما نیازمند فراهم نمودن شرایطی است که آن شرایط نیز به سادگی فراهم نمی شود. زیرا افرادی که در مقطع دکترا سعی در اخذ پذیرش رایگان دارند بایستی در مرحله اول شخصی را به عنوان یک استاد و یا سوپروایزر در دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند پیدا نمایند که آن استاد برای مقاطع دکترا برای دانشجویان فاند صادر می نماید. برای گرفتن فاند نیز دانشجوی مورد نظر بایستی از طریق مکاتبه با استاد رزومه علمی، پژوهش ها و مقالات ISI و همچنین پایان نامه خود را نشان دهد 

بیشتر بخوانید:

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو