چگونه با استفاده از فیلم دیدن زبان خود را تقویت کنیم؟

یکی از موثر ترین تکنیک ها و بهترین تکنیک ها برای تقویت زبان یادگیری با استفاده از فیلم ، سریال ، آهنگ و کتاب است . به دلیل این که با اصلاحات و لغات عامیانه آشنا میشوید و همچنین مهارت شنیداری شما یا listening را فیلم و سریال تقویت میکنند . همچنین در زمینه ی درک مطلب و ریدینگ نیز توانا میشوید.

یکی از موثر ترین تکنیک ها و بهترین تکنیک ها برای تقویت زبان یادگیری با استفاده از فیلم ، سریال ، آهنگ و کتاب است . به دلیل این که با اصلاحات و لغات عامیانه آشنا میشوید و همچنین مهارت شنیداری شما یا listening را فیلم و سریال تقویت میکنند . همچنین در زمینه ی درک مطلب و ریدینگ نیز توانا میشوید. در این مقاله به بررسی چگونگی این کار میپردازیم.

تکنیک shadowing در یادگیری زبان از فیلم و سریال

یکی از بهترین تکنیک ها دیدن فیلم به همراه زیر نویس انگلیسی است ، هنگامی که کلمه ای را متوجه نشدیم سعی کنیم معنی آن را حدس  بزنیم سپس به دیکشنری مراجعه کرده و معنی درست آن را ببینیم بعد از آن برگشته و دوباره همان قسمت را پلی میکنیم. همچنین بعد از هرجمله ویدیو را پاز کرده و سعی کنیم به همان نحوه لهجه و نوع تلفظ بازیگر را تقلید کنیم با این کار قدرت بیان شما نیز بهبود می یابد. همچنین میتوانید برای آنکه لذت بیشتری از تماشای فیلم ببرید تنها جملاتی را که فکر میکنید تلفظ کردن و ادای آنها سخت است را انتخاب کنید و تکرار کنید. روش دیگر نیز به این نحو است که میتوانید هنگامی که یکی از شخصیت ها سوالی پرسید ، ویدیو را استوپ کرده جواب خود را حدس بزنید سپس ویدیو را پلی کرده و با دیالوگ اصلی مقایسه کنید.

تکنیک transcribe در یادگیری زبان از فیلم و سریال و یا اخبار

در این تکنیک میتوانید هرچیزی را که شنیدید تبدیل به متن کنید و سپس با زیرنویس فیلم یا سریال مقایسه کنید. میتوانید تمامی جملات یک فیلم یا یک قسمت سریال را بررسی کرده و یا تنها در بخش های مهم و سخت این کار را انجام دهید . این تکنیک به شنیدار شما بسیار کمک میکند. همچنین درصورتی که غلط املایی داشته باشید از وجود آن آگاه میشوید

تکنیک زیرنویس

در این مرحله ابتدا فیلم را با زیرنویس انگلیسی مشاهده میکنید سپس برای باردوم سعی میکنید تمامی مکالمه ها را بدون زیرنویس متوجه شوید . اگر متوجه نشدید باید دوباره فیلم را با زیر نویس ببینید همچنین میتوانید جاهایی که متوجه نشدید را یادداشت کرده سپس از دیکشنری معنی آن را مشاهده کنید.

تکنیک خلاصه نویسی

بعد از اتمام فیلم سعی کنید نکات مهم فیلم را در قالب یک صفحه به زبان انگلیسی یادداشت کرده و به صورت یک داستان آن را روایت کنید با این کار میتوانید تکنیک نوشتار و writing خود را تقویت کنید.

 

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

علت مهاجرت دانشجویان​​​​​​​

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو