اخبار کانادا کرونا تلفات

به گزارش ICI آمارهای رسمی نشان می‌دهد در دویست و سی و یکمین روز از آغاز همه‌گیری کرونا در کشور، تعداد مرگ‌های ناشی از این بیماری به ده هزار نفر رسیده است.

 

 

نخستین مورد کرونا در ۲۵ ژانویه سال ۲۰۲۰ در کانادا شناسایی‌شده و تنها پنج ماه بعد، آمار مبتلایان به ۱۰۰ هزار نفر بالغ شد. متأسفانه هفته گذشته این رقم به ۲۰۰ هزار نفر رسیده و بر اساس آمارهای رسمی تا تاریخ ۲۶ اکتبر، ۲۲۰ هزار نفر از هم‌وطنانمان به این ویروس مبتلا شدند. تخمین زده می‌شود در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار نفر در سراسر کشور هنوز به کرونا آلوده باشند و مابقی آن ۲۲۰ هزار نفر یا بهبود یافته‌اند یا دیگر پیش ما نیستند.

تحلیل اطلاعات فوق نشانگر این موضوع است که میزان مرگ‌ومیر کانادایی‌ها در هر ۱۰۰ هزار نفر، ۲۶/۵۳ مورد بوده است و این آمار در ایالات‌متحده ۶۸/۱۹ نفر در فرانسه ۵۳/۷ نفر و در سوئد ۵۸/۷۵ نفر بوده است.

به یاد داشته باشید که آنفلوانزا بسته به‌شدت فصل، تنها موجب مرگ ۹ الی ۱۳ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر می‌شده است. به گفته آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC)، در سطح ملی طی ماه‌های آوریل و مه، از هر هشت مورد مرگ ثبت‌شده در سراسر کشور، یک مورد ناشی از کرونا بوده است.

در این میان کبک با نزدیک به ۱۱۰۰ مورد ابتلا در هر ۱۰۰ هزار نفر، آلبرتا با ۴۷۷ مورد و انتاریو با ۴۳۵ مورد، بالاترین میزان شیوع ویروس را در کشور دارند. از سوی دیگر هم‌زمان با کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای در تابستان امسال و آغاز سال تحصیلی، انتاریو و کبک روزانه شاهد ثبت صدها مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ بوده و انتاریو در اواخر هفته حتی از مرز هزار مورد جدید نیز عبور کرد.

منبع: مداد نیوز

پیشنهاد سردبیر زانکو