تمدید ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا از روزی که به عنوان بازدید کننده وارد این کشور می شوید، معمولا حداکثر به مدت شش ماه اعتبار خواهد داشت. اما آیا امکان تمدید ویزای توریستی کانادا وجود دارد؟ در چه شرایطی ویزای توریستی کانادا تمدید می شود؟

تمدید ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی کانادا از وقتی که به عنوان بازدید کننده وارد این کشور می شوید، معمولا حداکثر به مدت شش ماه اعتبار خواهد داشت. اما آیا امکان تمدید ویزای توریستی کشور  کانادا موجود است؟ در چه شرایطی ویزا توریستی کانادا تمدید می گردد؟ تمدید ویزا کانادا به شما این د را می دهد تا بیشتر در کانادا بمانید. شما می توانید با استفاده از فرم های مورد نیاز و داشتن اطلاعات درست جهت تمدید ویزای کانادا اقدام نمایید. اگر به عنوان یک متقاضی ورود به کانادا در مورد مدت زمان اعتبار ویزای توریستی این کشور و همچنین چگونگی تمدید ویزای توریستی کانادا سوالی دارید، می توانید ادامه این مطلب را مطالعه فرمایید.

همچنین در صورتی که در حال حاضر با ویزای توریستی در کانادا اقامت داشته باشید و از شرایط مورد نیاز برای یکی از برنامه ‌های مهاجرتی کانادا نظیر ویزای کاری کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا برخوردار باشید، می ‌توانید درخواست خود را جهت تبدیل ویزا به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم به چگونگی تمدید ویزای توریستی کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید.

ویزای توریستی کانادا چیست + نحوه تمدید آن

ویزای توریستی کشور کانادا در واقع مدرکی می باشد که به اتباع کشورهای خارجی از جمله متقاضیان ایرانی اجازه می ‌دهد تا به شکل قانونی به کشور کانادا سفر کرده و در مدتی مشخص که معمولا 6 ماه است در این کشور اقامت موقت داشته باشند. ویزای توریستی کانادا در دو نوع ویزای یک بار ورود (سینگل) و ویزای چند بار ورود (مولتیپل) صادر می‌ شود.

اشخاص دارای ویزای توریستی کانادا ز تا پایان مدت زمان تعیین شده اجازه دارند در کشور کانادا اقامت داشته باشند. معمولا این تاریخ در فرفرودگاه زمان  ورود به کانادا تعیین می گردد. طبق اطلاعات مندرج در این مقاله  ، تاریخ خروج دارندگان ویزای توریستی کانادا به اشکال زیر تعیین می گردد:

 • یک مهر در گذرنامه شما، که نشان می دهد شما به مدت 6 ماه در این کشور اقامت دارید.
 • یک مهر در گذرنامه شما با یک تاریخ نوشته شده توسط افسر مهاجرت در فرودگاه که تاریخ انقضاء اقامت شما خواهد بود.
 • یک سند قهوه ای رنگ که حاوی “Visitor Record” است و تاریخ عزیمت شما را نشان می دهد. این سند باید پیش از خروج از کانادا به اداره مهاجرت تحویل داده شود.

ویزای توریستی کانادا چیست + نحوه تمدید آن

 در صورتی که قصد داشته باشید مدت اقامت خود در کانادا را به عنوان یک بازدید کننده تمدید کنید، باید حداقل 30 روز پیش از پایان مدت زمان تعیین شده اولیه جهت تمدید ویزای خود درخواست دهید. در این صورت حتی اگر اعتبار فعلی ویزای شما نیز به پایان رسیده باشد و هنوز درخواستتان در دست بررسی باشد، باز هم می ‌توانید به اقامت خود در کانادا ادامه دهید و اصطلاحا در “وضعیت معین ” خواهید بود

چگونه ویزای توریستی کانادا را تمدید کنیم

اگر انقضاء ویزای توریستی شما در حال پایان می باشد اما می خواهید مدت طولانی تری در کشور کانادا بمانید، باید جهت تمدید ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید. به منظور این کار، نیاز به پر کردن فرم IMM 5708 دارید. چنانچه درخواست شما برای ادامه اقامت در کانادا توسط اداره مهاجرت این کشور تایید شود، یک مدرک اقامت یا (Visitor record) به عنوان توریست دریافت می نمایید.

Visitor record در واقع سندی است که مدت اقامت مجاز شما در کشور کانادا را به صورت یک تاریخ مشخص، نشان می دهد. مسلم است که شما موظف هستید در این تاریخ یا حتی پیش از آن کشور کانادا را ترک کنید.

البته فراموش نکنید که برخورداری از مدرک Visitor Record الزاما تضمین‌کننده امکان ورود مجدد شما به خاک کانادا نخواهد بود. بنابراین در صورتی که پس از دریافت این مدرک به کشور دیگری سفر نمایید، با مدرک فوق اجازه ورود به کشور کانادا را پیدا نمی کنید. حتی اگر این مدرک دارای مدت اعتبار لازم باشد، باز هم ورود مجدد شما به خاک کانادا تابع شرایط دیگری خواهد بود. بنابراین، م از خروج از کشور کانادا حتما باید نسبت به دریافت یک مجوز ورود مانند ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید.

کلیه درخواست های تمدید ویزا در کانادا به CPC Vegreville (مرکز بررسی پرونده وگرویل در آلبرتا) فرستاده می شوند. این مرکز تنها به افرادی سرویس می دهد که داخل خاک کانادا هستند. یکی از وظایف اصلی این مرکز، افزایش مدت زمان ویزاهای موقت می باشد. آدرس عمومی مرکز فوق به شرح زیر می باشد:

 • CPC Vegreville
 • 6212-55th Avenue
 • Vegreville, AB
 • T9C 1W5

فرم تمدید ویزای توریستی کانادا (فرم IMM 5708)

همان‌طور که گفته شد در صورتی که قصد تمدید ویزای توریستی کانادا را داشته باشید، باید برای دریافت و پر کردن IMM 5708 اقدام نمایید. این فرم در واقع نشان دهنده درخواست متقاضی به منظور تغییر یا افزایش مدت زمان اقامت در کشور کانادا به عنوان یک توریست یا دارنده مجوز اقامت موقت می باشد. وکلای مهاجرتی از این فرم به منظور تغییر بعضی شرایط اقامتی موکل خود در مجوزهای اقامت موقت کانادا نظیر ویزای توریستی، استفاده می‌ نمایند.

فرم تمدید ویزای توریستی کانادا (فرم IMM 5708)

شما می توانید هر تعداد دفعاتی که می خواهید این فرم را پر کرده و ارسال نمایید، اما تمدید مجوز اقامت شما با ارسال این فرم فقط در صورتی امکان پذیر ش که توسط افسران اداره مهاجرت تایید شود. اگر برای تکمیل صحیح فرم IMM 5708ادامه مطلب را مطالعه کنید به کمک نیاز دارید می توانید بارخی سوالاتی که در فرم مذکور از شما پرسیده می شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • قصد دارید چه مدت بیشتر بمانید؟
 • چه مقدار پول برای اقامت در کانادا دارید؟
 • چه کسی شما را به ماندن بیشتر دعوت می کند؟ و موارد دیگر.

همچنین اگر یک دانشجو یا کارگر موقت در کانادا می‌باشید و نیاز به تمدید ویزای خود دارید نباید از فرم IMM 5708 استفاده کنید. چرا که این فرم تاثیری بر روی تغییر وضعیت ویزاهای مذکور ندارد. به این ترتیب چنانچه بخواهید مجوز تحصیلی یا مجوز کاری خود را تمدید نمایید، باید نوع دیگری از فرم های درخواست تمدید را تکمیل نمایید.

بیشتر بخوانید:

ویزای دانشجویی کانادا

ملیت دوم بدون پناهندگی

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا

درخواست تمدید ویزای کانادا به همان مدارک درخواست اولیه برای ویزای توریستی کانادا نیاز دارد. علاوه بر این شما باید در نامه ای دلیل تمدید اقامت خود را شرح دهید و حتما برنامه بازگشت خود را مشخص نمایید. در غیر اینصورت ممکن است اداره مهاجرت کانادا به هدف شما برای تمدید اقامت در این کشور مشکوک شده و با آن موافقت نکند. اما اگر بتوانید برای تمدید اقامت خود دلیل قانونی داشته باشید، قطعا احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود. برخی دیگر از شرایط لازم جهت تمدید ویزای توریستی کانادا عبارت‌اند از:

 • شما باید در زمان درخواست تمدید ویزا در خاک کانادا حضور داشته باشید.
 • فتوکپی گذرنامه خود را ضمیمه نمایید. (گذرنامه شما باید دارای مدت اعتبار کافی برای اقامت بیشتر از شش ماه باشد.)
 • شما باید فرم IMM 5708 را پر کرده و هزینه مربوط به آن را پرداخت کنید.
 • تا جایی که ممکن است تاریخ ترک کانادا را در درخواست خود مشخص ن.
 • نیاز به ارسال اطلاعات بیومتریک نیست نمی باشد زیرا در اولین درخواست ویزا، این داده ها ارائه شده اند.
 • حتماً کلیه شرایط خواسته شده جهت تمدید اقامت موقت خود را برآورده سازید تا شانس موفقیت درخواست شما بیشتر شود.

درخواست جهت تمدید ویزای توریستی کانادا باید پیش از اتمام تاریخ ویزای فعلی شما باشد. بنابراین اگر می خواهید ویزای کانادا را تمدید نمایید، تهیه درخواست تمدید قبل از به پایان رسیدن انقضای ویزا بسیار مهم است.

افزایش احتمال تایید درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا

به جز برخورداری از شرایط و مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای کانادا، ارائه بعضی از مدارک دیگر ن موافقت با این درخواست را بیشتر می کند. مثلا در صورتی که بتوانید از کارفرمای خود در کشور زادگاهتان یعنی ایران، یک نامه مبنی بر تمدید مرخصی دریافت نمایید، شانس تمدید ویزای شما افزایش می یابد.

افزایش احتمال تایید درخواست تمدید ویزای توریستی کانادا

هرگز فراموش نکنید که برای CIC همواره این سوال مطرح خواهد شد که شما پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی خود به ایران بازخواهید گشت یا خیر. بنابراین ارائه مدارکی که نشان دهنده تعهد شما برای بازگشت به کشور زادگاه باشد برای آنها بسیار اهمیت دارد. چنانچه برای بازگشت به کشور خود در آینده برنامه ای دارید حتما باید کپی آن را در درخواست خود قرار دهید.

درخواست تمدید بعد از انقضای ویزا چگونه است

در صورتی که جهت درخواست تمدید ویزای توریستی پس از انقضای ویزا اقدام کنید شرایط متفاوت خواهد بود و باید برای تجدید ویزا درخواست دهید. پروسه تجدید ویزا ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. همچنین در صورتی که نتوانید اداره مهاجرت کانادا را به خاطر تاخیر پیش آمده برای درخواست قانع نمایید، احتمالا با رد شدن درخواست خود مواجه خواهید شد. CIC باید نهایتا درخواست شما را در طول ۹۰ روز بعد از انقضای ویزای توریستی دریافت کند.

اگر می خواهید با درخواست تجدید ویزای شما موافقت گردد، باید علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز جهت تمدید ویزا، نامه ای داشته باشید که در آن علت تاخیر برای درخواست تمدید ویزا ذکر شده باشد. مثلا اگر شرایط خارج از کنترل شما بوده است، مثل شرایط اضطراری پزشکی یا تصادف حتما آن را عنوان نمایید. اما اگر برای عدم تمدید ویزای توریستی در مهلت مقرر شده به جز فراموش کردن تاریخ آن، بهانه ای ندارید، باید تا جایی که می توانید مدارکی دال بر بازگشت خود به کشور مبدا بعد از پایان مسافرت ارائه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

ویزای کار آلمان

رشته مدیریت در ترکیه

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو