کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. هرساله هزاران نفر از سراسر دنیا و به ویژه ایران به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از رایج‌ترین انواع مهاجرت به این کشور مهاجرت تحصیلی است.

 امکانات آموزشی خوب و حمایت مالی مناسب از دانشجویان از دلایل محبوب بودن کانادا به عنوان مقصد برای دانشجویان است. اما به همین راحتی نیست! شما بعد از طی کردن مراحل اپلای و پذیرفته شدن توسط یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا نیازمند دریافت ویزای این کشور هستید. برای این کار نیاز است به دولت کانادا اثبات کنید که حداقل شرایط زندگی در کانادا از لحاظ مالی را داشته و از پس هزینه‌های اساسی زندگی همچون رفت و آمد و خورد و خوراک برمی‌آیید.


چگونه اثبات کنیم تمکن مالی داریم؟

  • ارائه‌ی نامه از حامی مالی(کسی که قرار است هزینه های دانشجو را پرداخت کند)
  • ارائه‌ی رسید پرداخت شهریه ی ترم اول و هزینه‌ی محل سکونت
  • ارائه‌ی گواهی سرمایه‌گذاری ضمانت شده از یک موسسه‌ی مالی تعاونی در کانادا
  • اثبات دریافت وام دانشجویی
  • همراه داشتن حواله‌ی بانکی قابل تبدیل به دلار کانادا
  • اثبات عضویت در یکی از برنامه‌های تحصیلی تحت پوشش دولت کانادا
  • گردش مالی 4 ماه گذشته
  • داشتن یک حساب کانادایی با حداقل مبلغ لازم

 

حداقل مبلغ لازم برای داشتن تمکن مالی چه مقدار است؟

تمکن مالی برای همه‌ی استان‌های کانادا به جز کبک یکسان است و برای هر یک سال، مبلغ 10000 دلار کانادا حداقل سرمایه‌ی لازم برای تایید تمکن مالی است. این مبلغ برای خود شخص و جدا از هزینه های تحصیلی می‌باشد. برای اولین عضو خانواده که فرد را همراهی کند مبلغ 4000 دلار و پس از آن برای هر عضو 3000 دلار به مبلغ بالا اضافه خواهد شد. برای استان کبک خود دانشجو برای یک سال یازده هزار دلار نیاز دارد و اولین عضو خانواده که اورا همراهی می کند، درصورت داشتن حداقل 18 سال 5100 دلار و در غیر این صورت 3800 دلار به مبلغ بالا اضافه می‌کند. پس از این نیز به ازای هر نفر مبلغ 5125 به حداقل مبلغ لازم برای تمکن لازم افزوده خواهد شد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه میزان تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید با مشاورین زانکو تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کبک کانادا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو