ویژگی های تورنتو | مهاجرت به تورنتو

شهر تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. با جمعیت ۲٬۷۳۱٬۵۷۱ نفر در سال ۲۰۱۶، تورنتو چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است . در این مقاله به بررسی کامل تورنتو، ویژگی های اقتصادی، سیاسی و... میپردازیم.

شهر تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. با جمعیت ۲٬۷۳۱٬۵۷۱ نفر در سال ۲۰۱۶، تورنتو چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است . در این مقاله به بررسی کامل تورنتو، ویژگی های اقتصادی، سیاسی و... میپردازیم.


کلان شهر تورنتو (تورنتوی بزرگ)


این شهر در منطقهٔ جنوب انتاریو و در شمال‌غرب دریاچهٔ انتاریو قرار دارد. تورنتو با جمعیتی بیش از ۲٫۵ میلیون نفر، پنجمین شهر آمریکای شمالی از حیث جمعیت است و ناحیهٔ شهری تورنتو با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر، هفتمین ناحیهٔ شهری پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می‌شود. تورنتو قلب منطقهٔ تورنتوی بزرگ که به اختصار GTA یاد می‌شود است و بخشی از ناحیهٔ متراکم نعل اسب طلایی با جمعیتی بیش از ۸٫۱ میلیون نفر است که ۲۵ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهد. طبق سرشماری سال ۲۰۰۶، ناحیهٔ شهری تورنتو دارای ۵٬۱۱۳٬۱۴۹ نفر جمعیت و تورنتوی بزرگ دارای ۵٬۵۵۵٬۹۱۲ نفر جمعیت بوده‌است.

 

j,vkj,


تورنتو از نظر اقتصادی


تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار  است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند؛ همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است.


بخش‌های مختلف تورنتوی بزرگ


به طور کلی، تورنتو به سه قسمت تقسیم شده است: Downtown, Midtown, Uptown .
•    داون تاون تورنتو : این منطقه قلب شهر و منطقه تجاری شهر است و حجم عمده ای از شرکت ها و کسب و کارها و همچنین مراکز خرید و رستوران ها در این منطقه قرار دارد.
•    مید تاون تورنتو : این منطقه بهترین پیشنهاد برای سکونت است زیرا آرامش بیشتری نسبت به داون تان دارد و و شلوغی زیادی در آن وجود ندارد و همچنین به داون تان نزدیک است.
•    آپ تاون تورنتو : شامل مناطق بالایی شهر می‌شود که منطقه محبوب ایرانی ها و آسیایی ها نیز هست. مناطق نورث یورک، تورن هیل، ریچموند هیل، قسمت هایی از مارکهام و وان همه در آپ تاون واقع شده اند. جمعیت این بخش را بیشتر مهاجرین تشکیل داده است.

 

lpgi ihd j,kj,

معرفی محله های ایرانی نشین تورنتو

معرفی تورن هیل


حال که فهمیدیم تورن هیل در منطقه‌ی آپ تاون تورنتو قرار گرفته است، کمی بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

به‌طور کلی تورن هیل، ریچموند هیل و نورت یورک، ایرانی‌های زیادی را در خود جای داده است. از این رو ممکن است با سکونت در این مناطق با مشکلاتی از قبیل عدم پیشرفت زبان و دیر جذب شدن در جامعه‌ی میزبان مواجه شوید.

Thornhill در منطقه یورکِ تورنتوی بزرگ و در شمال شهر تورنتو واقع شده است. افراد زیادی به دلیل مزایای خوبی که تورن هیل دارد از جمله مکا‌های تفریحی ، اجتماع دوستانه و نزدیکی به شهر تورنتو ، این منطقه را به عنوان محل سکونت خود انتخاب می کنند.

ریچموند هیل تورنتو


محله ریچموند هیل  در فاصله ۲۵ کیلومتری تورنتو و در منطقه یورک در استان انتاریو قرار دارد. این محله نیم ساعت با مترو یک ساعت با ماشین از شمال تورنتو فاصله دارد. این محله دارای بیش از 160 پارک است و امکاناتی نظیر مسیرهای طبیعی، زمین‌های بازی، ورزشی و مناطق تفریحی دارد.


تاریخچه ریچموند هیل


ریچموند هیل تا اواخر قرن نوزدهم روستای کوچکی بود اما بعد از جنگ جهانی اول رشد کرد. در ادامه و پس از جنگ جهانی دوم توسعه بیشتر باعث شد ریچموند هیل شکوفا شود و امروزه در بین شهرک های نسبتا مدرن استان انتاریو قرار دارد.

جاذبه های ریچموند هیل


محله ریچموند هیل تورنتو به دلیل دسترسی به خیابان یانگ و بزرگراه ۴۰۴، وجود مدارس و دبیرستان‌های عالی، مراکز خرید مجهز، فروشگاه‌های ایرانی و پارک‌های متعدد، فرصت‌های کسب و کار، برگزاری فستیوال‌های گوناگون نظیر Heritage Village Festival  و وجود ساکنین از اقوام و ملل مختلف خصوصا فارسی زبان، محله مورد علاقه ایرانیان به شمار می‌رود. این محله رصد خانه و تلسکوپ David Dunlap، بزرگترین استخر سرپوشیده کانادا و ریچموند هیل سنتر را برای هنرهای نمایشی در خود جای داده است.


محله نورث یورک (North York) تورنتو 


نورث یورک / North York در شمال تورنتو بین Etobicoke و Scarborough ، قرار دارد و  یکی از محبوب ترین مناطق حومه شهر تورنتوی کانادا است. این منطقه که از یک تاریخ چشمگیری برخوردار است دارای مردمانی با  فرهنگ های مختلف نیز میباشد و این امر باعث شده تا این منطقه به یک منطقه چند فرهنگی تبدیل شود. North York یکی از شهرهایی است که در سال 1997 شهر تورنتو به بخشی از مگا شهر تورنتو تبدیل شد. North York جذابیت های منحصر به فردی دارد که باعث شده جمعیت بسیاری از تورنتو را در خود جای دهد .این محله دارای دانشگاه ها، اماکن تاریخی و محلات مختلف منحصر به فرد زیادی میباشد. ایرانی ها بیشتر در شمال خیابان یانگ سکنا دارند.

 

محله تورنتو

محله های لوکس تورنتو


محله Yonge and Eglinton 
باتوجه به اینکه این منطقه در دو سال گذشته دچار رونق توسعه شده است، اما از قبل نیز یک مکان محبوب در شهر بوده است. این محله علاوه بر داشتن کافه های مشهور بسیار در خیابان های خود دارای مکان های دیگری که شما نیاز دارید از جمله مراکز پزشکی، فروشگاه های مواد غذایی، بارها، مترو و رستوران های عالی نیز می‌باشد. بسیاری از  آپارتمان های مسکونی و محل استقرار آن و نزدیک بودن به ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی این مکان را به یکی از مکان های مناسب برای زندگی در تورنتو تبدیل کرده است. 

محله Church and Wellesley
Church and Wellesley یک محله محبوب در تورنتو است. اگر شما به دنبال شلوغی هستید این محله برای شما مناسب است چون این محله در مرکز شهر قراردارد و با توجه به امکانات در دسترسی که دارد شما دیگر نیاز به ماشین شخصی خود برای تردد در این محله نخواهید داشت. این محله که جزوه محله های قدیمی این شهر میباشد دارای قدمت و تاریخ زیادی است. در تابستان ها میتواند در رژه ها، کارناوال ها، مهمانی ها و جشن های این محله شرکت کنید. 

محله The Harbourfront
The Harbourfront یکی از محله های زیبای تورنتو است که در مجاورت دریاچه قراردارد و برای کسانی که علاقه به پیاده روی دارند محله مناسبی میباشد تا در اطراف دریاچه قدم بزنند و از سرگرمی های موجود در اطراف آن از جمله چرخ فلک قدیمی و بزرگ آن ، تئاتر ، گالری ، شهربازی کودکان ، رستوران ها و کافه ها استفاده کنند و لذت ببرند. این منطقه دارای بزرگترین سالن های کنسرت و ورزشگاه های بیس بال نیز میباشد. همچنین این محله به ایستگاه راه آهن و فرودگاه نزدیک است و شما میتوانید به راحتی با هواپیما و قطار سفر کنید.

محله Liberty Village 
محله Village Liberty پر است از افراد خلاق جوان که در تورنتو کار می کنند این محله فوق العاده زیبا و مدرن که دارای معماری بسیار خوبی میباشد متاسفانه فضای سبز بزرگ و عظیمی ندارد و شما برای رفتن به یک پارک کوچک میتوانید  به پارک دهکده لیبرتی در نزدیکی خیابان کینگ استر وست و خیابان استراچان بروید. این محله باتوجه به اینکه از ایستگاه مترو دور است اما به ایستگاه اتوبوس نزدیک میباشد.

محله Cabbagetown
Cabbagetown که از یکی از فقیرنشین ترین مناطق تورنتو به یکی از منحصر به فرد ترین و جالب ترین مناطق این شهر تبدیل شده است. این محله دارای بازار بزرگی از میوه های تازه کشاورزان است که شما می‌توانید میوه و سبزیجات خود را از آنجا تهیه کنید. همچنین دارای جشنواره های محلی بسیار است که این فرصت را به شما می‌دهد که با افرادی که در یک محله زندگی می‌کنید آشنا شوید و دوستان جدیدی پیدا کنید. یک نقاشی معروف نیز در این محله هست که به قول افراد آن منطقه یک نقاشی با انرژی مثبت است.

محله The Annex
the annex یک محله دانشجویی و قدیمی است این بدان معناست که شما گزینه های غذایی ارزان زیادی در اطراف خود دارید ، کافه هایی با غذاهای عالی و نوشیدنی عالی در مرکز شهر ، خانه های این محله نیز بسیار زیبا است. همچنین این محله دارای کنسرت راک ، سینما و موزه هنر و.... است.

محله Kensington Market
 این محله دارای خانه های منحصر به فرد و زرق و برق داری است و وسایل نقلیه عمومی در اطراف آن کمتر یافت میشود و باید یا پیاده روی کنید یا از ماشین شخصی خود استفاده کنید. همچنین در این محله رستوران ها با غذاهای خوشمزه ، مغازه و بازارهای چینی ها با قیمت های ارزان و کافه های مجلل و بازار میوه و سبزیجات نیز یافت میشود.

محله Queen St. West
Queen St. West یکی از جالب ترین محله های تورنتو است و یکی سرگرم کننده ترین خیابان ها برای پیاده روی را دارد که شما می توانید برخی از بهترین خریدهایتان در فروشگاه هایی با هر سبک و مد را در این محله انجام دهید،  و در برخی از کافه های معروف  آن نوشیدنی بنوشید و در هنگام پیاده روی در این خیابان یک غذای عالی بخورید.

محله Yorkville
Yorkville یکی از محله های گران و پولدارنشین تورنتو است. این محله به مناطق سرگرم کننده تورنتو بسیار نزدیک است و دارای کافه ها و رستوران های معروفی نیز میباشد.

محله The Beaches
این محله برای کسانی که دوست دارند که کنار آب زندگی کنند بسیار مناسب است این محله که دارای آرامش زیادی میباشد خانه های ارزان تری نسبت به مناطق دیگر تورنتو دارد چون مقداری از شهر فاصله دارد اما دارای خیابان های زیبا همراه با کافه رستوران های خوب میباشد.

 

j,vkj, , ,k',,v

مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور


یکی از عوامل تعیین کننده جهت انتخاب یک شهر برای مهاجرت، هزینه‌های آن شهر است؛ از این رو در این مقاله به بررسی هزینه‌های دو شهر تورنتو و ونکوور در کانادا می‌پردازیم.
•    قیمت اجناس برای مصرف کننده در تورنتو 4.82٪ بالاتر از ونکوور است. 
•    هزینه های مصرفی از جمله اجاره در تورنتو 2.43 درصد بالاتر از ونکوور است.
•    هزینه اجاره در تورنتو 1.35٪ پایین تر از ونکوور است.
•    قیمت رستوران ها در تورنتو 6.85٪ بالاتر از ونکوور است.
•    قیمت های مواد غذایی در تورنتو 1.22 درصد پایین تر از ونکوور است.
•    قدرت خرید محلی در تورنتو 12.50٪ پایین تر از ونکوور است.

خرید خودرو صفر در تورنتو کانادا


معمولا از نمایندگی ها انجام می شود و نرخ مشخصی دارد. می توان خودرو را نقد یا اقساطی تهیه کرد. اگر دارای اعتبار قابل قبول باشید می توانید وام خرید خودرو بگیرید. البته نمایندگی ها نیز در گرفتن وام کمک می کنند.


خرید خودرو دست دوم در تورنتو کانادا


خودرو های دست دوم از قیمت های بسیار کم حدود ۵۰۰دلار شروع می‌شود . بهترین روش برای یافتن خودرو دست دوم از طریق روزنامه ها و اطلاعیه های شخصی است. اما لازم است خودرو به طور کامل بازدید شود.در زمینه خرید خودرو دست دوم حتما از تجربیات دوستان خود استفاده کنید. معاینه فنی خودروهای دست دوم سخت و هزینه بر است. دانشجویان بین المللی معمولا در تورنتو خواهان خرید خودروهای دست دوم هستند.


نرخ بیکاری در تورنتو

علیرغم هزینه‌های نسبتا بالای زندگی، تورنتو شهری پویا از لحاظ اقتصادی است. این شهر، یکی از مراکز اقتصادی آمریکای شمالی و حتی دنیا محسوب می‌شود و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی اش از کل کشور پیشی گرفته‌است. نرخ بیکاری در تورنتو طبق آخرین سرشماری 5.4 درصد بوده و نشان‌گر وضع خوب این شهر از لحاظ اشتغال‌زایی می‌باشد.

مقایسه مونترال و تورنتو


آب و هوای مونترال و تورنتو

تورنتو
در تورنتو شما پنج یا شش ماه از سال را در دمای بسیار پایین (به طور متوسط زیر ده درجه) می‌گذرانید، بنابراین برای زندگی در تورنتو به پوستی ضخیم و پالتو و کت‌های زیادی احتیاج دارید! با این حال، خبر خوب این است که در ماه‌های باقی مانده‌ی سال هوا بطور متوسط بالای بیست درجه و در تابستان بالای بیست و پنج درجه خواهد بود. اما نکته‌ی دیگر در مورد آب و هوای تورنتو این است که تورنتو یکی از بادی ترین شهرهای کانادا است که در فصل زمستان، وزش بادهای زیاد می‌تواند تا حدی آزاردهنده باشد.

مونترال
بطور کلی مونترال یک شهر واقعاً سرد است، بطوری که در ماه‌های فصل زمستان دمای متوسط هوا به طور مداوم زیر صفر است و بهار و پاییز هوا کمی بهتر می‌شود و میانگین دمای هوا بین 2 تا 15 درجه خواهد بود.
دمای هوا در ماه‌های فصل تابستان در مونترال به شدت تغییر می‌کند؛ بطوری که تمام این سه ماه  میانگین دما 26 درجه و هوا در بیشتر روزها به دلیل کمبود بادهای ناهمسو، شرجی است. درنتیجه‌ی این دوره‌های طولانی هوای سرد و گرمای شدید برای شما مدتی زمان می‌برد تا به آب و هوای مونترال عادت کنید!

فرهنگ مردم مونترال و تورنتو


مونترال در واقع عنوان پایتخت فرانسوی کانادا نامگذاری شده است؛ درنتیجه انتظار خواهید داشت که اختلافات فرهنگی بزرگی بین دو شهر مونترال و تورنتو وجود داشته باشد. از طرفی تورنتو شهر بسیار مدرنی است و ظاهر، احساس و سبک زندگی کلاسیک آمریکای شمالی را دارد؛ در حالی که مونترال سبک اروپایی دارد.
مونترال با وجود اینکه یک شهر بزرگ است، تمرکز بیشتری روی ایجاد تعادل بین کار و زندگی دارد اما مردم ساکن این شهر اغلب رفتارهای خونسرد  و آرام و هنرمندوارانه‌ای دارند؛ در حالی که مردم تورنتو زندگی روزمره‌ی پر جنب و جوشی دارند و به نظر می‌رسد همه در تنش هستند یا شغلشان به نوعی هدف و کانون اصلی زندگیشان است.
بنابراین اگر از استرس و جنب و جوش و سرعت زیاد زندگی در شهر لذت می‌برید، تورنتو می‌تواند مقصد ایده‌آلی برای مهاجرت شما باشد، اما اگر به دنبال شهری هستید که تمرکز شما را فقط روی کار یا شغل نگذارد و آرامش بیشتری داشته باشید، در این صورت مونترال انتخاب ایده‌آل شما خواهد بود.

برنامه های رفاهی شهر تورنتو


برنامه واکسیناسیون در تورنتو


در تورنتو چهار برنامه واکسیناسیون وجود دارد: واکسیناسیون رایگان کلاس هفتمی ها، واکسیناسیون همگانی در آمادگی ها و مهدکودک ها، برنامه آمارگیری واکسیناسیون تمامی کودکان برای واکسیناسیون بهتر در تورنتو، برنامه راحت تر کردن واکسیناسیون برای کودکان.


رزرو جای پارک در تورنتو


یکی از معضلاتی که شهرداری تورنتو درصدد آن برآمده است اجرای آزمایشی رزرو جاپارک میباشد که در طول روزهای غیرتعطیل از بین 8 صبح تا 8 شب اجرا میشود. در این طرح شهروندان میتوانند به صورت مشترک با فردی دیگر جا پارک را رزرو کرده، سیستم رزرو برای ساکنین محله، سیستم رزرو موقت و... از امکانات این سیستم هستند.


تورنتو مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواری


یکی از برنامه های شهرداری تورنتو که در وبسایت خود نیز تعبیه کرده است، ایجاد مسیرهای مناسب برای پیاده روی و همچنین دوچرخه سواری تا محل کار است.


ایجاد کشاورزی شهری


11 مکان بزرگ برای کشاورزی اشتراکی در شهر تورنتو ایجاد شده است، شما میتوانید مایجتاج خود را تامین کرده و همچنین میتوانید از فروش محصولات خود درآمد کسب کنید.


ساخت و ساز درتورنتو


شما میتوانید به صورت آنلاین تمامی مجوز های مربوط به ساخت و ساز را دریافت کنید.


سیستم بازیافت شهری


علاوه برزباله های دور ریحتنی در شهر تورنتو سطل های بازیافت به سه سطلب قرمز، آبی و سبز تقسیم میشود، شما میتوانید از شهرداری تورنتو درخواست سطل اضافه تر برای محله یا خانه خود کنید. همچنین در صورت آسیب دیدگی به رایگان میتوانید سطل های خود را عوض کنید.


مهاجرت به تورنتو


تورنتو شامل چندین برنامه استانی و فدرال برای مهاجرت میشود. این برنامه ها شامل تحصیل در مقاطع عالیه از جمله کالج و دانشگاه، تحصیل در مقطع دبیرستان، مهاجرت از طریق استارت آپ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص استان اونتاریو یا اکسپرس انتری و ... است. شما میتوانید برای گرفتن مشاوره رایگان با شماره 02122225334 تماس حاصل کنید.


 

پیشنهاد سردبیر زانکو