دومین کشور بزرگ جهان، یعنی کانادا، دارای طبیعت منحصر به فرد , مناظر روح انگیز است که جاذبه های توریستی کانادا هر گردشگر را به ذوق خواهد آورد. همه شهرهای کانادا مناظر بی نظیری دارند.کشور کانادا دارای شهرهای پرجنب و جوش و غنی از فرهنگ های متفاوت می‌باشد.

دومین کشور بزرگ جهان، یعنی کانادا، دارای طبیعت منحصر به فرد , مناظر روح انگیز است که جاذبه های توریستی کانادا هر گردشگر را به ذوق خواهد آورد. همه شهرهای کانادا مناظر بی نظیری دارند.کشور کانادا دارای شهرهای پرجنب و جوش و غنی از فرهنگ های متفاوت می‌باشد. قسمتهای غربی کانادا، کوه های راکی، شهرهای اطراف ونکوور، ویکتوریا و کلگری را در بر گرفته است. همچنین در بخش مرکزی کانادا نیز آبشار نیاگارا، تورنتو، اوتاوا، مونترال و شهر كبك، از مکان های محبوب گردشگری به شمار می آیند. در شرق کشور، بازدید از زیبایی پارک ملی گروس مورن، همراه با  شهرهای اطراف هلیفکس و شهر سنت جان پیشنهاد می‌گردد. حتی جاده های یخ زده و ساکت شمال کانادا فرصتی عالی برای مشاهده خرس های سفید قطبی در حیات وحش، کشف زیبایی های طبیعی پارک ملی ناهانی و بازدید از شهرهای وایت هورس و یلو نایف تلقی می‌گردد.

آبشار نیاگارا

این آبشار، از معروف ترین جاذبه های طبیعی کشور کانادا به حساب می آید که هر ساله میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به خود می بیند. آبشار نیگارا در امتداد مرز کانادا با آمریکا قرار دارد و برای رسیدن به آن به اندازه یک رانندگی یک ساعته از تورنتو فاصله دارید. ارتفاع این آبشار در حدود 57 متر می باشد. بیش از یک قرن است که تنگه نیاگارا و آبشار نیاگارا توانسته اند گردشگران زیادی را محو زیبایی های خود کنند. بین اواسط قرن نوزدهم و بیستم تلاش های فراوانی صورت گرفت تا به کمک قایق ها و بشکه های مخصوص از بلندای این آبشار سقوط های آزاد جذاب و تفریحی انجام گیرد. این ماجرا و تعبیه تلسکوپ های مخصوص جهت تماشای آبشار از راه دور، سبب شد علاوه بر تماشای زیبایی های آبشار، جشنواره ها و تفریحات جالبی نیز در کنار آن برپا شود که تا به امروز نیز ادامه دارد. همچنین خانواده ها از قدم زدن در مکان های مخصوصی که در کنار تنگه و آبشار نیاگارا تعبیه شده است لذت می برند.

آبشار نیاگارا


کوه های راکی

در قلب کوه های با شکوه راکی، پارک ملی بنف درست قرار دارد که هر ساله صدها هزار گردشگر را از سراسر دنیا جذب مناظر خود می‌کند. در این پارک شما می توانید به تماشای دریاچه فیروزه ای، قله های پوشیده از برف و یخچال ها بنشیند و از مناظر آن لذت ببرید. بدون اغراق جواهر این پارک را می توان دریاچه لوئیز دانست، جایی که نقش کوه های راکی داخل آب های فیروزه ای دریاچه خودنمایی می کند و بازدید کنندگان می توانند به راحتی در کنار ساحل آن به قدم زنی مشغول شوند. مسیر آیسفیلد پارک وی که از دریاچه لوئیس شروع و به جسپر ختم می شود.

کوه های راکی


برج سی ان تورنتو

در کرانه سواحل دریاچه اونتاریو و در بزرگترین شهر کانادا، برجی بلند به نام سی ان خودنمایی می کند، این برج بلند تبدیل به یکی از نشان های معروف کانادا شده است. برج سی ان که یکی از بلندترین سازه های ساخت دست بشر است، 553 متر ارتفاع دارد و دارای امکاناتی همچون رستوران 360 درجه ای می باشد که مهمانان آن می توانند در کنار میل کردن غذا، از مناظر شهری و چشم انداز دریا نهایت لذت را ببرند. همچنین برای لذت بیشتر گردشگران از چشم اندازهای اطراف، تلسکوپ هایی تعبیه شده است که با قدرت زوم بالایی که دارند جزئیات شهر را به تصویر می کشند. اتاقک های شیشه ای نیز تجربه هیجان انگیزی را مهیا می‌کند. افرادی که تصمیم به رفتن به داخل برج ندارند، می‌توانند در نزدیکی آن توقف کرده و محو زیبایی های این سازه ساخت دست بشر می شوند. برج سی ان تقریباً از تمامی نقاط شهر قابل مشاهده است. برج در هنگام شب نورپردازی شده و جلوه‌ای زیبا دارد.

برج سی ان تورنتو

کبک قدیم

کبک قدیمی یک میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است، شهری کوهستانی که دارای تاریخی ترین ساختمان های شهر می باشد. قسمتی از شهر که ارتفاع کم تری دارد و در امتداد رودخانه سنت لارنسمحل اصلی سکونت و اقامت شاتوفرانتونک است.قسمت کوهستانی کبک بر روی صخره های مرتفعی که حتی ارتفاعشان به 100 متر بالاتر از سطح زمین نیز می رسد، واقع شده است. جاذبه های گردشگری همچون قلعه، دشت ابراهیم، میدان پلیس دام و پارک تاریخی توپخانه در آن قرار دارد. این منطقه یکی از محبوب ترین مناطق تاریخی کانادا است و به خوبی برای گردشگری توسعه یافته است. گردشگران در کبک علاوه بر لذت بردن از مناطق تاریخی، می توانند در خیابان ترزور به تماشای آثار هنری هنرمندان و موزه های این شهر از جمله موزه تمدن بپردازند.

کبک قدیم

بیشتر بخوانید:

کافه‌داری در کانادا


ساختمان پارلمان در اتاوا

ساختمان پارلمان در بالای رودخانه اوتاوا بنا شده است و معماری آن مانند ساختمان های پارلمانی به سبک نئو گوتیک متعلق به نیمه دوم قرن نوزدهم است. برجسته ترین قسمت پارلمان برج صلح است که مجلس عوام را از سنا جدا می کند. در قسمت ورودی پارلمان نیز مشعل صد ساله ای وجود دارد. این مشعل، در سال 1966 به سبب افتخار 100 سالە کنفدراسیون کانادا ساخته شد. همچنین پشت ساختمان پارلمان نیز در داخل یک باغ، مجسمه ای قرار دارد. در بخش ورودی پارلمان نگهبانان کت قرمز نیز مشغول رژه رفتن هستند. پایین پارلمان هیل در کنار رودخانه اوتاوا، مسیر پیاده روی ویژه‌ای احداث شده است.

ساختمان پارلمان در اتاوا
 

مونترال قدیم

مونترال شهری مدرن و شلوغ است اما بخش قدیمی آن کمی پایین تر از ساحل قرار دارد و خالی از هرگونه شلوغی، سروصدا و آلودگی است و به نوعی به پناهگاهی برای گردشگران تبدیل شده است. دو مکان تاریخی بازار بونسکور و خیابان بونسکور مورد علاقه تماشگران می‌باشد. تماشای ساختمان سالن قدیمی شهر، کلیسای سلطنتی نوتردام، محله پرجنب و جوش ژاک-کارتیه و سالن شهر 1870 نیز تجربه خاطرانگیزی خواهد بود.

مونترال قدیم

پارک ملی گروس مورن

این پارک ملی در نیوفاندلند واقع شده است و تا محبوب ترین پارک های ملی کانادا فاصله بسیار زیادی دارد، اما طبیعت منحصر به فرد این منطقه و چشم اندازهای زیبایی از کوه ها و رودهای داخل تنگه های سرسبز ارزش طی کردن این مسافت زیاد را دارد. این پارک در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. گروس مورن شامل دیوارهای صخره ای شیب دار، آبشارها و سنگ هایی است که توسط آب های فریز شده یخچال ها دچار خوردگی شده اند. اکثریت بازدیدکنندگان برای بیشتر لذت بردن از مناظر این منطقه همراه یک تور سوار قایق می شوند. اما مسیرهای پیاده روی و کایاک سواری نیز برای کسانی که قصد دارند به تنهایی وارد منطقه شوند در نظر گرفته شده است. پیست اسکی پارک ملی در فصل زمستان جمعیت بازدید کننده زیادی را به خود جذب می‌نماید.

پارک ملی گروس مورن

موزه حقوق بشر کانادا

جدیدترین جاذبه شهر وینیپگ که توجه ساکنین کانادا و کل مردم کشورهای جهان را به خود جلب کرده، موزه کانادایی حقوق بشر است. این موزه در نزدیکی فورکس و در سال 2014 افتتاح شد، معماری موزه حقوق بشر کانادا دارای یک طراحی منحصر به فرد و نمای جذاب می باشد. معماری و طراحی بنای این موزه برگرفته از مناظر کانادا است. همچنین مفهوم پشت موزه نیز خاص بوده، بطوریکه حتی در زمان تصمیم گیری برای آن این موضوع به موردی بحث بر انگیز تبدیل شده بود. موزه حقوق بشر کانادا داستان های شخصی را به تصویر می کشد، دیدگاه های مختلفی را به نمایش می گذارد و بر طیفی از موضوعات تمرکز می کند.

موزه حقوق بشر کانادا

دریاچه سوپریر

سوپریر به معنی دریاچه برتر است که یکی از دریاچه های بزرگ در آمریکا شمالی است که در مرز ایالات متحده آمریکا با کانادا قرار گرفته است. دریاچه سوپریر از جاذبه های گردشگری کانادا به حساب می آید. سومین دریاچه آب شیرین جهان بین ایالت انتاریو کانادا و میشیگان، ویسکانسین و مینه سوتا در آمریکا قرار دارد.

دریاچه سوپریر

پارک ملکه الیزابت

یکی از جاذبه های گردشگری کانادا پارک ملکه الیزابت است که در شهر ونکوور قرار گرفته است. این پارک، مکانی رویایی برای پیاده روی می باشد. در مرکز پارک یک کوه کوچک قرار دارد که بلند ترین نقطه ونکوور به شمار می آید و از این نقطه به راحتی می توانید نمایی زیبا و فوق العاده از مرکز شهر داشته باشید. این پارک به دلیل وجود باغ های زیبا و مناظر رو به کوه های ساحل شمالی مشهور است.

پارک ملکه الیزابت

بیشتر بخوانید:

هتل‌های کانادا

موزه سلطنتی انتاریو

موزه انتاریو از اولین موزه های کانادا و پنجمین موزه بزرگ آمریکای شمالی محسوب می‌شود. این موزه دارای گنجینه ای بالغ بر 6 میلیون شی با ارزش است که در 40 گالری نگهداری می شود. آثار این موزه در حوزه فرهنگ جهانی، تاریخ و هنر است که در شهر تورنتو واقع شده است. این موزه یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران کانادا را به خود جذب می کند. این موزه مجموعه ای فوق العاده از نمایشگاه های بزرگ جهان را در خود جای داده که مربوط به دوره های تاریخی متفاوتی می‌باشد.

موزه سلطنتی انتاریو

پل معلق کاپیلانو

این پل یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که در شهر تورنتو واقع شده است. پل معلق کاپیلانو در پارکی قرار دارد. این پل در سال 1889 ساخته شده و 140 متر ارتفاع دارد. از سال 1889 تا کنون حدود 120 متر مربع دیگر به این پارک اضافه شده است. بعد از عبور از 3 پرتگاه و 7 پل معلق به ارتفاع 30 متری بالاتر از جنگل ها خواهید رسید.

پل معلق کاپیلانو

آکواریوم کبک

آکواریوم کبک یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است. آکواریوم کبک مورد بازدید عموم و زمینی به وسعت 16 هکتار که مجموعه بی بدیلی از بیش از 10 هزار حیوان را که بیش از 300 گونه هستند را گردآوری کرده است. در سال 2005 دولت کانادا حدود 6.5 میلیون دلار را برای گسترش و توسعه این آکواریوم سرمایه گذاری کرد و امروزه مجموعه ای از باغ ها، استخرهای متعدد روباز، با بیش از 300 گونه ماهی، سخت پوست، خزنده، دوزیست، پرنده و ... است. 

آکواریوم کبک

آدام ملنیک کانادا

به نام بزرگراه 99 شناخته میشود، که ونکوور را به ویستل متصل می‌کند.این منظره کوهستانی به علت کوه های جذاب و دیدنی اسکی و اسنوبوردهای روز دنیا و اقامتگاه های پراکنده، مورد توجه قرار گرفته است. این مکانی که در ارتفاعات واقع شده ، بهشتی است برای افرادی که به فعالیت های زمستانه علاقه دارند. این مکان همچنین این مکان برای دوچرخه سواری در کوهستان فوق العاده است.

آدام ملنیک کانادا

توفینو

وقتی به کانادا فکر میکنید شاید تفریح و جنگل های بارانی اولین چیزی که به آن فکر میکنید نباشد  اما در توفینو میتوان از سواحل زیبا، دریاچه ها، خلیج های کوچک غذاهای به سبک سواحل غربی و اطاق های عجیب و غریب لذت برد.

توفینو

بیشتر بخوانید:

استان های کانادا

پارک ملی بنف

در میان رشته کوه های کانادایی واقع در پارک ملی بانف ، این اقامتگاه کوچک برای همه یک چیز دارد. مرکز شهر با مناطر زیبا ، شب های رویایی، بوتیک ها، رستوران ها و موزه ها متمایزاز بقیه قسمت ها میشود. کسانی که عاشق زندگی لوکس هستند در لژهای هتل پنج ستاره، چشمه های معدنی و در نزدیک کوه های تفریحی قرار دارند.

پارک ملی بنف

دریاچه لوئیس

40 دقیقه رانندگی به شمال غرب در بزرگراه ترنس کانادا از بنف ، دریاچه لوئیز را مشاهده خواهید کرد که یکی از زیباترین مناطق کانادا میباشد و دارای آب های معدنی، یخچال های بزرگ و قله های ناهموار است. مسافران میتوانند از اسکی ، اسنوبورد و اسکیت روی یخ زمستانی و قایقرانی ، ماهیگیری و پیاده روی در تابستان استفاده کنند.

دریاچه لوئیس

خرس‌های قطبی چرچیل

چرچیل واقع در شمال استان مانیتوبا، شهری کوچک در خلیج هادسون است.این شهر برای هشت هفته از اکتبر تا نوامبر،که خرس های قطبی از خواب تابستانی بیدار شده و منتظر یخ بستن خلیج هسنتد به مرکز تجمع خرس های قطبی مبدل می شود. حدود 900 خرس قطبی که خود بیدار شده منتظر برای یخ بستن خلیج در اطراف شهر جمع می شوند. دانشمندان، رسانه ها و گردشگران نیز برای مشاهده این خرسها که گاهی تعدادشان به 900 عدد نیز میرسد در چرچیل گرد هم می آیند.تورهایی مختلف موجود در منطقه ، بازدیدکنندگان را سوار بر "باگی تندرا" های سفارشی سازی شده که ظریفت حدود 40 نفر را دز خود دارد و داری شیشه های ضد مه و امنیت بالایی است به نردیکی محل خرس های قطبی برده و تجربه جالبی از مشاهده رفتار این موجودات عظیم و زیبا برای مسافران رقم می زنند.این سفر ها برای دیدن خرس های قطبی معمولا 8 ساعت طول می کشد و همانند یک گردش کامل در قطب است.

خرس‌های قطبی چرچیل

خلیج فاندی

خلیجی است در سواحل اقیانوس اطلس در آمریکای شمالی و بین استان‌های نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا قرار دارد و دارای خط ساحلی کوتاه با آمریکا است. این خلیج دارای دارای بالاترین اختلاف ارتفاع آب بین جزر و مد در دنیاست که به 19 متر می رسد. این خلیج در ژوئیه سال ۲۰۰۹ یکی از عجایب طبیعت نیز نامگذاری شد.در این دو بار در روز و با فاصله 6 ساعت پدیده جزر و مد اتفاق می افتد. شما میتوانید در طول یک روز هم در آبهایی به عمق 15 متر سوار بر قایق پارو بزنید و هم 6 ساعت بعد در کف همان خلیج به پیاده روی مشغول شوید.

خلیج فاندی

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو