طبق آخرین تحقیقات انجام شده در سرشماری کانادا نشان میدهد که مهاجران ۲۰ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل میدهند. در این مقاله به بررسی ایرانیان تورنتو میپردازیم

جمعیت ایرانیان تورنتو

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در سرشماری کانادا نشان می دهد که مهاجران 20.6٪ از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند. به عبارتی ، از هر پنج نفر یک نفر مهاجر میباشد.

تعداد مهاجران ایرانی از 71.990 نفر در سال 2001 به 120.685 نفر در سال 2011 افزایش یافته است. در سال 2011 ، 58٪ از مهاجران ایرانی در انتاریو سكونت داشتند. در حقیقت ، منطقه بزرگ تورنتو محل زندگی 59،750 ایرانی بود. در سال 2006 گروهی از دانشجویان ایرانی تصمیم به برگزاری یک جشن نوروزی گرفتند ، که حدود 20،000 نفر در آن جشن حضور داشتند البته همه آنها ایرانی نبودند. 

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

ایرانیان تورنتو

تعداد ایرانیانی که در کانادا پناهنده شده اند در سال های اخیر تقریبا سه برابر افزایش یافته است. طبق یک سند دپارتمان مهاجرت تقریبا  هر 20 ایرانی که ویزا برای پرواز به کانادا به عنوان گردشگر یا دانشجو دریافت می کنند درخواست پناهندگی میدهند.براساس این گزارش در اوایل سال 2019 بیش از 125 ایرانی در ماه برای پناهندگی در کانادا اقدام کرده اند.تعداد پناهندگان ایرانی  بسیار بیشتر از پناهندگان مکزیک ، افغانستان ، کلمبیا و نیجریه میباشد در سال گذشته بیش از 65 ایرانی در ماه پناهندگی سیاسی دریافت کردند. در آخرین آمار ها در سال 2019 مشخص شد که 97،000 نفر در تورنتو و 46،000 نفر در ونکوور زندگی میکنند. 

 

بیشتر بخوانید:

وکیل مهاجرتی با تضمین بازگشت وجه

علت مهاجرت دانشجویان

جمعیت ایرانیان تورنتو

بسیاری از ایرانیان با توجه به داشتن زندگی مرفه و عده ای نیز باتوجه تحصیلات عالیه ای که دارند به دلیل وضعیت نامساعد ایران قصد مهاجرت به کانادا را دارند که همین امر باعث شده است که جمعیت ایرانیان کانادا رفته رفته بیشتر شود.  تعداد ایرانیانی که درخواست ویزای موقت به کانادا می کنند ، از 24،000 نفر در سال 2016 به 78.001 در سال 2018 افزایش یافته است. و درصد ویزای های صادر شده ی منجر به پناهندگی از 1.2% در سال 2014 به 4.5% در سال 2018 افزایش یافته است. کانادا از بهترین کشورها برای مهاجرت است و مردم ایران تمایلی بسیاری به مهاجرت تحصیلی ،مهاجرت کاری و یا پناهندگی به کانادا را دارند.

در گذشته آمریکا انتخاب مردم ایران برای مهاجرت بود اما باتوجه به سخت شدن شرایط کنونی ایرانیان کانادا را برای مهاجرت انتخاب میکنند. منطقه ریچموند هیل منطقه ای است که اکثرا ایرانیان در آنجا زندگی میکنند.اگر شما در خیابان های آنجا شروع به قدم زدند کنید متوجه خواهید شد که اکثر مردم به زبان فارسی صحبت میکنند. شما میتوانید به راحتی همه چیز را از رستوران های ایرانی ، نانوایی و میوه فروشی ،کتاب فروشی، صنایع دستی ، آرایشگاه که متعلق به ایرانیان است را در این منطقه پیدا کنید. و میتوانید در رویدادهای فرهنگی ایرانی مانند جشن های نوروز و... شرکت کنید. 

برای گرفتن مشاوره در زمینه امور مهاجرتی از جمله کانادا با موسسه زانکو تماس بگیرید: 02122225334

بیشتر بخوانید:

مقایسه‌ی هزینه‌های زندگی در استرالیا و کانادا

سردترین شهرهای کانادا

دانشگاه های برتر کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو