تورنتو کانادا

تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت ‌ترین شهر کانادا است.این شهر چند ملیتی، علاوه بر جاذبه ‌های شهری، از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در جهان است.

تورنتو جمعیت 6 میلیون نفری دارد. مطابق آخرین سرشماری، منطقه شهری کلانشهر تورنتو بیش از 6.5 میلیون نفر جمعیت ساکن می باشد.

شهر تورنتو پس از مکزیکو سیتی، نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو، پنجمین شهر بزرگ در قاره آمریکای شمالی است.

بیش از ۶۱ درصد از جمعیت کل کانادا در دو استان انتاریو و کبک زندگی می‌کنند. در میان دیگر استان‌های کانادا، استان آلبرتا با بیش از ۱۱ درصد رشد جمعیت در پنج سال گذشته در بالاترین رده و استان نیوبرانزویک در شمال شرق کشور با کاهش نرخ رشد جمعیت به میزان نیم درصد٬ در پایین‌ترین مکان از لحاظ رشد جمعیت قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

جمعیت ایرانیان تورنتو

محله های خوب تورنتو

سریعترین منطقه درحال رشد

طبق پیش بینی‌ها، کلان شهر تورنتو به سریعترین منطقه درحال رشد استان تبدیل خواهد شد که جمعیت آن از 6.5 میلیون نفر در سال 2018 به بیش از 10.2 میلیون نفر تا سال 2046 افزایش می یابد. مهاجرت حدود 82 درصد از رشد جمعیت استان را به خود اختصاص می دهد. تا سال 2046، انتاریو تقریباً دو برابر افراد مسن نسبت به امروز – حدود 4.6 میلیون نفر یا 23.4 درصد از جمعیت را خواهد داشت. البته شهرنشینی یک روند جهانی است. جدیدترین داده های سازمان ملل متحد تعداد کلان شهرهای جهان – شهرهایی با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت – را 33 شهر در سال 2018 عنوان کرده است و پیش بینی می شود در سال 2030 به 43 مورد برسد.

جمعیت تورنتو

فضای لازم برای رشد و پیشرفت

عضو هیئت مدیره کنفرانس کانادا گفت: “من خوش بین هستم. ما از نظر ارتباط با مهاجران و افراد تازه وارد، فضای لازم برای رشد و پیشرفت داریم و از جامعه استقبال می کنیم. ما از پیشرفت فنی بسیار بالایی برخورداریم. این ها فرصت های واقعی است که باید از آن ها استفاده کرد. ”

در وهله اول، نیازبه سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل، مسکن و زیرساخت های شهری است. به این ترتیب، اهالی تورنتو مسکن های مقرون به صرفه برای زندگی پیدا می کنند، سیستم حمل و نقل عمومی فعال تر می شود، فضای سبز شکوفا می شود و نیروی کار با استعداد به شهر می آید که درآمد مالیاتی را افزایش داده و منجر به افزایش سرمایه گذاری ها می شود.

بیشتر بخوانید:

سردترین شهرهای کانادا

مقایسه هزینه های زندگی تورنتو و ونکوور

پیشنهاد سردبیر زانکو