کارمندان و کارگران در کانادا حداقل چقدر حقوق میگیرند؟

کانادایی یکی از کشور هایی است که به طور مرتب قانون حقوق و دستمزد خود را اصلاح میکند و همیشه جزو ده کشور با حقوق بالا محسوب میشود. در این مقاله به بررسی حداقل دستمزد استان های کانادایی میپردازیم

کانادایی یکی از کشور هایی است که به طور مرتب قانون حقوق و دستمزد خود را اصلاح میکند و همیشه جزو ده کشور با حقوق بالا محسوب میشود. در این مقاله به بررسی حداقل دستمزد استان های کانادایی میپردازیم.

حداقل حقوق و دستمزد در کشور کانادا

پایین ترین دستمزد در کشور کانادا در سال 2020 میلادی ، 11 دلار و پنج سنت کانادایی میباشد که این رقم مربوط به نیروی کار غیرحرفه ای در استان نووا اسکوشیاست . در ایالت های مختلف حداقل دستمزد با ایالت های دیگر متفاوت است در ادامه به تک تک این ایالت ها میپردازیم. همچنین در ایالت کبک قانونی منحصر به فرد وجود دارد که برای کارهایی که انعام و تیپ دریافت میکنند ، دستمزد ساعتی به 10 دلار و پنج سنت کانادایی میرسد که با احتساب انعام این عدد از حداقل ایالت نووا اسکوشیا بیشتر خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

مهاجرت تحصیلی به کانادا

 

حداقل حقوق و دستمزد در استان آلبرتای کانادا

استان آلبرتا با مرکزیت شهر کالگری یا کالگاری بالاترین میزان دستمزد را به خود اختصاص داده است که باتوجه به ارزان تر بودن از استان های بریتیش کلمبیا و اونتاریو گزینه ی مناسب برای کسانی است که میخواهند پول بیشتری پس انداز کنند. برای کارگران عمومی حداقل دستمزد ساعتی 15 دلار کانادا در نظر گرفته شده و برای افراد زیر 18 سال که حداکثر هفته ای 28 ساعت اجازه کار دارند ساعتی 13 دلار در نظر گرفته شده است.

 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

 

حداقل حقوق و دستمزد در استان اونتاریو کانادا

این ایالت به مرکزیت تورنتو و شامل منطقه فدرال پایتختی اتاوا در جایگاه دوم حقوق و دستمزد قرار گرفته است. کارگران عادی ساعتی 14 دلار ، کسانی که در کافی شاپ ها و بار قهوه و مشروبات الکلی سرو میکنند ساعتی 12.2 دلار ( به علت گرفتن انعام) و افراد زیر 18 سال با اجازه حداکثر 28 ساعت کار در هفته ساعتی 13.15 دلار کانادا حداقل حقوق در استان اونتاریو است

 

بیشتر بخوانید:

سیر تا پیاز اتاوا

 

حداقل حقوق و دستمزد در استان بریتیش کلمبیای کانادا

همان طور که انتظار میرود بریتیش کلمبیا به علت گران بودن باید حقوق بالایی نیز برای کارکنان خود در نظر بگیرد . ونکوور بزرگترین شهر این استان یکی از گران ترین شهر های کانادا است و مرکز این استان ویکتوریا نام دارد. بریتیش کلمبیا شش ماهه اول سال یک حداقل حقوق و 6 ماه بعد حقوقی بالاتر را برای کارکنان خود در نظر گرفته است. 13.85 دلار برای کارگران عادی که این عدد به 14.6 خواهد رسید و برای سرو کنندگان مشروب در بار ها ( پیشخدمت ها ) عدد 12.7 و برای 6 ماهه دوم عدد 13.95 را درنظر گرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی موسسه بریتیش کلمبیا BCIT

 

حداقل دستمزدد در منطقه‌ی شمال غربی

منطقه ی شمال غربی یا north west territory یکی از 3 منطقه ی نزدیک قطب کانادا است . به دلیل شرایط سخت کاری در این مناطق ، این نواحی حقوق بیشتری نسبت به دیگر استان های کانادا دارند. ( اگر استان های گران قیمت کانادا در نظر گرفته نشوند) حداقل حقوق در این ناحیه 13.46 دلار کانادا است.

حداقل دستمزد در ناحیه ی نوناووت 

این منطقه نیز به علت سختی کار دارای حداقل حقوق 13 دلار میباشد. زبان رسمی این ناحیه فرانسوی میباشد.

حداقل دستمزد در ناحیه ی یوکان

ناحیه ی سوم نیز دارای حداقل دستمزد 12.7 دلار میباشد.

حداقل دستمزد در استان کبک کانادا

کبک به مرکزیت مونترال دارای حقوق حداقل 12.5 دلار برای کارگران عادی و برای انعام بگیران 10.05 دلار است. زبان رسمی این استان نیز فرانسوی است.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی استان کِبِک کانادا - فرانسه کوچک

 

حداقل دستمزد در استان جزیره ی پرنس ادوارد

جزیره ی پرنس ادوراد نیز مانند بریتیش کلمبیا برای شش ماه اول یک حقوق و برای شش ماه دوم حقوق بالاتری را در نظر گرفته است. 12.25 دلار و 12.85 دلار حقوق های درنظرگرفته شده هستند.

حداقل دستمزد در دیگر ایالت ها

به علت آن که دیگر استان ها در کانادا حداقل حقوقی بین 11 و 12 دلار دارند در این قسمت به صورت تیتر وار به آنها اشاره خواهد شد.

  • ساسکاچوان با 11.32 دلار
  • منیتوبا با 11.65 دلار
  • نیو برانزویک با 11.5 دلار
  • نووا اسکوشیا با 11.55 دلار برای کارگران خبره (12.55 در شش ماهه دوم ) و 11.05 برای کارگران تازه وارد
  • نیوفاندلند و لابرادور 11.4 دلار

 

کار دانشجویی در کانادا

 

نرخ تورم در کانادا

نرخ تورم نیز در کانادا در ده سال گذشته از بین 0.5 درصد تا 3.5 درصد متغیر بوده است که باتوجه به افزایش حقوق ها انتظار میرود که هرساله قدرت خرید شهروندان کانادایی از سال گذشته بیشتر شده باشد.

 

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

 

بیشتر بخوانید:

لیست دانشگاه های کانادا

دانشگاه های برتر کانادا

کار دانشجویی در کانادا

شهریه دانشگاه های کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مطالب مشابه