کریستیا فریلند وزیر دارایی جدید کانادا اعلام کرده است که با احتصاص ۳۷ میلیارد دلار پرداخت مزایای مالی CERB تا ۲۷ سپتامبر ادامه خواهد داشت

به گزارش هدهد، کریستیا فریلند وزیر دارایی جدید کانادا اعلام کرده است که با احتصاص ۳۷ میلیارد دلار پرداخت مزایای مالی CERB تا ۲۷ سپتامبر ادامه خواهد داشت.

دولت فدرال کانادا با اختصاص 37 میلیارد دلار ، پرداخت مزایای مالی CERB تا پایان ماه سپتامبر تمدید کرد.

 پیش از این قرار بود پرداخت مزایای مالی CERB تا آخر آگوست (اوت) شود و از سپتامبر به بیمه بیکاری (EI) منتقل شود اما به تازگی دولت اعلام کرد از تاریخ ۲۷ سپتامبر این انتقال صورت می‌گیرد.

جزئیات این برنامه و چگونگی انتقال به بیمه بیکاری از جمله در رابطه با مرخصی استعلاجی و … روز پنجشنبه اعلام شد و برآورد شده است که این طرح ۳۷ میلیارد دلار هزینه برای دولت در بر خواهد داشت.

کریستیا فریلند، در اولین بیانیه خود به عنوان وزیر دارایی همراه با کارلا کوالترو، وزیر اشتغال، کار و معلولیت، به تشریح بخشی از برنامه‌های بهبود اقتصادی کشور پس از سپری کردن رکود حاصل از شیوع کووید۱۹ که وی آن را بدترین رکود اقتصادی خواند، پرداخت.

فریلند در این بیانیه اعلام کرد: «ما از کلیه کانادایی‌ها که به دلیل بیماری همه گیر از کار اخراج شده‌اند حمایت می‌کنیم و این امکان را فراهم می‌کنیم تا با رعایت فاصله اجتماعی و رفتارهای صحیح مقابله با کووید۱۹ دوباره شاغل شوند».

وی افزود: «ما باید درعین رعایت ضوابط در شرایط اضطراری برای راه اندازی ایمن و محتاطانه کارها نیز تلاش کنیم و در واقع زندگی مان را بر اساس کووید۱۹ تغییر دهیم و تکمیل کنیم».

این در حالی است که میلیون‌ها کانادایی که در اثر شیوع کووید19 بیکار شده اند هنوز کاری پیدا نکرده‌اند.

کارلا کوالترو، وزیر اشتغال، کار و معلولیت در این رابطه گفت: «ما می دانیم بحران بهداشت عمومی همچنان در کشور وجود دارد و احتمالا باید خودمان را برای یک دور دیگر خاموشی اقتصادی در موج‌های آینده کووید۱۹ آماده کنیم. بنابراین بازگشایی ها در سراسر کشور با هم صورت نمی‌گیرد».

 

پیشنهاد سردبیر زانکو