رهبر جديد حزب محافظه‌كار در اولين سخنراني رسمي‌اش اعلام كرد کانادایی ها را صاحب خانه میکنم.

به گزارش خبر کانادا، 

پس از چند ماه کارزار انتخاباتی، ارین اوتول، به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار کانادا انتخاب شد. اوتول نماینده «انتاریو» در دور سوم رأی‌گیری توانست با کسب 57 درصد آرا، رهبری حزب محافظه‌کار را به دست بگیرد.

رقیب اوتول، «پیتر مک‌کی» فقط توانست 43 درصد آرا را کسب کند. اوتول پس از این پیروزی طی یک سخنرانی گفت: «من این جا هستم تا از همان ابتدا برای شما و برای کانادا مبارزه کنم.» همچنین رهبر جدید این حزب متعهد شد که قبل از انتخابات بعدی، حزب را یکپارچه کرده و پایگاه آن را گسترش دهد. وي قول داد همه کانادایی‌ها را فارغ از نژاد، مذهب، گرایش جنسی یا پیشینه، صاحب خانه کند.

پیروزی اوتول تا حدودی به دلیل حمایت‌های کلیدی در استان «کبک»، «آلبرتا»، «ساسكاچوان» و «منيتوبا»، حضور پررنگ در رسانه‌های اجتماعی و استقبال وی از طیف گسترده‌ای از دیدگاه‌هاي حزب حاصل شده است.

اوتول 47 ساله تاكنون براي سه‌بار نماینده مجلس در حوزه «دورهام» انتاریو شده است. وی نخستین‌بار در سال 2012 وارد مجلس شد. او یکی از وزیران سابق دولت «هارپر» بود. قبل از ورود به سیاست، اوتول به مدت ده سال در نیروی هوایی کانادا خدمت می‌کرد و بعدها به عنوان وکیل مشغول به کار شد.

 

مطالب مشابه:

حمایت از مستاجر در کانادا

اقامت کانادا + هزینه های زندگی و مطالب مرتبط

مهاجرت به کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو