جاستین ترودو، کرونا و اقتصاد نوامبر 2020

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در سخنانی که امروز در شهر اتاوا بیان کرد، از مقام‌های استانی خواست که از بازگشایی فعالیت‌های تجاری که ممکن است جان مردم را درخطر قرار دهد خودداری کنند و برای دریافت کمک بیشتر از دولت فدرال با اتاوا در تماس باشند.

 به گزارش مداد جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در سخنانی که امروز در شهر اتاوا بیان کرد، از مقام‌های استانی خواست که از بازگشایی فعالیت‌های تجاری که ممکن است جان مردم را درخطر قرار دهد خودداری کنند و برای دریافت کمک بیشتر از دولت فدرال با اتاوا در تماس باشند.

او با اعلام نگرانی از بروز جهش‌های تازه در سراسر کشور ازنظر تعداد پرونده‌های ابتلا، اشاره کرد که این وضعیت فشار مضاعفی بر دولت برای مراقبت از مردم و صیانت از مشاغل ایجاد کرده است اما «من امیدوارم هیچ‌کدام از رهبران ما در این کشور به خاطر فشاری که در برابر تعطیلی و به‌واسطه مسائل اقتصادی احساس می‌کنند، سپر مراقبتی خود را فرونگذارند و به بازگشایی زودهنگام اقدام نکنند.»

او در ادامه گفت: «من این نگرانی را درک می‌کنم اما بگذارید به شما بگویم: این همان مسیری است که منجر می‌شود کسب‌وکارهای ما برای همیشه تعطیل شوند و اقتصاد ما آسیبی به‌مراتب بزرگ‌تر را تجربه کند. تنها راه حفاظت از اقتصاد کانادا شکست دادن کوید است.»

او اعلام کرد که از دشواری‌های مردم برای مدیریت زندگی خود در این ایام طولانی آگاه است و اینکه چطور هم‌زمان سعی می‌کنند تا خود به بخشی از مشکل بدل نشوند.

به گفته نخست‌وزیر، اولویت اول فعلی باید ایمن نگاه‌داشتن مردم است و اگر همه‌گیری ادامه پیدا کند، آسیبی که اقتصاد این کشور خواهد دید بیش از آسیبی است که از تعطیلی‌های هدفمند به آن دچار خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر زانکو