اداره حمل‌ونقل کلان‌شهر منطقه‌ای مونترال (ARTM) قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ با دستیابی به اهداف بلندپروازانه‌ای، حمل‌ونقل عمومی شهر را تا ۶۰ درصد گسترش دهد. به همین دلیل این اداره تقاضای افزایش بودجه ۴۰ میلیارد دلاری داشته است.

به نقل از مداد، اداره حمل‌ونقل کلان‌شهر منطقه‌ای مونترال (ARTM) قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ با دستیابی به اهداف بلندپروازانه‌ای، حمل‌ونقل عمومی شهر را تا ۶۰ درصد گسترش دهد. به همین دلیل این اداره تقاضای افزایش بودجه ۴۰ میلیارد دلاری داشته است.

اداره حمل‌ونقل کلان‌شهر منطقه‌ای مونترال روز سه‌شنبه اولین برنامه توسعه استراتژیک خود را از زمان تأسیس آن در سال ۲۰۱۷ ارائه کرد. علیرغم گستردگی درخواست‌ها، این اعلامیه واکنش‌های بسیار کمی از مسئولان بخش شهرداری و شرکت‌ها را به دنبال داشته است.

والری پلانت، شهردار مونترال در رابطه با این موضوع در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت که یک گام بلند دیگر برای آینده حمل‌ونقل عمومی و سازگار با محیط‌زیست برداشته‌شده است.

گفته می‌شود این عملیات توسعه به ۴۰ میلیارد دلار بودجه اضافی و ۱۰ سال زمان نیاز خواهد داشت. در حال حاضر بودجه این سازمان سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در سال است که در صورت تحقق این رشد ۶۰ درصدی شاهد افزایش دو برابری آن خواهیم بود.

اداره حمل‌ونقل عمومی مونترال در روز سه‌شنبه نتوانست به‌طور دقیق مشخص کند که قصد دارد ده‌ها میلیارد دلار را در چه مناطق و حوزه‌هایی برای بهبود خدمات حمل‌ونقل عمومی هزینه کند.

مدیران این مرکز معتقدند که راه‌اندازی تدریجی شبکه اکسپرس متروپولیتن باید در سال‌های آینده خدمات حمل‌ونقل عمومی را ۱۰ تا ۱۵ درصد بهبود بخشد. قطار برقی صندوق سپرده و سرمایه گذاری کبک (CDPQ) از ۲۶ ایستگاه برخوردار خواهد شد که توسعه آن در ۶۷ کیلومتری کلان‌شهر مونترال پیش‌بینی‌شده است.

ذکر این نکته ضروری است که شانتاله رولو، وزیر حمل‌ونقل و مسئول کلان‌شهر تأکید کرد که اظهارنظر درباره این موضوع خیلی زود است. سارا بیگرس دبیر مطبوعاتی وزیر نیز گفت که این ارقام ارائه‌شده توسط اداره حمل‌ونقل عمومی بر اساس یک سری فرضیات و پیش‌بینی‌های نامشخص بوده و نیازمند مطالعه جهت الحاقات احتمالی است.

اداره حمل‌ونقل عمومی مونترال قصد دارد در مارس ۲۰۲۱ برنامه توسعه استراتژیک خود را به‌طور رسمی ارائه دهد. تا آن زمان، چهار نشست اطلاع‌رسانی با شهروندان در ماه نوامبر تشکیل‌شده و پس‌ازآن رایزنی‌های عمومی در زمستان صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد سردبیر زانکو