جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا، جایزه رهبری سیاره‌ای نشنال جئوگرافیک (National Geographic Planetary Leadership Award) را به دست آورد. مجله نشنال جئوگرافیک به عنوان عظیم‌ترین شرکت رسانه‌ای متمرکز بر طبیعت، عصر پنج‌شنبه در مراسم اهدای جوایز سالانه خود که به‌طور مجازی برگزار شد، این جایزه را به ترودو تقدیم کرد.

 به گزارش مداد، جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا، جایزه رهبری سیاره‌ای نشنال جئوگرافیک (National Geographic Planetary Leadership Award) را به دست آورد. مجله نشنال جئوگرافیک به عنوان عظیم‌ترین شرکت رسانه‌ای متمرکز بر طبیعت، عصر پنج‌شنبه در مراسم اهدای جوایز سالانه خود که به‌طور مجازی برگزار شد، این جایزه را به ترودو تقدیم کرد.

به همین مناسبت نشنال جئوگرافیک در توئیتر خود نوشت: با توجه به رهبری ترودو در حمایت از محیط‌زیست و زیستگاه‌های دریایی و زمینی کانادا، ما خوشحالیم که جایزه «رهبری سیاره‌ای» را به وی اهدا می‌کنیم.

این جایزه سالانه به رهبرانی در جهان اعطا می‌شود که مناطق حفاظت‌شده بااهمیت جهانی را ایجاد می‌کنند. به گفته نشنال جئوگرافیک، هنگام انتخاب ترودو به نخست‌وزیری در سال ۲۰۱۵، کمتر از یک درصد از مناطق دریایی کانادا محافظت‌شده بود و این مناطق در طول دوره نخست‌وزیری وی به چهارده درصد افزایش‌یافته است.

این مجله همچنین ترودو را به خاطر سرمایه‌گذاری یک میلیارد و سیصد میلیون دلاری در قالب بودجه طبیعت کانادا تحسین کرد. این بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری منحصربه‌فرد در تاریخ کانادا برای حفاظت از طبیعت محسوب می‌شود.

پیشنهاد سردبیر زانکو