عدم نیاز بیومتریک برای کانادا 2020

کانادا از شرایط بیومتریک برای متقاضیان اقامت دائم که در 10 سال گذشته بیومتریک را ارسال کرده اند ، چشم پوشی می کند.

به گزارش cicnews، کانادا از شرایط بیومتریک برای متقاضیان اقامت دائم که در 10 سال گذشته بیومتریک را ارسال کرده اند ، چشم پوشی می کند.

 

کانادا دیگر متقاضیان اقامت دائم را ملزم به ارائه اطلاعات بیومتریک خود نمی داند به شرطی که در طی ده سال گذشته بیومتریک خود را در یک درخواست دیگر ارسال کرده باشند.


مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قبلاً اقدامات ویژه ای را به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا مانند اتخاذ تأخیر در ارسال های بیومتریک در صورت عدم امکان ارائه متقاضیان انجام داده است.

مشخص نیست که بسیاری از نقاط خدمات جمع آوری بیومتریک در کانادا و خارج از کشور به طور عادی به کار خود ادامه می دهند.

این تعطیلی مراکز خدمات و مراکز درخواست ویزا (VAC) هزاران متقاضی اقامت دائم را تحت تأثیر قرار داده است.

بسیاری از این متقاضیان قبلاً بیومتریک خود را در یک درخواست قبلی ارسال کرده بودند.


علاوه بر این ، IRCC در بیانیه ای اعلام كرد كه كانادا تعداد فزاینده ای از درخواست های اقامت دائم را دارد كه به دلیل نیاز به بیومتریک قابل پردازش نیست.

به همین ترتیب ، IRCC قصد دارد با انصراف از نیاز به بیومتریک در موارد خاص ، سایر اختلالات را در این افراد کاهش دهد

متقاضیان واجد شرایط و تاریخ موثر


طبق IRCC ، این سیاست از 10 سپتامبر سال 2020 به اجرا درآمد و در 22 سپتامبر سال 2020 عملیاتی شد.

متقاضیان واجد شرایطی که فارغ از اینکه در حال حاضر در کانادا یا خارج از کشور هستند ، از شرایط جمع آوری بیومتریک معاف هستند ، افرادی هستند که هر دو مورد زیر را دارند:

یک درخواست در انتظار یا جدید برای اقامت دائم
قبلاً بیومتریک خود را در مدت 10 سال قبل از روزی که درخواست اقامت دائم فعلی خود را ارائه داده اند ، ارسال کرده اند

درباره بیومتریک


کانادا قبلاً سایر اتباع خارجی را از ارائه بایومتریک به دلیل تشخیص اینکه اختلالات COVID-19 مانع انجام چنین کاری می شود ، از ارائه بایومتریک معاف کرده است.


بیومتریک معمولاً برای اتباع خارجی که می خواهند ویزای بازدیدکننده کانادا ، اجازه کار یا تحصیل (به جز اتباع ایالات متحده) ، وضعیت پناهندگی یا پناهندگی ، اقامت دائم ، سابقه بازدید کننده یا تمدید اجازه کار یا تحصیل خود را دریافت کنند ، لازم است.

این افراد ملزم به ارائه اثر انگشت ، عکس و پرداخت هزینه هستند. کانادا از بیومتریک برای تأیید هویت اتباع خارجی هنگام ورود به کشور استفاده می کند.

 

برای دنبال کردن بازنشر اخبار مربوط به مهاجرت و همچنین مطالب دیگر میتوانید بلاگ زانکو را دنبال کنید. برای مشاوره مهاجرت با متخصصین موسسه مهاجرتی زانکو تماس بگیرید.

پیشنهاد سردبیر زانکو