بخش مهاجرت کانادا هم اکنون تحت برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIP) برنامه های آنلاین مجوز کار را می پذیرد.

به گزارش CIC، بخش مهاجرت کانادا هم اکنون تحت برنامه خلبان مهاجرت آتلانتیک (AIP) برنامه های آنلاین مجوز کار را می پذیرد.

اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا از امروز (17 اوت) پذیرش درخواست های مربوط به مجوزهای کار AIP را آغاز کرد.

AIP مسیری برای اقامت دائم برای اتباع بیگانه با پیشنهاد کار در یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا ارائه می دهد: نیوفاندلند و لابرادور ، جزیره پرنس ادوارد ، نیوبرانزویک یا نوا اسکوشیا. قبل از درخواست مهاجرت دائم ، داوطلبان برای کار قانونی در کانادا به مجوز کار نیاز دارند.

برای دریافت این اجازه کار ، نامزدها به موارد زیر نیاز دارند:

  • یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در یک استان آتلانتیک؛
  •  
  • نامه ارجاع از استان؛ و
  • تعهد به درخواست اقامت دائم در مدت 90 روز از درخواست اجازه موقت کار.
  • پس از برآورده شدن همه این شرایط ، نامزدها پس از آن می توانند مجوز کار یک ساله خاص کارفرما را داشته باشند. شریک اتباع خارجی ممکن است واجد شرایط اجازه کار آزاد برای همسران و شرکای قانون مشترک باشد. کارفرمایان آتلانتیک کانادا نیازی به ارزیابی ارزیابی اثر در بازار کار از طریق این برنامه ندارند.

هنگامی که نامزد پیشنهاد کار را پذیرفت ، از کارفرمای انتظار می رود که برای ارزیابی نیازها و تهیه یک برنامه تسویه حساب ، نامزد قبولی را با یک سازمان ارائه دهنده خدمات تسویه حساب تعیین شده متصل کند. همچنین کارفرمایان قرار است از ادغام بلند مدت افراد تازه وارد حمایت کنند تا بتوانند به طور دائم در خانه های جدید خود مستقر شوند.

دریابید که آیا واجد شرایط برنامه های مهاجرتی کانادا هستید یا خیر؟

اتباع خارجی باید درخواست خود را برای اجازه کار خاص کارفرما به صورت آنلاین ارسال کنند. آنها واجد شرایط درخواست در بندر ورودی نیستند. پس از درخواست اجازه کار موقت ، اتباع بیگانه پس از گذشت 90 روز باید درخواست اقامت دائم دهند.

AIP دو برنامه را برای کارگران خارجی و یک برنامه برای فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی ارائه می دهد: برنامه ماهر آتلانتیک ، برنامه ماهر اقیانوس اطلس و برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی آتلانتیک.

کارگران ماهر حداقل در یک شغل که مربوط به پیشنهاد شغلی از کارفرمایان آتلانتیک کانادا باشد ، حداقل به یک سال سابقه کار قبلی نیاز دارند. فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی نیازی به برآورده کردن همین شرط ندارند ، اما پیشنهاد شغل باید حداقل یک سال تمام وقت باشد و به عنوان سطح مهارت 0 ، A ، B یا C طبقه بندی شود.

داوطلبان به حداقل سطح زبان کانادا (CLB) حداقل 4 در همه مناطق برای انگلیسی و فرانسه نیاز دارند و نتایج آزمون نمی تواند بیش از دو سال باشد. کانادا نسخه های نتایج آزمون را برای این برنامه می پذیرد.

برنامه AIP تا 31 دسامبر 2021 در حال اجرا است. کانادا این برنامه آزمایشی را در سال 2017 با هدف پذیرش بیش از 7،000 مهاجر و خانواده های آنها در دوره آزمایشی ایجاد کرد. AIP در جذب مهاجران به منطقه موفقیت آمیز بوده است ، و وزیر مارکو مندیچینو گفت که قصد دارد در نامه ماموریت خود این برنامه را به یک برنامه مهاجرت دائمی تبدیل کند.

پیشنهاد سردبیر زانکو