محدودیت‌های مسافرتی که دولت کانادا در آغاز همه گیری ویروس کرونا برای اغلب مسافران خارجی از روز ۱۸ مارس برقرار کرده بود، تا روز ۳۱ اوت ( آگوست) تمدید شد.

به گزارش پرشین میرور، محدودیت‌های مسافرتی که دولت کانادا در آغاز همه گیری ویروس کرونا برای اغلب مسافران خارجی از روز ۱۸ مارس برقرار کرده بود، تا روز ۳۱ اوت تمدید شد.

محدودیت‌های مسافرتی که دولت کانادا در آغاز همه گیری ویروس کرونا برای اغلب مسافران خارجی از روز ۱۸ مارس برقرار کرده بود، تا روز ۳۱ اوت تمدید شد.

در ابتدا این محدودیت‌ها تا روز ۳۰ ژوئن اعلام شده بود ولی تا پایان ماه ژوئیه ادامه پیدا کرد اما برای دومین بار تا پایان ماه جاری میلادی تمدید شد.

بر اساس اعلام وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در حال حاضر افراد زیر می‌توانند به کانادا سفر کنند:

  • شهروندان کانادا
  • افراد دارای اقامت دایم کانادا
  • برخی از افرادی که ویزای ورود برای اقامت دایم کانادا را دریافت کرده‌اند
  • برخی از کارگران خارجی موقت
  • برخی از دانشجویان بین‌المللی
  • بستگان درجه یک شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دایم کانادا
  • فهرست کامل افرادی که از محدودیت‌های مسافرتی کانادا معاف هستند در اینجا در دسترس است.

تصمیم دولت کانادا مبنی بر تمدید محدودیت‌های مسافرتی به دلیل افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در خارج از کانادا اتخاذ شده است. تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید–۱۹ در ماه آوریل سال جاری در کانادا افزایش یافت، اما پس از اقدام سریع دولت در جلوگیری از گسترش این ویروس، شیب ابتلا به ویروس کرونا در این کشور سیر نزولی پیدا کرد.

علاوه بر تعطیلی گسترده اغلب بخش‌های اقتصادی در آغاز همه گیری و برقراری فاصله گیری اجتماعی و استفاده اجباری از ماسک در برخی از مناطق، ایجاد محدودیت‌های مسافرتی و جلوگیری از ورود افراد خارجی به کانادا از عوامل مهم در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور بود.

البته در طول بحران همه گیری کرونا، اغلب بخش‌های مربوط به بررسی پرونده‌های مهاجرتی در وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا همچنان به فعالیت خود ادامه دادند و تا حد ممکن از بروز وقفه در روند بررسی این پرونده‌ها جلوگیری شد.

انتهای پیام

پیشنهاد سردبیر زانکو