خبر در مورد مسافرین به خاک کانادا در زمان شیوع کرونا

از 23 مارس حدود 4.4 میلیون کانادایی و خارجی از طریق زمینی یا هوایی وارد شده اند

به گزارش سی بی سی، از 23 مارس حدود 4.4 میلیون کانادایی و خارجی از طریق زمینی یا هوایی وارد شده اند

از زمان تحمیل محدودیت های سفر COVID-19 در اواخر ماه مارس توسط کانادا ، بیش از چهار میلیون نفر وارد این کشور شده اند.

اگرچه این بسیار کمتر از حد معمول است ، اما مشاهده پلاک های ایالات متحده یا فرود پروازهای بین المللی هنوز نگرانی هایی را ایجاد کرده است که خارجی ها راهی برای دزدکی حرکت کردن در آن پیدا کرده اند.

در آلبرتا - خانه کانون گرم گردشگران ، بانف - RCMP گزارش داد که بین 17 ژوئن و 25 آگوست ، افسران 243 شکایت از اتومبیل های روکش دار ایالات متحده در این استان دریافت کرده اند.

تعداد کمی از جریمه ها به آمریکایی ها تبدیل شده است که قوانین سفر کانادا را پوشانده اند. با این حال ، آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) خاطرنشان می کند که دلایل موجه زیادی برای ورود آمریکایی ها به این کشور وجود دارد.

به  دلایل زیر است که علیرغم محدودیت های سفر کانادا ، این کشور هنوز برای برخی از بازدیدکنندگان باز است.

در زمان شیوع کرونا چه کسی وارد کانادا می شود؟


برای کمک به کاهش شیوع COVID-19 ، کانادا فقط به خارجی ها اجازه می دهد برای اهداف غیر اختیاری وارد کشور شوند. افرادی که گذرنامه دریافت می کنند شامل دانشجویان و کارگران واجد شرایط بین المللی در صنایعی هستند که از جمله بهداشت ، خدمات غذایی و حمل و نقل ضروری به نظر می رسند.

در ماه ژوئن ، دولت فدرال قوانین خود را آرام کرد و اجازه داد خارجی ها بتوانند با خانواده نزدیک در کانادا دیدار کنند.

در همین حال ، شهروندان کانادایی ، دو تابعیتی و اقامت دائم ، هنوز هم می توانند آزادانه از کشور خارج شده و دوباره وارد کشور شوند. آنها پس از بازگشت باید 14 روز خود را منزوی کنند.

چرا کانادا طی COVID-19 مرزهای بین المللی خود را به روی بیشتر مسافران بسته است
براساس CBSA ، که به صورت هفتگی تعداد افراد را ردیابی می کند ، از 23 مارس ، بیش از 4.4 میلیون کانادایی و خارجی از طریق زمینی یا هوایی وارد کانادا شده اند.

اعداد در مقایسه با سفر قبل از همه گیری یک قطره در دریا هستند.

به عنوان مثال ، در آخرین هفته ماه اوت ، 185 هزار و 866 مسافر از طریق زمینی وارد کانادا شده اند - 88 درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019.

65285 مسافر هوایی دیگر نیز در آن هفته در کانادا فرود آمدند - تقریبا 93 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته.

آیا محدودیت های ورود به کانادا به اندازه کافی سخت است؟


از زمان اعمال محدودیت های سفر در کانادا ، CBSA هزاران خارجی را روگردان کرده است.

این آژانس گزارش داده است که بین 22 مارس و 19 آگوست ، ورود بیش از 16000 نفر را که سعی داشتند از طریق زمین یا هوا از ایالات متحده عبور کنند ، منع کرده است. نزدیک به نیمی رد شدند زیرا آنها می خواستند به دلایل تفریحی مانند گشت و گذار و خرید وارد شوند.

CBSA گفته است کانادا باید درهای خود را به روی برخی از خارجی ها باز نگه دارد تا کانادایی ها همچنان به کالاها و خدمات ضروری دسترسی داشته باشند.

اکثر افرادی که در حال حاضر از طریق زمینی وارد می شوند رانندگان کامیون هستند - که کارگران اساسی محسوب می شوند.

استوارت CBSA گفت: "CBSA متعهد به حفظ زنجیره های تأمین مرزی ، حمایت از واردكنندگان و صادر كنندگان كانادایی و حصول اطمینان از جریان آزاد كالا و خدمات در مرزهای بین المللی ما است."

کلی لی ، استاد بهداشت عمومی در دانشگاه سایمون فریزر ، گفت که آیا همه نوع مسافرتی که کانادا به عنوان "ضروری" تعریف کرده است ، در این گروه جای بحث دارد.

وی کانادا را به عنوان مثال ذکر کرد که به آمریکایی ها اجازه می دهد از طریق کشور برای کار و یا بازگشت به خانه به آلاسکا رانندگی کنند. این قانون باعث عصبانیت کانادایی ها شده است که می ترسند این یک مانع برای آمریکایی هایی باشد که می خواهند برای تعطیلات وارد کانادا شوند.

"مردم می گویند ،" خوب ، در واقع ، افرادی که به آلاسکا می رانند ، چرا مجاز به این کار هستند ، آیا این ضروری است؟ " بنابراین یک نوع بحث در آنجا وجود دارد. "لی گفت ، وی همچنین در زمینه حاکمیت بهداشت جهانی مطالعه می کند.

برای پیچیدگی بیشتر مسائل ، برخی از آمریکایی ها قوانین CBSA را که طبق آن هنگام رانندگی به آلاسکا ، نمی توانند در طول مسیر توقف غیر ضروری انجام دهند ، نادیده گرفتند.

طبق گزارش Alberta RCMP ، افسران 9 جریمه 1200 دلاری برای ساکنان ایالات متحده صادر کردند که گفته می شود از آلاسکا می روند یا از آن می روند که برای دیدن مناظر پارک ملی بنف متوقف شده اند.

یکی از مجرمان ادعا شد که روز بعد - در تاریخ 26 ژوئن - دوباره از قوانین سرپیچی کرد و در نتیجه به دلیل نقض قانون قرنطینه کانادا متهم شد. جان پنینگتون از کنتاکی قرار است در تاریخ 26 نوامبر در دادگاه کانمور ، آلبرتا حاضر شود.

در اواخر ماه ژوئیه ، CBSA قوانین خود را برای آمریکایی های مقیم آلاسکا با اجبار به نشان دادن آویز در ماشین خود ، هدف اهداف خود را تقویت کرد. آنها همچنین باید قبل از عزیمت به کانادا با مقامات مرزی چک کنند

لی گفت نگرانی دیگر این است که کانادایی ها هنوز می توانند در خارج از کشور تعطیلات خود را بگذرانند.

امور بین الملل کانادا در حال حاضر توصیه می کند سفرهای غیر ضروری بین المللی را انجام ندهید ، اما می گوید که آیا ضروری است که سفر آنها باشد ، کانادایی ها تصمیم می گیرند.

لی گفت: "مردم در تعطیلات به خارج از کشور سفر می کنند و دوباره برمی گردند ، بنابراین این مسئله مرا نگران می کند." "هیچ مسافرتی بدون خطر نیست. ما هر بار خطر ابتلا به عفونت را داریم."

طبق آژانس بهداشت عمومی کانادا ، از ماه مارس ، زمانی که این کشور محدودیت های سفر خود را اعمال کرد و به کانادایی ها توصیه کرد که به خارج از کشور سفر نکنند ، درصد موارد COVID-19 مرتبط با سفرهای بین المللی به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

در ماه فوریه ، 42.2 درصد موارد COVID-19 با سفرهای بین المللی مرتبط بود. این تعداد در ماه مه به کمترین میزان 0.4 درصد کاهش یافت و از آن زمان برای سه هفته اول آگوست به 3.2 درصد رسیده است.

در ادامه چه اتفاقی میفتد؟

لی در حال انجام یک تحقیق بین المللی است که با همکاری سازمان بهداشت جهانی در حال بررسی اثربخشی محدودیت های سفر و سایر اقدامات فرامرزی طی یک بیماری همه گیر است.

وی گفت كه كشورها نه تنها باید كنترل كنند كه چه كسی وارد می شود ، بلكه همچنین اقدامات بعدی مسافران نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

"چه اتفاقی برای افراد می افتد وقتی از مرز عبور می کنند؟ آیا ما به اندازه کافی کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها از قوانین پیروی می کنند؟"

کانادا به تمام ورود کنندگان بین المللی به مدت 14 روز قرنطینه می کند ، اما حداقل تعداد انگشت شماری از افراد در حال سرپیچی از دستور و جریمه نقدی تا 1000 دلار دستگیر شده اند.

هفته گذشته ، مدیر بهداشت عمومی کانادا ، دکتر ترزا تام ، گفت که دولت فدرال در حال بررسی است که آیا آزمایش آزمایش COVID-19 هنگام ورود به کانادا ، به جای نیاز به قرنطینه ، عملی است.

برای دیدن بازنشر اخبار کانادا، مطالب آموزشی مهاجرت، دانستنی های کشور ها و... وبلاگ موسسه آموزشی مهاجرتی زانکو را دنبال کنید.

 

بیشتر بخوانید:

مشکلات ایرانیان در مسیر مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

 

پیشنهاد سردبیر زانکو