کاهش نرخ بیکاری در کانادا به زمان قبل از کرونا به گزارش هدهد

بنابر اعلام سازمان آمار کانادا٬ نرخ بیکاری در کانادا کاهش یافته است و به ۱۰/۹ درصد رسیده است. ۹۵۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است

فرصت شغلی در کانادا در حال بازگشت به وضعیت پیش از همه‌گیری کووید۱۹

فرصت شغلی در کانادا در حال بازگشت به وضعیت پیش از همه‌گیری کووید۱۹

 در ماه ژوئیه ۴۱۹ هزار فرصت شغلی در کانادا ایجاد شد و نرخ بیکاری کشور به ۱۰/۹ درصد کاهش یافت.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، بنابر گزارش روز جمعه سازمان آمار کانادا، اقتصاد کانادا در طی شیوع کووید بالغ بر ۱/۳ میلیون فرصت شغلی را از دست داده و طی ماه مه ۲۹۰ هزار و ماه ژوئن و ژوئیه ۹۵۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد. این بدان معناست که تاکنون حدود ۹۳ درصد از فرصت‌های شغلی از بین رفته مجددا ایجاد شده است.

نرخ بیکاری نیز برای سومین ماه متوالی ۱/۴ درصد کاهش داشته و از ۱۳/۷ درصد در ماه مه به ۱۰/۹ درصد رسیده است. با این وجود٬ هنوز به حد مطلوب نرسیده است. نرخ بیکاری کانادا در فوریه و قبل از شیوع کووید۱۹ در حدود ۵/۶ درصد بوده است.

سازمان آمار کانادا از نظر نوع مشاغل ایجاد شده نیز اعلام کرد که ۳۴۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شده در ماه ژوئیه٬ پاره وقت و ۷۳ هزار فرصت شغلی ایجاد شده آن٬ تمام وقت بوده است.

نرخ اشتغال زایی در استان‌ها

از نظر استانی نیز در ماه ژوئیه ۱۵۱ هزار فرصت شغلی در انتاریو، ۹۸ هزار فرصت شغلی در کبک، ۷۰ هزار فرصت شغلی در بریتیش کلمبیا و ۶۸ هزار فرصت شغلی جدید در آلبرتا ایجاد شده است.

فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سایر استان‌های کانادا کمتر از ۱۳ هزار مورد بوده است.

تبعیض نژادی حتی در اشتغال زایی

سازمان آمار کانادا در ماه ژوئیه برای نخستین بار٬ نرخ بیکاری اقوام و نژادها را نیز به طور جداگانه بررسی و اعلام کرد. نرخ بیکاری در بین اقلیت‌های قومی، نژادی و مذهبی بیش از نرخ بیکاری کلی کشور است.

بر همین اساس٬ آمارها نشان می‌دهد نرخ بیکاری در جوامع کشورهای آسیای جنوبی ۱۷/۸ درصد، اعراب ۱۷/۳ و سیاه پوستان کانادایی ۱۶/۸ درصد بوده است.

همچنین در مقایسه با نرخ بیکاری در ژوئیه سال گذشته٬ نرخ بیکاری در کانادا در اتباع کشورهای آسیای جنوبی ۹/۱ درصد، کانادایی‌های چینی الاصل ۶/۳ درصد و کانادایی‌های سیاه پوست ۶/۲ درصد افزایش یافته است.

 

مطالب مشابه:

سایت‌های کاریابی کانادا

مهاجرت به کانادا

ویزای کار در کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو