جاستین ترودو قول حمایت بیشتری را از استان کبک می‌دهد.

وعده کمک‌های فدرال بیشتر به کبک برای مبارزه با کووید۱۹

به گزارش CBC، علی‌رغم هشدار مرکز بهداشت عمومی کشور مبنی بر اینکه سیستم دولتی نمی‌تواند از پس موارد بیشتر بحران ناشی از کرونا برآید، جاستین ترودو قول حمایت بیشتری از واحدهای بهداشت عمومی محلی در مناطق درگیر با کرونا را داد. بسیاری از این مناطق با پرونده‌های عقب‌مانده و مشکلات سیستم ردیابی تماس دست‌وپنجه نرم می‌کنند که به همین دلیل نمی‌توانند موارد جدید گزارش‌شده را پوشش دهند. در بخشی از این طرح با افراد مشکوک به ابتلا یا کسانی که با موارد مثبت کرونا در تماس بوده‌اند، تماس گرفته‌شده و شرایط این افراد ثبت و بررسی می‌شود.

ترودو در همین رابطه به خبرنگاران گفت که دولت توافق‌نامه‌هایی با کبک، آلبرتا و انتاریو برای انجام موارد لازم جهت کمک به این استان‌ها در زمینه ردیابی تماس امضا کرده است. ردیابی تماس بسیار مؤثر است، خصوصاً اگر به‌موقع انجام شود.

به گفته نخست‌وزیر، سیستم مراقبت‌های بهداشتی در معرض بحران است. آزمایشگاه‌ها بیش‌ازحد توان خود کار می‌کنند که این موضوع باعث ایجاد عقب‌ماندگی‌های خطرناکی می‌شود که بر ردیابی تماس و مدیریت موارد ابتلا تأثیر می‌گذارد. ظرفیت بیمارستان‌ها هم در حال پر شدن هستند. ما در حال تلاش برای ساخت آزمایشگاه‌های ملی بیشتری هستیم.

دکتر ترزا تام، مدیر ارشد بهداشت عمومی کشور نیز خبر از خستگی مفرط کادر درمان داده و افزود کانادایی‌ها باید ارتباطات اجتماعی را محدود کرده و تا آنجا که ممکن است در خانه بمانند.

منبع: مداد

پیشنهاد سردبیر زانکو