افرادی که در پی تحصیل در یک کشور اروپایی هستند ممکن است سوالات و پرسش های مختلفی در ذهن داشته باشند از جمله بولونیا چیست؟ در واقع از آن جایی که یکی از بهترین راه های اخذ اقامت در غالب کشورهای دنیا از طریق تحصیل در آن کشور است، روش تحصیلی در سال های اخیر خیلی مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته است.
سین نامبر که شماره بیمه اجتماعی کانادا ترجمه می‌شود ، شماره ملی است که دولت کانادا به افراد اعطا می کند تا از خدمات دولتی کانادا بهره مند گردند.
بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا متقاضیان ویزای شینگن ملزم هستن که از کشور مقصد خود نسبت به تعیین وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند و اگر در برنامه سفر خود به اروپا، قصد بازدید از چند کشور متفاوت را دارند، باید از کشوری که بیشترین زمان اقامت را در آن خواهند داشت وقت سفارت ویزای شینگن را تعیین کنند.
پاسپورت سفید که ما ایرانی‌ها این‌گونه با آن آشنا شدیم، اجازه ورود دوباره‌ای می‌باشد که فرد با داشتن این مجوز می‌تواند تا ۲ سال به صورت قانونی در کشور امریکا حضور نداشته‌باشد. بدون داشتن این مجوز فرد دارنده‌ی گرین کارت ایالات متحده امریکا نباید بیشتر از ۶ ماه خارج از ایالات متحده امریکا باشد و باید ۱۸۰ روز معادل ۶ماه در هر سال را در ایالات متحده امریکا حتما مستقر باشد.
انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا همان بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا می‌باشد که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VACهای VFS مراحل این پروسه را طی کند. در واقع درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام بیومتریک رسمیت ندارد و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد. در این مقاله با فرآیند بیومتریک سفارت کانادا بیشتر آشنا می‌شویم.
انگشت نگاری کانادا برای متقاضیان اخذ انواع ویزا از جمله ویزای توریستی، سرمایه‌گذاری، تحصیلی و کاری کانادا اجباری است. انگشت نگاری یا بیومتریک یا به اصطلاحی دیگر وک، در مراکز سفارت کانادا انجام می‌شود و برای گذراندن این مراحل، حتما لازم نیست که به سفارت کانادا مراجعه کنید. پس از دسامبر ۲۰۱۳، تمامی متقاضیان ایرانی و اتباع سایر کشورها، تا ۳۰ روز کاری پس از درخواست ویزای کانادا باید برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر اعلام شده از سوی سفارت کانادا مراجعه کنند. برای افراد با سن بیشتر از ۱۴ سال و کمتر از ۸۰ سال گذراندن مراحل انگشت نگاری الزامی است.
اگر به سفر به کشورهای خارجی علاقه‌مندید حتما با اصطلاح پیکاپ آشنا هستید. به دلیل مشکلات مختلف کشورمان، بعضی از کشورهای خارجی در ایران سفارت‌خانه ندارند و همین دلیل باعث افزایش مشکلاتی برای شهروندانی که قصد سفر و اخذ ویزا دارند، شده‌است. متقاضیانی که بخواهند به این‌کشورها سفر کنند مجبور خواهند بود تا برای اخذ ویزا به سفارت آن‌ها در سایر کشورها مراجعه نمایند. طبیعتا انجام چنین کاری هزینه‌ی اضافی بر دوش شما خواهد گذاشت. به منظور حل این‌مشکل خدماتی تحت عنوان پیکاپ پاسپورت ارائه می‌شود که از طریق آن می‌توانید هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.
اگر به دنبال مهاجرت بوده اید و یا سفرهای خارجی داشته اید قطعا کلمه پیکاپ ویزا به گوشتان خورده است.
مهاجرت از طریق تخصص و کار یکی از معمول‌ترین راه‌ها برای مهاجرت است. هر فرد متخصصی ممکن است در مراحلی از زندگی خود بخواهد از تخصصش طوری استفاده کند که دیگر در کشور خودش آن امکانات وجود نداشته باشد و برای همین تصمیم به مهاجرت کاری به کشور دیگری را بگیرد.
موسسه بین‌المللی sos مستقر در سنگاپور، هر ساله «نقشه ریسک سفر» را منتشر می‌کند با بررسی ۱۰ مولفه مهم از ریسک سلامتی و امنیتی، امن‌ترین کشورهای دنیا در 2020 را انتخاب کرده است که براساس آن تهدیدات امنیتی شدید، ناآرامی‌های مدنی و بی‌ثباتی سیاسی و بلایای طبیعی به‌عنوان اصلی‌ترین ریسک سلامت و امنیتی در موانع ورود گردشگر به کشورها پیش‌بینی شده است.
کشوری باید برای رسیدن به اهدافتان انتخاب شود که مهاجرپذیر باشد. از نرخ بیکاری، ثبات اقتصادی، نظام قضایی و امکانات اجتماعی خوبی برخوردار باشند
انتخاب یک شغل تاثیری مستقیم روی زندگی دارد اگر شغلی که انتخاب می‌کنیم صرفا جنبه کسب درآمد داشته باشد و برای رسیدن به آن هر کاری انجام دهیم، برایمان مهم نیست که این کار چه تاثیری بر ما و اطرافیانمان دارد و گاهی اوقات ممکن است کاری که فقط برای پول انجام می‌دهیم باعث به بار آوردن خسارات جبران ناپذیر زیادی شود.