ونکوور به علت آب و هوای خوش و شرایط مطلوب، ملک قیمت بالاتری نسبت به شهرهای دیگر کانادا دارد.

ساکنین کانادا اغلب در خانه‌های دوبلکی یا مستقل ساکن هستند. اگر بخواهیم خانه‌های کانادا را دسته بندی کنیم می‌توان آن‌ها را در چهار دسته قرار داد. خانه‌های شهری که اغلب دارای تراس و گاراژ داخلی هستند، خانه‌های دوبلکس که ساختمانی با دو خانه و ورودی مستقل که کنار هم قرار گرفتند، بانگلو که خانه‌های تک طبقه با یک زیرزمین که اغلب به عنوان اتاق تفریح و سرگرمی خانواده مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین خانه‌های کانادا که شبیه به آپارتمان است. مالک هر واحد شخصی در کانادا، صاحب آن است.

خرید ملک در کانادا

افراد زیادی در سال‌های اخیر از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کانادا قصد مهاجرت و اقامت در کانادا دارند. در صورتی که راه اندازی یک کسب و کار یا شروع یک تجارت و همچنین اقامت از طریق ویزای کاری، راه سریع‌تری برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم این کشور است. برای پیش خرید خانه نیازی نیست حتما شهروند یا مقیم کانادا بود. 

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کانادا

کشورهای معدودی در حال حاضر به اتباع خارجی اجازه خرید ملک و اخذ اقامت در آن کشور را می دهند. خرید ملک در کانادا برای افراد غیر مقیم منجر به اقامت و یا شهروندی کانادا نمی گردد و طی کردن مراحل قانونی مهاجرت برای این امر، الزامی است.

موضوع قابل ذکر این است که اگر صرفاً برای اخذ اقامت کانادا ملک خریداری می‌فرمایید، باید بدانید راه اندازی یک تجارت راه حل سریع تری برای ورود به این کشور است. در همین راستا تنها اگر قصد سرمایه گذاری در املاک صرف نظر از اخذ اقامت کانادا را دارید می توانید با خرید ملک در کانادا به نتیجه مطلوب خود برسید و این تنها یک آینده نگری و سرمایه گذاری بلند مدت برای شما محسوب خواهد شد.

اگر اقامت کانادا را ندارید و قصد خرید ملک در کانادا را دارید باید بدانید مراجعه به بنگاه های خرید و فروش ملک اولین قدم است. امکان اعطای وام به خریدارانی که اقامت کانادا را ندارند با محاسبه درصد سود بیشتر نیز وجود دارد. در این صورت شرکت ها و موسسات وام دهنده طی انعقاد قرارداد رهنی با خریدار وظیفه تامین بخشی از هزینه ملک را بر عهده می گیرند.

خریدارانی که مقیم این کشور نیستند باید 35 درصد از مبلغ کل ملک را در ابتدا پرداخت نمایند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید اهمیت ارتباط با یک حسابدار یا مشاور مالیاتی است. برای مثال در زمان خرید ملک در کانادا با عنوان خریدار خارجی شما همان مقدار مالیاتی را پرداخت می نمایید که یک شهروند کانادایی می پردازد اما در زمان فروش شرایط متفاوت است و اداره مالیات کشور کانادا قوانین و قواعد خاصی را در خصوص اتباع بیگانه اجرا می کند. 

بیشتر بخوانید:

آب و هوای ونکوور در طول سال

قیمت ملک در کانادا 

متغیرهای اقتصادی زیادی در خرید ملک در کانادا اثر دارند. برای نمونه، مالیات انتقال ملک، بین 0.5 تا دو درصد از ارزش کل ملک را دربر می‌گیرد. البته این شرایط در برخی از شهرهای کانا مانند ساسکاچوان و آلبرتا صدق نمی‌کند. علاوه بر این، برخی هزینه‌های حقوقی که به عنوان حق الزحمه می‌پردازید، ممکن است تا 10 درصد هزینه ملک باشد. اگر ملک شما خانه‌ای نوساز است حدود 5 درصد مالیات کالا بر مبلغ آن می‌نشیند.
برای آپارتمان‌ها و واحدهای مستقل هم یک هزینه گواهینامه استوپل وجود دارد که وضعیت هزینه مالی آپارتمان را تشریح می‌کند. البته استان کبک نیز از این هزینه مستثنی است. هزینه‌های حقوقی که به وکیل باید بپردازید از 370 دلار به بالا آغاز می‌شود. حدود 3 تا 7 درصد از ارزش ملک به نماینده املاک ارائه می‌دهید که توسط خریدار یا فروشنده ارائه داده می‌شود. سرجمع هزینه و قیمت خانه شامل مواردی است که به آن اشاره کردیم.

قیمت ملک در تورنتو کانادا

جالب است بدانید برخلاف همه گیر شدن ویروس کرونا و افزایش قیمت‌ها، تعداد خریدارهای خانه نسبت به سال 2016 حدود 25 درصد کاهش داشته است. در سال 2020 نسبت به سال گذشته قیمت خانه‌ها حدودا 14 درصد افزایش پیدا کرده و به 680900 دلار هم رسیده است. در جدول زیر می‌توانید نرخ افزایش خانه را در ماه‌های مختلف سال در این شهر مشاهده کند که به طور متوسط 800 دلار است:

 • ژانویه    828.200 دلار
 • فوریه    846.100 دلار
 • مارس    865.200 دلار

قیمت ملک در ونکوور کانادا

ونکوور به علت آب و هوای خوش و شرایط بهتری که دارد، قیمت بالاتری نسبت به شهرهای دیگر کانادا دارد. با وجود افزایش نسبی قیمت خانه در شهرهایی مثل تورنتو و مونترال، اما کانادا این بار شاهد افت قیمت در خانه‌های لوکس ونکوور بود. با وجود این کاهش قیمت، همچنان یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا است. در جدول زیر، اختلاف قیمت را در دو ماه ژانویه و فوریه در سه ناحیه ونکوور می‌بینید.

 • 1.618.000 دلار    1.422.500 دلار    شرق ونکوور
 • 1.731.400 دلار    1.640.000 دلار    شمال ونکوور
 • 2.433.000 دلار    2.310.700 دلار    غرب ونکوور

خرید ملک در ونکوور

قیمت ملک در مونترال کانادا

به طور عجیبی مقدار فروش خانه نسبت به سال 2019، در مونترال به میزان 28 درصد کاهش پیدا کرد. البته با توجه به افزایش 6.3 درصدی در سه ماه چهارم سال، کاهش فروش خانه چندان تعجبی ندارد. با این حال قیمت خانه راجع به قیمت‌های متوسط در مرکز مونترال، رشد بیشتری داشته و 7.3 درصد افزایش داشت. خانه در مونترال به طور متوسط 400 هزار دلار است.قیمت خانه در نواحی مختلف این شهر را در زیر می‌بینید.

 • 340.400 دلار    سنت جان
 • 340.500 دلار    شمال مونترال
 • 412.500 دلار   جنوب مونترال
 • 413.500 دلار    لاوال
 • 598.400 دلار    جزیره مونترال

بیشتر بخوانید:

مقایسه هزینه های زندگی تورنتو و ونکوور

روش خرید خانه در کانادا

از آنجایی که خرید ملک به خودی خود پروسه‌ای پیچیده محسوب می‌شود، باید پیچ و خم این کار را به یک وکیل مجرب بسپارید. وکیل به همراه نماینده املاک سند پیشنهاد خرید ملک را برای فروشنده آماده می‌کند. سند به همراه 10 درصد از مبلغ خانه به فروشنده ارائه می‌شود. بعد از آن که خریدار و فروشنده نسبت به قیمت خانه به توافق رسیدند، یک نسخه از توافق نامه برای وکیل جهت تعیین تاریخ عقد قرارداد ارسال می‌شود. در این مدت تحقیقات و بررسی‌های لازم برای کشف سابقه و عدم سوء پیشینه فروشنده توسط وکیل انجام می‌شود. در نهایت وکیل، بعد از تنظیم سند و تایید قیمت پرداختی، مبلغ را به فروشنده پرداخت کرده و پس از عقد قرارداد، سند و کلیدهای خانه به خریدار تحویل می‌دهد.

شرایط خرید آپارتمان در کانادا

موردی که در این قسمت تامل برانگیز بوده، قوانینی است که کانادا برای کشورهای مختلف در نظر گرفته است. به این ترتیب هر سرمایه گذاری می‌تواند در کانادا ملک خریداری کند منتها در صورتی که فرد مقیم کانادا نیست، 15 درصد مازاد مالیات باید بپردازد که البته در برخی مناطق کانادا این شرایط برقرار است. شهروندان کانادایی که بیش از نیمی از سال در خارج از خاک کانادا اقامت دارند، از پرداخت 15 درصد مالیات، معاف هستند با این وجود شرایطی همچون شرایط افراد غیر مقیم را دارند. بنابراین در صورتی که بتوانید ابتدا اقامت این کشور را دریافت کنید و سپس نسبت به خرید ملک و سرمایه‌گذاری اقدام کنید، شرایط بهتر و سود بیشتری خواهید داشت.

وام مسکن در کانادا

شرایط بانک‌های کانادا برای ارائه وام مسکن به افراد غیر مقیم، این است که حداقل 35 درصد از قیمت ملک را پیش پرداخت داشته باشند، تا 65 درصد از قیمت خرید خانه به عنوان وام در اختیار وام گیرنده قرار بگیرد. البته بانک‌های مختلف شرایط متفاوتی دارند. اما در صورتی که به عنوان یک فرد غیرمقیم قصد دارید شرایط دریافت وام مسکن را در کانادا از آن خود کنید، علاوه بر پرداخت 35 درصد اولیه، یک توصیه نامه از طرف بانک و نامه تایید درآمد به دلار، نامه اشتغال به همراه صورت حساب سه ماهه بانک و یک چک اعتباری کانادا باید ارائه دهید. در صورتی که معیارهای مورد نیاز برای دریافت وام را داشته باشید، بهره وام برای شما نیز همانند یک فرد ساکن کانادا محاسبه می‌شود. اما اگر این معیارها را نداشته باشید، باز هم می‌توانید وام با بهره بالاتری به عنوان کمک هزینه مسکن، دریافت کنید.
برای دریافت وام، به بانک مراجعه کرده و بعد از کسب صلاحیت دریافت وام با مصاحبه تلفنی که با بانک دارید، اطلاعات شخصی خود از جمله دارایی، بدهی، تایید درآمد، بازگشت مالیاتی و ..با فکس یا ایمیل ارسال می‌کنید.

بیشتر بخوانید:

کالج دولتی ونکوور (VCC)

میانگین قیمت خانه در کانادا

متوسط قیمت ملک در شهرهای مختلف کانادا عبارتند از:

 • ونکوور    1.030 هزار دلار
 • تورنتو    746 هزار دلار
 • کالگری    458 هزار دلار
 • اتاوا    391 هزار دلار
 • مونترال    378 هزار دلار
 • رجاینا    320 هزار دلار
 • هلیفکس    300 هزار دلار
 • فردریکتون    178 هزار دلار

متوسط قیمت ملک در استان مختلف کانادا غبارتند از:

 • بریتیش کلمبیا    699 هزاردلار
 • انتاریو    517 هزار دلار
 • آلبرتا    400 هزار دلار
 • کبک    303 هزار دلار
 • ساسکاچوان    291 هزار دلار
 • نیوفوندلاند / لابرادور    245 هزار دلار
 • مانیتوبا    284 هزار دلار
 • نوا اسکوشیا    228 هزار دلار
 • پرنس ادوارد    193 هزار دلار
 • نیو برانسویک    174 هزار دلار

بیشتر بخوانید:

زندگی در کانادا

مالیات ملک در کانادا 

صاحبان ملک در کانادا هر سال باید مبلغی را با عنوان مالیات ملک به شهرداری بپردازند. این مبلغ که توسط شورای شهر تعیین می‌شود بر اساس منطقه‌ای که ملک در آن قرار گرفته، معمولا هزینه‌های سنگینی را شامل می‌شود. مثلا اگر مالیات یک ملک 200 هزار دلاری در تورنتو چیزی حدود 1500 دلار باشد، همین ملک در شهر چتم کانادا 3000 دلار است. البته خانه‌ای که شما با 200 هزار دلار در تورنتو می‌خرید با خانه‌ای که در چتم می‌خرید، کاملا متفاوت است. شهرداری برای پرداخت مالیات بسیار مصرتر از بانک برای پرداخت وام است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو