برلین، پایتخت آلمان است و بیش از هر شهر اروپایی دیگر، تاریخ پرفراز و نشیبی دارد که در کنار جاذبه‌های متعدد توانسته مقصد گردشگری محبوبی برای گردشگران باشد. در این متن به معرفی برخی خیابان های معروف برلین می‌پردازیم

برلین، بزرگ‌ترین شهر کشور آلمان است. این شهر در شمال شرق آلمان قرار دارد. رودخانه‌ی اسپری در این منطقه واقع شده است. این رودخانه به رودخانه‌ی هافل که مجموعه‌ای از چند دریاچه‌ی کوچک و بزرگ است سرازیر می‌شود.

شهر برلین با حدود 4 میلیون دومین شهر پرجمعیت اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد. برلین از نظر فضای سبز از رکورددارهای جهان است. تقریبا نیمی از مساحت این شهر را محوطه‌های جنگلی و پارک‌های کوچک و بزرگ تشکیل داده‌اند. برلین میزبان ۵۰۰ هزار شهروند خارجی از ۱۸۵ ملیت مختلف است. شهر برلین بلندترین بنای آلمان را نیز در خود جای داده است. برج مخابراتی برلین با ۳۶۸ متر ارتفاع یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های قاره‌ی سبز محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تفاوت مونیخ و برلین

مشاغل مورد نیاز در آلمان

دانشگاه فنی مونیخ

خیابان لایپزیگر

این خیابان از شاهراه‌های اصلی میته مرکزی به شمار می‌رود. آغاز آن را در میدان لایپزیگر باید پیدا کرد و در نهایت هم در میدان پوتسدامر در غرب به پایان می‌رسد. لایپزیگر از دوران باروکی در شهر وجود داشته و ساختش به سال ۱۶۸۸ بازمی‌گردد. امروزه در قسمت غربی این خیابان ابعادی تاریخی از آن حوالی را می‌توانید تماشا کنید. یک خط تراموا هم از میدان الکساندر پلاتز تا پوتسدامر کشیده شده است.

خیابان  لایپزیگر برلین آلمان

کارل مارکس آلی

این خیابان بین سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۶۰ ساخته شد. امروزه این بلوار به نام کارل مارکس شهرت یافته است. در امتداد این خیابان آپارتمان‌هایی شیک و بزرگ، مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، یک هتل توریستی و سینمایی بزرگ ساخته بودند. کارل مارکس آلی حدود ۲ کیلومتر طول داشته و با ساختمان‌هایی بزرگ به سبک کلاسیک سوسیالیستی از اتحاد جماهیر شوروی احاطه شده است.

خیابان کارل مارکس آلی برلین آلمان

خیابان ابر

خیابان اِبِر (Ebertstraße) در جهت شمالی-جنوبی امتداد یافته و از دروازه براندنبورگ تا میدان پوتسدامر کشیده شده است. اگر به سمت جنوب در آن حرکت کنید به پارک جنگلی بزرگ «تیرگارتن» (Tiergarten) خواهید رسید. این خیابان خط دیوارهای قرون وسطایی دژ پروسی شهرک برلین را دنبال کرده و بعد از فرو ریختن دیوارها به شکل خیابان در آمد.

خیابان ابربرلین آلمان

خیابان ویلهلم

خیابان ویلهلم (Wilhelmstrasse) یک شاهراه بزرگ در میته مرکزی بوده و تا سال ۱۹۴۵ مرکز دولت شناخته می‌شد. ابتدا «پادشاهی پروس» و سپس «ژرمن رایش» از آن استفاده می‌کردند. نام این خیابان به طور کلی با وزارت امور خارجی آلمان برابر شده است. خیابان ویلهلم با «خیابان لایپزیگر» (Leipziger) و «میدان پوتسدامر» هم تقاطع دارد.

خیابان ویلهلم برلین آلمان

خیابان کارل لیبکنخت

خیابان کارل لیبکنِخت (Karl-Liebknecht-Straße) یکی از خیابان‌های بزرگ در میته مرکزی است که نامش را از یکی از مؤسسین حزب کمونیسم آلمان گرفتند. این خیابان اونتر دن لیندن را به «پرنزلوئر آلی» پیوند می‌دهد و به مرزهای شمالی شهر نزدیک می‌شود. اگر چه برخی قسمت‌های خیابان به دوران قرون وسطی بازمی‌گردد اما بیشتر ساختمان‌هایش در دهه ۱۹۶۰ ساخته شدند.

خیابان کارل لیبکنخت برلین آلمان

خیابان کورفورشتندام

کورفورشتندام (Kurfürstendamm) یکی از بهترین نواحی خرید محسوب می‌شود. کورفورستندام از کلیسای کایزر ویلهلم  آغاز شده و تا سه کیلومتر به سمت غرب ادامه می‌یابد. قدمت اینجا به قرن شانزدهم بازمی‌گردد اما اوج شهرتش از اواخر قرن نوزدهم و اوایل بیست اتفاق افتاد. روشن‌فکران و هنرمندان زیادی در آن دور هم جمع می‌شدند و خیلی زود تئاتر‌ها، کافه‌ها و کلوب‌های شبانه مختلف در امتدادش شکل گرفتند.

خیابان کورفورشتندام برلین آأمان

فرانکفورتر آلی

فرانکفورتر آلی (Frankfurter Allee) یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های برلین بوده و «کارل مارکس آلی» (Karl-Marx-Allee) را از «فرانفورتر تور» (Frankfurter Tor) به سمت شهر فرانکفورت توسعه می‌دهد. این خیابان حدود ۳.۶ کیلومتر طول دارد. خط پنج متروی برلین هم از زیر این خیابان حرکت کرده و چند ایستگاه در امتدادش دارد.

فرانکفورتر آلی برلین آلمان

خیابان فردریش

خیابان فردریش (Friedrichstrasse) یکی از خیابان‌های مهم فرهنگی و خرید در برلین مرکزی است که هسته اصلی محله‌ای به همین نام را هم شکل می‌دهد. این خیابان از قسمت شمالی منطقه میته قدیمی آغاز شده و به سمت هالشس تور امتداد می‌یابد. این قسمت از مرکز شهر به خاطر خانه‌های شیکش شهرت دارد. خط شش متروی برلین زیر این گذرگاه مهم حرکت کرده و در زمان جنگ سرد هم دیوار برلین آن را دو قسمت کرد.

خیابان فردریش برلین آلمان

خیابان تاونتزین

 خیابان تاونتزین (Tauentzienstraße) از خیابان‌های خرید اصلی قسمت غربی شهر برلین است. طول این خیابان از ۵۰۰ متر تجاوز نمی‌کند. این خیابان عریض را به سبک بلوارهای پاریسی ساختند. در دوران جنگ سرد، اینجا به مرکز تجاری برلین غربی بدل شد.

خیابان تاونتزین برلین آلمان

خیابان اونتر دن لیندن

اونتر دن لیندن (Unter den Linden) بلواری در منطقه مرکزی میته است. این خیابان از کاخ شهر تا دروازه براندنبورگ امتداد داشته و نامش را از درختان لیمویی که در کنار پیاده‌رو چمنی کاشته شده‌اند گرفته است. این خیابان جاذبه‌های مختلف برلین را به هم پیوند می‌دهد. در گذشته، قبل از اینکه پایتخت به دو قسمت تقسیم شود، این خیابان طولانی یکی از شاهراه‌های اصلی به حساب می‌آمد. بعد از فرو ریختن دیوار برلین اینجا توانست اهمیت خود را بازیابی کند.

خیابان اونتر دن لیدن برلین لندن

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو