چین

کشور چین که با نام جمهوری خلق چین معروف است، کشوری پهناور در آسیای شرقی و پرجمعیت ترین کشور جهان به حساب می‌آیند.
درباره چین

کشور پهناور چین با جمعیتی بیش از ۱.۳۵ میلیارد نفر، پرجمعیت‌ ترین کشور جهان است، همچنین از نظر مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود و اینکه نام رسمی کشور " جمهوری خلق چین " است که پایتختش پکن است که در ادامه سعی داریم اطلاعات کامل و مهمی از آن را به شما علاقه مندان بدهیم.
رشته پزشکی در چین

هرساله بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا به منظور تحصیل در چین و رشته پزشکی وارد این کشور می شوند. از سال 2004 تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و جراحی (MBBS) به زبان انگلیسی در چین معروف شده است. دانشکده های پزشکی که کارشناسی رشته پزشکی و جراحی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند، توسط سازمان نظام پزشکی چین و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در «راهنمای دانشکده های پزشکی جهان» به رسمیت شناخته شده اند. همچنین مدرک لیسانس پزشکی چین در سطح جهانی معتبر است.
آب‌وهوای چین

موضوع مهم مطلب امروز ما آب و هوای چین است ؛ قطعا همه شما می دانید که چین کشور فوق ‌العاده بزرگ و زیبایی است و مهمتر اینکه تقریبا هم اندازه آمریکا و قاره اروپا و بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا تنوع آب و هوایی را در خود جای داده است و باعث شگفتی مسافران آن خواهد شد ، جالبه که هر شهر و گوشه و کنارش آب و هوا و شرایط جوی متفاوتی را تجربه می کند که در ادامه به آن می پردازیم
دین مردم چین

بودیسم مهم ترین دین در چین است. این مذهب در سال ۲۰۶ قبل از میلاد و در سلسله هان ایجاد و گسترده شد و از ختن در سین کیانگ به مرکز چین رسید. بودیسم بر فرهنگ و اندیشه های سنتی چینی تاثیر عمیقی داشته است و یکی از ادیان مهم چینی است. سه شکل مختلف از بودیسم در زمان های مختلف در چین به وجود آمده است. پس زمینه های اجتماعی و قومی در هر نقطه از چین بر گسترش سه شکل مختلف بودیسم اثرگذار بود. در نهایت سه شکل از بودیسم با نامهای هان، تبت و بودایی جنوبی در چین گسترش یافت.
دانشگاه‌های چین

دانشگاه های چین با مساعد کردن شرایط تحصیل، هزینه مناسب، در دسترس قرار دادن بورسیه های تحصیلی و همچنین ارائه دروس به هر دو زبان چینی و انگلیسی، دانشجویان بین المللی را به خود جذب کرده اند. در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های چین در زمینه های مختلف مانند مهندسی و پزشکی پرداخته و سعی کرده ایم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.
اقتصاد چین

در حالیکه دومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی چین با قدرت از بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا خارج می شود، کشور چین قوی ترین رشد سه ماهه خود را به ثبت رساند.
هزینه تحصیل در چین

طبق گزارش‌های آموزش‌وپرورش چین، تعداد دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دارند رو به افزایش است. وجود رشته‌‌‌‌‌های متعدد و بورسیه‌‌‌‌‌های اعطاییِ دولت چین، نقش بسزایی در جذب دانشجویان بین‌المللی داشته است که دانشجویان اقدام به درخواست تحصیل در چین می‌کنند.
غذاهای چین

معمولا خوشمزه‌ترین غذاها، پرطرفدار‌ترین غذا‌ها هستند. امروز می‌خواهیم یک سفر خوشمزه به دل سرزمینی کهن در شرق زمین داشته باشیم و با خاص‌ترین و لذیذترین غذاهای چین آشنا شویم. اگر به زودی قرار است به سفری به چین داشته باشید، از همین الان دلتان را صابون بزنید چون طعم‌ها و مزه‌های بی‌نظیری در انتظار شما هستند.
جمعیت چین

جمعیت چین 1.4 میلیارد نفر و تراکم جمعیتی 153 نفر در هر کیلومتر مربع هست و چهارمین کشور وسیع دنیاست.
رشته حقوق در ترکیه

تحصیل در رشته حقوق در ترکیه یکی دیگر از رشته هایی می باشد که در کشور ترکیه متقاضیان زیادی دارد و مورد استقبال افراد قرار می گیرد. دانشجویانی که برای تحصیل در رشته حقوق دانشگاه های کشور ترکیه را در سال 2020 انتخاب می کنند باید از شرایط اخذ پذیرش دانشگاه ها و شرایط تحصیل در رشته حقوق در ترکیه پیش از هر گونه اقدامی آگاهی داشته باشند.
رشته گرافیک در ترکیه

تحصیل در رشته گرافیک در دانشگاه‌های برتر خارج از کشور شرایط خاص خود را دارد. بهتر است دانشجویان برای آشنا شدن با شرایط تحصیل در دانشگاه‌های خارجی و نحوه اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها، به یک موسسه مهاجرتی یا اعزام دانشجو معتبر مراجعه کنند و از آن‌ها مشاوره تحصیلی بگیرند. در این مقاله به بررسی شرایط پذیرش در رشته گرافیک، بازار کار این رشته و درآمد آن میپردازیم.