‌دانشگاه‌های چین

دانشگاه های چین با مساعد کردن شرایط تحصیل، هزینه مناسب، در دسترس قرار دادن بورسیه های تحصیلی و همچنین ارائه دروس به هر دو زبان چینی و انگلیسی، دانشجویان بین المللی را به خود جذب کرده اند. در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های چین در زمینه های مختلف مانند مهندسی و پزشکی پرداخته و سعی کرده ایم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

دانشگاه‌های چین

این مقاله لیستی غیر جامع از دانشگاه‌های چین است که به عنوان جمهوری خلق چین (PRC) در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ و SARs ماکائو تعریف شده است.

تا ماه مه 2017، 2،914 کالج و دانشگاه وجود داشت که بیش از 20 میلیون دانشجو در سرزمین اصلی چین و 156 کالج در منطقه آزاد ROC ثبت نام کرده اند. بیش از 6 میلیون دانشجوی چینی در سال 2008 از دانشگاه فارغ التحصیل شدند. "پروژه 211" برای ایجاد 100 دانشگاه ملی از اواسط دهه 1990 آغاز شد و بیش از 700 موسسه آموزش عالی را در حدود 300 دانشگاه ادغام کرده است. مطابقت با ادغام بسیاری از دانشگاه‌های دولتی، گسترش سریع بخش خصوصی در سرزمین اصلی چین از سال 1999 بوده‌است. اگرچه ثبت نام در دانشگاه‌های خصوصی روشن نیست، اما در یک گزارش ذکر شده که در سال 2006 دانشگاه‌های خصوصی حدود 6 درصد یا حدود 1.3 میلیون نفر بوده‌اند. از 20 میلیون دانشجویی که در آموزش عالی رسمی در چین ثبت نام کرده‌اند. کیفیت دانشگاه‌ها و آموزش عالی در چین بین المللی شناخته شده‌است زیرا چین همکاری آموزشی و مبادلاتی با 188 کشور و منطقه و 46 سازمان مهم بین المللی برقرار کرده و توافق نامه‌هایی را با 54 کشور مانند ایالات متحده، انگلیس، استرالیا و آلمان در مورد شناخت متقابل مدارک تحصیلی و مدارک دانشگاهی امضا کرده است.

این کشور پس از ایالات متحده در رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه‌های جهان و اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده بهترین رتبه بندی دانشگاه جهانی، دومین دانشگاه برتر جهان را دارد. در سال 2017، چین با بیشترین تعداد انتشارات علمی از ایالات متحده پیشی گرفت. چین در زمینه تعداد دانشگاه‌ها از جمله رتبه بندی (204 در مقابل 198) در نسخه رتبه بندی CWTS Leiden 2020 از ایالات متحده پیشی گرفت. دانشگاه رتبه بندی براساس عملکرد علمی 2020-2021 3000 دانشگاه تحقیقاتی از 123 کشور را در این فهرست قرار داده است: چین با 485 رتبه در ردیف نخست قرار دارد و ایالات متحده با 414 در رتبه بعدی قرار دارد. چین همچنین دارای دو دانشگاه برتر در کل آسیا و اقیانوسیه و کشورهای در حال ظهور با دانشگاه‌های Tsinghua و Peking است که طبق آخرین رتبه بندی THE World University در جهان در 20 و 23 قرار دارد. چین بر رتبه بندی دانشگاه‌های QS BRICS و رتبه بندی دانشگاه اقتصادهای نوظهور THE تسلط دارد و ادعا می‌کند هفت رتبه از 10 مکان برتر هر دو رتبه را دارد. در سال 2020، چین با بیش از 120 دانشگاه از جمله در این رتبه بندی در راس دانشگاه QS آسیا قرار دارد و پنج دانشگاه چین در 10 رتبه برتر آسیا ظاهر می شوند که بیش از هر کشور است.

دانشگاه‌های چین

دانشگاه‌های برجسته و ممتاز در چین

دانشگاه پکن اولین دانشگاه ملی مدرن رسمی چین است. این دانشگاه به عنوان دانشگاه امپریال پکن در سال 1898 در پکن به عنوان جایگزین Guozijian باستان، موسسه ملی یادگیری در سیستم آموزشی سنتی چین در هزاران سال گذشته، تأسیس شد. سه سال قبل، شنگ ژوانهوای یادبودی را برای درخواست تأسیس یک موسسه آموزش عالی مدرن در تیانجین به امپراتور گوانگ سو تحویل داد. پس از تصویب در 2 اکتبر 1895، مدرسه مطالعه غربی Peiyang توسط او و مربی آمریکایی چارلز دانیل تنی تأسیس شد و بعداً به دانشگاه پیانگ تبدیل شد. در سال 1896، شنگ ژوانهوای یادبودهای جدید خود را به گوانگسو امپراطور تحویل داد تا پیشنهادی برای ایجاد دو موسسه آموزش عالی مدرن در پکن، تانگشان و شانگهای ارائه دهد. در همان سال، وی با حکم امپراتوری صادر شده توسط گوانگسو امپراطور، مدرسه دولتی نانیانگ را در شانگهای تأسیس کرد. این موسسه در ابتدا شامل یک مدرسه ابتدایی، دبیرستان، کالج و یک مدرسه عادی بود. بعداً این موسسه نام خود را به دانشگاه جیائو تانگ تغییر داد (همچنین با نام دانشگاه Chiao Tung شناخته می شود). در دهه 1930، این دانشگاه به دلیل شهرت خود در پرورش مهندسین و دانشمندان برتر، غالباً خود را "MIT در شرق" می نامید. در دهه 1950، بخشی از این دانشگاه به شیان، شانکسی منتقل شد و به عنوان دانشگاه شیان جیاوتونگ تاسیس شد. بخشی از دانشگاه باقیمانده در شانگهای به دانشگاه شانگهای جیائو تانگ تغییر نام یافت. این دو دانشگاه از آن زمان به همراه دانشگاه اصلی پکن جیاوتونگ به طور مستقل توسعه یافته اند.

در همین حال، دانشگاه ووهان همچنین ادعا کرد که م,سسه قبلی آن Ziqiang  اولین موسسه آموزش عالی مدرن در چین است. در 29 نوامبر 1893، ژانگ ژیدونگ یادبود خود را به امپراتور گوانگجو تحویل داد تا درخواست تأسیس موسسه ای را برای آموزش دانشجویان متخصص زبان‌های خارجی، ریاضیات، علوم و تجارت درخواست کند. پس از تاسیس Ziqiang در ووچانگ، نه تنها دوره‌های زبان‌های خارجی تدریس می‌شد، دوره‌های علوم (دوره های شیمی و معدن از 1896 شروع می شود) و تجارت (دوره تجارت از همان ابتدا شروع می شود) بنابراین در مدرسه توسعه یافته است. بعداً، اگرچه مدرسه در سال 1902 رسماً به موسسه زبان‌های خارجی تغییر نام داد، اما این مدرسه هنوز دوره‌هایی را در زمینه علوم و تجارت ارائه می‌داد. در چین، برخی از مدارس قبلی در زمینه یادگیری زبان‌های خارجی وجود داشته‌است، مانند مدارس آموزش ترکیبی در پکن، در شانگهای، و در گوانگژو اما تعداد کمی از آن‌ها دوره‌هایی را در زمینه‌های دیگر ارائه می‌دهند، که به سختی به عنوان موسسات آموزشی مدرن شناخته می‌شوند. برخی اظهار داشتند که دانشگاه ووهان تنها می‌تواند تاریخچه خود را به سال 1913 هنگامی که دانشکده عالی عادی عالی ووچانگ تأسیس شد، ردیابی کند اما دانشگاه ووهان با تکیه بر مستندات تاریخی و تأیید کارشناسان تاریخ تاسیس خود را در سال 1893 اعلام کرد.

دانشگاه تیانجین صدمین سالگرد تأسیس خود را در سال 1995 جشن گرفت، که قبل از تأسیس دانشگاه پکن بود. دانشگاه جیائو تانگ (در کل دانشگاه جیائوتونگ پکن ، شانگهای و شیان) در سال 1996 ایجاد شد. سایر دانشگاه‌های برجسته، مانند دانشگاه ژجیانگ (1897)، دانشگاه پکن (1898)، دانشگاه شانشی (1902)، دانشگاه نانجینگ (1902)، دانشگاه هونان (1903)، دانشگاه فودان (1905)، دانشگاه تونگجی (1907) و دانشگاه تسینگوا (1911) نیز اخیراً صدمین سالگرد خود را یکی پس از دیگری جشن گرفتند.

پس از جنگ داخلی چین‌، برخی از دانشگاه‌های معروف سرزمین اصلی چین به جزیره تایوان منتقل شدند: به ویژه دانشگاه ملی مرکزی و دانشگاه ملی تسینگ هوآ. در نتیجه، برخی از دانشگاه‌های دو طرف تنگه تایوان اسامی یکسانی دارند. در فوجیان تحت کنترل ROC ، تنها یک دانشگاه، دانشگاه ملی Quemoy در سال 1997 تاسیس شد.

 

بیشتر بخوانید:

غذاهای چین

هزینه تحصیل در چین

جمهوری خلق چین

لیگ C9 ، "لیگ پیچک" چین

لیگ C9 اتحادیه از 9 دانشگاه معتبر در سرزمین اصلی چین است، از جمله دانشگاه فودان، انستیتوی فناوری هاربین، دانشگاه نانجینگ، دانشگاه پکن، دانشگاه شانگهای جیائو تانگ، دانشگاه تسینگوا، دانشگاه علم و صنعت چین، شیان جیاوتونگ دانشگاه و دانشگاه ژجیانگ. People Daily، روزنامه رسمی حزب کمونیست چین و دیگران از لیگ C9 به عنوان لیگ پیچک چین یاد می کنند. این 9 دانشگاه، لیگ C9 را در سال 2009 تشکیل دادند. طبق آخرین رتبه بندی در رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه‌های جهان، شش نفر از اعضای C9 در 100 دانشگاه برتر جهان و همه اعضای C9 در 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

در لیست زیر بهترین دانشگاه‌های جهانی در چین ذکر شده‌اند:

1. دانشگاه Tsinghua

2. دانشگاه پکن

3. دانشگاه شانگهای جیائو تانگ

4. دانشگاه علم و صنعت چین

5. دانشگاه ژجیانگ

6. دانشگاه نانجینگ

7. دانشگاه فودان

8. دانشگاه سان یات سن

9. دانشگاه آکادمی علوم چین

10. دانشگاه علم و صنعت Huazhong

دانشگاه Tsinghua

دانشگاه Tsinghua، واقع در شمال غربی پکن یک موسسه عمومی است که ریشه آن به سال 1911 برمی‌گردد. زبان اصلی آموزش زبان چینی است، اگرچه برخی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. به عنوان مثال، این دانشگاه دارای برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در سیاست چین، سیاست خارجی و روابط بین الملل است. مهندسی مکانیک و روزنامه نگاری تجارت جهانی از دیگر رشته‌های این دانشگاه‌ به حساب می‌آید. هزینه‌های تحصیل با توجه به دوره تحصیلات و زبان تدریس متفاوت است. دانشجویان بین‌المللی دانشگاه از بیش از 100 کشور جهان استقبال می‌کنند و بیشتر آن‌ها از آسیا می‌آیند. در یک سال اخیر 41 درصد دانشجویان غیر چینی این دانشگاه در مقطع کارشناسی، 29 درصد در مقطع کارشناسی ارشد، 9 درصد دانشجوی دکتری و بقیه در برنامه‌های کوتاه مدت شرکت کرده‌اند. مسکن دانشگاه Tsinghua برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است.

جمهوری خلق چین

این دانشگاه شامل مدارس و دپارتمان‌های متعددی است که برنامه‌هایی را در رشته‌های مختلف ارائه می دهند: علوم، مهندسی، ادبیات، هنر، تاریخ، فلسفه، اقتصاد، مدیریت، حقوق، آموزش و پزشکی. در مجموع ، بیش از 70 رشته برای دانشجویان مقطع لیسانس در دانشگاه Tsinghua و همچنین بسیاری از برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. این دانشگاه بیش از 300 موسسه تحقیقاتی دارد. از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی این دانشگاه می‌توان به آزمایشگاه ملی علوم و فناوری اطلاعات Tsinghua، آزمایشگاه اصلی آزمایشگاه اندازه‌گیری دقیق فناوری و ابزارها و آزمایشگاه ملی مهندسی تلویزیون دیجیتال اشاره کرد. دانشجویان Tsinghua حدود 200 گروه دانشجویی دارند که می‌توانند در آن شرکت کنند، مانند خدمات داوطلبانه زیجینگ و باشگاه هنرهای نمایشی دانشجویان.

داده‌های دانشگاه Tsinghua

 • تعداد کل دانش آموزان: 37،484
 • تعداد دانشجویان بین المللی: 4،992
 • تعداد کل هیات علمی: 3،226
 • تعداد کارمندان بین المللی: 579
 • تعداد مدارک کارشناسی اعطا شده:‌ 3،583
 • تعداد مدرک کارشناسی ارشد اعطا شده: 3،811
 • تعداد مدرک دکتری اعطا شده: 1،682
 • تعداد فقط کارکنان تحقیق: 1،969
 • تعداد دانشجویان جدید لیسانس: 3،742
 • تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد: 3،356
 • تعداد دانشجویان جدید دکتری: 2،741

دانشگاه پکن

دانشگاه پکن یک موسسه عمومی است که در سال 1898 تاسیس شد، اگرچه تا سال 1912 با نام فعلی شناخته نمی‌شد. پردیس اصلی دانشگاه، معروف به یان یوان، در منطقه هایدیان در حومه غربی پکن، پایتخت چین واقع شده است. مسکن دانشگاه هم برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی در دسترس است. هزینه‌های تحصیل برای اتباع غیر چینی بیشتر است و با توجه به موضوع متفاوت است و هزینه‌های رشته‌های علمی بیشتر است. تقویم آکادمیک دانشگاه مبتنی بر ترم است و دانشجویان به طور معمول چهار سال برای دوره‌های کارشناسی، دو تا سه سال برای دوره‌های کارشناسی ارشد و چهار سال برای دوره‌های دکتری تحصیل می‌کنند.

دانشگاه پکن

PKU ، همانطور که گاهی دانشگاه به این نام نامیده می‌شود، دارای گروه‌های دانشگاهی متمرکز بر رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم است. زبان تدریس در مقطع کارشناسی چینی است و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی به دو زبان چینی یا انگلیسی تدریس می‌شود. در سال 2000، دانشگاه پزشکی پکن در PKU گنجانده شد و به مرکز علوم بهداشتی دانشگاه پکن تغییر نام یافت، که هم اکنون محل برنامه‌های پزشکی PKU، از جمله داروسازی و پرستاری است. این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی متعددی از جمله آزمایشگاه کلید فیزیک و فناوری هسته ای، آزمایشگاه ملی علوم مولکولی پکن و آزمایشگاه کلید دولتی مواد شیمیایی و کاربردهای کمیاب در زمین است. PKU برنامه‌های همکاری آکادمیک و مبادله‌ای را با نهادهای سراسر جهان ایجاد کرده است. یکی از این همکاری‌ها، برنامه کارشناسی ارشد در امور بین الملل است که به طور مشترک با دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن در انگلیس برگزار می‌شود.

داده‌های دانشگاه پکن

 • تعداد کل دانش آموزان: 38،583
 • تعداد دانشجویان بین المللی: 6120
 • تعداد کل هیات علمی: 3،461
 • تعداد کارمندان بین المللی: 950
 • تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده: 3،712
 • تعداد مدرک کارشناسی ارشد اعطا شده: 5،933
 • تعداد مدرک دکتری اعطا شده: 2،292
 • تعداد فقط کارکنان تحقیق: 1،491
 • تعداد دانشجویان جدید لیسانس: 4321
 • تعداد دانشجویان جدید کارشناسی ارشد:‌ 4،222
 • تعداد دانشجویان جدید دکتری: 2،391

دانشگاه علم و صنعت چین

دانشگاه علم و صنعت چین یک دانشگاه دولتی است که آکادمی علوم چین در سال 1958 تاسیس کرد. USTC، به عنوان دانشگاه گاهی اوقات نامیده می‌شود، در هفی، مرکز استان آنهویی چین واقع شده است و دارای پنج پردیس در داخل شهر است نسبتاً نزدیک به یکدیگر واقع شده‌اند. بسیاری از دانشجویان بین المللی دانشگاه از یکی از سه منبع پشتیبانی مالی دریافت می کنند: بورس تحصیلی USTC، بورسیه دولت چین یا بورسیه‌ای که آکادمی علوم چین و آکادمی علوم جهانی ارائه می‌دهند. هر سه نوع کمک هزینه شهریه را پوشش می‌دهد و برای سایر هزینه‌های مربوط به تحصیل کمک هزینه‌ای فراهم می‌کند. مسکن دانشگاه هم برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی در دسترس است.

دانشگاه علم و صنعت چین

USTC دارای بیش از دوازده مدرسه است که بسیاری از آن‌ها به علوم اختصاص یافته‌اند، اما این دانشگاه همچنین دارای بخش‌های دانشگاهی است که در موضوعاتی مانند امور عمومی و تجارت تمرکز دارد. علاوه بر این‌، دانشکده جوانان تیزهوش USTC برای دانشجویان پیشرفته دستورالعمل ارائه می دهد. این دانشگاه از یک تقویم تحصیلی مبتنی بر ترم پیروی می کند. زبان اصلی آموزش چینی است ، اگرچه برخی از دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نیز به زبان انگلیسی ارائه می شوند. بیش از 70 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی در برنامه تحقیقاتی USTC برای مقاطع کارشناسی شرکت می کنند که در آزمایشگاه های دانشگاه و م institسسات تحقیقاتی آکادمی علوم چین انجام می شود. از جمله آزمایشگاه های تحقیقاتی که USTC فعالیت می کند ، آزمایشگاه تابش تابش سنکروترون ، آزمایشگاه ملی علوم فیزیکی Hefei در مقیاس کوچک و آزمایشگاه کلید علوم آتش سوزی است.

داده‌های دانشگاه علم و صنعت چین

 • تعداد کل دانش آموزان: 16،434
 • تعداد دانشجویان بین المللی: 868
 • تعداد کل هیات علمی: 2،290
 • تعداد کارمندان بین المللی: 224
 • تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده: 1،805
 • تعداد مدرک دکتری اعطا شده: 922
 • تعداد فقط کارکنان تحقیق: 288
 • تعداد دانشجویان جدید لیسانس: 1836
 • تعداد دانشجویان جدید دکتری:‌ 1،249

دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ یک نهاد عمومی است که ریشه های آن به سال 1897 برمی‌گردد. این دانشگاه در هانگژو، مرکز استان ژجیانگ چین، در حدود 110 مایلی جنوب غربی شانگهای واقع شده‌است. بیش از 47000 دانشجو در دانشگاه تحصیل می‌کنند و حدود نیمی از آن‌ها در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. دانشگاه ژجیانگ شامل هفت پردیس است: پردیس اصلی ، Zijingang و پردیس Yuquan ، Xixi ، Huajiachi ، Zhijiang ، Zhoushan و Haining. هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بیشتر است و با توجه به سطح موضوع و درجه متفاوت است. مسکن دانشگاه هم برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی در دسترس است.

دانشگاه ژجیانگ

این دانشگاه برنامه هایی را در رشته های مختلف از جمله مهندسی ، علوم انسانی و پزشکی ارائه می دهد. در کل ، دانشجویان می توانند بیش از 120 برنامه کارشناسی و بیش از 300 برنامه کارشناسی ارشد را انتخاب کنند. برنامه های دکترا نیز موجود است. زبان اصلی آموزش چینی است ، اما دانشگاه ژجیانگ همچنین بیش از دوازده برنامه کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، ارائه می دهد. پیشنهادات کارشناسی ارشد آموزش داده شده به زبان انگلیسی شامل برنامه هایی در تجارت ، مطالعات چین و مهندسی است. این دانشگاه از یک تقویم علمی چهار دوره ای پیروی می کند. منابع دانشگاه شامل هفت بیمارستان وابسته و یک کتابخانه است که بیش از 6.83 میلیون جلد را در خود جای داده است. در میان امکانات آزمایشگاهی در دانشگاه ژجیانگ بیش از دوازده آزمایشگاه اصلی ملی وجود دارد که در زمینه های مختلف تخصصی مانند آزمایشگاه کلید دولتی استفاده از انرژی پاک ، آزمایشگاه کلید دولتی بیولوژی برنج و آزمایشگاه کلید دولتی ابزار نوری مدرن تمرکز دارند.

 

بیشتر بخوانید:

اقتصاد چین

بهترین رشته‌های تحصیل در روسیه

داده‌های دانشگاه ژجیانگ

 • تعداد کل دانش آموزان:‌ 36،825
 • تعداد دانشجویان بین المللی: 7،930
 • تعداد کل هیات علمی:‌3،128
 • تعداد کارمندان بین المللی: 816
 • تعداد مدرک کارشناسی اعطا شده: 5،510
 • تعداد مدرک دکتری اعطا شده:‌ 1،626
 • تعداد فقط کارکنان تحقیق: 440
 • تعداد دانشجویان جدید لیسانس: 5،942
 • تعداد دانشجویان جدید دکتری: 2،136

دانشگاه شانگهای جیائو تانگ

دانشگاه شانگهای جیائو تانگ یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ در شانگهای است. این دانشگاه در 8 آوریل 1896 با حکم امپراتوری صادر شده توسط امپراتور گوانگسو به عنوان مدرسه دولتی نانیانگ تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین است. دانشگاه شانگهای جیائو تانگ یک دانشگاه لیگ C9 و یک وزارت کلاس آموزش وزارت علوم چین یک کلاس درجه دو است.

در سال‌های اخیر، این دانشگاه به طور مرتب در 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می‌شود که توسط رتبه بندی علمی دانشگاه‌های جهان، رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS و رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education رتبه بندی شده است.

دانشگاهیان ، ثبت نام کنندگان و کارمندان

امروزه SJTU دارای 31 مدرسه (گروه) ، 63 برنامه كارشناسی ، 250 برنامه كارشناسی ارشد ، 203 Ph.D. برنامه ها ، 28 برنامه فوق دکترا و 11 آزمایشگاه اصلی دولتی و مراکز تحقیقات ملی مهندسی.

تعداد کل دانشجویان آن 40711 نفر است که 2722 نفر دانشجوی بین المللی هستند. 16221 دانشجوی کارشناسی و 21،768 استاد و دکتری وجود دارد. نامزدها. [12]

این دانشگاه دارای بیش از 1900 استاد و دانشیار ، از جمله 22 دانشگاهی آکادمی علوم چین ، 24 دانشگاهی آکادمی مهندسی چین ، 139 استاد معتبر و استاد کرسی "برنامه دانش پژوهان چانگ جیانگ" است.

دانشگاه نانجینگ

دانشگاه نانجینگ یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ ، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در نانجینگ ، جیانگ سو و عضو لیگ نخبگان C9 دانشگاه های چین است. دانشگاه NJU دارای دو پردیس اصلی است: پردیس Xianlin در شمال شرقی نانجینگ و پردیس Gulou در مرکز شهر نانجینگ.

این دانشکده در سال 1902 به عنوان مدرسه عادی سانجیانگ تأسیس شد و تغییرات زیادی در آن انجام شد تا اینکه در سال 1950 به دانشگاه نانجینگ تغییر نام داد. این دانشگاه در سال 1952 با دانشگاه نانکینگ ادغام شد.

علاوه بر عضویت در لیگ C9، دانشگاه نانجینگ بعنوان یک موسسه کلاس A در طرح دانشگاه درجه دو طبقه بندی شده است ، یک ابتکار دولت برای پرورش یک گروه نخبه از دانشگاه های چین در موسسات "کلاس جهانی".

این دانشگاه برای همیشه در ردیف یکی از بهترین دانشگاههای تحقیقاتی در چین قرار گرفته است و یکی از دانشگاههای انتخابی چین است. این دانشگاه به طور مداوم در 150 دانشگاه برتر بین المللی رتبه بندی می‌شود که به وسیله دانشگاهیان رتبه بندی دانشگاهی، رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS، رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی Times، و گزارش اخبار و جهان ایالات متحده رتبه بندی می‌شود. در مورد نتایج تحقیق، Nature Index 2017 دانشگاه نانجینگ را در رتبه 2 چین، 3 در آسیا و اقیانوسیه و 12 در جهان قرار می دهد.

دانشگاه نانجینگ

دانشکده‌ها

بیش از 1500 سال پیش، دانشگاه باستان نانجینگ اولین دانشکده‌های ادبیات، تاریخ و غیره را تاسیس کرد. در دوران مدرن، دانشگاه نانجینگ اولین دانشکده‌های هنر، ژیمناستیک، زیست شناسی، روانشناسی، مدیریت بازرگانی و غیره را ایجاد کرد. ادارات و مدارس تغییر یافته و به موقع تکامل یافته اند. به عنوان مثال ، در سال 1921 ، این دانشگاه از 5 مدرسه تشکیل شده بود: هنرهای لیبرال ، آموزش ، کشاورزی ، مهندسی و تجارت ، در سال 1928 مدرسه هنرهای لیبرال به سه مدرسه تبدیل شد و دانشگاه شامل 8 مدرسه علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، طبیعی بود. علوم، آموزش، کشاورزی، مهندسی، تجارت و پزشکی و اکنون بسیاری از گروه‌های علوم انسانی، علوم طبیعی و اجتماعی سابق به مدرسه تبدیل شده‌اند.

سیستم مدرک دانشگاهی یا دیپلم نیز تغییر کرده است. در سالهای اولیه ROC ، دانشگاه سیستمی را تصویب کرد که شبیه دانشگاه‌های غربی به ویژه دانشگاه‌های آمریکا شروع به اعطای مدرک لیسانس کرد. این دانشگاه اولین آزمایشگاه‌های مدرن چین را در زمینه فیزیک، شیمی و غیره تأسیس کرد. در سال 1922، اساتید دانشگاه موسسه تحقیقات زیست شناسی انجمن علوم چین، اولین موسسه تحقیقات علمی مدرن در چین را تاسیس کردند که با بخش زیست شناسی دانشگاه ادغام شده است. با کمک بنیاد راکفلر، مرکز علوم در سال 1924 ساخته شد و سه سال بعد تکمیل شد. در سال 1926 دانشگاه مقررات عمومی انستیتوی تحصیلات تکمیلی را تصویب کرد. اولین مدرک دکترای چین به وسیله دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1931 اعطا شد. به زودی سیستم آموزشی تغییر کرد. در اوایل دهه 1980 پس از یک دوره تحول، دانشگاه‌های سرزمین اصلی چین اعطای مدرک دکتری را از سر گرفتند و تحصیلات تکمیلی و کارشناسی در گروه‌ها و مدارس ادغام شدند. دانشگاه نانجینگ برای اولین بار در سرزمین اصلی چین درجه پزشکی را در زمینه‌هایی مانند مطالعات چین، تاریخ جهان، علوم کامپیوتر اعطا می‌کند.

این دانشگاه در بسیاری از زمینه‌ها از جمله زبان و ادبیات چینی و علوم طبیعی متمایز است. اعضای هیئت علمی آن، از جمله اعضای هیئت علمی نیمه وقت، شامل بیش از بیست برنده جایزه نوبل هستند که به تدریس مشغول هستند.

 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه‌های مهندسی کانادا

قوانین بیمه کشورهای مختلف

کار در عمان

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو