در این مطلب دانشگاه های کانادا براساس موقعیت هایشان در کل رتبه های برتر دانشگاه های جهانی به صورت عددی رتبه بندی شده اند را برای شما اورده ایم .

در این مقاله به معرفی 5تا از بهترین دانشگاه های کانادا به نقل از موسسه QS در سال 2020 می‌پردازیم که ضمن اینکه مورد تایید وزارت علوم هستند، جزء رنکینگ 300 دانشگاه های برتر جهان نیز هستند. پس اگر می‌خواهید اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا نمایید حتما مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

 

دانشگاه تورنتو کانادا

  • دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

دانشگاه تورنتو در رده های برتر در بین بهترین دانشگاه های کانادا قرار دارد، دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر بزرگ تورنتو، انتاریو واقع شده و دارای 45000 دانشجو است. که امسال با  کسب رتبه 29 در جهان در کنار دانشگاه ملی استرالیا قرار گرفت. این دانشگاه بسیاری از طرفداران ورزش را به خود جذب می کند و هم در فوتبال و هم هاکی روی یخ شهرت زیادی دارد. سایر جاذبه های دانشگاه علاوه بر یک مرکز تفریحی و امکانات دانشجویی، بیش از 1000 سازمان دانشجویی را شامل می‌شود که شامل یک گالری هنری، تئاتر و سالن کنسرت است. دانشگاه تورنتو زادگاه علمی در زمینه هایی مانند کشف تحقیقات انسولین و سلولهای بنیادی و اختراع میکروسکوپ الکترونی بوده است.

این دانشگاه همچنین در رشته های مربوط به پزشکی، تجارت، مهندسی، علوم انسانی، و ... دارای نقاط قوت بالایی است. دانشگاه تورنتو با پذیرش دانشجویان بین المللی از حدود 160 کشور، معروف به دانشگاه  کیهانی و چند فرهنگی شده است. دانشگاه تورنتو دارای 44 کتابخانه است. سیستم کتابخانه دانشگاه تورنتو دارای بیش از 19.5 میلیون کتاب های فیزیکی و بیش از 5.8 میلیون کتاب های الکترونیکی است. کتابخانه دانشگاه تورنتو سومین کتابخانه بزرگ در آمریکای شمالی است.

 

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا که اکنون رتبه 51 را دارد، دارای دو دانشگاه اصلی در ونکوور و کلوونا در بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا واقع شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا که در سال 1908 تأسیس شد دارای حدود 65000 دانشجو ، از جمله تقریبا 16200 دانش آموز بین المللی است. اخیراً، این دانشگاه که به عنوان بین المللی ترین دانشگاه در آمریکای شمالی شناخته می شود، این شعار دارد که می گوید، "این مال شماست". این شعار در سال 1915 اعلام شد و متعهد به حمایت از ایده های نو، کشف و یادگیری است. که این امر ایجاد انگیزه در دانش آموزان و دانشجویان خواهد کرد. که تغییرات چشمگیر را در جهان به همراه می آورد.

همچنین این دانشگاه به ارائه مدرک در زمینه پرستاری، کشاورزی و مهندسی در قرن بیستم کرده است. محوطه دانشگاه که حدود 400هکتار است در همه جا پوشیده از فضای سبز است. این دانشگاه زیبا دارای سالن کنسرت، یک مزرعه کار، یک مکان هاکی روی یخ المپیک، بزرگترین اسکلت نهنگ آبی کانادا، آزمایشگاه های علوم جهانی در زمینه فیزیک زیر دریایی و یک مرکز برای تحقیقات تعاملی در پایداری است.

 

 

دانشگاه واترلو کانادا

  • دانشگاه واترلو  (University of Waterloo)

دانشگاه واترلو که در سال 1957 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر بزرگ واترلو، انتاریو واقع شده است. دانشگاه واترلو در رتبه های جهانی امسال رتبه 173 ام در رتبه های جهانی قرار دارد، اما به عناوین عضو هیئت علمی در صدر جهانی قرار دارد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های جوان کانادا است که  31380 دانشجو در مقطع کارشناسی و 5290 دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد این دانشگاه هر ساله دانشجویان از 120 کشور جهان را به خود جذب می کند.

بیش از 2،000،000 نفر از بدو تأسیس در سال 1957 از دانشگاه واترلو فارغ التحصیل شده اند. همچنین جوایز متعددی از جمله جایزه نوبل را کسب کرده اند. در سال 1999، رابرت مندل به دلیل مشارکت در پویایی پولی و زمینه های بهینه ارز، جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. در سال 2018، دنا استریکلند، عضو هیئت علمی واترلو به دلیل فعالیت در فیزیک لیزر، جایزه نوبل فیزیک دریافت کرد.

دانشگاه واترلو که ابتکاری ترین دانشگاه کانادا به مدت 28 سال پیاپی است دارای بزرگترین برنامه های تفریحی دانشگاه در کشور با ده ها ورزش درون شهری، مسابقات و کلوپ ها از جمله فوتبال، هاکی روی یخ، والیبال و فوتبال و... می‌باشد.

 

 

دانشگاه مک گیل کانادا

  • دانشگاه مک گیل (McGill University)

دانشگاه مک گیل که در رتبه 35 ام در کنار دانشگاه کالیفرنیا ایالات متحده قراردارد در سال  1821 تأسیس شد. این دانشگاه در منطقه شهری شهر بزرگ مونترال کبک واقع شده است. موسسه آموزشی. دانشگاه مک گیل دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به دریافت مدارک مهم آموزش عالی در چندین حوزه تحصیلی می شود این مؤسسه آموزش عالی 199 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانش آموزان است.

دانشگاه  مک گیل در بین معتبرترین دانشگاه های کانادا قرار دارد و سالانه هزاران دانشجوی بین المللی از بیش از 150 کشور جهان و بالاترین درصد دانشجویان دکترا از هر دانشگاه تحقیقاتی کانادایی را جذب می کند. دانشگاه مک گیل شهرت خود را مدیون 50 مرکز تحقیقاتی و انستیتوی خود، 400+ برنامه، تاریخ غنی و شبکه پرتحرک فارغ التحصیلان با 250،000 نفر در سراسر جهان است. علاوه بر این، محققان این دانشگاه اکتشافات و نظریه های قابل توجهی مانند پیشرفت تئوری اتمی و کدهای ژنتیکی و DNA را به وجود آورده‌اند. 

 

 

دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری متوسط ​​شهر ادمونتون آلبرتا واقع شده است. دانشگاه آلبرتا که رتبه 113 جهان را دارد همچنان در بین دانشگاه های برتر کانادا چهارم است. این دانشگاه دارای اعتبار دررشته های تحصیلی علوم انسانی، علوم، هنرهای خلاق، تجارت، مهندسی و علوم بهداشتی است. علاوه بر این، دانشگاه آلبرتا دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین برنامه های معتبر و مبادله ای را ارائه می دهد. همچنین، یک دوره حرفه ای توسط دانشگاه برگزار می شود که به دانشجویان کمک می کند تا درک بهتری از برنامه درسی داشته باشند. 

این دانشگاه با توجه به جامعه فرانسوی زبان ادمونتون، آموزش فرانسه را در دانشکده سنت ژان ارائه می دهد، که دوره هایی را در زمینه های هنر، علوم، آموزش  تجارت، مهندسی، پرستاری و حفاظت از محیط زیست ارائه می دهد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با کلیه امور مهاجرتی با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

لیست دانشگاه های کانادا

شهریه دانشگاه های کانادا

کالج سنکا (seneca college)

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

معرفی رشته MBA کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو