یکی از روش های مهاجرت به ترکیه ، مهاجرت تحصیلی می باشد. در این مقاله قصد داریم درباره دانشگاه کوچ ترکیه ک همقصد بسیاری از دانشجویان است توضیح دهیم.

استان کوچ واقع در تپه های ساریایر استانبول، بیست دقیقه از سواحل دریای سیاه محاصره شده است و روستاهای جذاب و منظره های طبیعی را احاطه کرده و با بسیاری از گزینه های حمل و نقل قابل دسترسی و راحت به مرکز شهر متصل شده است و رفت وآمد را برای تمام مردم آسان کرده است. دانشگاه کوچ به عنوان یک دانشگاه متمرکز برپایه ی تحصیلات پیشرفته، اهمیت بسیار زیادی در ارائه انواع فعالیت های درسی اضافی برای دانش آموزان خود از جمله باشگاه های دانشجویی و ورزشی دارد. دانشگاه کوچ (KU)، که در سال 1993 تأسیس شد، یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول ترکیه است که تجربه تحصیلی در سطح جهانی را به 6.331 دانش آموز از 50 کشور با بیش از 400 عضو هیات علمی ارائه می دهد.

دانشگاه کوچ ( Koç ) ترکیه یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی واقع در استانبول ترکیه است که در سال 1993 توسط کمک های خانواده کوچ در تپه های ساریایر استانبول تاسیس شد. دانشگاه کوچ ترکیه در سال 1993 در ساختمان های موقت در İstinye تاسیس شد و در سال 2000 به محوطه دانشگاه Rumeli Feneri نزدیک ساریایر نقل مکان کرد. این دانشگاه خصوصی هم اکنون از لحاظ رتبه بندی های جهانی اولین و بهترین دانشگاه کشور ترکیه و ششمین دانشگاه برتر پزشکی این کشور است که از طریق آزمون اس ای تی و … پذیرش دارد. دانشگاه کوچ  شامل دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم اداری و اقتصاد، علوم، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی است. همچنین این دانشگاه با پذیرش 5،500 دانشجو شامل ۲۲ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۱ رشته در کارشناسی ارشد و ۱۶ رشته در مقطع دکترا می باشد. دانشجویان بین المللی دانشگاه کوچ متشکل از کشورهای مختلف و دارای شبکه گسترده ای از دانشگاه های شریک از جمله دانشگاه کالیفرنیا و سایر دانشگاه ها مانند دانشگاه Northwestern، دانشگاه کرنل و دانشگاه جورج تاون است.

دانشگاه کوچ از زمانی که تاسیس شده همیشه تلاش داشته که در همه عرصه ها پیشرو باشد و آموزشی در سطح برتر جهانی به دانشجویان خود ارائه دهد. این دانشگاه به دلیل موفقیت های چشمگیری که در 25 سال گذشته به دست آورده، هم اکنون دومین دریافت کننده کمک های مالی برای تحقیقات از دولت ترکیه و اتحادیه اروپا است.

دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ شامل 62 ساختمان است که به صورت هماهنگ در سطح شهر استانبول پراکنده شده و دسترسی به همه‌ی امکانات بدون تردد در شهر را، برای دانشجویان امکان پذیر کرده است که این ساختمان‌ ها شامل :

 • دانشکده‌ها
 • مراکز بهداشتی
 •  مراکز ورزشی
 • ساختمان های اداری
 •  مراکز علمی و تحقیقاتی
 •  آزمایشگاه‌ها و کتابخانه

 

دوره های دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ دارای چهار مکان دیگر از جمله: دانشگاه Campus West ،Nişantaşı Campus ،RCAC Beyoğlu و Campus پردیس می باشد و این دانشگاه همچنین به چندین کالج تقسیم شده است. مهمترین موضوع که باعث جذب اکثر دانشجویان بین المللی شده است تدریس تمام مباحث به زبان انگلیسی است. دانش آموزان GW ممکن است کلاس های زیر را انتخاب کنند:

 • کالج علوم و اقتصاد اداری (CASE)
 • کالج علوم (CS)
 • کالج علوم اجتماعی و علوم انسانی (CSSH)
 • کالج مهندسی (CE)

 

تحصیل در ترکیه

 

زبان تحصیل و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه کوچ

زبان تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه کوچ به غیر از رشته های حقوق و پرستاری، انگلیسی است.همانطور که گفتیم زبان تحصیل در این دانشگاه به جز رشته های نام برده شده انگلیسی است. ازین رو باید مدرک مدرک زبان بین المللی تافل را به دانشگاه ارائه دهید و مدرک زبان ایلتس برای هیچکدام از دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور مورد تایید نیست و مدرک زبان ایلتس را نمی پذیرند و در صورتی که میخواهید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید باید مدرک زبان تافل داشته باشید.

 

روش های پذیرش دانشگاه کوچ :

 1. آزمون ورودی

این دانشگاه آزمون های ورودی مختلفی دارد که رایج ترین این آزمون ها آزمون ورودی آن آزمون اس ای تی است. داوطلبانی که در این ازمون قبول شوند می توانند در رشته های مختلف دانشگاه کوچ پذیرش بگیرند.

 1. بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی 2021-2020

روش دوم که دانشگاه کوچ برای پذیرش دانشجویان خارجی در سال 2021-2020 در نظر گرفته است، بورسیه تحصیلی می باشد. طبق قوانین این برنامه داوطلبانی که قصد شرکت در آن را دارند و می خواهند شانس خود را امتحان کنند باید شرایط زیر را داشته باشند.

 

بورسیه تحصیلی ترکیه

 

شرایط شرکت در بورسیه تحصیلی:

داوطلبان باید مدرک موقت دیپلم و یا مدرک اصل دیپلم داشته باشند تا بتوانند درخواست دهند. همچنین شرکت در این بورسیه تحصیلی محدودیت سنی ندارد.

امتیازات بورسیه تحصیلی:

این بورسیه 50 الی 100 درصد هزینه تحصیل را پوشش می دهد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

مدرک موقت دیپلم و یا اصل مدرک دیپلم
ریزنمرات
پاسپورت
عکس پرسنلی
انگیزه نامه
معرفی نامه حداقل 2 عدد
مدرک زبان بین المللی و یا مدرکی که اثبات کننده تسلط شما در زبان انگلیسی باشد ( اختیاری)
لوح تقدیر، جوایز و… ( اختیاری)
نمره اس ای تی (اختیاری)
تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا ترکی ترجمه رسمی شوند.

مهلت ثبت نام در بورسیه تحصیلی:

آخرین مهلت ثبت نام در این بورسیه، 15 دسامبر 2020 معادل 25 آذر 1399 می باشد.

 

شهریه دانشگاه کوچ ترکیه

در ابتدای هر سال تحصیلی، میزان شهریه دانشگاه کوچ ترکیه در مقطع فوق لیسانس از سوی دولت ترکیه تعیین و مشخص می گردد. مبالغ پرداختی از سوی دانشجویان بین المللی به ماهیت برنامه تحصیلی آنها بستگی دارد. اما به طور کلی متوسط مبلغی که به عنوان شهریه می بایست توسط دانشجویان خارجی در دانشگاه کوچ سال 2020 پرداخت شود حدود 8152$ (دلار) می باشد. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو