مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها امسال هم در لیست مشاغل ملی کانادا وجود داشت. هر ساله در لیست مشاغل ملی کانادا (NOC) نیازهای کشور سنجیده می شود و برای هر شغلی که در آن زمینه نیاز به مهاجر پذیری باشد کدی اختصاص داده می شود

کد مربوط به حسابداران و دفترداران در گروه B قرار می گیرد. قرار گرفتن در این گروه بدین معناست که شما می توانید از برنامه مهاجرتی کانادا برای مهاجر با مهارت استفاده کنید. بدین منظور باید مدرک معتبر آموزشگاهی، سابقۀ کاری و سابقۀ کارآموزی داشته باشید. اگر بتوانید حداقل امتیاز 67 را دریافت کنید در گروه نامزدهای احتمالی مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها قرار می گیرید و اگر سایر توانایی های شما چشمگیر باشد می توانید ویزای کار کانادا برای حسابداران را دریافت کنید. همچین داشتن یک پیشنهاد شغلی به میزان قابل توجهی بر امتیاز شما می افزاید و می توانید از امکان مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها استفاده کنید.

ویزای کار حسابدارها به کانادا

رده بندی مشاغل برای حسابداری و دفترداری در ترتیب زیر قرار دارد:

1: مشاغل تجاری، مالی و اداری

13: پیشه های مربوط به امور مالی و بیمه و مشاغل اداری

131: همان عنوان بالایی: پیشه های مربوط به امور مالی و بیمه و مشاغل اداری

1311: تکنیسین های حسابداری و دفترداران

سایر مشاغلی که در این دسته قرار می گیرند شامل: دفترداران و حسابدارانی که مسئول نگهداری و تکمیل و ثبت دفاتر مالی هستند، حفظ کنندگان سوابق حساب، ممیزی معاملات مالی و ثبت گردش های تجاری.

این گروه شغلی می توانند در ادارات خصوصی یا دولتی مشغول به کار شوند.

بیشتر بخوانید:

ده رشته تحصیلی برتر در کانادا

حسابداری در کانادا

وظایف حسابدارها در کانادا

  • وظایفی برای گروه شغلی حسابداران تعریف شده است تا مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها با نظم بیشتری صورت بگیرد:
  • نگهداری از سوابق مالی و ایجاد تراز و بازبینی حساب ها به صورت دستی یا به کمک نرم افزارهای کامپیوتری دفترداری
  • ارسال ورودی دفاتر و مطابقت حساب ها، آماده کردن ترازنامۀ دفاتر، تهیه دفتر کل و صورت حساب های مالی
  • محاسبه و آماده سازی حواله های دستمزدها و سود ماهانه و سالانه و قبوض مالیاتی و سایر صورتحساب ها
  • تکمیل فرم های پرداخت مالیات، جبران خسارت و بیمه کارگران، کمک هزینه های بازنشستگی و اسناد دولتی و ارسال آن ها به ادارات مربوطه
  • تدوین اظهارنامه های مالیاتی و سایر حساب های دفتری شخصی
  • تهیه کردن گزارش های آماری، مالی و حسابداری

شرایط اشتغال حسابدارها برای مهاجرت به کانادا

  • گذراندن تحصیلات دبیرستان
  • گذراندن دورۀ تحصیلی در مراکز فنی و حرفه ای در زمینۀ حسابداری، دفترداری و سایر رشته های مربوطه یا گذراندن دو سال در دوره های حسابداری از مراکز معتبر آموزشی به همراه مدرک معتبر یا دوره های حسابداری و دفترداری همراه با چند سال تجربۀ کاری به عنوان حسابدار امور مالی یا بانکی

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

مهاجرت حسابدارها به کانادا آلبرتا

در ایالت آلبرتا میزان استخدام در زمینه حسابداری طی دو سال اخیر 24% بوده است. این شغل درآمد خوبی یعنی ساعتی  حدود 26 دلار و 67 سنت و سالانه 46 هزار 755 دلار درآمد دارد و برای مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها مناسب است. 29050 نفر در این ایالت به این رده شغلی اشتغال دارند و بیشترین تعداد آن ها حدود 28% در بخش خدمات مشغولند. حدود 6% هم در بخش کشاورزی فعالیت می کنند. ساعت کاری این شغل تقریبا هفته ای 34 ساعت است و 12 ماه سال یک حسابدار باید سر کار خود حاضر باشد. 31% از حسابداران در ایالت آلبرتا شرکت های شخصی خودشان را دارند.

بیشتر بخوانید:

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

مهاجرت حسابدارها به کانادا نوا اسکوشیا

وضعیت درآمد برای حسابدارها ساعتی 20 دلار می باشد و در مجموع تقاضا برای این شغل خوب و مقصد خوبی برای مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها است. تقریبا 3350 نفر حسابدار در این ایالت مشغول به کارند. که از این تعداد 20% در خدمات حسابداری، 10% در ساخت و ساز، 7% در فروشگاه ها و 5% در امور پرستاری و مراقبتی توزیع شده اند. 67% حسابداران در تمام سال مشغول به کار هستند و 62% آن ها به صورت تمام وقت استخدام شده اند.

بیشتر بخوانید:

هر آنچه لازم است درباره‌ی نوا اسکوشیا بدانید

مهاجرت حسابدارها به کانادا اونتاریو

متوسط درآمد حسابداران در اونتاریو 22 دلار و 60 سنت در هر ساعت است. وضعیت استخدامی آن هم در موقعیت خوبی قرار دارد. به طوری که تا سال 2021 این وضعیت باقی است. اشتغال در حسابداری تقریبا پایدار بوده است و حسابداران می توانند در همۀ صنایع و ادارات مشغول باشند. حتی این شغل بالاترین دستمزدها را در اونتاریو به خود اختصاص داده است. تنوع شغلی رده حسابداری در اونتاریو بسیار زیاد است و به دلیل پیشرفت فناوری های رایانه ای و ایجاد شرکت های بین المللی در سال های اخیر در کانادا، مسلما نیاز به حسابداران و دفترداران هم افزایش یافته است. همچنین بسیاری از رده های شغلی پایین تر حسابداری به خاطر پیشرفت کارمندان آن ها خالی شده است. کسانی که توانایی استفاده از آخرین نرم افزارهای آماری و حسابداری را هم در کارنامه خود داشته باشند مسلما وضعیت بهتری برای مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها خواهند داشت.

مهاجرت حسابدارها به کانادا بریتیش کلمبیا

شرایط عالی برای مهاجرت به کانادا ویژه حسابدارها با بازار کاری بالای این ایالت برقرا است. حقوق یک حسابدار یا دفتردار چیزی حدود 24 دلار در ساعت است. 31100 نفر در بریتیش کلمبیا به کار دفترداری مشغولند. 30% در بخش حسابرسی و خدمات دفتری، 11% در ساخت و ساز و 6% در فروشگاه ها فعالیت دارند. با توجه به اینکه 77% افراد شاغل در بریتیش کلمبیا کارمند تمام وقت هستند می توان وضعیت کارمندی تمام وقت بودن حسابدارها را خوب محسوب کرد چرا که 55% آن ها به صورت تمام وقت کار می کنند.

بیشتر بخوانید:

معرفی موسسه بریتیش کلمبیا BCIT

توانایی کار بی عیب و نقص با اعداد، شما را تبدیل به یک حسابدار، حسابرس و یا دفتردار ارزشمند تبدیل می‌کند. به عنوان یک دفتردار، شما می‌توانید مسئول نگهداری پرونده‌های مالی، تطبیق حساب‌ها، تهیه گزارش‌ها و شاید حتی مسئول پرداخت حقوق و دستمزد، پرداختی‌ها و دریافتی‌های آتی شوید. اگرچه حسابداران می‌توانند بسیاری از این وظایف را انجام دهند، ولی تمایل دارند سیستم‌ها و فعالیت‌های حسابداری را مدیریت کنند. آن‌ها می‌توانند زمان خود را صرف تجزیه‌وتحلیل اطلاعات مالی، تهیه گزارش‌ها و صورت‌های مالی و همچنین ارائه مشاوره کنند. حسابرسان مالی بیشتر بر تجزیه‌وتحلیل سوابق تمرکز می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که آن‌ها دقیق هستند و استانداردها و رویه‌ها را رعایت کرده‌اند.

بازار کار حسابداری در کانادا

بسیاری از افرادی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند، مدام به این موضوع فکر می کنند که تنها موقعیت های شغلی در این حوزه کار در بانک ها و موسسات مالی و شرکت های حسابداری است.

بیشتر بخوانید:

برنامه ی کاری استان های آتلانتیک کانادا | AIPP

اگر چه این موسسات بزرگترین کارفرمایان بخش مالی هستند، اما فرصت های شغلی متفاوت تری نیز وجود دارد، مثل شرکت های دولتی یا خصوصی. همان طور که در ابتدا هم ذکر شد، غیرممکن است شما در شرکت، کارخانه، کارگاه یا سازمانی قدم بگذارید و در آن جا با یک حسابداری یا یک گروه حسابداری برخورد نکنید. تمام شرکت ها دارای بخش مالی هستند.

بیشتر بخوانید:

شغل های مربوط به مدیریت و امور مالی در کانادا چقدر درآمد دارند؟

در کانادا برای مدتی طولانی صنایع مالی یک جزء اصلی صنعت کانادا به حساب آمده است. TSX، بزرگترین بورس کانادا و نهمین بورس بزرگ در جهان بوده و 5 بانک بزرگ کانادا برای مدت زمان طولانی به عنوان برخی از پایدار ترین بانک ها در سراسر جهان محسوب می شوند. این آمارها نشان می دهد بازار کار کانادا همیشه جزو یکی از بازارهای پررونق و توسعه یافته کل دنیا بوده و هست.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا را دارید آن هم به عنوان یک حسابدار، بهتر است بدانید که شاید این کار یعنی یافتن یک شغل در این حوزه مانند ایران، اسان و راحت نباشد اما سخت هم نیست. فقط کافیست رزومه و پرونده خود را به گونه ای آماده کنید که هر کارفرما با دیدن آن متوجه شود که شما همان نیروی کاری هستید که به دنبالش است. برای این کار هم نیازی نیست سردرگم شوید، فقط کافیست با یکی از مشاوران یا وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت رتباط برقرار کنید. وکلای ما با دانش و آگاهی بالا در این زمینه شما را تا دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا راهنمایی و همراهی می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو