درباره چین

کشور پهناور چین با جمعیتی بیش از ۱.۳۵ میلیارد نفر، پرجمعیت‌ ترین کشور جهان است، همچنین از نظر مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود و اینکه نام رسمی کشور " جمهوری خلق چین " است که پایتختش پکن است که در ادامه سعی داریم اطلاعات کامل و مهمی از آن را به شما علاقه مندان بدهیم.

کشور چین

چین، به طور رسمی جمهوری خلق چین ، کشوری در شرق آسیا است. این کشور پرجمعیت ترین کشور جهان است که بیش از 1.4 میلیارد نفر جمعیت دارد. این کشور پس از روسیه با 14 کشور جهان ، دومین کشور در کشورهای جهان ، همسایه است. این کشور با مساحت تقریبی 9.6 میلیون کیلومتر مربع (3.7 میلیون مایل مربع) سومین یا چهارمین کشور بزرگ جهان است. این کشور به طور رسمی به 23 استان ، پنج منطقه خودمختار و چهار شهرداری تحت کنترل مستقیم پکن (پایتخت) ، تیانجین ، شانگهای (بزرگترین شهر) و چونگ کینگ و همچنین دو ویژه تقسیم شده است.

چین به عنوان یکی از اولین تمدن‌های جهان در حوضه حاصل‌خیز رود زرد در دشت شمال چین ظهور کرد. چین از قرن اول تا نوزدهم در بیشتر دو هزاره یکی از برجسته‌ترین قدرت‌های اقتصادی جهان بود. برای هزاره‌ها، نظام سیاسی چین بر سلطنت‌های کاملاً موروثی، یا سلسله‌هایی بنا نهاده شده‌بود ، که از سلسله شیا در قرن 21 قبل از میلاد آغاز می‌شد. از آن زمان، چین چندین بار گسترش یافته، شکسته و دوباره متحد شده است. در قرن 3 قبل از میلاد، اولین امپراتوری چین تاسیس شد. سلسله جانشین هان (206 قبل از میلاد - 220 م) پیشرفته‌ترین فناوری را در آن زمان از جمله کاغذ سازی و قطب نما همراه با پیشرفت‌های کشاورزی و پزشکی مشاهده کرد. اختراع باروت و نوع متحرک در سلسله تانگ (907–618) و سلسله شمال سونگ (1112–960) چهار اختراع بزرگ را به پایان رساند. فرهنگ تانگ به طور گسترده‌ای در آسیا گسترش یافت، زیرا مسیر جدید ابریشم تجار را به بین‌النهرین و شاخ آفریقا می‌رساند. امپراتوری چینگ، آخرین سلسله چین، که بنیان ارضی چین مدرن را تشکیل داد متحمل خسارات سنگینی به امپریالیسم خارجی شد. سلطنت چین در سال 1912 با انقلاب 1911، زمانی که جمهوری چین (ROC) جایگزین سلسله چینگ شد، فروپاشید. چین در طول جنگ جهانی دوم توسط امپراتوری ژاپن مورد حمله قرار گرفت. جنگ داخلی چین در سال 1949 هنگامی که حزب کمونیست چین (ح ک چ) به رهبری مائو تسه تونگ جمهوری خلق چین را در سرزمین اصلی چین تأسیس کرد در حالی که دولت ROC به رهبری کوومینتانگ به جزیره تایوان عقب نشینی کرد، منجر به تقسیم سرزمین شد. هم PRC و هم ROC در حال حاضر ادعا می‌كنند كه تنها دولت قانونی چین هستند و در نتیجه حتی پس از آنكه سازمان ملل PRC را به عنوان دولتی برای نمایندگی چین در همه كنفرانس‌های سازمان ملل در سال 1971 به رسمیت شناخت، درگیری ادامه دارد.

کشور چین

چین به طور اسمی یک جمهوری سوسیالیستی یک پارتی واحد است. این کشور عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و عضو بنیانگذار چندین سازمان همکاری چند جانبه و منطقه ای مانند بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیا ، صندوق راه ابریشم ، بانک توسعه جدید ، سازمان همکاری شانگهای و منطقه جامع منطقه ای است. مشارکت اقتصادی و یکی از اعضای برجام ، G8 + 5 ، G20 ، APEC و اجلاس آسیای شرقی است. در سنجش بین المللی آزادی های مدنی ، شفافیت دولت ، آزادی مطبوعات ، آزادی مذهب و اقلیت های قومی در پایین ترین اندازه گیری قرار دارد. مقامات چینی توسط مخالفان سیاسی و فعالان حقوق بشر به دلیل نقض گسترده حقوق بشر، از جمله سرکوب سیاسی، سانسور گسترده ، نظارت گسترده بر شهروندان خود و سرکوب خشونت آمیز اعتراضات، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

پس از اصلاحات اقتصادی در سال 1978 و ورود آن به سازمان تجارت جهانی در سال 2001، اقتصاد چین با تولید ناخالص داخلی اسمی در سال 2010 به دومین کشور بزرگ تبدیل شد و توسط PPP در سال 2014 به بزرگترین کشور جهان رسید. چین سریع‌ترین رشد جهان اس از اقتصاد بزرگی برخوردار است و دومین کشور ثروتمند جهان و بزرگترین تولید کننده و صادر کننده جهان به شمار می‌آید. این کشور دارای بزرگترین ارتش دائمی جهان، ارتش آزادی‌بخش خلق، دومین بودجه دفاعی بزرگترین کشور و یک کشور دارای سلاح هسته‌ای شناخته شده‌است. چین به دلیل اقتصاد بزرگ و نظامی قدرتمند به عنوان یک ابرقدرت بالقوه شناخته شده است.

معنای کلمه چین

کلمه "چین" از قرن شانزدهم در زبان انگلیسی استفاده می شود. با این حال ، این کلمه ای نبود که توسط خود چینی ها در این مدت استفاده شود. ریشه آن از طریق پرتغالی ، مالایی و فارسی به کلمه سانسکریت Chīna ، که در هند باستان به کار رفته است ، باز می گردد. "چین" در ترجمه ریچارد ادن در سال 1555 از ژورنال 1516 کاوشگر پرتغالی Duarte Barbosa ظاهر شده است. کاربرد باربوسا از Persian Chīn (چینی)، که به نوبه خود از سانسکریت کانا (चीन) گرفته شده است. سینا برای اولین بار در کتاب مقدس هندو از جمله ماهابهاراتا (قرن 5 قبل از میلاد) و قوانین مانو (قرن 2 قبل از میلاد) استفاده شد. در سال 1655 ، مارتینو مارتینی پیشنهاد کرد که کلمه چین در نهایت از نام سلسله چین (221-206 قبل از میلاد) گرفته شده است.

ریشه کلمه سانسکریت بر اساس فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد مورد بحث است. پیشنهادات جایگزین شامل نام‌های یلانگ و ایالت جینگ یا چو است.

معنای کلمه چین

نام رسمی دولت مدرن "جمهوری خلق چین" است. شکل کوتاه آن "چین" Zhōngguó (中国؛ 中國) از zhōng ("مرکزی") و guó ("ایالت") است، اصطلاحی است که تحت سلطنت سلطنت خود تحت سلطه ژو غربی توسعه یافت. سپس قبل از استفاده به عنوان مترادف گاه به گاه ایالت تحت فرمان چینگ ، به ناحیه اطراف لووی (لوویانگ امروزی) در طول ژو شرقی و سپس به دشت مركزی چین اعمال شد. این غالباً به عنوان یک مفهوم فرهنگی مورد استفاده قرار می گرفت تا مردم هوآکسیا را از "بربرها" درک کند. نام Zhongguo همچنین به انگلیسی "Kingdom Middle" ترجمه شده است. چین (PRC) هنگام تشخیص ROC از PRC گاهی به سرزمین اصلی گفته می شود.

تاریخ

پیش از تاریخ

شواهد باستان شناسی نشان می دهد که انسان کشته های اولیه 2.25 میلیون سال پیش در چین ساکن بوده اند. فسیل های انسان کشی انسان پکینگ ، هومو ارکتوس که از آتش استفاده می کرد ، در غاری در ژوکودیان نزدیک پکن کشف شد. قدمت آنها بین 680،000 تا 780،000 سال پیش بوده است. دندانهای فسیل شده هومو ساپینس (با قدمت 125000-80،000 سال پیش) در غار فویان در شهرستان دائو ، هونان کشف شده است. پیش نویسی چینی در جیاو حدود 7000 پ.م.  در دامادی حدود 6000 پ.م. دادیوان از 5800 تا 5400 پ.م و بانپو از هزاره 5 قبل از میلاد وجود داشته است. برخی از محققان اظهار داشتند که نمادهای جیاهو (هزاره 7 قبل از میلاد) اولین سیستم نوشتاری چینی را تشکیل می دهند.

حکومت اوایل سلسله

طبق سنت چینی ، اولین سلسله Xia بود که در حدود سال 2100 قبل از میلاد ظهور کرد.  سلسله شیا آغاز نظام سیاسی چین مبتنی بر سلطنت های موروثی یا سلسله‌های سلطنتی بود که برای هزاره ادامه داشت. این سلسله توسط مورخان افسانه‌ای قلمداد می‌شد تا این‌که در کاوش‌های علمی مکان‌های اولیه عصر مفرغ در Erlitou ، Henan در 1959 یافت. هنوز مشخص نیست که آیا این مکان‌ها بقایای سلسله Xia هستند یا فرهنگ دیگری از همان دوره است. سلسله جانشین شانگ اولین اسنادی است که اسناد معاصر آن را تأیید می کنند. شانگ از قرن هفدهم تا یازدهم قبل از میلاد بر دشت رودخانه زرد در شرق چین حکومت می‌کرد. خط اسکلت استخوان آنها (از حدود 1500 سال قبل از میلاد مسیح) نمایانگر قدیمی‌ترین شکل نوشتاری چینی است که تاکنون یافت نشده‌است و یک جد مستقیم از شخصیت‌های مدرن چینی است.

شانگ توسط ژو، که بین قرن 11 و 5 قبل از میلاد مسیح حاکم بود، فتح شد، اگرچه اقتدار متمرکز به تدریج توسط جنگ سالاران فئودال از بین رفت. برخی از سلطنت‌ها سرانجام از ژو تضعیف شده ظهور کردند، دیگر کاملاً مطیع پادشاه ژو نبودند و در دوره 300 ساله بهار و پاییز به طور مداوم با یکدیگر جنگ می کردند. در زمان ایالات متخاصم از قرن 5 تا 3 قبل از میلاد ، فقط هفت کشور قدرتمند باقی مانده بود.

حکومت اوایل سلسله

شاهنشاهی چین

اولین امپراتور چین ، شین شی هوانگ ، مشهور است که دیوارهای کشورهای متخاصم را متحد کرده و دیوار بزرگ چین را تشکیل داده است. با این وجود بیشتر ساختار فعلی مربوط به سلسله مینگ است.

دوره ایالات متخاصم در سال 221 قبل از میلاد پس از تسخیر شش پادشاهی دیگر توسط کشور شین ، اتحاد دوباره چین و برقراری نظم حاکمیت خودکامگی به پایان رسید. پادشاه ژنگ از شین خود را به عنوان اولین امپراطور سلسله شین اعلام کرد. وی اصلاحات قانون گرایی Qin را در سراسر چین ، به ویژه استاندارد سازی اجباری حروف چینی ، اندازه گیری ها ، عرض جاده ها (به عنوان مثال طول محورهای چرخ دستی) و ارز تصویب کرد. سلسله وی همچنین قبایل یوئه را در گوانگشی ، گوانگدونگ و ویتنام فتح کرد. سلسله شین تنها پانزده سال دوام آورد و به زودی پس از مرگ امپراطور اول سقوط کرد ، زیرا سیاستهای شدید اقتدارگرایانه وی منجر به شورش گسترده شد.

به دنبال جنگ داخلی گسترده ای که طی آن کتابخانه شاهنشاهی در ژیان یانگ به آتش کشیده شد ، سلسله هان ظهور کرد که بین سالهای 206 قبل از میلاد مسیح تا سال 220 م بر چین حکمرانی کند و ایجاد یک هویت فرهنگی در بین مردم آن که هنوز در نام خانوادگی هان چینی ها به یادگار مانده است. هان قلمرو امپراتوری را به میزان قابل توجهی گسترش داد ، با انجام فعالیت های نظامی به آسیای میانه ، مغولستان ، کره جنوبی و یوننان و بازیابی گوانگدونگ و ویتنام شمالی از نانیو. درگیری هان در آسیای میانه و سغدیا به ایجاد مسیر زمینی جاده ابریشم کمک کرد و جای قبلی مسیر هیمالیا به هند را گرفت. هان چین به تدریج به بزرگترین اقتصاد جهان باستان تبدیل شد. علیرغم عدم تمرکز اولیه هان و کنار گذاشتن رسمی فلسفه قانون گرایی Qin به نفع کنفوسیونیسم ، نهادها و سیاست های قانون گرای Qin همچنان مورد استفاده دولت هان و جانشینان آن قرار گرفتند.

پس از پایان سلسله هان ، یک دوره درگیری معروف به سه پادشاهی دنبال شد، که چهره‌های اصلی آن بعداً در یکی از چهار کلاسیک ادبیات چین جاودانه شد. در پایان آن، وی به سرعت توسط سلسله جین سرنگون شد. جین با عروج یک امپراطور معلول رشد به جنگ داخلی افتاد. سپس پنج بربر به عنوان شانزده ایالت به شمال چین حمله کردند و بر آن حکومت کردند. شیان بی آن‌ها را به عنوان وی شمالی متحد کرد، امپراطور شیائوون سیاست‌های آپارتاید پیشینیان خود را برعکس کرد و تحریک اساسی را در مورد موضوعات خود اعمال کرد و آن‌ها را تا حد زیادی در فرهنگ چین ادغام کرد. در جنوب، ژنرال لیو یو کناره‌گیری جین را به نفع آهنگ لیو تأمین کرد. جانشینان مختلف این دولت‌ها به سلسله‌های شمالی و جنوبی معروف شدند، سرانجام این دو منطقه در سال 581 توسط سوئی متحد شد. سوئی‌، هان را از طریق چین به قدرت بازگرداند، کشاورزی، اقتصاد و سیستم امتحان امپراتوری آن را اصلاح کرد و بودیسم حامی با این حال ، وقتی سربازی اجباری برای کارهای عمومی و جنگ ناموفق در کره شمالی باعث ناآرامی‌های گسترده شد، آن‌ها به سرعت سقوط کردند.

 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه‌های چین

اقتصاد چین

 

تحت سلسله های بعدی تانگ و سونگ ، اقتصاد ، فناوری و فرهنگ چین وارد دوره ای طلایی شدند. امپراتوری تانگ كنترل مناطق غربی و جاده ابریشم را حفظ كرد ، كه تجار را به بین النهرین و شاخ آفریقا می رساند و پایتخت چانگان را به یك مركز شهری جهان وطنی تبدیل كرد. با این حال ، با شورش An Lushan در قرن 8 ویران و ضعیف شد. در سال 907 ، تانگها کاملاً از هم پاشیدند که فرمانداران محلی محلی غیرقابل کنترل شدند. سلسله سونگ در سال 960 به وضعیت جدایی طلبانه پایان داد و منجر به توازن قوا بین سونگ و خیتان لیائو شد. سانگ اولین دولتی در تاریخ جهان بود که پول کاغذی صادر کرد و اولین دولت چین بود که نیروی دریایی دائمی تأسیس کرد که توسط صنعت کشتی سازی توسعه یافته همراه با تجارت دریا پشتیبانی می شد.

بین قرن 10 و 11 میلادی ، جمعیت چین دو برابر افزایش یافته و به حدود 100 میلیون نفر رسیده است ، بیشتر به دلیل گسترش كشت برنج در مركز و جنوب چین و تولید مازاد غذایی فراوان. سلسله سونگ همچنین شاهد احیای کنفوسیونیسم بود ، در پاسخ به رشد بودیسم در زمان تانگ و شکوفایی فلسفه و هنر ، چون هنر منظره و ظروف چینی به سطوح جدیدی از بلوغ و پیچیدگی رسیدند.  با این وجود ، ضعف نظامی ارتش سونگ توسط سلسله جورچن جین مشاهده شد. در سال 1127 ، امپراتور Huizong از Song و Bianjing پایتخت در طول جنگ های Jin-Song دستگیر شدند. بازماندگان آواز به جنوب چین عقب نشینی کردند.

شاهنشاهی چین

قرن سیزدهم ، مغول چین را به دست آورد. در سال 1271 ، كوبلای خان ، رهبر مغول ، سلسله یوان را تأسیس كرد. یوان آخرین بازمانده از سلسله سونگ را در سال 1279 فتح کرد. قبل از حمله مغول ، جمعیت سونگ چین 120 میلیون شهروند بود. این میزان در زمان سرشماری در سال 1300 به 60 میلیون نفر کاهش یافت. دهقانی به نام Zhu Yuanzhang در سال 1368 یوان را سرنگون کرد و سلسله مینگ را به عنوان امپراطور Hongwu بنیان نهاد. در زمان سلسله مینگ ، چین دوران طلایی دیگری را تجربه کرد و در میان شکوفایی هنر و فرهنگ ، یکی از قوی ترین نیروی دریایی جهان و یک اقتصاد غنی و مرفه را توسعه داد. در این دوره بود که دریادار ژنگ او سفرهای گنجینه مینگ را در سراسر اقیانوس هند هدایت کرد و به شرق آفریقا رسید.

در سالهای اولیه سلسله مینگ ، پایتخت چین از نانجینگ به پکن منتقل شد. با شکوفایی سرمایه داری ، فیلسوفانی مانند وانگ یانگمینگ بیشتر به نقد و گسترش نئو کنفوسیونیسم با مفاهیم فردگرایی و برابری چهار شغل پرداختند. قشر رسمی دانشمند به عنوان یک نیروی حمایت کننده از صنعت و تجارت در جنبش های تحریم مالیاتی تبدیل شد که همراه با قحطی و دفاع در برابر حمله ژاپن به کره (1598-1592) و حمله منچو به خزانه ای خسته منجر شد.

در سال 1644 ، پکن توسط ائتلافی از نیروهای شورشی دهقان به رهبری لی زیچنگ دستگیر شد. امپراطور چونگژن هنگام سقوط شهر خودکشی کرد. سلسله مانچو چینگ ، سپس با ژنرال خاندان مینگ وو سانگویی متحد شد ، سلسله کوتاه مدت لی را از بین برد و متعاقباً کنترل پکن را که پایتخت جدید سلسله چینگ شد ، به دست گرفت.

اواخر شاهنشاهی

سلسله چینگ، که از سال 1644 تا 1912 ادامه داشت، آخرین سلسله سلطنتی چین بود. فتح مینگ (1618-1683) 25 میلیون نفر هزینه در برد و اقتصاد چین به شدت کاهش یافت.

در اواسط قرن نوزدهم، این سلسله، جنگ‌های تریاک با انگلیس و فرانسه امپریالیسم غربی را تجربه کردند. چین مجبور شد غرامت بپردازد، بنادر معاهده را باز بگذارد، اجازه اتباع خارجی را برای سرزمین خارج از کشور بدهد و هنگ کنگ را  طبق معاهده نانکینگ 1842، اولین معاهده نابرابر، به انگلیس واگذار کند. جنگ اول چین و ژاپن (1895-1894) منجر به از دست دادن نفوذ چینگ چین در شبه جزیره کره و همچنین انصراف تایوان به ژاپن شد.

سلسله چینگ همچنین ناآرامی های داخلی را آغاز کرد که در آن ده ها میلیون نفر به ویژه در شورش سفید لوتوس ، شورش ناکام Taiping که در دهه های 1850 و 1860 جنوب چین و شورش Dungan (1877-1862) در شمال غربی را ویران کرد ، جان خود را از دست دادند. موفقیت اولیه جنبش تقویت خود در دهه 1860 با شکست های پی در پی نظامی در دهه های 1880 و 1890 ناامید شد.

اواخر شاهنشاهی

در قرن نوزدهم ، دیاسپورای بزرگ چین آغاز شد. خسارات ناشی از مهاجرت به دلیل درگیری ها و فجایعی مانند قحطی شمال چین در سالهای 1876-1876 ، که در آن بین 9 تا 13 میلیون نفر کشته شدند ، اضافه شد.  امپراطور Guangxu در سال 1898 برای ایجاد یک سلطنت مدرن مشروطه برنامه اصلاحات را تهیه کرد ، اما این طرح ها توسط ملکه ملکه دوبل سیکسی خنثی شد. شورش ضد بوکس ضد سرنوشت سال 1899–1901 این سلسله را بیشتر تضعیف کرد. اگرچه سیکسی از برنامه اصلاحات حمایت مالی می کرد ، اما انقلاب شینهای 1911-1912 پایان سلسله چینگ را به وجود آورد و جمهوری چین را تأسیس کرد.  پویى ، آخرین امپراطور چین ، در سال 1912 از سلطنت کناره گیری کرد.

جمهوری خلق (1949 تا کنون)

درگیریهای عمده در جنگ داخلی چین در سال 1949 با کنترل حزب کمونیست در بیشتر مناطق سرزمین اصلی چین و عقب نشینی کومینتانگ در خارج از ساحل به تایوان پایان یافت و قلمرو خود را فقط به تایوان، هاینان و جزایر اطراف آن‌ها تقلیل داد. در اول اکتبر 1949، رئیس حزب کمونیست چین، مائو تسه تونگ، در مراسم تاسیس کشور جدید و رژه آغازین نظامی در میدان تیان آن من، پکن، رسماً تأسیس جمهوری خلق چین را اعلام کرد. در سال 1950، ارتش آزادیبخش خلق هانان را از ROC تصرف کرد و تبت را در آن گنجانید. با این حال ، نیروهای باقی مانده کومینتانگ در طول دهه 1950 به شورش در غرب چین ادامه دادند.

آب و هوا کشور چین

چین دارای وسعت زیادی بوده که با توجه به این وسعت زیاددر این کشور ، انتظار می رود شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف آن متنوع باشد و با توجه به این تنوع آب و هوایی در چین، بهتر است قبل از سفر به این کشور از شرایط جوی اطلاع یافته و شرایط آب و هوایی منطقه ای که قصد سفر به آن جا را داریم را از قبل بررسی کنیم تا دچار مشکل نشویم.  بر اساس تنوع شرایط آب و هوایی در چین، آب و هوای این کشور به سه قسمت شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم می شود ؛ معمولا شهر های توریستی چین دارای آب و هوا گرم میباشد و شهرهای پکن و شانگهای را معمولا در فصل زمستان بیشتر سفر کرده تا  گرمی هوا را تجربه نکنند.

آب و هوا کشور چین

جغرافیا

چشم انداز چین گسترده و متنوع است ، از کویر Gobi و Taklamakan در شمال خشک گرفته تا جنگل های نیمه گرمسیری در جنوب مرطوب. رشته کوه های هیمالیا ، کاراکورام ، پامیر و تیان شان چین را از بسیاری از آسیای جنوبی و مرکزی جدا می کند. رودخانه های یانگ تسه و زرد ، به ترتیب سومین و ششمین طولانی ترین در جهان ، از فلات تبت تا کرانه شرقی بسیار پرجمعیت ادامه دارد. خط ساحلی چین در امتداد اقیانوس آرام 14 هزار و 500 کیلومتر (9000 مایل) طول دارد و به دریاهای بوهای ، زرد ، چین شرقی و جنوب چین محدود می شود. چین از طریق مرز قزاقستان به استپ اوراسیا متصل می شود که از زمان نوسنگی از طریق مسیر استپ شریان ارتباطی بین شرق و غرب بوده است.

 

بیشتر بخوانید:

دین مردم چین

تحصیل در چین

جغرافیای سیاسی

جمهوری خلق چین بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است و از نظر مساحت سومین یا چهارمین کشور بزرگ جهان است. مساحت کل چین به طور کلی تقریباً 9،600،000 km2 (3،700،000 مربع مربع) عنوان شده است.

حزب کمونیست

از سال 2018، بدنه اصلی قانون اساسی چین اعلام کرد که "ویژگی اصلی سوسیالیسم با ویژگی های چینی ، رهبری حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) است." اصلاحات سال 2018 وضعیت دولت چین را یک حزب یک طرفه قانون اساسی آن را تعیین کرد که در آن دبیر کل (رهبر حزب) دارای قدرت و اقتدار نهایی بر دولت است و به عنوان رهبر برجسته چین خدمت می‌کند. دبیرکل فعلی شی جین پینگ است که در 15 نوامبر 2012 روی کار آمد و در 25 اکتبر 2017 انتخاب شد. سیستم انتخاباتی هرمی است. کنگره‌های مردمی محلی مستقیماً انتخاب می‌شوند و سطوح بالاتر کنگره‌های مردمی تا کنگره ملی خلق (NPC) به طور غیر مستقیم به وسیله کنگره مردمی در سطح زیر قرار می‌گیرند.

 

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در چین

غذاهای چین

جمعیت چین

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو