دعوتنامه برای ویزای کانادا گرچه جزو مدرک‌های مهم نیست، اما یکی از مدرک‌هایی است که توان این را دارد که احتمال موفقیت درخواست ویزای کانادا را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. البته ذکر این نکته بسیار مهم است در بعضی از نوع‌های ویزای کانادا مثل سوپر ویزای کانادا، دعوتنامه ضروری بوده و متقاضی ویزای کانادا حتما باید دعوتنامه کانادا را با ارسال بقیه‌ی مدارک به سفارت تحویل دهد. در این بخش به بررسی انواع دعوتنامه کانادا و شرایط و ضوابط آن خواهیم پرداخت و به طور کلی آن را مورد بحث قرار می‌دهیم.

انواع دعوتنامه‌ی ویزای ویزیتور درکانادا:

 

1-ویزای ویزیتور کانادا:

این ویزا به طور عمومی ۶ ماه اعتبار دارد که به دلایلی مشخص شده و بنا به خواسته‌ی متقاضی برای او ارسال می‌شود. این درخواست می‌تواند برای دیدار خانواده و دوستان باشد یا می‌تواند برای شرکت در یک کنفرانس علمی و در آخر می‌تواند برای شرکت در جلسه‌ی تجاری و حتی شرکت در یک دوره‌ی آموزشی زبان‌های مختلف در کشور کانادا. گاهی در بعضی موارد به نظر افسر مهاجرت، اعتبار این ویزا می‌تواند از ۶ ماه کمتر باشد که در این صورت در مهر ویزای متقاضی تاریخ پایان ویزا به طور کامل با تمام نکات ذکر خواهد شد و تمام اطلاعات با تمام نکات درج می‌شود.

 

این نوع ویزا، یکی از انواع مدارکی است که توان این را دارد که احتمال موفقیت درخواست ویزا را تا حد قابل توجهی بالا ببرد و پس اطلاعات داشتن در مورد آن بسیار ضروری است. برای ذکر یک مثال اگر شخصی بخواهد در کنفرانس یک شرکت و یا همایش علمی نقش و حضور داشته باشد، ارسال دعوتنامه از طرف برگزارکنندگان آن سمینار در تایید درخواست ویزا بسیار حیاتی خواهد بود. از طرفی نوع‌هایی از دعوتنامه‌های ویزای ویزیتور کانادا که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو همراه باشید و اما مرور چند دعوتنامه مهم:

 

        1-دعوتنامه‌ی خویشاوندی در کانادا

        2-دعوتنامه‌ی شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارها

        3-دعوتنامه و اقامت تحصیلی از سوی کالج‌ها

 

2-دعوت نامه سوپر ویزا:

 

سوپر ویزا برای خانواده درجه یک، پدربزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها صادر می‌گردد که با هدف مدت اقامت بیشتر از 7 ماه است که از فرزندها یا نوه‌های خود دیدن کنند. از آنجایی که مدت زمان اقامت سوپر ویزا، از ویزاهای اقامت کوتاه مدت بیشتری داراست، به علاوه آنچه که در بالا به طور کامل توضیح داده شد، اطلاعات اضافه که در ادامه توضیح خواهیم داد،حتما ضروری و مورد نیاز است.

 

یک نوشته‌ی مکتوب و امضاء شده مبنی بر این موضوع که دعوت کننده توان این را دارد که از نظر مالی از خانواده‌ی درجه یک، پدربزرگ و مادربزرگ خود در مدت زمان معین شده که در کانادا اقامت دارند حمایت کامل کند. این مدارک نشان داده که شما درآمد مناسب برای تعداد کل افراد خانواده‌تان زندگی می‌کنند را به طور کامل بدون مشکلی داشته باشید؛ از جمله برای خانواده‌ی درجه یک و پدربزرگ و مادربزرگ بازدید کننده حتما باید شرایط به گونه‌ای باشد که مشکلی پیش نیاید.

 

چه افرادی توان این را دارند که برای شما دعوت نامه ارسال کنند؟

 

همانطورکه به طور کامل توضیح داده شد، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای سفر و اقامت است به‌دلیل فرهنگ مردم کانادا و شریط رفاهی عالی همه ساله خواهان زیادی برای اقامت و تفریح از تمام نقاط جهان دارد و بدین صورت دعوت نامه می‌بایست از طرف هر فردی که با شما ارتباط نزدیک و درجه یک دارد و توانایی ضمانت کردن شما را دارد، ارائه گردد. این فرد توان این را دارد که از بستگان درجه یک شما از جمله اعضای خانواده‌، یک دوست بسیار نزدیک و یا اگر با اهدافی برای کار قصد سفر می‌کند، از طرف یک شریک تجاری باشد و برای انجام معملات تجاری به طور کامل با توجه به تمام نکات حمایت کامل انجام دهد.

 

شرط بسیار اساسی جهت ارائه دعوتنامه در کشور کانادا این بوده است که، فرد ارسال کننده دعوتنامه باید به طور دائمی در کانادا سکونت کند و یا شهروند کانادا بوده باشد. شخصی که یک مهاجر غیرقانونی بوده باشد و یا در وضعیت مشخص قانونی نبوده باشد یا وضعیت نامعلومی داشته باشد، توان این که برای شما دعوت نامه ارسال کند را ندارد. نوع محل زندگی، شغل و تراکنش‌های مالی توان این امر را دارد که در افزایش اعتبار دعوتنامه شما موثر واقع شود و احتمال این که تاثیر مثبتی در تصمیمات افسران کنسولی برای ارسال ویزای شما داشته باشد زیاد است.

 

دعوتنامه ویزای توریستی کانادا از چه مکانی ارسال می‌گردد؟

دعوتنامه ویزای توریستی کانادا حتما باید توسط شخص دعوت کننده امضا شده باشد و در صورت الزام برای اعلام به وسیله‌ی کنسولگری کانادا، حتما ضروری است که دعوتنامه قانونی شده باشد. دعوتنامه ویزای توریستی هیچ نیازی به ارائه شدن توسط اسناد جداگانه نخواهد داشت. انواع  دعوتنامه‌ها در این حیطه به وسیله‌ی دو روش ارسال می‌گردد، اول از طریق ایمیل و دوم به‌وسیله‌ی پست انجام می‌شود. در صورت فرستادن با ایمیل، با فرمت PDF برایتان ارسال می‌گردد و در صورت فرستادن با پست، نسخه‌ی اصلی آن برای شما فرستاده می‌شود و یک نسخه‌ی کپی، در دست دعوت کننده قرار خواهد گرفت.

 

3-دعوتنامه خویشاوندی کانادا:

 

مورد استفاده‌ترین نوع دعوتنامه کانادا از نوع دعوتنامه‌هایی هستند که از طرف خانواده‌ی درجه یک و یا دوستان نزدیک متقاضی ویزای توریستی کانادا برای او مورد ارسال قرار می‌گیرد. دعوتنامه خویشاوندی کانادا حتما باید از طرف شخصی که اقامت دائم کشور کانادا را داراست صورت بگیرد و سن او نیز بیشتر از ۱۸ سال باشد و برای یکی از اعضای خانواده خود ارسال کند تا درخواست او مورد بررسی قرار گرفته شود. اعضای درجه یک خانواده برای دعوت خویشاوندی کانادا مشمول همسر و فرزندها، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهرها، برادرها، خاله‌ها، عمه‌ها، دایی‌ها و عموها می‌شود.

 

البته ذکر این نکته بسیار مهم است که برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ گزینه بهتر و راحت‌تر دیگری نیز موجود است که به آن سوپر ویزا گفته می‌شود که در قسمت‌های قبلی به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته شد و راه سریع تری است به نسبت این راه که اصطلاحا به عنوان ویزای والدین کانادا نیز معروف است. فرستادن دعوتنامه خویشاوندی کانادا برای خویشاوندان درجه دو شرط‌هایی دارد که ابتدا باید بدانید اینکه دعوت کننده مجرد بوده باشد و شرط دوم این بوده که سن او بیشتر از ۱۸ سال بوده باشد. نکته اصلی مهم در خصوص ویزای خویشاوندی کانادا این بوده است که شخص دعوت کننده باید مدرک‌های مالی مبنی بر توان مالی خود برای به عهده گرفتن هزینه‌های اشخاص را به همراه دعوتنامه به طور کامل ارائه نماید تا سفر به کانادا بدون مشکل ودر عالی‌ترین شرایط صورت بگیرد.

 

4-دعوتنامه شرکت در کنفرانس- سمینار کانادا:

 

برای مشارکت در یک سمینار علمی، خبری، اقتصادی و ... در کانادا نیز نیاز به ویزای ویزیتور داشته‌اید تا به شما اجازه‌ی فعالیت‌های مربوطه را بدهند و برای دریافت کردن این نوع ویزا نیاز به دعوتنامه شرکت در آن کنفرانس داشته اید که به مشکلی برنخورید و به راحتی در آن شرکت کنید. این نوع دعوتنامه کانادا باید از طرف نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و یا مسئول‌های مربوط برای برگزار کردن انواع سمینارها،کنفرانس‌ها و یا نمایشگاه‌های مرتبط برای آن شخص مورد  ارسال قرار گیرد و شخص در هنگام ثبت درخواست ویزای ویزیتور کانادای خود، با ارائه و در دست داشتن این دعوتنامه، هدف‌هایی که از سفر خود به کانادا دارد را به طور کامل شرح می‌دهد و همه‌ی کارهای قانونی آن را به ترتیب انجام می‌دهد تا این کار به صورت کامل درست شود و در روال کار مشکلی پیش نیاید.

 

نمونه‌ی دعوتنامه شرکت برای کنفرانس:

 

اگرچه بسیاری بر این قضیه اعتقاد دارند که می‌توانند از راه ویزای شرکت در سمینارها، قانون‌های مهاجرت کانادا را دور بزنند و وارد کشور کانادا شوند. تجربه ثابت کرده است پس از گذراندن مدت زمان ویزای شرکت در سمینار، اقامت شخص در کانادا جنبه غیرقانونی می‌گیرد و می‌تواند مشکلات شدید و جدیی را برای پرونده مهاجرت شخص در آینده به وجود بیاورد. شرایطی که متقاضی را راضی می کند که با معرفی کردن وکیلی متخصص در کارهای مهاجرت، پرونده خود را از غیرقانونی به حالت عادی برگرداند که طبیعتا صرف کردن هزینه و زمان بسیار زیادی را در پی خواهد داشت پس بهتر است از نطر قانونی درست عمل کرده تا به مشکلی بر نخورید.

 

دعوتنامه دانشگاه های کانادا:

برای طی کردن دوره‌های علمی و آموزشی در کمتر از ۶ ماه در کانادا و یا شرکت کردن در دوره‌های زبان‌های مختلف به خصوص انگلیسی در این کشور نیاز به اخذ ویزای ویزیتور کانادا است. به طور عمومی از سوی کالج مربوط دعوتنامه‌ای ‌برای متقاضی ارسال می‌‌گردد. در این دعوتنامه که با دیگر مدرک‌ها به سفارت ارسال می‌شود، نام دانشگاه، زمان شروع و پایان دوره‌ی مربوطه، هزینه‌های دوره و دیگر نکات مربوط قید می‌گردد. هر ۳ مورد از دعوتنامه‌ها که در بالا به طور کامل به آن‌ها اشاره کردیم، زیر مجموعه‌ی ویزای ویزیتور کانادا قرار دارد و شخص برای دیدار خانواده و دوستان در کانادا ، شرکت در سمینارها در کانادا و یا شرکت در یک دوره‌ی مربوطه در کانادا باید برای اخذ ویزای ویزیتور کانادا اقدام کنند.

 

ویزای توریستی کانادا با داشتن دعوتنامه:

ویزای توریستی کانادا یکی از نوع‌های ویزای موقت بوده است که با داشتن این ویزا اجازه دارید بطور موقت در کانادا اقامت داشته باشید. در آغاز مختصر درباره‌ی ویزای توریستی کانادا بحث خواهیم کرد و سپس ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه را به طورکامل مورد بررسی قرار خواهیم داد. ویزای توریستی کانادا خود به 4 دسته تقسیم می‌شود که عبارت است از :

1-ویزا سینگل کشور کانادا

2-ویزا مولتی یا به عبارتی ویزا ۵ ساله‌ی کشور کانادا

3-ویزا تضمینی در کشورکانادا

4-سوپر ویزا کشور کانادا

 

ویزا سینگل کانادا:

همانطور که از اسم آن معلوم است به ویزایی می‌گویند که اجازه‌ی یک بار ورود به کشور کانادا را خواهد داشت و به طور عمومی اعتباری در حدود شش ماه دارد.

ویزا مولتی کانادا:

 یا همان ویزای مولتیپل کانادا با این تفاوت که اجازه چند بار ورود و خروج به خاک کانادا را تا مدت زمان اعتبار ویزای خود دارد و در هر بار ورود این امکان وجود دارد که تا شش ماه در کانادا اقامت کند.

 

این ویزا به این جهت در ایران به ویزای پنج ساله مشهور است که به طور معمول مدت اعتبار ویزای مولتی تا زمان اتمام تاریخ گذرنانه شخص خواهد بود و از آنجا که مدت زمان اعتبار پاسپورت در ایران پنج سال است، بنابراین این ویزا نیز اعتبار پنج ساله دارد.

 ویزا تضمینی کانادا:

 به ویزایی گفته می‌شود که متقاضی ویزا دعوتنامه نداشته است و موسسه‌ی زانکو اقدام به تهیه دعوتنامه برای او می‌کند و تمام کارهای وی به صورت منظم و دقیق انجام می‌شود.

 

سوپر ویزا کانادا:

 این ویزا از انواع دیگر از ویزای توریستی کانادا می‌باشد که به ویزای والدین شهرت یافته است. این ویزا در خصوص والدین شخصی است که در کشور کانادا اقامت دائم دارد و اقامت او قانونی باشد و تمامی شرایط لازم را داشته باشد. به صورت دیگر دعوت کننده بایستی فرزند و یا نوه‌ی متقاضی بوده باشد فقط در این صورت این امکان وجود دارد که کارها به صورت قانونی و درست انجام شود. حداقل حقوق دریافتی یا فیش حقوقی فرد در حالت پایه در کانادا نباید از 25000 دلار در یک سال کمتر باشد؛ به علاوه‌ی این که دعوت کننده می‌بایست بیمه خدمات و درمان متقاضی را حداقل برای 1 سال به طور کامل از داخل کشور کانادا پرداخت کند و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مخصوص در این حیطه و مورد اعتماد سفارت معاینه گردد.

در این صورت برای ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه، متقاضی نیاز واجب دارد که دعوتنامه‌ای رسمی از کانادا دریافت کند که از روش خدمات ویزای تضینی کانادا توان این را دارد که به راحت ترین روش ممکن برای اخذ آن اقدام کرده و به کوتاه ترین زمان ممکن به آن برسد.

 

شرایط دعوتنامه در کشور کانادا:

 

شرایط دعوتنامه کانادا بستگی به انواع دعوتنامه متفاوت بوده اما در حالت کلی می‌توان به نکات زیر به عنوان شرایط کلی دعوتنامه کانادا اشاره نمود:

 

دعوتنامه‌ شخصی:

این نوع دعوتنامه‌ها به طور کلی از نظر اعتبار و ارزش، در رتبه‌های بالاتری جای دارند. به بیان دیگر هنگامی شخصی اقامت دائم کانادا را دارا است و مدرک‌های کامل شغلی و مالی خود را به همراه دعوتنامه کانادا ارائه می‌کند، شانس و فرصت به مراتب بیشتری برای جلب نظر افسر مهاجرت دارد.

دعوتنامه‌های خویشاوندی کانادا:

این نوع دعوتنامه‌ها حتما باید در آن مهر Notary Public در پرونده بخورد و این به این معنی است که حتما باید در دفتر اسناد رسمی کانادا به طور قانونی به ثبت رسیده باشد و مهر برجسته دولت کانادا را داشته باشد.

پیوست برگه‌های مالیات به دعوتنامه از طرف میزبان بسیار مهم و تاثیرگذار است و به نوعی نشان‌ می‌دهد که دعوت کننده به قانون پایبند بوده و تمام نکات و اصول را به طور کامل رعایت می‌کند.

در هر حال مسئولیت قانونی و حقوقی بازدید‌کننده بر گردن دعوت‌کننده نبوده است اما بهتر می‌باشد که در دعوتنامه کانادا به نکاتی اشاره کرد که بر مسئولیت‌پذیری میزبان تاکید بیشتری شده باشد تا در کل روند بدون بروز مشکل باشد.

میزان در ابتدا حتما باید در دعوتنامه‌ی خود به درستی و صداقت و با نشان دادن مدارک حقوق سالانه خود دال بر اینکه تمام مسئولیت و هزینه‌ی سکونت دعوت‌شدگان را برعهده خواهد گرفت.

و حتما بهتر است دعوتنامه‌ی کانادا با صداقت قابل توجهی نوشته شده باشد و به نکاتی اشاره کند که بر مسئولیت پذیری میزبان تاکید شدیدی داشته باشد و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

مدت زمان اعتبار دعوتنامه‌ی کانادا:

 

مدت زمان اعتبار دعوتنامه کانادا نیز بستگی به انواع دعوتنامه همانطور که گفته شد تغییر پذیر است؛ به طور مثال اگر دعوتنامه صادره برای حضور در یک کنفرانس یا سمینار باشد، طبیعتا دعوتنامه نیز تا زمان اتمام کنفرانس‌ها دارای اعتبار خواهد بود؛ و اگر دعوتنامه کانادا از طرف دانشگاه برای حضور در دوره‌‌های آموزشی صادر گردیده شود، با اتمام دوره‌ی مربوطه، دعوتنامه صادره نیز دیگر دارای اعتبار نخواهد بود. اما در حالت کلی دعوتنامه توریستی کانادا حداکثر تا شش ماه دارای اعتبار خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

وقت سفارت کانادا

ویزای توریستی کانادا

درخواست آنلاین ویزای کانادا

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو