به چه علت ویزا ریجکت می شود؟ علت ریجکتی ویزا؟

بسیاری از متقاضیان ویزا دچار سردرگمی می شوند و قادر به درک دقیق دلیل ریجکت ویزا نیستند. در این مقاله ما برخی از دلایل ریجکتی ویزا را برای شما بیان کرده ایم با ما همراه باشید.

چه چیزی باعث می شود سفارت یا کنسولگری ویزای شینگن شما را رد کند؟

این سؤالی است که بسیاری از افراد هر زمان که بخواهند برای ویزا اقدام کنند ، از خود میپرسند واقعیت این است که هر وقت ویزای شینگن یا هر ویزا رد می شود ، چیزی در مورد درخواست ویزا وجود ندارد.

  • عدم وجود دلایل کافی برای بازگشت از کشور مورد نظر

یکی از علت های مهم ریجکت شدن ویزای ایرانیان نداشتن دلیل محکم جهت برگشت به کشور خود میباشد و اگر نتوانیم دلیل محکم و ثابتی برای این موضوع بیاوریم ویزای ما رد خواهد شد.

  • داشتن سابقه جنایی یا کیفری 

شرایط گذشته و کنونی متقاضی برای افسر کنسولی بسیار اهمیت دارد و شما نباید هیچگونه سابقه جنایی یا کیفری داشته بشید  

  • نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران و خالی بودن پاسپورت

برخی متقاضیان با نداشتن سفر قبلی حتی به دبی یا ترکیه کار خود را سخت میکنند و ممکن است که هنگامی که به سفارت جهت ویزای خود درخواست میدهند به دلیل نداشتن خروج قبلی از کشور ویزایشان ریجکت شود.

 

ریجکت شنگن

  • داشتن گذرنامه ی صدمه دیده

بسیاری از افراد متاسفانه از گذرنامه خود به درستی نگهداری نمیکنند و ممکن است برخی از صفحات گذرنامه آنها مخدوش شود ، این امر باعث می شود تا در برخی موراد ویزا ریجکت شود.

  • ارائه هرگونه مدارک جعلی

برخی از افراد ممکن است برای سهولت در روند کار خود مدارکی جعلی را به سفارت یا کنسولگری ارائه دهند ، اما باید بگوییم که با این کار می توانند آسیب بزرگی به خود وارد کنند که ریجکت شدن مطلق ویزا از جمله پیامد های منفی این کار می باشد. پس از ارائه هرگونه مدارک جعلی به سفارت یا کنسولگری پرهیز کنید. 

  • اقدام نکردن به موقع جهت ارسال مدارک

یکی از دلایلی که ممکن است اصلا  جدی گرفته نشود اما باعث ریجکت شدن ویزا می شود ، عدم ارسال به موقع مدارک به سفارت یا کنسولگری است .  پس سعی کنید حداکثر 15 روز قبل از تاریخ بلیط، مدارک را برای کنسولگری ارسال کنید تا ماموران سفارت زمان کافی را برای بررسی مدارک شما داشته باشند.

  • عدم داشتن بیمه معتبر

یکی دیگر از دلایلی که می تواند منجر به ریجکت یا رد شدن ویزای شنگن شما شود نداشتن بیمه معتبر در مدت زمان اقامت شما در منطقه شنگن است .

 

پیشنهاد سردبیر زانکو