هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا با دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به این کشور سفر کرده و به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های برتر این کشور می پردازند.
  • علوم کامپیوتری

عموما دانشگاه های معروف و معتبر کانادا دامنه وسیعی از رشته های تخصصی علوم کامپیوتری از علوم داده و روباتیک گرفته تا محاسبه فضای ابری Cloud Computing و سیستم های کسب و کار Business systems را ارائه می دهند. همچنین تمامی رشته های علوم کامپیوتری تحت پوشش ترکیبی از پیش زمینه های متنوع نظری با تکالیف عملی، پروژه ها، تحقیقات و فرصت های کارآموزی در شرکت های IT قرار می گیرند. گفتنی است که تقاضای بسیار بالایی برای نیروی فارغ التحصیل علوم کامپیوتری در بازار کار وجود دارد.

از آنجایی که همیشه گسترش دنیای فناوری بدون وقفه، حرکتی رو به جلو دارد، صندلی های شغلی تمام وقت زیادی در بازار کار کانادا و سراسر دنیا منتظر جذب و استخدام نیروی فارغ التحصیل و مناسب این رشته تحصیلی از دانشگاه های معتبر و بین المللی هستند.

سایت neuvoo : به طور میانگین در آمد سالانه مشاغل علوم کامپیوتری در کانادا در حدود 63000 دلار است ، این مبلغ برای افراد تازه کار این رشته چیزی در حدود 25000 دلار و برای افراد باتجربه و حرفه ای به طور میانگین 107000 دلار در سال خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

  • مهندسی عمران

با ثبت نام در رشته مهندسی عمران در هر یک از دانشگاه های معتبر کانادا، شما در زمینه برنامه ریزی شهری و محیطی و یادگیری طراحی پل ها، اتوبان ها و ساختمان ها از تجربه و تخصص لازم برخوردار خواهید شد. مدرک مهندسی عمران به شما چگونگی خلق سازه ها و ساختمان ها با توجه به ویژگی های زیبایی شناختی را یاد خواهد داد.

 سایت PayScale : درآمد سالانه مهندسی عمران در کانادا به طور میانگین 65000 دلار خواهد بود.

  • بهداشت و سلامت 

کیفیت زندگی، مدیریت سلامت عمومی، مراقبت اولیه و پیشگیری از بیماری از اصلی ترین اولویت های کانادا محسوب می شوند. بدین خاطر با انتخاب رشته و ثبت نام در رشته سلامت عمومی در هر یک از دانشگاه های کانادا، اطلاعات متنوع و زیادی برای یادگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. گفتنی است که مقطع ارشد رشته سلامت عمومی یا همان Public Health کارآموزی و کار تحت نظارت در آژانس های سلامت عمومی، واحدهای درسی سلامت عمومی و مقوله های وزارت بهداشت و سازمان دنیای بهداشت را پوشش می دهد.

سایت neuvoo : درآمد تقریبی فارغ التحصیلان رشته بهداشت عمومی در کانادا چیزی در حدود 78000 دلار است. گفتنی است که درآمد ورودی و اولیه این صندلی شغلی در کانادا چیزی در حدود 40000 دلار است و این میزان درآمد برای نیروی مجرب این رشته تا 132000 دلار در سال افزایش می یابد.

  • امور مالی

کشور کانادا با برخورداری از یک بازار اجتماعی-مالی که یک بازار آزاد را با امنیت اجتماعی ترکیب کرده، دارای سریع ترین رشد مالی در میان کشورهای پیشرفته دنیا است. به عنوان یک دانشجوی مالی، شما می توانید درباره سیستم های مالی دنیا بیاموزید و به بررسی و ارزیابی اولیه و اساسی مزایای سیستم مالی کانادا بپردازید.

سایت indeed : درآمد یک مسئول و بررسیور مالی در کانادا به طور تقریبی برابر با 60000 دلار در سال است.

بیشتر بخوانید:

شغل های مربوط به مدیریت و امور مالی در کانادا چقدر درآمد دارند؟

  • منابع انسانی

کانادا به داشتن نیروی کار متخصص و پشتیبانی از بازار کار فراگیر و چندجانبه افتخار می نماید. این کشور موجب ایجاد فرصت های شغلی برابر شده و همچنین مسبب حفظ اهمیت ارائه پشتیبانی به نیروی اقلیت شده است.

بدین خاطر می توان اینطور گفت که تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا هم چون یک شرط بندی مطمئن است. شما می توانید با تحصیل در این رشته، ساختارهای درونی و هسته یک کسب و کار را به طور کامل درک کرده و برای راهنمایی نتایج سازمانی در بازارهای بی ثبات و در حال تغییر، تکنیک های با ارزشی را یاد بگیرید.

سایت neuvoo : درآمد یک مدیر منابع انسانی در کانادا به طور تقریبی و سالانه در حدود 78000 دلار است که البته این مقدار برای نیروهای باتجربه و سابقه دار تا 112000 دلار افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:

رشته مدیریت در کانادا

  • مهندسی مکانیک

با انتخاب رشته مهندسی مکانیک در یکی از دانشگاه های کانادا، شما می توانید آموزش با کلاس و استاندارد دنیای را تجربه کرده و از مزایای انجام تحقیقات در آزمایشگاه های قابل توجه و مدرن دانشگاه های این کشور بهره مند شوید.

در عین حال اعضای هیئت علمی دانشگاه های کانادا برای سیستم آموزشی فوق العاده و دستاوردهای تحقیقاتی متعدد در سراسر دنیا مورد تصدیق و تائید قرار گرفته اند. شما می توانید با تحصیل در این رشته یک سری از مهارت های با ارزش را کسب کرده و از یک بینش و بصیرت کامل در زمینه های مهندسی وسایل نقلیه با یاری کامپیوتر، کامپوزیت ها و یا دینامیک محاسباتی سیالات برخوردار شوید و در تعامل با چندین پروژه مکانیک کاربردی قرار بگیرید.

سایت glassdoor : میزان درآمد تقریبی و سالانه مهندسی مکانیک در تورنتوی کانادا برابر با 50000 دلار است.

رشته‌های تحصیلی در کانادا

  • داروسازی

رشته داروسازی در دانشگاه های کانادا تخصص های متعددی نظیر تحویل دارو واکسن، شیمی دارو و داروسازی، بیوتکنولوژی، بیولوژی مولکولی، داروسازی بالینی و یا آموزش داروسازی را پوشش می دهد.

شما این امکان را دارید تا با تحصیل در این رشته به آزمایشگاه های فوق مدرنی نظیر اتاق های اختصاصی برای سنتز آلی (organic synthesis)، مرکز کشت سلولی و آزمایشگاه های داروسازی دسترسی داشته باشید.

همچنین مجاز هستید تا ماموریت شگفت انگیز کشف و توسعه داروهای جدید و آماده سازی آنها برای یک حرفه رضایت بخش در صنعت داروسازی، دولت، دانشگاه و یا سایر تخصص های حوزه بهداشت را آغاز و راهنمایی کنید.

سایت erieri : متوسط درآمد تقریبی تخصص داروسازی در کانادا در مجموع سالانه 130000 دلار است.

بیشتر بخوانید:

بورسیه رشته گرافیک در کانادا

  • مهندسی برق

دانشجویانی که به تحصیل در رشته مهندسی برق در هر یک از دانشگاه های کانادا می پردازند، این امکان را دارند تا دانش عمومی مهندسی را با پروژه های طراحی و تعداد زیادی از کارهای آزمایشگاهی ترکیب نمایند.

علاوه بر دوره های متعددی که بر مقوله اصول مهندسی برق تمرکز دارند، شما می توانید در کلاس های اقتصاد، نگارش فنی و یا بوم شناسی شرکت کنید تا به خوبی محیط کاری صنعت و جوانب تجارت واقعی این رشته را درک کنید.

سایت erieri : میانگین درآمد رشته مهندسی برق در استان کبک کانادا چیزی در حدود 113000 دلار در سال است.

بیشتر بخوانید:

دوره‌های یک ساله کانادا

  • روانشناسی

رشته روان شناسی در دانشگاه های کانادا به دانشجویان این امکان را می دهد تا به فرصت های آموزشی جالب توجه دسترسی داشته باشند. از این رو شما می توانید در کلینیک های محلی تجربه عملی بدست بیاورید. در این میان، بعضی از دانشگاه ها دارای بیمارستان آموزشی-دانشگاهی مختص به خود هستند.

با تحصیل در رشته روان شناسی، شما اطلاعات بیشتری در رابطه با علوم عصبی و رفتاری، رشد و پیشرفت کودک و علوم شناختی (cognitive) می آموزید. شما همچنین فرصت یادگیری از استادان تراز اول و متخصص در امر تحقیق کسب مهارت های زبانی، نقش های جنسیتی و یا چندشخصیتی را خواهید داشت.

سایت neuvoo : به طور میانگین درآمد سالانه یک روانشناس بالینی در کانادا برابر با 98000 دلار  است. البته درآمد اولیه این موقعیت شغلی در کانادا از 62000 دلار آغاز شده و برای روانشناسان مجرب و مشهور تا 165000 دلار در سال افزایش می یابد.

  • روابط بین الملل

یکی از محبوب ترین رشته های حال حاضر دانشگاهی در کانادا، رشته روابط بین الملل است. دوره های این رشته به عنوان های مهم و چالش برانگیزی نظیر امور مالی دنیای، اقتصاد سیاسی بین المللی و مداخله بشردوستانه می پردازد.

با تحصیل در این رشته تاثیر تصمیم گیری های سیاسی در دنیا، مقررات قانونی و سیاست های اجتماعی برای کشورهای در حال توسعه را درک کرده و به یادگیری استراتژی های ارزیابی که منجر به هدف های وسیع تری نظیر صلح و ثبات در منطقه می گردد، می پردازید.

به طور کلی اغلب رشته های روابط بین الملل در هر یک از دانشگاه های کانادا شامل مواردی نظیر آموزش زبان، تجارب تحصیل در خارج از کشور و کارآموزی در سازمان های بین المللی نظیر سازمان ملل UN می گردد.

سایت neuvoo : درآمد مسئول روابط بین الملل در کانادا سالانه در حدود 82000 دلار است که به بیانی دیگر معادل ساعتی 42 دلار می گردد. گفتنی است که درآمد این حرفه برحسب تجربه و شهرت فردی، بین 45000 تا 140000 دلار در سال متغیر است.

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته ها برای اپلای

پیشنهاد سردبیر زانکو