دبی یکی از توریستی ترین شهرهای دنیاست. انواع و اقسام مراکز تفریحی، هتل ها و رستوران های شیک و گران قیمت، این شهر را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده اند. در این مقاله سعی داریم ده هتل برجسته ی دبی به انتخاب مجله ی فوربس را معرفی کنیم؛ اگرچه هتل های با کیفیت و شیکِ دبی به این لیست محدود نمی شوند.

هتل والدورف-آستوریا دبی پالم جمیرا

هتل والدورف آستوریا دبی

این هتل که در جزیره ی پالم جمیرا واقع شده است، شهرت خودرا از سوییت های بسیار شیک و رو به دریایش دارد. جدا از فضای داخلی هتل، آلاچیق های لب دریا و مرکز آب گرم نیز از امکانات ویژه ی این هتل پنج ستاره می باشند. همچنین با سکونت در این هتل گزینه های بسیاری برای وعده های غذایی وجود خواهدداشت. 6 سالن غذاخوری و رستوران با غذاهایی از اقصی نقاط جهان در این مجموعه قرار گرفته است. مضاف بر این مرکز ورزش های آبی تورهای روزانه ی قایقرانی، کایاک و غواصی برگزارکرده و شامل دو استخر نیز می شود.


هتل کُنراد

هتل کنراد دبی

واقع شدن در مرکز دبی از لحاظ تجاری و نزدیکی به برج خلیفه، امتیاز اصلی هتل کنراد است. علاوه بر این چشم اندازی وسیع و کامل از دبی را می توان از پنجره های این هتل دید.از دیگر امکانات درون-هتلی می توان به پنج انتخاب مختلف برای غذا، استخر روباز، آب گرم، سالن فیتنس و مرکز یوگا اشاره کرد. موقعیت جغرافیایی این هتل نیز گزینه هایی همچون مرکز گلف امارات، مرکز اسکی دبی، پارک آبی وایلد وادی و همچنین بازدید از جزیره ی جمیرا را پیش روی گردشگران قرار می دهد.

هتل برج العرب(جمیرا)

برج العرب دبی

این هتل با 320متر ارتفاع نه تنها یکی از لاکچری ترین هتل های دبی که یکی از لاکچری ترین هتل های جهان محسوب می شود. علاوه بر یدک کشیدن نام "تنها هتل 7ستاره ی جهان"، معماری خاص و بی نظیر این هتل نیز غیرقابل چشم پوشی است. قیمت سوییت رویال این هتل بیست هزار دلار برای هر شب می باشد. 

هتل ماندالین اوریِنتال

ماندالین اورینتال دبی

قرارگرفتن در یکی از شیک ترین محله های دبی و چشم اندازی زیبا بر پهنه ی خلیج فارس از شاخصه های این هتل است. یکی دیگر از نکات برجسته ی این هتل تلفیق فضاهای مدرن با فضاهای کلاسیک خاورمیانه ایست. ماندالین اورینتال همچنین دارای شش رستوران و سالن غذاخوری، مجموعه درمانی آبگرم و مرکز مخصوص کودکان است و در شمار بهترین هتل های جدید دبی محسوب می شود.


هتل آتلانتیس

هتل آتلانتیس دبی

این هتل در یک جزیره ی مصنوعی(ساخت دست انسان) واقع شده است؛ با ظاهری به غایت باشکوه و گزینه های مختلف سکونت برای سفرهای خانوادگی و کاری. هتل آتلانتیس یکی از جاذبه های گردشگری دبی نیز هست؛با دیدنی هایی نظیرِ مرکز غواصی و شنا با کوسه ها. همچنین این هتل شانس خوابیدن با ماهی ها را در سوییت زیرِ آب خود به گردشگران می دهد. چشم انداز این هتل شامل به آسمان دبی به همراه سواحل دریای عرب یکی از بهترین چشم اندازها دربین هتل های دبی می باشد.


هتل فایو پالمِ جمیرا

هتل فایو پالم جمیرا دبی

شاخصه ی این هتل حضور چار عنصر اصلی حیات(آب، هوا، خاک و آتش) است. به همراه 468 سوییت و چشم انداز فوق العاده ی خلیج فارس. رستوران چینی و ایتالیایی و اتاق خصوصی نیز از دیگر امکانات این هتل می باشند.

هتل چهارفصل

هتل چهارفصل

چشم انداز این هتل به طور همزمان برج خلیفه و ساحل جمیرا را دربرمی گردد. معروفیت این هتل به خاطر ماساژهای صدفی است که یک نوع ماساژ سنتی در امارات محسوب می شود. دو رستوران چینی فوق العاده و استخر به همراه کابین های شخصی از دیگر امکانات هتل چهارفصل دبی است.

هتل بولگاری

هتل بولگاری

یک هتل شیک واقع در جزیره ای به شکلِ اسب آبی در خلیج جمیرا. بولگاری در سال 2017 تاسیس شده و جزو لاکچری ترین هتل های این شهر می باشد؛ هتل بولگاری یک باشگاه قایقرانی شامل یک استخر بزرگ در میان تعدادی کابین خصوصی و به شدت شیک دارد که شاخصه ی این هتل محسوب می شود. دیگر نکته ی شاخص این هتل تلفیق طراحی، معماری و امکانات مدرن با طراحی سنتی عربی می-باشد. این تلفیق را در حمام سنتی هتل که مرکز آب گرم نیز هست می توان یافت.


هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییز

هتل جی دبلیو ماریوت دبی

این هتل شامل دوبرج(مجموعا 72طبقه) و 1600 اتاق مهمان است. جی دبلیو ماریوت یکی از بلندترین هتل های جهان است و معروفیت خودرا نیز از همین موضوع دارد. همچنین انواع و اقسام غذا از همه جای دنیا در این هتل موجود می باشد. مرکز آب گرمِ "سارای" یکی از بهترین مراکز آب درمانی دبی است. این مرکز بسیار بزرگ بوده و شامل اتاق هایی با "حمامِ باران"، تلویزیون های بزرگ و چشم انداز زیبای شهر از جمله برج خلیفه می باشد.


هتل القصرِ جمیرا

هتل القصر جمیرا

این هتل با الهام گیری از اقامتگاه شخصی نخست وزیر امارات، در سواحل خلیج فارس بنا شده است. شامل 294 اتاق لاکچری که تعدادی از آن ها متعلق به بزرگان کشور می باشد. اتاق های این هتل برای استفاده ی زوج ها، خانواده ها و سفیران  کسب و کار مناسب است. القصر همچنین شامل پارک آبی، رستوران و دسترسی ویژه به پارک آبی وادی وایلد می شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه ترکیه و امارات

اخذ ویزا
 

پیشنهاد سردبیر زانکو