کانادا ارائه کننده آموزش های با کیفیت و مدارک تحصیلی شناخته شده جهانی است. این یک کشور عالی برای زندگی است. کانادا یک جامعه امن، اقتصادی پایدار و چند فرهنگی را فراهم می کند. در ادامه به معرفی رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در کانادا می‌پردازیم.

کانادا ارائه کننده آموزش های با کیفیت و مدارک تحصیلی شناخته شده جهانی است. کانادا یک جامعه امن، اقتصادی پایدار و چند فرهنگی را فراهم می کند.  چشم انداز شغلی پس از تحصیل در کانادا بسیار عالی است. دانشگاه های کانادا دارای بیش از 5000 ارتباط جهانی هستند. برنامه درسی دوره در کانادا بسیار صنعت محور است. اغلب فارغ التحصیلان در کمتر از شش ماه پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا مشغول به کار می شوند.

مهندسی عمران

میانگین دستمزد: 80 هزار دلار
طبق گزارشات، در چند سال آینده، انتظار می رود که رشد اقتصادی کانادا باعث افزایش سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی شود که ممکن است منجر به رشد اشتغال در این بخش شود.

مهندسین عمران در مراحل مختلف پروژه های ساختمانی، از طراحی و ساخت و ساز شرکت می کنند و ممکن است در طیف وسیعی از پروژه های زیربنایی مانند جاده ها، پل ها، برج ها، ساختمان ها و سیستم های تامین آب نیز کار کنند.

بیشتر بخوانید:

ترم های تحصیلی در کانادا

رده بندی شغلی در کانادا

 علوم کشاورزی و جنگلداری

میانگین دستمزد: 80 هزار دلار

افزایش جمعیت جهان، منجر به مشکلات متعددی از جمله تغییرات آب و هوایی، گرمایش جهانی و مشکلات امنیت غذایی شده است. علوم کشاورزی نقش بسیار مهمی را می تواند در حل این مشکلات ایفا کند. بنابراین بازار کار در حوزه کشاورزی کشور کانادا بسیار مناسب است.

 علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

میانگین دستمزد: 85 هزار دلار

فارغ التحصیلان مهندسی کامپیوتر، نرم افزار و IT همواره در بازار کار جهانی و از جمله در کانادا از وضعیت خوبی برخوردار بوده اند. مدیریت پروژه های IT و مهندسی نرم افزار در سال ۲۰۱۸، همواره در میان ۱۰ شغل پرطرفدار کانادا بوده اند. و تقاضای بازار کار در این رشته ها بسیار بالا بوده است. این متخصصان در زمینه های مختلف از جمله مدیریت پروژه تا توسعه نرم افزار، تحلیل داده ها و امنیت اطلاعات فعالیت دارند. مشاغل حوزه علوم کامپیوتر یکی از سریع ترین رشدها را در میان سایر مشاغل داشته است.  از مشاغل این حوزه که بازار کار خوبی در کانادا دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوران و تحلیلگران سیستم های اطلاعاتی
  • تحلیل گران داده
  • مهندسان نرم افزار و طراحان
  • برنامه نویسان و توسعه دهندگانکامپیوتر
  • طراحان و  توسعه دهندگان وب

پرستاری

میانگین دستمزد: 85 هزار دلار
پرستاران مسئولیت کمتری نسبت به پزشکان دارند. برای تبدیل شدن به یک متخصص پرستاری، به یک مدرک لیسانس در پرستاری نیاز دارید و پس از آن آموزش های بیشتری خواهید گرفت. پیش بینی می شود که پرستاری، در بازارهای شغلی مراقبت های بهداشتی موردنیاز و پردرآمد باقی بمانند، به خصوص با توجه به روند افزایش سن در کانادا.

مهندس فنی

میانگین دستمزد: 85 هزار دلار
مهندسان فنی در زمینه های کشاورزی، نساجی و زیست پزشکی کار می کنند، اما کار معمول برای مهندس – فرآیندهای مدیریت، ساخت تجهیزات و نظارت بر نصب است. پیش بینی می شود که حقوق و دستمزد در این بخش افزایش یابد، اما به خاطر داشته باشید که می تواند در رشته های مختلف در این زمینه بطور قابل توجهی متفاوت باشد.

بهترین رشته های کانادا

مدیریت کسب و کار

میانگین دستمزد: 85 هزار دلار
فرصت های زیادی برای کسانی که دارای مدرک لیسانس مدیریت کسب و کار هستند (BBA) وجود دارد و حقوق و دستمزد متناسب با موقعیت متفاوت خواهد بود. مدیریت خدمات کسب و کار شامل تعدادی از شرکت ها شامل حقوقی، تحقیقات بازار و … است.

حسابداری نیز یکی از زمینه های مدیریت کسب و کار است که حرفه ای محبوب برای بسیاری از دانشجویان است و تعداد فارغ التحصیلان در این رشته در سال های اخیر افزایش یافته است. با این حال، با توجه به سیستم پیش بینی شغلی کانادایی کانادا (COPS)، بازار کار، گنجایش ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان این رشته را تا سال 2024 دارد.

 مهندسی نرم افزار

میانگین دستمزد: 90 هزار دلار
به خاطر افزایش سرمایه گذاری در بخش تکنولوژی ، انتظار می رود که تعداد مهندسین کامپیوتر مورد نیاز در چند سال آینده نیز افزایش پیدا کند. بین مدرک مهندسی (SE)، مدرک کامپیوتر (CS) و مدرک مهندسی کامپیوتر (CE) تفاوت وجود دارد. مهندسان نرم افزار با ساخت و نگهداری سیستم های نرم افزاری مشغول به کار هستند. علوم کامپیوتر بر روی داده ها، تبدیل داده ها و الگوریتم ها تمرکز می کنند. مهندسان کامپیوتر طراحی، ساخت و کار سیستم های کامپیوتری را انجام می دهند. همه این رشته ها دستمزد نسبتا خوبی دریافت می کنند. در پنج سال گذشته تعداد کارکنان در مهندسی نرم افزار تقریبا به دوبرابر افزایش یافته است.

 علوم فیزیک، زمین شناسی و انرژی های تجدیدپذیر

میانگین دستمزد:100 هزار دلار
مدرک کارشناسی در علوم زمین می تواند منجر به کار در اکتشاف معدن و نفت، مشاوره زیست محیطی و پروژه های شهری شود. این مهارت ها در صنعت استخراج معادن کانادا بسیار ارزشمند است. انتظار می رود که میزان حقوق این رشته نیز به طور قابل توجهی افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته ها برای اپلای

داروسازی

میانگین دستمزد :102 هزار دلار
پس از اخذ مدرک، شما باید در  امتحان داروسازی کانادا نیز شرکت کنید، یک کارآموزی کامل را بگذرانید و در کالج استان خود ثبت نام کنید. دولت کانادا  با کمبود داروسازان تا حداقل  سال 2024 رو به روست، بنابراین فرصت های شغلی زیاد است.

امور مالی

میانگین دستمزد: 104هزار دلار
پس از دو سال دوره های پایه کسب و کار، دانشجو که در زمینه مالی تخصص دارند، نحوه برنامه ریزی، مدیریت و تجزیه و تحلیل جنبه های مالی کسب و کار، بانک ها و سایر سازمان ها را یاد خواهند گرفت. پس از فارغ التحصیلی، آنها واجد شرایط کار در انواع مختلف مالی مانند تحلیلگر امنیتی، تحلیلگر بازار تحقیق، مدیریت بانک، وام مسکن هستند.

مهندسی شیمی یا نفت 

میانگین دستمزد: 104 هزار دلار
بعد از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی نفت و شیمی می توانید اشتغال از طریق شرکت های انرژی، موسسات تحقیقاتی و دولت، را انتظار داشته باشید. دانشجویان مهندسی شیمی در سال اول و دوم دانشجویان مانند رشته های مهندسی دیگر همان دوره های پایه ریاضی و علوم رامی خوانند. پس از آن، آنها در مورد موضوعاتی مانند مکانیک سیالات، انتقال گرما و جرم و مدل سازی فرآیند برای طراحی عملیات که مواد خام را به محصولات مشخص شده برای صنایع مختلفی که ممکن است در آنها استفاده شود، مانند نفت و گاز، داروسازی یا انرژی متخصص می شوند.

بیشتر بخوانید:

بورسیه تحصیلی در کانادا

دوره‌های یک ساله کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو