گرافیست کار به معنی این بوده است که فرد به انجام کارهای گرافیکی و بصری بپردازد. در حالت کلی شخص گرافیست کار، سفارش‌های گرافیکی مشتری‌ها را با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی به صورت تخصصی انجام داده و به آن‌ها تحویل خواهد داد. انجام دادن طرح‌های گرافیکی خواهان قوه‌ي تخیل بالا و قدرت ذهنی بسیار بوده است تا شخص این توان را داشته باشد که بهترین ایده‌ها و طرح‌ها را برای مشتریان آماده کند.

ویژگی های فردی یک گرافیست کار حرفه‌ای:

دانشجوهایی که قصد تحصیل کردن در رشته‌ی گرافیک در آمریکا و دریافت ویزای آمریکا را دارند میبایست بعضی از شرایط زیر را داشته باشد:

1-داشتن خلاقیت:

موضوع بسیار مهم این بوده است که بایستی اصیل بوده باشید. طراحی گرافیک یعنی رساندن یک پیام بسیار مهم به انبوه مخاطبان از نقاط مختلف بوده است، بایستی برای انجام دادن این کار شما راهی را انتخاب کنید که نظر همه را به خود جلب کنید و خاص به نظر برسید.

خلاقیت

2-شنونده‌ی خوب:

طراحی گرافیک به این معنا بوده که شما در این شغل بایست در قدم اول شنونده باشید و نیازهای طرف مقابل را به خوبی بشناسید و با تعامل با مشتریان و سرپرستان انتظارات آن‌ها را بشناسید و به آن‌ها توجه داشته باشید و با تمام تلاش خود برای رسیدن به اهداف مربوطه هرچه می‌توانید انجام دهید.

3-برقراری ارتباط قوی و موثر:

به صورت بسیار قوی و عالی با افراد ارتباط داشته باشید از توانایی‌های آن‌ها و تجربه‌ها استفاده کنید و این موارد را در کار خود به کار گرفته و انجام دهید تا به هدف خود رسیده و فردی موفق در این زمینه شوید.

4-نقشه کشی:

استفاده از کامپیوترها در جهت بهره‌گیری از برنامه‌های مختص رشته‌ي گرافیک امروزه اولین رکن موفقیت بوده است، امروزه نیاز به قلم و کاغذ به شدت در زمینه‌ی طراحی کاهش پیدا کرده است. امروزه توانایی ایجاد کردن ایده‌های مشتری با سرعت بالا بسیار مهم بوده است و ترکیب تصاویر به صورت یک پروژه همیشه یک حسن به شمار می‌رود.

5-دانستن تئوری طراحی و تاریخ هنر:

اینکه چه چیزی قبل از شما در دنیای هنر اتفاق افتاده بسیار حائز اهمیت بوده است. امروزه دیگران نیز به طور موثر ایده‌هایی مهم را به وسیله هنر منتقل می‌کنند و شما میبایست از ایده‌ها استفاده کرده و اصول مهم طراحی را به کار بگیرید. این کارها شما را در این صنعت آگاه‌تر کرده و کمک بزرگی به انجام پروژه‌ها در آینده خواهد کرد.

نقشه کشی

تحصیل کردن در رشته‌ی گرافیک در کشور آمریکا:

اگر به این شغل علاقه‌مند هستید و تمام ویژگی‌ها و خصوصیات بالا را دارا هستید، طراحی در رشته‌ی گرافیک در کشور آمریکا و تحصیل در آمریکا بهترین گزینه برای انتخاب است و جزو مشاغل مورد نیاز در آمریکا بوده است.دانشجوها از سرتاسر نقاط جهان میبایست بعضی از دروس عمومی را خوانده و بگذرانید. این دروس عبارت‌اند از ریاضیات، علوم، زبان های خارجی، روانشناسی و انگلیسی که گذراندن این درس‌ها به صورت الزامی بوده است. با گذراندن این دروس عمومی متقاضیانی که طراحی گرافیک رشته‌ی آن‌ها بوده است بیشتر زمان خود را برای یادگیری ویژگی‌های موجود در طراحی و نرم افزارها صرف می‌کنند. این کارها شامل مواردی است که عبارت‌اند از: 1-تایپوگرافی، 2-تاریخ هنر معاصر، 3-تئوری طراحی و گرافیک، 4-تئوری رنگ‌ها و در اخر کلیه‌ی آموزش‌های لازم در این جهت بوده است.

تعدادی از مدرسه‌ها و دانشگاه‌های معروف در این زمینه عبارتند از:

 1-دانشگاه Full Sail :

این دانشگاه دارای رتبه‌ای بالا بوده است و برنامه‌هایی را به صورت آنلاین ارائه کرده است که به شدت زیادی بر پروژه‌های مبتنی بر یادگیری تلاش داشته است.

2-Carnegie Mellon:

 این دانشگاه این اجازه را به متقاضیان می‌دهد که از بین برنامه‌های ارتباطات طراحی و یا طراحی به صورت صنعتی بسته به علاقه‌ی خود قدرت انتخاب داشته باشند.

3-دانشکده طراحی(Rhode Island RISD):

 این دانشگاه امکانات بسیار خوبی را برای متقاضیان مهیا می‌کند و به سایز کوچک کلاس هایش معروف بوده است و بر تایپوگرافی تاکید دارد.

دانشگاه ها ی معتبر رشته ی گرافیک

مدرک‌های تحصیلی در رشته‌ي گرافیک در کشور آمریکا:

دانشجوهای بین المللی از نقاط مختلف جهان و علاقه‌مند به تحصیل کردن در رشته‌ي طراحی گرافیک در کشور آمریکا هستند این نکته را بدانند که در کشور آمریکا طراحان گرافیک لازم به اخذ مدرک نیستند.

فرصت های آموزشی برای طراحی گرافیک در ایالات متحده آمریکا عبارتند از:

1-تحصیل کردن در رشته‌ي گرافیک در کشور آمریکا

2-اخذ مدرک معتبر ار بهترین دانشگاه‌ها

3-آموزش به صورت حرفه‌ای در تمام مدت و انجام کارهای تخصص در این زمینه و کسب ترجمه‌ی حرفه‌ای در این زمینه

انواع مدرک در دوره‌های آموزش در آمریکا:

1-فوق دیپلم: مدرک فوق دیپلم طراحی گرافیک که مدت زمان اخذ این مدرک چیزی در حدود دو سال در کالج یا دانشگاه‌های مربوطه بوده است.

2-لیسانس: مدرک کارشناسی طراحی گرافیک و کارشناسی هنرهای زیبا در حوزه‌ي گرافیک که مدت زمان اخذ این مدرک چیزی در حدود چهار سال در کالج‌ها یا دانشگاه‌های مورد نظر بوده است.

3-کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی ارشد در طراحی گرافیک و هنرهای زیبا در حوزه‌ي گرافیک که مدت زمان اخذ این مدرک چیزی در حدود سه سال در کالج یا دانشگاه‌های مربوطه بوده است و پس از پایان دوره‌ي لیسانس قادر به شرکت در این دوره هستید.

دانشجویان بین المللی به صورت حتم به این نکته توجه داشته باشید در زمان درس خواندن و اخذ مدرک‌های مربوطه در حوزه‌ي گرافیک رزومه‌ای قوی بسازید و نرم افزارها را به صورت کامل یاد بگیرید زیرا کارفرمایان به دنبال نامزدهایی با داشتن مدرک لیسانس و بالاتر بوده و می‌توانید شغل آینده‌ي خود را تثبیت کنید.

مدارک دوره‌ی اموزشی

نکات مهم در تحصیل کردن در رشته‌ی گرافیک در کشور آمریکا:

متقاضیانی که قصد تحصیل در طراحی‌ گرافیک در این کشور را دارند میبایست در وهله‌ي اول این نکته را بدانند میبایست یک مدرسه برطبق معیارهای مهمی که دارند انتخاب کنند و نه یک مدرسه‌ي معتبر زیرا همانطور که به طور کامل گفتیم مدرک و اعتبار آن تا حد زیادی در این کشور برای این رشته مهم نبوده است و برنامه‌های آموزشی بسیار عالی در این زمینه وجود داشته که شما کار را به صورت حرفه‌ای یاد خواهید گرفت اما معتبر نمی باشند.

 

تفاوت‌ها و اشتباهات رایج در تحصیل در رشته‌ی گرافیک در آمریکا:

دانشجوهای بین المللی از سراسر نقاط جهان که علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌ي طراحی گرافیک در کشور آمریکا هستند بایستی این نکته را بدانند که عناوینی در طراحی گرافیک وجود داشته و بیشتر مواقع با این رشته اشتباه گرفته می‌‌شود که در ادامه آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.همانطور که گفته شد این رشته‌ با رشته‌های اصلی ممکن است اشتباه گرفته شود که عبارت‌اند از: 1-طراحی ارتباطات، 2-هنر ارتباطات، 3-طراحی تبلیغ، 4-طراحی بصری و 5-ارتباطات بصری. این رشته‌ها و جزئیات هرکدام را با دقت بخوانید، آن دسته از رشته‌ها که در دانشگاه هنر و یا در حوزه‌ي طراحی دانشگاه قرار داشته، رشته‌ي مورد نظر خواهند بود.

 

گرافیست به چه افرادی گفته خواهد شد؟

 

وظیفه‌ي اصلی گرافیست کار همانطور که گفته شد به این صورت بوده است که انجام کارهای گرافیکی و بصری در حوزه‌ي تخصصی این افراد بوده است. بایستی سفارشات گرافیکی مشتریان را با نرم‌افزارهای تخصصی به مرحله‌ي اجرا در بیاورند و به آن‌ها تحویل دهند. بایستی قوه‌ی تخیل و قدرت بالایی در این زمینه‌ها داشته باشند تا بهترین ایده‌ها و طرح را آماده کنند.

ماهرت لازم در رشته ی گرافیک

مهارت‌های لازم برای طراح گرافیست:

یک طراح گرافیست بایستی بتواند سفارش‌های گرافیکی را با تمام و دانش در زمینه‌های مربوطه در حد عالی انجام دهد. این مهارت‌ها فرق چندانی با کارهای گرافیک در داخل کشور نداشته و تا حد زیادی با کارهای داخل کشور یکسان بوده است.

از مهم‌ترین موارد و مهارت‌ها در این زمینه عبارت‌اند از:

1-داشتن مهارت عالی در زمینه‌های طراحی کردن به وسیله‌ي کامپیوتر

2-داشتن ذهن خلاق و هوش بالا

3-داشتن ذوق هنری بالا و ایجاد راه‌های خلاقانه

4-داشتن تمرکز و مدیریت کردن زمان در جهت انجام کارها

5-تحویل دادن طرح‌ها به مشتری در زمان مناسب

6-تسلط و دانش کافی داشتن در ارتباط با نرم‌افزارهای مهمی از قبیل: فتوشاپ، ایلاستریتور، این دیزاین، پریمیر و نرم‌افزارهایی از این قبیل

7-داشتن برنامه‌ي کاری و پیشبرد هدف‌های کاری خود در زمینه‌های مرتبط

مهاجرت کاری

 

مهاجرت کاری در زمینه‌ی گرافیک در کشور آمریکا:

با پیشرفت کردن در زمینه‌ي تکنولوژی در طی سال‌های اخیر و نیاز داشتن به انجام دادن کارهای گرافیکی در حد پیشرفته و با توجه کردن به این نکته که نیروی متخصص در زمینه گرافیک کم بوده است و در کشورهای مختلف خواهان نیروی ماهر در این زمینه هستند و اهمیت داشتن این شغل در کشورهای مختلف بیشتر شده است. شغل طراحی گرافیک اهمیت زیادی در انواع کشورها داشته است و در نقاط مختلف دنیا استخدام و کار برای متقاضی وجود داشته است و جزو کارهای پردرآمد می‌باشد.

هرچه رزومه‌ي کاری، توانایی، مهارت‌ و خلاقیت و هوش شخص در این رشته بیشتر بوده باشد، شانس یافتن شغلی عالی در این زمینه برای او بسیار بیشتر خواهد بود و الزاماً نیاز به تحصیل در رشته‌ي گرافیک نبوده است.

وظیفه‌های مهم شخص گرافیست‌کار:

شخصی که تحت عنوان مهاجرت‌کاری در جهت کار گرافیک قصد کار در کشور آمریکا را دارا می‌باشد میبایست وظیفه‌ي خود را در این حیطه به صورت کامل انجام دهد تا در آن موفق شود و بایستی با این با وظایف به صورت کامل آشنا باشد تا به‌صورت حرفه‌ای بتواند در بازارکار جذب شود و وظایف به صورت زیر بوده است:

1-درک کامل از خواسته‌های مشتریان و تجزیه و تحلیل آن به صورت کامل

2-در قدم اول طرح اولیه را به مشتری ارسال کند و نظر او را در مورد طرح اولیه پرسیده و نکات مهم آن را در طرح پیاده کند.

3-استفاده به صورت حرفه‌ای و بهینه از نرم‌افزارهای مربوطه در حوزه‌ي گرافیک و تسلط داشتن به آن

4-داشتن قدرت تصویرسازی ذهنی بالا امری بسیار مهم بوده است.

نصویر سازی

5-آشنایی کامل با انواع فونت‌ و نحوه‌ي نوشتاری آن

6-آشنایی کامل با ترکیب کردن رنگ‌ها و راه‌های استفاده از آن

7-اطلاعات کافی از آخرین خبرهای مربوط در حوزه‌ي گرافیک به صورت کامل

8-بررسی کردن به صورت کامل از حدود بودجه پروژه

9- تعیین کردن میزان زمان لازم برای انجام پروژه

تحصیلات لازم برای وارد شدن به بازارکار در حوزه‌ي گرافیک:

طراح گرافیست باید بداند به علاوه داشتن مهارت‌ها به صورت کامل در این حوزه، میبایست از سطح تحصیلی مناسبی نیز در رشته‌ي گرافیک برخوردار باشد؛ زیرا در بعضی از مواقع کارفرمایان و شرکت‌ها برای استخدام کردن متقاضی به میزان تحصیلات و دانشگاه وی نیز توجه خاصی قائل هستند.

در جهت مهاجرت کاری در رشته‌ي گرافیک و یافتن شغل در این زمینه برای شخص متقاضی، به همراه داشتن حداقل مدرک لیسانس در این زمینه به صورت الزامی بوده است و یا اینکه از مدارک فنی و حرفه‌ای به صورت رسمی در این زمینه برخوردار باشند. البته همیشه در تمام زمینه‌ها از جمله این رشته استثناهایی وجود داشته است. در این رشته استثنا بسته به تجربه‌ي شخص متقاضی داشته است و هرچه سطح مهارت و تجربه‌ي او در این زمینه بیشتر بوده باشد و نمونه‌های کار حرفه‌ای در رزومه‌ي کاری خود داشته باشد، شانس وی بالا رفته و کارفرما یا شرکت را مجاب به انتخاب وی خواهد کرد.

اینده‌ي کاری طراحی گرافیک

آینده‌ی کاری طراح گرافیست:

شغل طراح گرافیست در طی سال‌های اخیر پیشرفت ویژه‌ای داشته و جزو شغل‌های مدرن و همگام با تکنولوژی و پردرآمد در نقاط مختلف جهان بوده است، در نتیجه آینده‌ي شغلی مناسبی  در این کار دیده می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های مهم در این شغل این بوده که می‌توان به صورت پروژه‌ای و مستقل انجام داده شود. این روش به این صورت بوده است طراحان سفارش‌ها و خواسته‌های مشتریان را دریافت کرده و کارهای مربوطه را انجام داده و در زمانی معین با تحویل دادن آن به مشتریان به‌درآمد خواهند رسید. و نکته‌های دارای اهمیت عبارت‌اند از:1-مهارت، 2-خلاقیت و هوش و 3-تجربه و کار حرفه‌ای

درآمد طراحان گرافیست:

گرافیست‌ کارهای دارای تخصص و حرفه‌ای در این زمینه با داشتن سابقه‌ي کار قوی می‌توانند به درآمد بسیار خوب و بالایی در این زمینه دست پیدا کرده و آینده‌ي خود را تثبیت کنند. راه‌های دیگری که برای وارد شدن به این حرفه وجود داشته است از روش دریافت ویزای خوداشتغالی یا روش اخذ جاب آفر بوده است که می‌توانند در شرکت‌های آمریکایی و تحت شرایط مربوط به کار مشغول شوند.

همانطور که گفته شد موقعیت‌های شغلی در این زمینه برای افراد دارای تخصص به فراوانی در کشور آمریکا یافت می‌شود. این اشخاص به صورت کار در انواع زمینه‌ها آمادگی همکاری خواهند داشت که عبارت‌اند از: 1-انتشارات، 2-ارتباطات، 3-موسسه‌های تبلیغاتی، 4-شرکت‌های چندرسانه‌ای و 5-موسسه‌های تولید فیلم.

در شرکت‌های نام برده این فرصت برای آن‌ها ایجاد شده تا استخدام شوند. ‌علاوه بر این شرکت‌ها، گرافیست‌ها این امکان را دارا هستند تا در خانه نیز به کار پرداخته و به‌ طور خوداشتغالی یا قرارداد بستن با شرکت‌ها در خانه و به دور از محل کار به کار بپردازند.

شغل گرافیست جزو شغل‌های پر درآمد در کشورهای مختلف جهان محسوب می‌شود و در آمریکا نیز یکی از مشاغل خانگی با درآمد بالا بوده است؛ به‌صورتی ‌که درآمد این اشخاص به صورت حدودی بین ۳۵.۰۰۰ تا ۷۰.۰۰۰ دلار در سال می‌تواند برسد.

شرایط لازم جهت مهاجرت برای رشته ی گرافیک

 شرایط لازم برای مهاجرت کاری گرافیست به کشور آمریکا:

1-داشتن مدرک حداقل دیپلم از دانشگاه مرتبط با رشته‌ي هنرهای گرافیک به صورت رسمی

2-تجربه و رزومه‌ي حرفه‌ای

3-آموزش دیدن در موسسه‌های معتبر

4-سابقه‌ي کارآموزی

5-سابقه‌ي شغلی مرتبط حداقل به مدت 3 سال

درآمد گرافیست کار در کشورهای مختلف در جهان:

حال یکی از سوال‌های اساسی که برای افراد مختلف پیش‌رو بوده است این بوده که درآمد در کشورهای مختلف به چه صورت بوده است. با ما همراه باشید تا شرایط و درآمد حاصل از این کار را در کشورهای مختلف جهان را به شما بازگو کنیم. همانطور که گفته شد کار در زمینه‌ی گرافیک جزو شغل‌های پردرآمد در میان کشورهای مختلف جهان به حساب می‌آید و درآمد آن در کشورهای مختلف بسته به شرایط باهم در تفاوت بوده است. این شرایط به طور کلی عبارت‌اند از: 1-مهارت‌، 2-سابقه‌ي کاری، 3-تجربه‌ي فرد، 4-تخصص وی و 5-خلاقیت و هوش.

 

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته گرافیک و متوسط درآمد سالانه‌ی آن در کشورهای مختلف جهان:

1-درآمد گرافیست کار در کشور آمریکا چیزی در حدود بین ۴۵,۰۰۰ دلار الی ۶۳,۰۰۰ دلار در طول یک سال بوده است.

درامد گرافیک کارها

2-درآمد گرافیست کار در کشور انگلیس بسته به شرایط مربوطه چیزی در حدود بین ۲۳,۰۰۰ پوند الی ۳۱,۰۰۰ پوند در طول یک سال بوده است و می‌توانید ویزای انگلیس را نیز دریافت کنید.

3-درآمد گرافیست کار در کشور آلمان نیز چیزی در حدود ۳۲,۰۰۰ یورو الی ۴۷,۰۰۰ یورو در طول یک سال بوده است و می‌توانید ویزای آلمان را نیز دریافت کنید.

4-درآمد گرافیست کار در کشور کانادا چیزی در حدود ۵۲,۰۰۰ دلار در طول یک سال بوده است و از راه بورسیه رشته گرافیک در کانادا نیز می‌توانید به ادامه‌ی تحصیل در این کشور بپردازید.

5-درآمد گرافیست کار در کشور سوئد نیز چیزی در حدود ۳۲۳,۰۰۰ کرون در طول یک سال بوده است.

مهاجرت کاری گرافیست به صورت کلی چگونه انجام می‌شود؟

برای مهاجرت کردن به صورت کاری برای متقاضی، از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر این امکان بوده است تا علاوه بر مهاجرت از مزایای بسیار مفیدی که این این روش نسبت به سایر روش‌ها دارا است بهره‌مند شوید که می‌توان به درصد ریجکت ویزا اشاره کرد که تقریبا صفر بوده است.

شرایط لازم برای دریافت جاب آفر در کشور آمریکا:

1-به همراه داشتن مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه‌ها به صورت رسمی یا مدارک فنی و حرفه‌ای مرتبط

2-سابقه کاری به مدت حداقل ۳ سال در زمینه‌ي مرتبط

3-داشتن رزومه و نمونه‌کار قوی

4-به همراه داشتن مدرک آیلتس زبان به صورت الزامی

5-نمره‌ي مدرک آیلتس بسته به کارفرما یا شرکت مربوطه دارد و نمره‌ي قبولی و درخواستی این افراد باهم متفاوت بوده است.

مدرک ایلتس

نکات اساسی که بایستی به صورت الزامی رعایت گردد به شرح زیر است:

1-الزامی بودن سابقه‌ي کاری:

در مهاجرت کاری گرافیست به روش جاب آفر، سابقه‌کاری مرتبط با زمینه طراحی گرافیک به صورت الزامی می‌باشد و یکی از شروط اصلی کارفرما بوده است. در نتیجه داشتن سابقه‌‌کاری مفید و حرفه‌ای و داشتن نمونه کارهای قوی شانس شما را در جهت اخذ کار بسیار بالا می‌برد.

2-انجام دادن کارها با کمک موسسه‌های معتبر:

باتوجه به پیچیده بودن امور مهاجرتی و تغییرهای احتمالی قانون‌های مهاجرتی به صورت حتم به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از مؤسسات معتبر مهاجرتی بهره‌مند شوید تا کارهای شما با سرعت بالاتری انجام شود و به نتیجه برسید و به مشکلی برنخورید.

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

مقایسه آلمان و سوئد

به آمریکا مهاجرت کنم یا اروپا؟

مشاغل مورد نیاز در آمریکا

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو