رشته حقوق در ترکیه

تحصیل در رشته حقوق در ترکیه یکی دیگر از رشته هایی می باشد که در کشور ترکیه متقاضیان زیادی دارد و مورد استقبال افراد قرار می گیرد. دانشجویانی که برای تحصیل در رشته حقوق دانشگاه های کشور ترکیه را در سال 2020 انتخاب می کنند باید از شرایط اخذ پذیرش دانشگاه ها و شرایط تحصیل در رشته حقوق در ترکیه پیش از هر گونه اقدامی آگاهی داشته باشند.

رشته حقوق در ترکیه

یکی از بهترین فضاهای آکادمیک جهان به منظور تحصیل رشته حقوق، در کشور ترکیه قرار دارد. تنوع در ارائه گرایش‌های این رشته و تعداد قابل توجه دانشگاه معتبر، باعث شده است که در راهروهای دانشکده حقوق، قشری از افراد کشورهای گوناگون در کنار هم حضور داشته باشند و این فوق العاده است. به همین دلیل، ترکیه به یکی از قطب‌های دانشجو پذیر تبدیل شده است و هر ساله بر تعداد دانشجویان بین المللی آن افزوده گ. رشته حقوق در ترکیه در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکترا، تضمینی برای آینده  کاری موفق می‌باشد. پس اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری به ترکیه را دارید، حتما تا آخر با ما همراه باشید. ما جدیدترین اطلاعات در مورد تحصیل حقوق در ترکیه در سال ۲۰۲۰ را برای شما آورده‌ایم. در ادامه به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی حقوق، شرایط تحصیل، آزمون‌های ورودی، دانشگاه‌های معتبر و بازار کار و درآمد این رشته در ترکیه خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

تحصیل رشته حقوق در ترکیه

همان گونه که گفته شد، ترکیه از کشورهایی می‌باشد که سرمایه و ظرفیت زیادی را به پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل حقوق در این کشور اختصاص داده است. برای ایرانی‌ها که هم به کشور ترکیه نزدیک هستند و هم از لحاظ مخارج زندگی و فرهنگ تا حدودی شبیه به هم می‌باشند، این بهترین فرصت برای ساختن آینده تحصیلی و شغلی می‌باشد. طول مدت تحصیل در کارشناسی ۴ سال، ارشد ۲ سال و دکترا ۴ سال است. زبان تحصیل بسته به دانشگاه مقصد، ترکی یا انگلیسی می‌باشد.

تحصیل رشته حقوق در ترکیه

رشته حقوق در ترکیه، مانند تمام کشورهای دیگر، زیرشاخه‌ای از علوم انسانی می‌باشد که قواعد قانونی و حقوقی را در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی بررسی می‌نماید. بدون شک یکی از مهمترین شاخه‌های شغلی در هر جامعه ای که سلامت اجتماعی را تامین می‌نماید، بحث‌های حقوقی است. پس ارزشمندی این رشته برای همه ما مشخص است. اما نکته  مهم برای دانشجویان بین المللی حقوق این است که قوانین هر کشوری با دیگری فرق می‌کند. به همین دلیل شما می‌توانید در دو زمینه  روابط حقوقی داخل کشور و حقوق بین الملل مشغول به تحصیل شوید. دانشکده‌های حقوق در سه مقطع کارشناسی (LLB)، کارشناسی ارشد (LLM)، دکترا (PhD) ارائه می شود. در اکثر موارد دانشجویان رشته به دنبال گرفتن تخصص در یکی از رشته‌های حقوقی از جمله حقوق جزا، حقوق بین المللی، حقوق کار، خانواده و … می‌باشند. گرایش‌های رشته حقوق در ترکیه شامل موارد زیر می‌باشند:

 • حقوق جزا و جرم شناسی
 • حقوق خصوصی
 • حقوق مالکیت
 • حقوق اقتصادی
 • حقوق محیط زیست
 • حقوق عمومی
 • حقوق بین الملل
 • حقوق تجارت بین الملل
 • حقوق بشر

ادامه تحصیل رشته حقوق در ترکیه

تمام اشخاص متقاضی برای ادامه تحصیل حقوق در ترکیه در مقاطع مختلف، می توانند درخواست‌های خود را به دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته حقوق ارسال کنند. هر کدام از دانشگاه‌ها، شرایط پذیرش خاص خود را دارند که در قسمت معرفی دانشگاه‌ها به طور کامل بیان شده است. در سه مقطع می توانید برای ادامه تحصیل به ترکیه بروید:

 • مقطع کارشناسی: مدت این دوره مانند داخل ایران، ۴ ساله می‌باشد. ارائه مدارک از جمله مدرک دیپلم و ریزنمرات، مدرک زبان، ویزای تحصیلی، مدارک شناسایی و … الزامی است. تمام دروس پایه برای رشته حقوق در این دوره تدریس خواهد شد.
 • مقطع کارشناسی ارشد: طول این دوره نیز ۲ سال می‌باشد. در بعضی از دانشگاه‌ها، پایان نامه در مقطع ارشد باید ارائه شود، در برخی از دانشگاه‌ها نیز ارائه مقاله و پیپر کافی می‌باشد. دروس تخصصی تر در این دوره ارائه می شود.
 • مقطع دکترا: در این مقطع در یکی از گرایش‌های حقوق تجارت، حقوق بین الملل، جرایم کیفری، خانواده و … به تخصص خواهید رسید. طول این دوره ۴ سال است.

آزمون ورودی رشته حقوق در ترکیه

حتما بارها نام آزمون یوس (yos) به گوشتان خورده است. این آزمون از سوی دولت ترکیه برای پذیرش دانشجوهای بین الملل می‌باشد. در دو بخش این آزمون برگزار می گردد. بخشی برای سنجش هوش و ریاضی و بخش دیگر برای سنجش توانایی زبان ترکی می‌باشد. برای دانشگاه‌هایی که زبان تدریس ترکی دارند، حتما باید در بخش دوم آزمون ورودی رشته حقوق در ترکیه، نمره قابل قبولی را گرفته باشید.

تحصیل رشته حقوق در ترکیه

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به ترکیه

هزینه تحصیل حقوق در ترکیه

به منظور تحصیل حقوق در ترکیه هزینه‌ای تقریبی ۷۰۰۰ یورو پرداخت خواهید کرد. البته این مقدار برای دانشگاه‌های مختلف، متفاوت می‌باشد. در حالت کلی هزینه زندگی کردن در ترکیه ۱۰ تا ۱۵ درصد گران تر از داخل کشور می‌باشد. اما این را باید بدانید که در همان حال، بازار کار و بهای پول آنان بهتر است. برای همین یک شرایط بسیار خوب برای تحصیل و زندگی فراهم شده است.

شرایط بورسیه رشته حقوق در ترکیه

این امکان برای تمام دانشجویان وجود دارد که از فاندهای دولتی و اسکولارشیپ‌های برای تحصیل در رشته حقوق در ترکیه بهره ببرند. برای همین در مقاطع مختلف تحصیلی، نیاز به ارسال رزومه‌های تحصیلی دارید. مدرک زبان تافل یا آیلتس با نمره‌های بالا، مدرک زبان ترکی، داشتن مقاله، کتاب و یا پروژه امتیاز به حساب می‌آید، سن قابل قبول برای دوره‌های مختلف (کارشناسی زیر ۲۱ سال، کارشناسی ارشد زیر ۳۰ سال و دکترا زیر ۳۵ سال)، نباید اقامت و یا شهروندی ترکیه را داشته باشید و ارائه ریزنمرات الزامی می‌باشد.

رشته حقوق بین الملل در ترکیه

یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها برای دانشجویان، رشته حقوق بین الملل در ترکیه می‌باشد. این رشته برای ادامه تحصیل ارشد در ترکیه به صورت شناور ارائه می شود. این یعنی، اشخاص از رشته‌های دیگر نیز می‌توانند برای آن درخواست ارائه دهند. رشته حقوق بین الملل در ترکیه که آن را به نام روابط بین الملل نیز می‌شناسند، در واقع به روابط میان جوامع بین المللی، به خصوص تابعان فعال این زمینه می پردازد. همانطور که میدانید، در حوزه‌های صلح، امنیت، حقوق، اقتصاد، فرهنگ، تجارت و … قوانینی بین المللی وجود دارد که برای برپا داشتن آن‌ها به افراد حرفه‌ای در رشته حقوق بین الملل نیاز داریم. نکته  قابل توجهی که در مورد این رشته وجود دارد این است که از حالت خشکی و خامی دوران کارشناسی حقوق در می آیید.

رشته حقوق بین الملل در ترکیه

بیانیه‌های جدیدی که از طرف سازمان‌های جهانی مانند یونسکو، یونیسف، سازمان انرژی هسته ای و … ارائه می‌گردد و اخباری که لحظه ای منتشر می شوند، حوزه کاری یک حقوقدان بین الملل را تحت تاثیر قرار می دهد. قطعا برای تمام کسانی که می‌خواهند در رشته حقوق بین الملل در ترکیه تحصیل نمایند، ضروری است که یک یا چند زبان خارجی را بلد باشند. آینده شغلی این رشته تحصیلی به این صورت می‌باشد که می توانید در وزارت امور خارجه، دفاتر بین المللی، وزارت خانه‌ها و اداره های مرتبط مشغول به کار شوید. دیگر این که، این حقوقدان های بین الملل می‌باشند که می توانند دنیا را به جای امن و بهتری برای زندگی کردن تبدیل نمایند.

رشته حقوق در دانشگاه‌های ترکیه

تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه، رشته حقوق را برای دانشجویان بین المللی ارائه داده اند. در ادامه به معرفی و شرایط تحصیل حقوق در ترکیه در این دانشگاه‌ها خواهیم پرداخت:

 • دانشگاه کوچ ترکیه: متقاضیان این دانشگاه بسیار زیاد است، چون در رتبه اول برای تحصیل حقوق قرار دارد. زبان تدریس دانشگاه کوچ ترکیه، ترکی و انگلیسی می‌باشد. در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد. نمره آزمون زبان ترکی در آزمون آلس ۷۰ و نمره زبان آیلتس ۶٫۵ و تافل ۸۰ می‌باشد. شهریه دانشجویان، میانگین ۷۶۵۰۰ لیر در سال می‌باشد. برای پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون SAT، حداقل نمره ۱۴۱۰ را کسب کرده باشید. در آزمون IB نیز حداقل نمره ۴۰ مورد نیاز است. برای رشته حقوق، نیازی به مدرک آزمون ACT نیست. سه ترم تحصیلی پاییز، بهار و تابستان در دانشگاه ارائه می شود.
 • دانشگاه آنکارا: بعد از دانشگاه کوچ، در رتبه دوم قرار دارد. زبان تدریس در این دانشگاه نیز، ترکی و استانبولی است. باید در زبان ترکی حداقل نمره ۵۵ در آزمون ALES، و حداقل نمره ۵۳ در آزمون تافل و حداقل ۵٫۵ را در آزمون آیلتس کسب نموده باشید. آزمون‌های پذیرش این دانشگاه دو آزمون سات و آی بی می‌باشد که باید به ترتیب حداقل نمره های ۱۱۰۰ و ۳۰ را در آن‌ها کسب کرده باشید.
 • دانشگاه قاضی: از دیگر دانشگاه‌های پرطرفدار برای رشته حقوق در ترکیه محسوب می‌شود. زبان تدریس دانشگاه ترکی و نمره آزمون ALES آن ۵۵ برای مقطع کارشناسی و ارشد و ۶۰ برای مقطع دکترا است. واحدهای درسی در دو ترم پاییز و بهار، ارائه می‌گردند. شرایط پذیرش این دانشگاه حداقل ۱۲۰۰ برای آزمون سات، ۲۸ برای آزمون آی بی، ۲۰ برای آزمون ACT است. معدل دانشجویان ایرانی برای پذیرش ۱۷ است.
 • دانشگاه بیلکنت: در رتبه پنجم دانشگاه‌های خوب برای تحصیل حقوق در ترکیه قرار دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی، حداقل نمره ۵۵ آزمون ALES و انگلیسی با حداقل نمره ۶٫۵ آیلتس می‌باشد. میانگین شهریه سالانه ۱۴۵۰۰ دلار در سال است. در دو ترم پاییز و بهتر واحدها ارائه می‌گردند. حداقل نمره قبولی آزمون SAT برای این دانشگاه ۹۰۰ و برای آزمون IB 28 است.
 • دانشگاه حاجت تپه: از جمله پرتقاضاترین دانشگاه‌ها برای تحصیل حقوق در ترکیه محسوب می‌شود. زبان تحصیل آن ترکی با حداقل نمره ۵۵ در آزمون ALES و انگلیسی، حداقل نمره ۵ در آیلتس و ۶۸ در تافل است. میانگین شهریه برای دانشجویان ۱۲۰۰ دلار در سال است. شرایط پذیرش این دانشگاه، حداقل نمره ۱۲۰۰ در آزمون سات، ۳۳ در آزمون IB، ۲۵ در آزمون ACT است. در دانشگاه حاجت تپه برای دانشجویان ایرانی، شرط معدل ۱۸ وجود دارد.

بازار کار رشته حقوق در ترکیه

فارغ التحصیلان رشته حقوق در ترکیه وارد بازار کار بسیار خوبی می‌گردند. در داخل کشور خودمان نیز وکیل ها جزو پردرآمدترین افراد هستند. این مقدار درآمد در ترکیه، بسیار بالاتر از نرخ متوسط درآمد ملی می‌باشد. به طور میانگین درآمد فارغ التحصیلان حقوق در ترکیه به ۲۳۷۳ دلار می‌رسد. در ترکیه بسته به این که در کدام شهر مشغول به وکالت می‌باشید و یا جنسیت شما چیست و چند سال سابقه کار دارید، میانگین درآمد متفاوت است. مردها تقریبا ۲۰۰۰ لیر بیشتر از زنان حقوق دریافت می‌کنند و در شهرهای آنکارا و استانبول که بزرگترین شهرهای ترکیه هستند، بازار کار بهتری برای وکلا وجود دارد.

بازار کار رشته حقوق در ترکیه

درآمد وکیل در ترکیه

درآمد متوسط فارغ التحصیلان این رشته در ترکیه ۱۶۰۰۰ لیر ترکیه می‌باشد. یعنی به طور میانگین ۱۹۲۰۰۰ لیر در سال. حداقل درآمد وکیل در ترکیه ماهی ۷۳۰۰ لیر و حداکثر درآمد آنان ۲۵۴۰۰ لیر می‌باشد. البته همانطور که گفته شد، میزان سابقه، جنسیت و شهر محل کار در میزان این درآمد موثر است. اما نکته  امیدوارکننده این است که برای همه درآمد و کار مناسب وجود دارد.

سوالات متداول رشته حقوق در ترکیه 

بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل درشته حقوق کدام ها می‌باشند؟

دانشگاه‌های استانبول، آنکارا، مارمارا، دوکوز ایلول، قاضی، گالاتاسارای، حاجت تپه، باهچه شهیر، آنادولو و استانبول بیلگی به ترتیب بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای رشته حقوق هستند.

آیا بعد از پایان تحصیل در ترکیه می‌توان در ترکیه مشغول به کار شد؟

رشته حقوق در ترکیه مانند رشته‌های داروسازی و دندانپزشکی جزء رشته‌های ممنوعه است و دانشجو اگر شهروند ترکیه نباشد نمی‌تواند در ترکیه کار کند. برای شهروندی روش‌های مختلفی وجود دارد که راحت ترین آن ها ترک نکردن خاک ترکیه به مدت ۵ سال است.

درآمد رشته حقوق در ترکیه چقدر است؟

درآمد میانگین فارغ التحصیلان این رشته در ترکیه ۱۶۰۰۰ لیر ترکیه می‌باشد. یعنی به طور میانگین ۱۹۲۰۰۰ لیر در سال

از آن جا که وکالت در بین مشاغل معتبر جامعه دیده می شود ، تعداد دانشجویانی که می‌خواهند دانشکده حقوق را انتخاب کنند بسیار زیاد است. متقاضی تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک مهارت زبان ترکی باشد.

نکته قابل توجه برای دانشجویان بین المللی حقوق این است که قوانین هر کشوری با دیگری فرق می کند. برای همین شما می‌توانید در دو زمینه روابط حقوقی داخل کشور و حقوق بین الملل مشغول به تحصیل شوید. دانشکده‌های حقوق در سه مقطع کارشناسی (LLB)، کارشناسی ارشد (LLM)، دکترا (PhD) ارائه می شود.

درآمد رشته حقوق در ترکیه چقدر است؟

بیشتر بخوانید:

هزینه‌های مهاجرت

سرمایه‌گذاری در پرتغال

دانشگاه‌های حقوق ترکیه

دانشگاه‌های دولتی :

 • دانشگاه سلیمان دمیرل
 • دانشگاه آنادولو
 • دانشگاه دوکوز ایلول
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه گالاتاسرای
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه ارزینجان
 • دانشگاه یالووا
 • دانشگاه  کارادنیز
 •  دانشگاه اولوداغ
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه ارجیس
 • دانشگاه قوچائیلی
 • دانشگاه رجب طیب اردوغان
 •  دانشگاه ساکاریا
 • دانشگاه سابانجی
 • دانشگاه نامیک کمال
 • دانشگاه کاراتکین
 • دانشگاه سامسون
 • دانشگاه دجله
 • دانشگاه آداکنت
 • دانشگاه کارابوک
 • دانشگاه عدنان مندرس
 • دانشگاه بغازیچی
 • دانشگاه ییلدریم بیازیت
 • دانشگاه نیگد
 • دانشگاه مرسین
 • دانشگاه سالیک بیلیملری

دانشگاه‌های خصوصی :

 • دانشگاه MEF
 • دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه بیلگی
 • دانشگاه فرهنگ استانبول
 • دانشگاه آتلیم
 • دانشگاه باشکنت
 • دانشگاه چانکایا
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه بیکنت
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه مدیپل
 • دانشگاه مال تپه
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه توب

بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای رشته حقوق:

 1. دانشگاه MEF (استانبول)
 2. دانشگاه مالتپه (استانبول)
 3. دانشگاه مرسین (مرسین)
 4. دانشگاه بیلکنت (آنکارا)
 5. دانشگاه کوچ (استانبول)
 6. دانشگاه بیلگی (استانبول)
 7. دانشگاه آنکارا (آنکارا)
 8. دانشگاه استانبول (استانبول)
 9. دانشگاه دوکوز ایلول (ازمیر)


تحصیلات حقوق چه مدت طول می‌کشد؟

کارشناسی : حدود ۴ سال طول می‌کشد. متقاضی در طول مدت تحصیل باید در حدود ۱۸۰ واحد درسی را بگذراند و پایه تمام دروس آموزش داده خواهد شد.

کارشناسی ارشد : حدود ۲ سال به طول می‌انجامد و دروس به صورت تخصصی‌تر آموزش داده می‌شود. در برخی از دانشگاه‌ها باید پایان‌نامه داده شود اما در برخی از مراکز آموزشی نیاز به پایان‌نامه نیست و تنها کار کردن روی یک مقاله کافی است.

دکتری : حدود ۴ سال به طول خواهد انجامید.

بعد از اتمام دوره کارشناسی دانشجویان می‌توانند در رشته‌های تخصصی به تحصیل خود ادامه دهند. بعضی از مباحث حقوق تخصصی به شرح زیر است:

 • قانون کیفری در ترکیه
 • قانون املاک در ترکیه
 • قانون مالکیت معنوی در ترکیه
 • قانون تجارت در ترکیه
 • قانون محیط زیست در ترکیه
 • قانون خانواده در ترکیه
 • قانون اسلامی در ترکیه
 • قانون اتحادیه اروپا در ترکیه

آینده و درآمد رشته حقوق در ترکیه

وکلا در کشور ترکیه جزو شاغلین با درآمد بسیار بالاتر از حد میانگین ملی محسوب می‌شوند. کار وکلا در ترکیه بسیار با اهمیت است. در ترکیه بسته به این که در کدام شهر مشغول به وکالت می‌باشید و یا جنسیت شما چیست و چند سال سابقه کار دارید، بازه درآمد متفاوت می‌باشد. مردها تقریبا ۲۰۰۰ لیر بیشتر از زنان حقوق می‌گیرند و در شهرهای آنکارا و استانبول که بزرگترین شهرهای ترکیه هستند، بازار کار بهتری برای وکلا وجود دارد.

درآمد میانگین فارغ التحصیلان این رشته در ترکیه ۱۶۰۰۰ لیر ترکیه می‌باشد.

حداقل درآمد وکیل در ترکیه ماهی ۷۳۰۰ لیر و حداکثر درآمد آنان ۲۵۴۰۰ لیر است.

آینده و درآمد رشته حقوق در ترکیه

شهریه رشته حقوق

می‌توان در حالت کلی گفت، دلیل این که بازه متفاوتی برای شهریه رشته حقوق در ترکیه وجود دارد این است که دانشگاه‌ها و سطح خدمات و امکانات آن‌ها متفاوت می‌باشد. بسته به این‌که در دانشگاه دولتی یا خصوصی مشغول به تدریس شوید، مخارج متفاوتی پرداخت خواهید نمود. شهریه حقوق در دانشگاه‌های دولتی، از ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ لیر و شهریه دانشگاه‌های خصوصی از ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار متغیر می‌باشد.

پذیرش رشته حقوق ترکیه بدون آزمون

متقاضی تحصیل در رشته حقوق باید مدارک لازم را به منظور اخذ پذیرش ارائه دهد.

 • فرم تکمیل شده درخواست اخذ پذیرش حقوق ترکیه
 • ارائه نمره آزمون SAT و آزمون YOS
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶ یا تافل ۸۰ یا بالاتر و یا زبان ترکی
 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه آن‌ها به ترکی یا انگلیسی
 • ریزنمره‌های دبیرستان و پیش دانشگاهی به همراه ترجمه آن‌ها به ترکی یا انگلیسی
 • نامه پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه ترکیه

اگر قصد دارید بدون آزمون ورودی در رشته حقوق تحصیل نمایید، می‌توانید جهت ثبت نام در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه اقدام نمایید، این دانشگاه‌ها دارای شهریه بالاتری به نسبت دانشگاه‌های دولتی می‌باشند، همچنین به منظور کاهش هزینه‌ها می‌توانید از بورسیه های تحصیلی دانشگاه‌های خصوصی استفاده نمایید.

بعضی از مباحث حقوق که در ترکیه برای تخصص انتخاب شده اند

قانون کیفری در ترکیه

حقوق كيفري به جنبه‌هاي گوناگون حقوق مربوط به جرم مي‌پردازد. شما با تئوری حقوق جزا آشنا خواهید شد و موضوعاتی از قبیل جرم و جنس‌، عدالت کیفری، عدالت ترمیمی‌‌، حقوق بشر، مشکلات جرم جهانی‌ و روش‌ها و نظریه‌های اجتماعی-حقوقی را بررسی می‌نمایید.

 شما همچنین جنبه‌های خاص‌تری از حقوق جزا مانند قتل‌، مجرمین دارای اختلال روانی‌، قانون کیفری اروپا‌، مجازات اعدام در قانون‌، پاسخ‌های قانونی به تروریسم‌، مجازات‌، قربانی و سیاست قربانی را مطالعه خواهید کرد.

قانون املاک در ترکیه

با عنوان قانون زمین(املاک) شناخته می‌شود‌، قانون املاک، حوزه‌ مطالعه‌ حقوق مربوط به املاک و مستغلات (زمین‌، دارایی‌های شخصی یا منقول) و املاک شخصی (اموال منقول) در ترکیه می‌باشد. همچنین در مورد موضوعاتی از قبیل وام‌، حقوق وتعهدات اجاره‌نامه‌، قانون مالکیت تجاری‌، مالکیت‌،سهام‌، مالکیت سایت‌ و قانون ساخت و ساز مطلع خواهید شد.

قانون مالکیت معنوی در ترکیه

همچنین در مورد معاملات با املاک‌ اما از نوع دیگری‌، قانون مالکیت معنوی به عنوان درجه اختصاصی ارائه می‌گردد. این زمینه به دارایی‌های نامشهود مانند خلاقیت ذهن (آثار موسیقی‌، ادبی و هنری)‌، اکتشافات و اختراعات، کلمات و عبارات و نمادها و طرح‌‌ها می‌پردازد.که البته در کشور‌های رو به توسعه مانند ترکیه که صنایع در حال برندسازی می‌باشند بسیار بااهمیت ن. در مورد موضوعات اقتصادی‌، اجتماعی و نظری پیرامون مالکیت معنوی و قانون فناوری اطلاعات خواهید آموخت. شما به موضوعاتی مانند سیاستهای مؤثر بر قوانین IP‌،حمایت از علائم تجاری‌، حق ثبت اختراع‌، قانون ثبت اختراع و حق چاپ می‌پردازید. شما همچنین به IP در زمینه‌های جهانی و منطقه‌ای نظر می‌کنید‌، به عنوان مثال تمرکز خود را بر شرکت  ترکیه در قوانین IP و همچنین انجام تحقیقات عمیق درباره آنچه که مالکیت معنوی تشکیل می‌دهد، می‌گذارید.

قانون تجارت در ترکیه

این تخصص بدنه قانونی می‌باشد که به حقوق‌، قراردادها و رفتار اشخاص و مشاغل حوزه‌ی تجارت و صنعت مربوط می‌شود. حقوق بازرگانی ترکیه که عمدتا به عنوان شاخه‌ای از قانون مدنی (قانون غیر کیفری) در نظر گرفته می‌شود، بخش عظیمی از قانون می‌باشد. ترکیب عناصر اقتصا‌د، تجارت‌، مدیریت و امور مالی‌،حقوق تجارت شامل یادگیری در مورد کلیه موضوعات حقوقی درگیر در کار زمینه‌ تجارت می‌باشد. این موضوع مباحث حقوقی مانند قانون تجارت‌های خرد‌، طبقه‌بندی مالیاتی، استخدام و اخراج پرسنل، تنظیم قراردادهای شرکتی‌‌، مسائل مربوط به منطقه‌بندی و صدور مجوز و موضوعات گسترده‌تر تجارت مانند قانون اوراق بهادار‌،معاملات امن، بازنشستگی و مزایا، مالکیت معنوی‌ و امانت‌ها را در بر می‌گیرد.

قانون تجارت در ترکیه

املاک‌، قوانین مهاجرت و کار و ورشکستگی نیز از زمینه‌های مرتبط با قانون شرکت‌ها می‌باشد، که به وضعیت مالی و ساختاری یک شرکت تأسیس شده و مشاوره حقوقی پیرامون معاملات روزانه چنین شرکتی می‌پردازد.

قانون محیط زیست در ترکیه.

 

آئین‌نامه قانون محیط زیست‌، در مورد حمایت‌،نگهداری‌، تنظیم و تقویت محیط زیست‌، تعامل انسانیت و محیط طبیعی را تنظیم می‌نماید. از آن جا که آژانس‌ها‌، مشاغل و شرکت‌ها به دنبال کاهش اثرات زیست محیطی فعالیت‌های خود می‌باشند، قانون محیط زیست به یک تخصص مهم تبدیل شده است. قانون محیط زیست یک حوزه میان رشته‌ای است که ادغام قانون‌، سیاست و حقوق بشر را در بر می‌گیرد تا طیف وسیعی از موضوعات مربوط به محیط زیست را پوشش دهد. شما در مورد قوانین جهانی محیط زیست در زمینه‌هایی مانند کنترل آب و هوا‌،حفاظت از منابع‌، حفاظت از محیط زیست‌، منابع طبیعی و سیاست‌های تغییر آب و هوا‌، به همراه درک قوانین محلی یا ملی محیط زیست از جمله کنترل سر و صد‌ا، اصلاح و تنظیم انرژی و سیاست‌گذاری، مطالعه خواهید کرد.

قانون خانواده در ترکیه

همانطور که ممکن است استنباط نمایید، قانون خانواده مربوط به امور خانواده می‌باشد. با طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به قانون خانواده در رابطه با والدین‌، ​​فرزندان و حمایت از کودک‌، ازدواج‌، مشارکت مدنی‌، زندگی مشترک، طلاق‌، حقوق بشر‌، فرزندخواندگی آشنا خواهید شد.

شما یاد می‌گیرید که چگونه از این قانون در ترکیه برای حل و فصل اختلافات در خانواده‌ها استفاده نمایید، از جمله خاتمه روابط‌، کودک آزاری و آدم‌ربایی کودک‌، آزمایش پدر و مادر و احکام خردسالان. همچنین ممکن است شما در مورد حقوق بین‌الملل خانواده‌، از جمله موضوعات فرا‌ ملی و بین‌المللی‌، به همراه موضوعات خاص مانند قانون بین‌المللی کودک‌، که چگونگی حمایت از کودکان از طریق حقوق بین‌الملل عمومی و خصوصی را بررسی می‌نماید، بیاموزید. همچنین ممکن است موضوعات معاصر مانند قوانین پدری‌، مجازات بدنی‌، گزارش مطبوعاتی دادگاه‌های خانواده و سربازان کودک را کشف نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

آوسبیلدونگ آلمان

بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی

مکان‌های دیدنی ترکیه

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو