رشته مهندسی در چین

کشور چین در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد دانشجویان خارجی بوده است که تعداد آنها در سال 2010 به میزان 256000 رسیده است. این در حالیست که دولت چین برنامه مطالعاتی را در چین راه اندازی کرده است که به موجب آن تا سال 2020 برنامه های همکاری آموزشی دوجانبه برای جذب 500،000 دانشجوی خارجی اجرا خواهد شد.

تحصیل در رشته مهندسی در چین

داستان بزرگ در رشد درخشان چین همیشه صنعت بوده است ، این کشور چگونه توانسته است از طریق تولید، صنعت و توسعه سریع شهری، تقریباً یک میلیارد نفر را از فقر خارج کند. ظهور این امر مدیون کیفیت بالای آموزش و آموزش مهندسان بومی آن است، اما همچنین بازویی را که برای کمک و سرمایه گذاری بین المللی از غرب و سایر مناطق آسیا در خارج از مرزهای خود گسترش داده است. اکنون، چین با سرمایه گذاری قابل توجه در زمینه آموزش‌وپرورش و ایجاد نیروی کار برای قرن بیست‌ویکم، چین مجهز به آموزش نسل جدیدی از مهندسان است که می‌توانند آن‌ها را به آینده هدایت کنند.

با وجود 377،000 دانشجوی بین‌المللی در صفوف خود، سیستم آموزشی چین، بزرگ‌ترین در جهان، به طور فزاینده‌ای به یک مرکز بین‌المللی برای آموزش ابتدایی و آموزش عالی، به ویژه در علوم، فن‌آوری، مهندسی و ریاضیات تبدیل می‌شود. با تقاضای زیاد در کشورهای خود، بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در رشته مهندسی به چین نقل مکان می‌کنند و برای کمک به توسعه شهری به کشورهای خود بازمی گردند. دانشگاه‌های دارای رتبه عالی که برنامه‌های مهندسی در چین ارائه می‌دهند، دانشجویان بین‌المللی خود را به مهارت‌های لازم برای کار و توسعه کشورهای آسیا و آفریقا مجهز می‌کنند. با مدارسی مانند دانشگاه Tsinghua و دانشگاه پکن ، هر دو طبق 50 دانشگاه برتر QS Top World Ranking 2015-2016 رتبه بندی شده اند ، چین آموزش پیشرفته ای را برای هر دانشجو برای تحصیل در رشته مهندسی ارائه می دهد. کسانی که از دانشگاه های چین با مدرک مهندسی فارغ التحصیل شده اند ، در پروژه های بزرگ بین المللی در تایلند ، الجزایر ، مصر ، نامیبیا و بسیاری از کشورهای دیگر موفق بوده اند و در پروژه هایی با هزینه های میلیاردی و مشارکت در میلیون ها زندگی از طریق روش های مثبت نقش داشته اند.

الزامات واجد شرایط بودن

پذیرش در یک برنامه مهندسی در چین برای شهروندان چین و همچنین کسانی که از خارج از کشور می آیند بسیار رقابتی است. استعداد در ریاضیات و علوم با آزمون کنکور سراسری آموزش عالی یا آزمون استعداد استاندارد سنجیده می شود. توانایی زبان در چینی ماندارین یا انگلیسی را می توان با آزمونهایی مانند HSK یا TOEFL نشان داد. به دلیل فشار شدید دانشجویان بین المللی توسط چین و سرمایه گذاری سنگین در سرمایه انسانی ، به اکثر دانشجویان بین المللی که توسط یک دانشگاه چین پذیرفته می شوند ویزای بازدید کننده یا دانشجویی اعطا می شود. کشورهایی که دارای جمعیت زیاد چینی در خارج از کشور مانند مالزی هستند ، معمولاً در گرفتن مجوز از دولت چین برای تحصیل در چین مشکل کمی دارند.

تحصیل در رشته مهندسی در چین

هزینه تحصیل در رشته مهندسی در چین

یک سال تحصیلی در دانشگاه های چین بسته به هزینه زندگی فرد می تواند متفاوت باشد ، اما شهریه معمولاً با هزینه ای در حدود 2000-4000 دلار در سال است. در مقایسه با چند کشور آسیایی ، زندگی در چین می تواند کمی گران تر باشد ، یک آپارتمان در یک منطقه شهری که ماهیانه حدود 600 دلار معامله می کند. غذا و سایر هزینه ها بسته به نوع زندگی افراد متفاوت است ، اما نباید بیشتر از مالزی باشد.

تحصیلات کارشناسی در چین

چین که در شرق آسیا واقع شده‌است، پرجمعیت‌ترین کشور جهان با بیش از 1.35 میلیارد نفر ساکن است. این کشور همچنین با مساحت 9.6 میلیون کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ از نظر مساحت است. سرزمین وسیع آن شامل استپ‌های جنگلی، بیابان‌های گوبی و تاکلاماکان، جنگل‌های نیمه‌ گرمسیری، علفزارها، رشته کوه‌های هیمالیا، تیان شان و پامیر، رودخانه‌های زرد و یانگ تسه و بیش از 14،500 کیلومتر خط ساحلی است. این یکی از مهدهای تمدن محسوب می‌شود. این کشور همچنین یکی از بزرگ‌ترین و سریع‌ترین رشد اقتصادی در جهان است. هزینه‌های پایین نیروی کار و زیرساخت‌های مستحکم آن را به رتبه یک صادر کننده جهانی کالاهای تولیدی تبدیل کرده‌است.

آموزش عالی در چین شامل بیش از 2000 موسسه، از جمله مدارس فنی و حرفه‌ای، مدارس بین‌المللی و کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی است. سالانه بیش از 11 میلیون دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند. بسیاری از موسسات به دلیل امکانات عالی آموزشی و پژوهشی دارای شهرت بین المللی برجسته ای هستند. تعداد فزاینده ای از دانشگاه ها برنامه هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند که دانشجویان بین المللی را قادر می سازد بدون توجه به مهارت در زبان ماندارین ، تحصیل کنند و مدرک خود را بگیرند.

سال تحصیلی به دو ترم تقسیم شده و از اول سپتامبر آغاز می شود. ترم اول در ژانویه به پایان می رسد و به دنبال آن تعطیلات سال نو زمستانی یا قمری است. بسته به تاریخ سال نو چینی ، دوره دوم ممکن است در فوریه یا مارس آغاز شود و در ژوئیه پایان یابد. در شمال چین ممکن است تعطیلات تابستان کوتاه تر و تعطیلات زمستانی طولانی تر باشد. سال شامل چندین تعطیلات تعطیلات است که طبق تقویم قمری تعیین شده است.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در چین هستند ، طیف گسترده ای از مدرک لیسانس را برای انتخاب پیدا می کنند. برنامه ها به طور معمول سه تا پنج سال مطالعه تمام وقت طول می کشد. فارغ التحصیلان ممکن است کار خود را در رشته انتخابی خود شروع کنند یا به تحصیلات تکمیلی ادامه دهند.

هزینه تحصیلات دانشگاهی و هزینه های زندگی در هنگام تحصیل بسته به موسسه انتخاب شده، شهر محل اقامت و گزینه‌های مسکن موجود متفاوت است. به طور کلی، چین در مقایسه با هزینه تحصیلات مشابه در اروپا یا ایالات متحده، مکانی نسبتاً ارزان برای زندگی و تحصیل است.

تحصیلات کارشناسی در چین

چین محبوب‌ترین کشور آسیا برای دانشجویان بین‌المللی و ششمین کشور محبوب در سراسر جهان است. اقتصاد پررونق و هزینه‌های نسبتاً پایین زندگی دانشجویان را از سراسر جهان جذب می‌کند. چندین شهر چین، از جمله پکن و شانگهای، در اقتصاد جهانی نقش اساسی دارند و بسیاری از دانشجویان برای کسب تجربه و ایجاد ارتباطات مهم در زمینه تحصیل خود، تحصیل در آنجا را انتخاب می‌کنند. علاوه بر این، دانشجویان ساكن در چین ممكن است فرصت سفر و دیدن چشم‌انداز قابل توجه و اماكن تاریخی را داشته و از فرهنگ باستانی و مدرن آن برای خودشان قدردانی كنند.

 

بیشتر بخوانید:

درباره چین

آب‌وهوای چین

بهترین دانشگاه‌های جهانی برای مهندسی در چین

1. دانشگاه Tsinghua

2. موسسه فناوری هاربین

3. دانشگاه شانگهای جیائو تانگ

4. دانشگاه علم و صنعت Huazhong

5. دانشگاه ژجیانگ

6. دانشگاه جنوب شرقی

7. دانشگاه Tongji

8. دانشگاه شیان جیاوتونگ

9. دانشگاه علم و صنعت چین

10. دانشگاه بیهانگ

 

دانشگاه Tsinghua

دانشگاه Tsinghua ، واقع در شمال غربی پکن، چین، یک موسسه عمومی است که ریشه آن را به سال 1911 برمی‌گرداند. زبان اصلی آموزش زبان چینی است، اگرچه برخی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. به عنوان مثال، این دانشگاه دارای برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در سیاست چین، سیاست خارجی و روابط بین‌الملل است. هزینه‌های تحصیل با توجه به دوره تحصیلات و زبان تدریس متفاوت است. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از بیش از 100 کشور جهان استقبال می‌کنند و بیشتر آن‌ها از آسیا می‌آیند. در یک سال اخیر 41 درصد دانشجویان غیر چینی دانشگاه در مقطع کارشناسی‌، 29 درصد در مقطع کارشناسی ارشد، 9 درصد دانشجوی دکتری و بقیه در دوره‌های کوتاه مدت شرکت کرده‌اند. مسکن دانشگاه Tsinghua برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است.

 

این دانشگاه شامل مدارس و دپارتمان‌های متعددی است که برنامه‌هایی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهند: علوم، مهندسی، ادبیات، هنر، تاریخ، فلسفه، اقتصاد، مدیریت، حقوق، آموزش و پزشکی. در مجموع ، بیش از 70 رشته برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه Tsinghua و همچنین بسیاری دیگر از دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس دانشجویان است. این دانشگاه بیش از 300 موسسه تحقیقاتی دارد. از آزمایشگاههای تحقیقاتی این دانشگاه می توان به آزمایشگاه ملی علوم و فناوری اطلاعات Tsinghua ، آزمایشگاه اصلی آزمایشگاه اندازه گیری دقیق فناوری و ابزارها و آزمایشگاه ملی مهندسی تلویزیون دیجیتال اشاره کرد. دانشجویان Tsinghua حدود 200 گروه دانشجویی دارند که می توانند در آن شرکت کنند ، مانند خدمات داوطلبانه زیجینگ و باشگاه هنرهای نمایشی دانشجویان.

موسسه فناوری هاربین

موسسه فناوری هاربین یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و عضو لیگ نخبگان C9 چین است. HIT یک دانشگاه کلاس اول درجه دو وزارت آموزش و پرورش چین است. این دانشگاه دارای سه پردیس است که از شمال به جنوب کشور را شامل می شود: پردیس هاربین در استان هیلونگ جیانگ ، پردیس ویهای در استان شاندونگ و پردیس شنژن در استان گوانگدونگ.

موسسه فناوری هاربین

HIT به طور مداوم به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور با گرایش علوم و مهندسی رتبه بندی می شود. HIT در سالهای 2017-2020 توسط U.S. News در رتبه 6 در بهترین دانشگاههای جهانی برای مهندسی قرار گرفت. HIT یکی از انگشت شمارترین دانشگاههای جهان است که ماهواره های خود را طراحی ، ساخته و راه اندازی کرده است و از نظر فناوری موشکی برتری دارد. در ماه مه سال 2020 ، اداره صنعت و امنیت ایالات متحده به دلیل فعالیت های ادعایی در حمایت از ارتش آزادیبخش خلق ، HIT را به فهرست موجودیت اضافه کرد.

یک دانشگاه ، سه پردیس

در سال 1985 HIT یک پردیس جدید در Weihai تأسیس کرد سپس در سال 2000 دانشگاه معماری Harbin در HIT در Harbin ادغام شد. در سال 2002 HIT یک مدرسه تحصیلات تکمیلی جدید در شنژن پیدا کرد. این سه پردیس ساختار Great HIT را تشکیل می دهند.

• پردیس اصلی هاربین: واقع در منطقه پایگاه صنعتی سنگین چین ، متخصص در مهندسی و به ویژه مهندسی دفاع ، هوافضا ، مکانیک ، عمران ، محیط زیست و مهندسی مواد است.

• پردیس Weihai: مستقر در پارک ملی پیشرفته چین ، دوره هایی در زمینه علوم و فنون و به ویژه علوم دریایی ، شیمی ، بیوتکنولوژی ، خودرو ، نرم افزار ، کامپیوتر و مدیریت ارائه می دهد.

• پردیس شنژن: با همکاری دانشگاه پکن ، دانشگاه تسینگوا و دانشگاه های هنگ کنگ برای تحقیق ، کاربرد و تولید در شهر دانشگاه شنزن واقع شده‌است.

پردیس هاربین (پردیس اصلی)

ساختمان اصلی موسسه نسخه کوچکتری از ساختمان اصلی دانشگاه دولتی Lomonosov Moscow است که اکثر ساختمانهایی که در زمان دوستی چین و اتحاد جماهیر شوروی از 1949 تا 1959 ساخته شده‌است، زمانی که اتحاد جماهیر شوروی به طور فعال در توسعه شمال شرقی چین نقش داشت. دانشکده معماری در شماره 66 خیابان XiDazhi، نزدیک ساختمان اصلی واقع شده‌است. در اصل متعلق به HIT بود. با این حال، هنگامی که HIT در سال 1959 به سه موسسه تقسیم شد، توسط موسسه معماری و مهندسی عمران هاربین مورد استفاده قرار گرفت. پس از ادغام دانشگاه معماری هاربین (موسسه معماری و مهندسی عمران هاربین سابق) در HIT ، این ساختمان به "ساختمان عمران" تغییر نام داد، اگرچه در آن مدرسه معماری قرار دارد.

یک دانشگاه ، سه پردیس

پردیس شماره 2 در هاربین در ابتدا پردیس دانشگاه معماری هاربین بود. همه دانشجویان دوره کارشناسی از سال 2003 اولین سال خود را در این دانشگاه گذرانده‌اند. سرویس رفت‌وآمد بین مدارس به صورت رایگان ارائه می‌شود.

دانشگاه شانگهای جیائو تانگ

دانشگاه شانگهای جیائو تانگ یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ در شانگهای است. این دانشگاه در 8 آوریل 1896 با حکم امپراتوری صادر شده توسط امپراتور گوانگسو به عنوان مدرسه دولتی نانیانگ تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین است. دانشگاه شانگهای جیائو تانگ یک دانشگاه لیگ C9 و یک وزارت کلاس آموزش وزارت علوم چین یک کلاس درجه دو است. در سال‌های اخیر، این دانشگاه به طور مرتب در 100 دانشگاه برتر جهان رتبه‌بندی می‌شود که دارای رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی Times Higher Education است.

 

بیشتر بخوانید:

رشته پزشکی در چین

اقتصاد چین

دانشگاهیان ، ثبت نام و کارکنان

امروز SJTU دارای 31 مدرسه (گروه)، 63 برنامه كارشناسی، 250 برنامه كارشناسی ارشد، 28 برنامه فوق دکتری و 11 آزمایشگاه اصلی دولتی و مراکز تحقیقات ملی مهندسی می‌باشد.

تعداد کل دانشجویان آن 40711 نفر است که از این تعداد 2722 نفر دانشجوی بین‌المللی هستند. 16221 دانشجوی کارشناسی و 21،768 استاد و نامزد دکتری وجود دارد.

این دانشگاه دارای بیش از 1900 استاد و دانشیار، از جمله 22 دانشگاهی آکادمی علوم چین، 24 دانشگاهی آکادمی مهندسی چین، 139 استاد معتبر و استاد کرسی "برنامه دانش پژوهان چانگ جیانگ" است.

دانشگاهیان ، ثبت نام و کارکنان

اعتبار و رتبه بندی

در سطح بین المللی، SJTU توسط ARWU (2020) در رتبه 63 جهانی قرار دارد. این موسسه در رتبه‌بندی دانشگاه QS BRICS در رتبه هفتم و در رده‌بندی دانشگاه‌های اقتصادهای در حال ظهور در سال 2020 توسط Times Higher Education ششم شد. در سال 2020، توسط دانشگاه موسسات رتبه بندی SCImago در رتبه 37 ام در میان دانشگاه‌های جهان قرار گرفت. در رابطه با نتایج تحقیق، Nature Nature 2020 دانشگاه را در بین دانشگاه‌های جهانی آکادمیک در رتبه نهم چین، 12th در آسیا و اقیانوسیه و 33 در جهان قرار داده‌است.

رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان

از سال 2003، دانشگاه شانگهای جیائو تانگ رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان را تولید کرده است که دانشگاه‌های برتر جهان را در مورد کیفیت دانشکده (40٪) ، تحقیق (40٪) ، کیفیت آموزش (10٪) تجزیه و تحلیل می‌کند.

دانشگاه علم و صنعت Huazhong

دانشگاه علم و صنعت Huazhong یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در منطقه فرعی Guanshan ، منطقه Hongshan ، ووهان ، استان هوبئی ، چین واقع شده‌است. به عنوان یک دانشگاه مهم ملی که مستقیماً به وزارت آموزش و پرورش چین وابسته است ، HUST یک پروژه 985 و کلاس دو دانشگاه درجه یک است. HUST آزمایشگاه های ملی Wuhan برای Opto-Electronic (WNLO) را مدیریت می‌کند، که یکی از پنج آزمایشگاه ملی در چین است. HUST همچنین یکی از چهار دانشگاه چینی است که واجد شرایط اجرای آزمایشگاه ملی و زیرساخت‌های اصلی علوم و فناوری ملی هستند. دانشگاه علم و صنعت Huazhong یکی از دو دانشگاه چینی بود که توسط جامعه مهندسین تولید کننده (SME) جایزه رهبری دانشگاه را دریافت کرد و توسط مجله علمی Nature ، "4 موسسه تحقیقاتی چین" به عنوان "ده موسسه تحقیقاتی برتر چین" انتخاب شد.

دانشگاه علم و صنعت Huazhong

کتاب‌خانه‌ها

چهار کتاب‌خانه در HUST وجود دارد: کتاب‌خانه قدیمی، کتاب‌خانه شاو (کتاب‌خانه جدید)، کتاب‌خانه پزشکی و کتاب‌خانه معماری. کتاب‌خانه قدیمی و کتاب‌خانه شاو در مرکز دانشگاه اصلی واقع شده‌اند. کتاب‌خانه قدیمی در دهه 1950 به سبک اتحاد جماهیر شوروی طراحی و ساخته شد. نقش عمده‌ای در گردش کتاب و میزبانی کنفرانس دارد. همچنین کلاس‌هایی برای برنامه آموزش صوتی و تصویری و برخی برنامه‌های مطالعه گروهی فراهم می‌کند. طبقه اول بال شرقی مرکز خدمات خوانندگان است که شعبه‌ای از سیستم کتاب‌فروشی دانشگاه است. کتابخانه شاو توسط Sir Run Run Shaw اهدا شد و در دهه 1990 ساخته شد. این اتاق بیش از 30 سالن مطالعه دارد ، از جمله اتاق مطالعه علوم اجتماعی چینی / انگلیسی ، اتاق مطالعه علوم طبیعی چینی / انگلیسی ، اتاق مطالعه آرشیو چینی / انگلیسی و اتاق مطالعه الکترونیکی مجلات الکترونیکی. این مرکز همچنین یک مرکز چندرسانه ای و یک شعبه اصلی مرکز محاسبات و شبکه را در خود جای داده است. کتابخانه پزشکی در پردیس پزشکی Tongji در Hankou واقع شده است. این کتابخانه همان خدمات کتابخانه های دانشگاه اصلی را به دانشجویان پزشکی ارائه می دهد. کتابخانه معماری در ضلع شرقی پردیس اصلی است. این کتابها و مجلات در معماری و برنامه ریزی شهری را در خود جای داده است. مجموع کتابخانه های دانشگاه 3.49 میلیون جلد کتاب دارد.

جمعیت شناسی دانشجویان

  • دانشجویان مقطع کارشناسی: 36،275
  • دانشجویان فارغ التحصیل و حرفه ای: 20،044
  • دانشجویان بین المللی: 4100 نفر

دو و میدانی

تیم بسکتبال مردان HUST در سال 2004 عنوان قهرمانی کشور (CUBA) را به دست آورده است. تیم مردان HUST مقام چهارم را در CUBA 1999 به دست آورد. تیم بسکتبال زنان HUST عناوین قهرمان ملی را از دست داد و مقام های دوم WCUBA 2005 و 2006 را کسب کرد.

دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ یک نهاد عمومی است که ریشه های آن به سال 1897 برمی گردد. این دانشگاه در هانگژو ، مرکز استان ژجیانگ چین ، در حدود 110 مایلی جنوب غربی شانگهای واقع شده است. بیش از 47000 دانشجو در دانشگاه تحصیل می کنند و حدود نیمی از آنها در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. دانشگاه ژجیانگ شامل هفت پردیس است: پردیس اصلی ، Zijingang و پردیس Yuquan ، Xixi ، Huajiachi ، Zhijiang ، Zhoushan و Haining. هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بیشتر است و با توجه به موضوع و سطح آنها متفاوت است. مسکن دانشگاه هم برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی در دسترس است.

دانشگاه ژجیانگ

این دانشگاه برنامه هایی را در رشته های مختلف از جمله مهندسی ، علوم انسانی و پزشکی ارائه می دهد. در کل ، دانشجویان می توانند بیش از 120 برنامه کارشناسی و بیش از 300 برنامه کارشناسی ارشد را انتخاب کنند. برنامه های دکترا نیز موجود است. زبان اصلی آموزش چینی است ، اما دانشگاه ژجیانگ همچنین بیش از دوازده برنامه کارشناسی ارشد را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، ارائه می دهد. پیشنهادات کارشناسی ارشد آموزش داده شده به زبان انگلیسی شامل برنامه هایی در تجارت ، مطالعات چین و مهندسی است. این دانشگاه از یک تقویم علمی چهار دوره ای پیروی می کند. منابع دانشگاه شامل هفت بیمارستان وابسته و یک کتابخانه است که بیش از 6.83 میلیون جلد را در خود جای داده است. در میان امکانات آزمایشگاهی در دانشگاه ژجیانگ بیش از دوازده آزمایشگاه اصلی ملی وجود دارد که در زمینه های مختلف تخصصی مانند آزمایشگاه کلید دولتی استفاده از انرژی پاک ، آزمایشگاه کلید دولتی بیولوژی برنج و آزمایشگاه کلید دولتی ابزار نوری مدرن تمرکز دارند.

دانشگاه جنوب شرقی

دانشگاه جنوب شرقی ، به صورت محاوره ای Dongda یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در نانجینگ ، جیانگ سو چین واقع شده است. این دانشگاه بخشی از قدیمی ترین دانشگاه ها و اولین دانشگاه تحصیلات تکمیلی در چین بود. این عضو هم در پروژه 985 و هم در پروژه 211 عضویت دارد و توسط وزارت آموزش و پرورش چین با هدف تبدیل شدن به یک دانشگاه شناخته شده در کلاس جهانی حمایت مالی می شود. این یک وزارت آموزش و پرورش چین است که یک کلاس درجه دو دانشگاه درجه یک است.

SEU در میان 20 دانشگاه تحقیقاتی برتر چین ، و در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.  در رتبه بندی موضوعی رسمی که توسط وزارت آموزش و پرورش چین انجام شده است ، SEU در 8 رشته از جمله معماری ، معماری منظر ، برنامه ریزی شهری ، تاریخ هنر ، مهندسی عمران ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی حمل و نقل و مهندسی زیست پزشکی سه رتبه برتر ملی را کسب کرده است.

پیش دانشگاهی آن ، کالج عادی سانجیانگ ، در سال 1902 به عنوان یک دانشگاه مدرن در محوطه یک آکادمی تاسیس شد که قدمت آن به سال 258 بر می گردد. در سال 1921 ، این مدرسه نام خود را به دانشگاه ملی جنوب شرقی تغییر داد و به عنوان دومین دانشگاه ملی در چین تبدیل شد سال 1928 به دانشگاه ملی مرکزی ، دانشگاه شاخص کشور تغییر نام یافت. پس از اینکه دولت KMT نانکینگ را به حزب کمونیست چین از دست داد ، در اوت 1949 این دانشگاه به دانشگاه ملی نانکینگ تغییر نام یافت و در مه 1988 به دانشگاه جنوب شرقی تغییر نام یافت.

رتبه بندی ها

دانشگاه جنوب شرقی یکی از 100 دانشگاه برتر تحقیق و توسعه علمی در چین است.  این مرکز دارای بیش از 20 موسسه تحقیقاتی ملی یا استانی است که دارای تعدادی پایگاه تحقیقاتی کلیدی است. در طول دهه گذشته ، بیش از 1000 پروژه تحقیقاتی را به اتمام رسانده است ، که از این تعداد بیش از 500 جایزه علمی و فناوری ملی ، استانی یا شهری اهدا شده است. صندوق تحقیقاتی آن در سال 2010 از 1.1 میلیارد یوان فراتر رفت که در سراسر کشور یازدهم بود. موسسه طراحی و تحقیقات معماری SEU ، که از معدود موسسات طراحی درجه یک ملی است ، پروژه های مهم مختلفی را انجام داده است. بیمارستان Zhongda وابسته به SEU در سال 1935 تأسیس و به عنوان "کلاس 3 درجه 3" توسط وزارت بهداشت عمومی.درجه بندی شد.

 

بیشتر بخوانید:

دین مردم چین

هزینه تحصیل در چین

جمعیت چین

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو