رشته موسیقی در کانادا

تحصیل موسیقی در کانادا بین دانشجویان بین المللی یکی از رشته های منتخب و مورد علاقه برای مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. اما همواره تحصیل در رشته موسیقی در کانادا یک فرصت استثنایی برای دانشجویان بین المللی می باشد تا بتوانند در یک کشور تراز اول در عرصه موسیقی ادامه تحصیل دهند و در این زمینه علاوه بر تکمیل نمودن تحصیلات آکادمیک خود شانس فعالیت و کار با بزرگان موسیقی و اساتید بین المللی را داشته باشند و از تجارب آنان بهره مند شوند.

همه چیز پیرامون تحصیل موسیقی در کانادا

تحصیل موسیقی در کانادا در میان دانشجویان بین المللی یکی از رشته‌های محبوب و پر طرفدار برای مهاجرت از طریق تحصیل به شمار می‌رود. همواره تحصیل در رشته موسیقی در  کشور کانادا یک شانس استثنایی برای دانشجویان بین المللی است تا بتوانند در یک کشور تراز اول در زمینه  موسیقی ادامه تحصیل دهند و در این زمینه مضاف بر تکمیل کردن تحصیلات آکادمیک خود، فرصت فعالیت و همکاری با بزرگان موسیقی و اساتید بین المللی را داشته باشند و از تجارب آن‌ها بهره مند شوند.

دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در رشته موسیقی در کشور کانادا و برای یادگیری علم موسیقی در این کشور نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی و در نهایت دریافت ویزای تحصیلی خواهند داشت که در ادامه کوشش شده است شما عزیزان را با شرایط و چگونگی تحصیل موسیقی در کشور کانادا، روش اپلای کردن در رشته موسیقی، بازار کار رشته موسیقی، مهاجرت از طریق موسیقی و دانشگاه موسیقی کانادا آشنا نماییم.

شرایط عمومی تحصیل موسیقی در کانادا

تحصیل موسیقی در کشور کانادا به لطف سیستم آموزشی،  کیفیت زندگی و درآمد ملی توانسته است این کشور را به یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای زندگی تبدیل کند. تحصیل موسیقی در کشور کانادا می‌تواند به دانشجویان در یادگیری موسیقی به عنوان یک زبان واحد در جهان و یا به زبان فرانسوی آموزش دهد.

بیش از 350.000 دانشجوی بین المللی هر ساله کانادا را به عنوان مقصدی مناسب جهت تحصیل انتخاب می‌نمایند و این موضوع موجب شده است که بر تنوع موسسات آموزش عالی  در کشور کانادا افزوده شود. بدین ترتیب کلیه دانشجویان به صورت سنتی می‌توانند در دانشگاه‌های کانادا در سه مقطع کارشناسی ( BM )، کارشناسی ارشد ( BMD ) و دکتری ( DMA ) در رشته موسیقی  ادامه تحصیل دهند.

موسیقی کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته موسیقی در کشور کانادا را دارند باید حداقل تجربه استفاده از ابزار و متعلقات موسیقی و تخصص در این زمینه را داشته باشند که این موضوع از منظر علم و دانش موسیقی برای دانشجویان تاثیر گذار می‌باشد و باعث تقویت آن‌ها می‌شود.

دانشجویان رشته موسیقی در کشور کانادا نه تنها آموزش علمی و مهارت‌های ساز را مطالعه می‌کنند، بلکه دانش خود را در مورد موسیقی به صورت تئوری آموزش می بینند. بنابراین این امکان وجود دارد که این آموزش ها شامل تاریخ موسیقی، تنظیم، اجرا، هارمونی و فناوری موسیقی باشد.

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل در رشته موسیقی به کانادا

کانادا برای دانشجویان بین المللی که می‌خواهند در یک کشور برای تحصیل در کلاس جهانی با شهریه‌های مقرون به صرفه آموزش ببینند، یک انتخاب مناسب تلقی می‌شود.

دانشجویان می‌توانند از استاندارد‌های بالایی در رشته موسیقی از نظر تحقیق و آموزش برخوردار شوند و یک تجربه عالی  را در زمینه مطالعه و تحصیل موسیقی در این کشور به دست آورند .بر این  اساس می‌توان گفت کانادا به علت ماهیت شناخته شده خود در دنیا مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار دارد.

اما مقاطع تحصیلی در رشته موسیقی در کانادا عبارتند از :

 • ( Diploma in Music Industry Arts ( Diploma
 • (Bachelor of Fine Arts (BFA) – Music (Bachelor Dgree
 • ( Master of Musical Arts ( MMA
 • (Doctor Of Musical Arts in Orchestral Instrument (DMA

که در ادامه به مقاطع BFA و DMA خواهیم پرداخت:

 • (Bachelor of Fine Arts (BFA) – Music (Bachelor Dgree

دانشجویان بین المللی می‌توانند در یک برنامه تحصیلی به مدت 5 سال در مقطع کارشناسی (BM) دررشته موسیقی ادامه تحصیل دهند که در هر دوره این امکان را دارند که تحصیلات خود را در یکی از رشته موسیقی ( سنتی / کلاسیک / کلاسیک غرب / جاز و …) انتخاب کنند و ادامه تحصیل دهند.

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل در رشته موسیقی به کانادا

بر این اساس دانشجویان می‌توانند دو سال اول تحصیلات خود را در آکادمی‌های هنر‌های خلاق با گذراندن دوره های اصلی موسیقی ( دروس ، گروه ها ، تئوری ، تاریخ موسیقی و .. ) را به پایان رسانند. در ادامه دانشجویان سال سوم می توانند در دانشکده های موسیقی ( با گروه های آموزشی ) دروس موسیقی رو آموزش  ببینند.

به همین ترتیب دانشجویان می‌توانند در سال چهارم و پنجم دوره‌های موسیقی را به شکل عملی از طریق آموزش‌های اعلام شده در دانشکده‌های موسیقی تکمیل نمایند.

 • Doctor Of Musical Arts in Orchestral Instrument 
 •  مجریان و آهنگسازانی که قبلا در زمینه‌های موسیقی به مهارت‌های بالایی رسیدند و  دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و ممکن است علاقه مند به تحصیل در سطح دانشگاهی باشند می‌توانند از این فرصت  استفاده نمایند و به منظور دستیابی به موفقیت های خلاقانه و عملکردی بهتر ، آموزش های تخصصی در تاریخ موسیقی و تئوری موسیقی داشته باشند و حتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند با آهنگسازان و اساتید موسیقی همکاری نزدیک داشته باشند .به همین خاطر انتظار می رود علاوه بر برآوردن شرایط درسی، کارهای زیادی  را جهت عملکرد بهتر ارائه دهید.

 

بیشتر بخوانید:

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

مهاجرت از طریق کار به کانادا

اپلای رشته موسیقی در کانادا

اغلب دانشگاه‌های کانادا دوره‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند اما با این حال موسساتی هستند که در کبک دوره‌های تحصیلی را به زبان فرانسه ارائه می دهند. صرف نظر از اینکه دانشجویان بین المللی که زبان مادری آنان ( انگلیسی / فرانسه ) نیست ممکن است مجبور باشند مهارت‌های زبان خود را اثبات نمایند و در صورت ارائه استاندارد های مورد نیاز برای زبان در رشته های موسیقی در کانادا ادامه تحصیل دهند.

اپلای رشته موسیقی در کانادا

اما مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته موسیقی در کانادا عبارتند از :

 1. اخذ اطلاعات متقاضی و سابقه موسیقی متقاضی
 2. آزمون غربالگری و آزمون‌های تئوری و عملی
 3. متقاضیان حتما باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 4. ارائه دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات برای تحصیل در مقطع دانشگاهی
 5. ارائه توصیه نامه که بسته به نوع دانشگاه می‌توانند بین 1 الی 3 توصیه نامه باشد.
 6. ارسال انگیزه نامه ( انگیزه نامه ها اصلا نباید کمتر از 500 کلمه باشد )
 7. نمونه‌هایی از اجرا و کار متقاضی
 8. ارائه مدرک زبان انگلیسی

بازار کار موسیقی در کانادا

 کسانی که به عنوان موزیسین در کانادا مشغول به فعالیت هستند بسته به مکان فعالیت خود در کانادا چشم انداز شغلی متفاوتی دارند. اما در این قسمت کوشش شده است کد شغلی  موزیسین‌ها و فرصت‌های شغلی آنان  در سال 219 – 2021 را بر اساس نیاز استان‌ها خدمتتان اعلام کنیم:

استان و شهر

دور نمای شغلی

آلبرتا

3 امتیاز

بریتیش کلمبیا

3 امتیاز

مانیتوبا

5 امتیاز

نیوبرانزویک

5 امتیاز

نیوفاندلند و لابرادور

5 امتیاز

نوتاووت

3 امتیاز

آنتاریو

3 امتیاز

جزیره پرنس ادوارد

5 امتیاز

ساسکاچوان

3 امتیاز

سطح امتیازات از 1 الی 6 می باشد.

 

اما آمار پیش بینی شده برای تقاضای کار در رشته موسیقی بین سال های 2019 – 2028

انتظار می‌رود تقاضای کار در رشته موسیقی و نیاز نیرو در این زمینه شغلی در سال های 2019 – 2028 در سطح ملی کانادا باقی بماند. بر اساس نمودار زیر می توان ارزیابی کرد که میزان تقاضای کار در رشته موسیقی در کانادا چگونه می باشد.

سال 2018

اشتغال به کار در رشته موسیقی

75.100

میانگین سن کار در رشته موسیقی

44

میانگین سن بازنشستگی در رشته موسیقی

67

بررسی چشم انداز و پیش بینی فرصت‌های شغلی و بازار کار در رشته موسیقی در سال‌های اخیر و تجزیه و تحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار حاکی از آن است که به نسبت متقاضیان کار در عرصه موسیقی فرصت‌های کاری در این حیطه و در سال های اخیر کافی نمی‌باشد اما انتظار می رود تعادل بین عرضه و تقاضای کار در سال های اخیر روند بهتری پیدا کند و شرایط کاری به مراتب برای موسیقی دانان بهبود یابد.

بهترین دانشگاه‌های موسیقی کانادا

 1. دانشکده موسیقی دانشگاه آکادیا

این دانشگاه و دانشکده در شهر زیبای ولفویل، نوا اسکوشیا واقع شده است. از امکانات این دانشگاه می‌توان به کلاس‌های دیجیتالی پیشرفته و مجهز به شبکه‌های لپ تاپ و استودیوی ضبط دیجیتال و آزمایشگاه  کیبورد الکترونیکی اشاره نمود.

می‌توان همچنین به برنامه‌های سالانه تئاتر، اپرا و گروه‌های بزرگ و کوچک گردشگری و موسیقی و جشنواره‌های موسیقی اشاره کرد.

 1. دانشگاه Grant MacEwa

از سال 2011 رشته موسیقی ( موسیقی جاز و موسیقی معاصر ) در این دانشگاه تدریس می  گردد.

بهترین دانشگاه‌های موسیقی کانادا

 1. دانشگاه Brock

این دانشگاه در سنت کاتارینز، آنتاریو می‌باشد و برنامه ها و رشته‌های موسیقی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد.این دانشگاه دارای یک گروه موسیقی بزرگ با طیف وسیعی  از مطالعات موسیقی است.

 1. داشگاه کیپ برتون

این دانشگاه در مقطع لیسانس بر روی موسیقی‌های پاپ  و سنتی متمرکز است اما در کنار آن بر روی تمامی شاخه‌های موسیقی در جهات فعالیت دارد. البته می‌توان گفت موسیقی سنتی مانند سلتیک، آکادیا و …برای دانشجویانی که علاقه زیادی به طیف وسیع موسیقی سنتی دارند طراحی شده است.

دانشجویان در این دانشگاه آموزش می‌بینند که به چه شکل موسیقی مورد علاقه خود را تجزیه و تحلیل  نمایند و  چگونگی فعالیت در آن سبک را فرا می‌گیرند.

کیپ برتون یکی از مشهورترین مناطق فرهنگی در کشور کانادا است و دانشگاه آن شهرت بسیاری در حوزه موسیقی دارد.

 1. دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون یک دانشگاه جامع در پایتخت کانادا، اتاوا و آنتاریو واقع شده است. برنامه‌های موسیقی در کارلتون در زمینه‌های تمرین موسیقی بسیار فعال می‌باشد و تا به امروز تجزیه و تحلیل‌های زیادی را در زمینه موسیقی ، تاریخ موسیقی کلاسیک اروپا و قرون وسطی فراهم کرده است. علاوه برآن در چند دهه گذشته در زمینه موسیقی کانادایی ، آمریکایی، موسیقی رایانه ای، آهنگسازی، موسیقی اتنوموزیک، جاز،  پاپ و جامعه شناسی تمرکز بسیاری داشته و در این عرصه فعالیت‌های فراوانی داشتند.

 

بیشتر بخوانید:

اردوهای تابستانی کشور کانادا

ویزای دانشجویی کانادا

وضعیت اقامت پس از تحصیل در رشته موسیقی در کانادا

دانشجویان از این امکان برخوردار هستند که  پس از به پایان رساندن تحصیلات خود، مجوز کار پس از تحصیل را به صورت آنلاین در خواست دهند. به منظور درخواست مجوز کار پس از تحصیل فارغ التحصیلان م تمام الزامات لازمورد نیاز اعم از ارائه مدرک زبان، ارائه مدرک دانشگاهی و … ارائه دهند.

بدین ترتیب فارغ التحصیلان تا زمان تایید درخواست خود مجوز کار را دریافت نخواهند کرد. اما در نهایت و با تائید اداره مهاجرت، فارغ التحصیلان می‌توانند بدون محدودیت سنی کار کنند. نکته مهم در این راستا این است که فارغ التحصیلانی که اقامت تحصیلی آن‌ها منقضی نشده باشد در زمان درخواست اقامت پس از تحصیل بلافاصله اقامت تحصیلی آن‌ها منقضی شده و باید منتظر تصمیم نهایی اداره مهاجرت باشند.

وضعیت اقامت پس از تحصیل در رشته موسیقی در کانادا

بر این اساس دانشجویانی که  دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری را در کانادا گذرانده‌اند معمولا می‌توانند به مدت 3 سال  اقامت پس از تحصیل دریافت نمایند. اما دانشجویانی که دوره تحصیلی آن‌ها از 8 ماه کمتر باشد نمی‌توانند مجوز اقامت پس از تحصیل دریافت نمایند و این اشخاص برای تبدیل اقامت پس از تحصیل خود نیاز به دریافت پیشنهاد کاری در حین تحصیل خواهند داشت.

سوالات پر تکرار پیرامون بحث تحصیل موسیقی در کانادا

 • نرخ بیکاری در کشور کانادا به چه میزان است؟

  • در JUL 2020 نرخ بیکاری در کشور کانادا به 10.2 درصد کاهش پیدا کرده است. به صورت کلی می‌توان گفت برای  کشور وسیعی  مثل کانادا این نرخ بیکاری عدد قابل قبولی است و این یعنی به طور معمول از هر 100 نفر نزدیک به 90 نفر وارد بازار کار می‌شوند.
 • بازار کار موسیقی در کانادا و درآمد موسیقی دانان در کانادا به چه شکل است ؟

  • اشخاصی که به عنوان موزیسین در کانادا مشغول به فعالیت هستند بسته به مکان فعالیت خود در این کشور درآمد‌های متفاوتی خواهند داشت اما به صورت تقریبی درآمد موسیقی دانان در کانادا حدود به 65 الی 67 هزار دلار کانادا در سال است.

 • اقامت پس از تحصیل در رشته موسیقی در کانادا به چه صورت می‌باشد ؟

  • دانشجویان بین المللی که به مدت بیش از 8 ماه در کانادا تحصیل کرده باشند به طور معمول می‌توانند حداقل 1 سال الی 2 سال اقامت پس از تحصیل دریافت کنند و این مدت زمان در روند ورود به بازار کار آن‌ها تاثیر چشمگیری دارد.
 • آیا همراه دانشجو در کانادا اجازه کار خواهد داشت ؟

  • برای پاسخ به این سوال باید شرایط همراه ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) ارزیابی شود. اما طبق قوانین مهاجرتی کشور کانادا همراهان واجد شرایط می‌توانند از ویزای W1 استفاده کنند و از مجوز کار در کانادا برخوردار شوند و به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم موضوع تحصیل موسیقی در کانادا  را بررسی نماییم و به مطالب و موضوعاتی پیرامون تحصیل در رشته موسیقی در کانادا مانند شرایط اخذ پذیرش، بهترین دانشگاه‌های کانادا در رشته موسیقی، چگونگی اپلای در رشته موسیقی، پروسه ورود به بازار کار در این کشور و همینطور به وضعیت اقامت پس از تحصیل در رشته موسیقی پرداخته شود و مورد ارزیابی قرار گیرد. همینطور سعی گردید تمام اطلاعات مورد نیاز مربوط به تحصیل در رشته موسیقی در کانادا خدمت شما عزیزان و همراهان همیشگی اعلام گردد.

 

بیشتر بخوانید:

اسپانسرشیپ کانادا

خرید ملک در کانادا

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو