بسیاری از دانشکده های پرستاری در کانادا برنامه های پیشرفته تخصصی را ارائه می دهند که شامل پرستاری اوراژانسی، پرستاری قلبی یا کاردیاک، پرستاری آنکولوژی، پرستاری مدرسه، پرستاری اطفال و پرستاری کهنسالان می باشد. تحصیل پرستاری در کانادا هم به صورت برنامه کاردانی و هم به صورت برنامه کارشناسی در دسترس متقاضیان قرار دارد.

کشور کانادا یکی از اهداف مهاجرین برای تحصیل بوده و از همین رو این کشور در بسیاری از زمینه های تحصیلی دارای تخصص فراوانی برای جذب دانشجویان می باشد. رشته پرستاری نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی، و کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای جهان با دانشگاه های برتر و شناخته شده، جزو مهمترین و با اهمیت ترین کشورها جهت ادامه تحصیل در رشته پرستاری می باشد.

تحصیل رشته پرستاری در کانادا

طول دوره پرستاری در کانادا

به طور کلی طول تحصیل در رشته پرستاری کشور کانادا در مقطع کارشناسی 2 تا 5 سال، برای کارشناسی ارشد 2 سال و همچنین برای مقطع دکتری 3 سال بوده و برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره ی مدرک آیلتس شما 6.5 باشد. مردم کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند. یه همین منظور برای تحصیل در این کشور باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط  کافی داشته باشید. همچنین دانشجویان میتوانند در طول تحصیل، به مدت 20 ساعت در طول ایام هفته کار کنند.

بیشتر بخوانید:

کار دانشجویی در کانادا

درآمد دانشجو در کانادا

هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا

یکی از مهمترین دلایلی که کشور کانادا به عنوان یکی از مقاصد برای دانشجویان اکثر کشورهای جهان بوده، مقرون به صرفه بودن این کشور در خصوص هزینه های تحصیلی می باشد. البته هزینه برای تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 18000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 12000  دلار و در مقطع دکتری حدود 13000 دلار می باشد. همچنین به طور کلی هر فرد برای زندگی در کشور کانادا باید با توجه به شهر محل سکونت حداقل مبلغی بین 1000 تا 1500 دلار در ماه به منظور رفع نیاز های اساسی خود همچون خوراک و پوشاک و مسکن هزینه کند.

امکان تحصیل به صورت رایگان در کانادا نیز فراهم می باشد و شرط آن اخذ بورسیه ی تحصیلی از مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی از این کشور می باشد. باید بدانید که حداقل نمره ی آیلتس در آزمون زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی 6 و در مقطع کارشناسی ارشد 6.5 و در مقطع دکتری نیز 7 میباشد.

 مشهور ترین دانشگاه های پرستاری در کشور کانادا

مزایای تحصیل رشته پرستاری در کانادا

  • پذیرش آسان ویزای تحصیلی کانادا
  • ارائه مدرک بین المللی مورد تایید اغلب کشورهای جهان
  • کیفیت آموزشی مطلوب
  • یافتن آسان کار در حین و پس از تحصیل
  • اعتبار جهانی گواهی پایان دوره

رشته پرستاری در کانادا

شرایط تحصیل پرستاری در کانادا

  • ارائه ی مدرک پایان دوره دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده
  • مدرک آیلتس زبان انگلیسی(نمره ی 6.5 به بالا)
  • ترجمه ی مدرک تحصیلی به یکی از زبانهای انگلیسی و یا فرانسوی
  • گواهی پذیرش از دانشگاه کانادا
  • تنظیم نامه ی انگیزه یا هدف برای تحصیل در کانادا

بیشتر بخوانید:

رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در کانادا

بهترین رشته ها برای اپلای

تحصیل در رشته پرستاری در کانادا

در کانادا به‌طورکلی پرستاران در یکی از سه گروه زیر قرار دارند:

پرستار دارای مجوز کار یا RN

پرستاری که دارای شرایط زیر باشد در این دسته قرار می‌گیرد: به مدت چهار سال در دوره کارشناسی پرستاری تحصیل‌کرده باشد. در امتحان ملی صدور مجوز قبول‌شده باشد.

کمک پرستار دارای مجوز کار یا LPN

یک دوره تحصیلی دوساله پرستاری را در یکی از کالج‌های کانادا گذرانده‌اند. دوره تحصیلی شامل تئوری و بالینی در بخش مراقبت‌های پزشکی و جراحی است. این پرستاران زیر نظر پرستاران دارای مجوز کار یا RN کار می‌کنند.

پرستار روان‌پزشکی دارای مجوز کار یا RPN

یک دوره تحصیلی دو سال و نیمه تا چهارساله را در یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌ها در رشته پرستاری روان‌پزشکی گذرانده باشد. دوره تحصیلی آنها تئوری و بالینی در روان‌پزشکی و پرستاری عمومی است.

پیشنهاد سردبیر زانکو