روانشناسی در ترکیه

روانشناسی به عنوان یکی از زمینه های اصلی علوم رفتاری ، مطالعه رفتار انسان از دیدگاه های مختلف را شامل می شود. توسعه شخصی ، اجتماعی شدن ، روابط بین فردی ، منابع انسانی ، اصول یادگیری و اختلالات رفتاری برخی از اصول اساسی روانشناسی است. تحصیل روانشناسی ترکیه برای افرادی که قصد دارند در زمینه روانشناسی تحصیل کنند بسیار مناسب می باشد. در این مقاله با همین موضوع به بررسی این رشته تحصیلی بسیار مهم در کل دنیا می پردازیم. روانشناسی یکی از رشته هاس بسیار مهم در کل دنیا است که می تواند برای تمام افراد مفید باشد. اهمیت این رشته تحصیلی برای زندگی در حال و آینده افراد بسیار مهم است.

رشته روانشناسی در ترکیه

روانشناسی به عنوان یکی از زمینه‌های اصلی علوم رفتاری، شامل مطالعه رفتار انسان از دیدگاه‌های مختلف است. رشد فردی، اجتماعی شدن، روابط بین فردی، منابع انسانی، اصول یادگیری و اختلالات رفتاری برخی از مبانی روانشناسی است. علی رغم این واقعیت که گروه روانشناسی یکی از جوان‌ترین بخش‌های دانشگاه است، به لطف کادر علمی نخبه و کیفیت آن به عنوان یکی از بخش‌های برتر در TRNC و در ترکیه در زمینه آموزش روانشناسی شناخته شده‌است.

اطلاعات کلی

گروه روانشناسی EMU با داشتن کادر آموزشی از TRNC، ترکیه، کانادا، استرالیا و ایالات متحده آمریکا و جمعیت دانشجویان بین‌المللی، دارای یک فضای دانشگاهی بین‌المللی است که امکان تبادل اطلاعات علمی و اجتماعی بین دانشجویان و اعضای هیئت علمی را فراهم می‌کند. به عنوان اعضای یک گروه دانشجو محور، گرایش‌های روانشناسی می‌توانند در هر زمان و بیش از ساعت سخنرانی، از اعضای هیئت علمی تدریس و راهنمایی بگیرند. گروه روانشناسی EMU برای توسعه اجتماعی و دانشگاهی رشته‌های خود ارزش قائل است. بنابراین، گروه به طور مداوم دانش آموزان را برای تهیه پروژه‌ها، سخنرانی‌ها در انجمن‌ها و گروه‌های بحث و گفتگوی خود فراتر از ساعت سخنرانی، پشتیبانی و تشویق می‌کند. در همان زمان، دانشجویان روانشناسی می‌توانند در پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاهیان شرکت کنند و در مورد اجرای روانشناسی در مناطق مختلف اطلاعات کسب کنند.

تحصیلات

هدف از برنامه کارشناسی این است که دانش عمیق روانشناسی در اختیار دانشجویان قرار دهد که به آن‌ها در ادامه کار فارغ‌التحصیلان در زمینه‌هایی مانند آموزش، بهداشت و روانشناسی اجتماعی، صنعتی، بالینی و پزشکی قانونی کمک خواهد کرد.

فارغ التحصیلان برنامه روانشناسی EMU در زمینه‌های زیر صلاحیت پیدا می‌کنند:

• مهارت برای بررسی ارتباط بین نظریه‌ها و کاربرد

• مهارت برای بررسی توسعه تاریخی نظریه‌های روانشناسی همراه با گسترش فلسفی و اجتماعی آن‌ها

• مهارت برای بررسی نتایج تحقیق از زیرشاخه‌های مختلف روانشناسی

• مهارت برای تجزیه و تحلیل قوانین مختلف شکل گرفته به وسیله رویکردهای روانشناسی معاصر و تحقیقات مربوطه.

• مهارت‌های تفکر انتقادی برای بررسی کارهای منتشر شده در روانشناسی

گروه روانشناسی EMU همراه با برنامه کارشناسی فعلی خود، از ابتدای سال تحصیلی 2010-2011 دانشجویان خود را در برنامه MS روانشناسی رشد پذیرفته است. بدین‌وسیله، پس از اتمام یک برنامه 5 ساله، فارغ التحصیلان برنامه روانشناسی این فرصت را خواهند داشت که دیپلم معادل دیپلم EuroPsy را داشته باشند.

رشته روانشناسی در ترکیه

بیشتر بخوانید:

بورسلاری ترکیه

تحصیل در گرجستان

امکانات

امکانات فنی رایانه ای و دیداری و شنیداری موجود در دانشکده هنر و علوم برای استفاده دانشجویان روانشناسی در دسترس است. علاوه بر این ، كتابخانه دانشگاه كتاب‌ها، مجلات و پایگاه‌های داده در مورد روانشناسی را برای تكمیل دانش به دست آمده در كلاس ارائه می‌دهد.

تاسیس آزمایشگاه علوم رفتاری در آغاز سال تحصیلی 2011-2010 محیط غنی تری را برای دانشجویان جهت شرکت در مطالعات تجربی در این زمینه ایجاد کرده‌است. این دپارتمان همچنین قصد دارد یک محیط اجتماعی غنی برای دانشجویان خود فراهم کند. از این رو، باشگاه دانشجویان روانشناسی EMU مرتباً جلسات آموزنده‌، سفرهای علمی ، نمایش فیلم و گروه‌های بحث و گفتگو و همچنین سایر فعالیت‌های مشترک با گروه کاری دانشجویان روانشناسی ترکیه و روزهای روانشناسی EMU را ترتیب می‌دهد.

فرصت‌های شغلی

فارغ التحصیلان این برنامه ممکن است تحصیلات آکادمیک خود را در سطح کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه مدیترانه شرقی‌، ترکیه‌، اروپا یا آمریکای شمالی ادامه دهند. دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را دریافت می‌کنند این فرصت را دارند که در موسسات آموزشی، صنعت، بخش‌های منابع انسانی، مراکز مشاوره و سایر بخش‌های خصوصی یا دولتی که خدمات روانشناسی ارائه می‌دهند، کار کنند. علم روانشناسی با زیرشاخه‌های مختلف خود در هر سطح از زندگی اجتماعی خدمات ارائه می‌دهد. روان درمانی، آزمایش، نظارت بر تحقیقات، انتخاب کارکنان، ارتقا ارتباطات درون یک شرکت، توسعه ابزار ارزیابی در آموزش و پرورش و سایر زمینه‌های مشابه تنها برخی از خدمات ارائه شده به وسیله فارغ التحصیلان برنامه است.

 

تحصیل رشته روانشناسی

دانشجویان روانشناسی به طور مداوم در تلاشند تا تمام جنبه‌های رفتار انسان را درک کنند. رشته روانشناسی به دلیل اهمیت آن در رشد انسانی و جامعه در پزشکی، تحقیقات بهداشتی و مطالعات رفتاری بسیار مهم است. آگاهی از روندهای اساسی رفتار و شناخت انسان می‌تواند منجر به کشف در شرایط روانی پیچیده‌تری مانند افسردگی، صرع، آسیب مغزی و بیماری آلزایمر شود.

یک مدرک کارشناسی بر روی عناصر علمی روانشناسی و همچنین عناصر اجتماعی روانشناسی متمرکز خواهد شد. شما حوزه‌های مختلفی از جمله روانشناسی بالینی، روانشناسی اجتماعی و توسعه را پوشش خواهید داد.

مدرک شما عمدتا از طریق سخنرانی ها و سمینارها داده می‌شود. ممکن است فرصت شرکت در برخی از دروس عملی از جمله جلسات آزمایشگاهی را داشته باشید. دانشجویانی که برای دریافت مدرک تحصیلی تلاش می‌کنند، این شانس را دارند که دانش و مهارت خود را در تمام زمینه‌های روانشناسی توسعه دهند.

تحصیل رشته روانشناسی

 

تحصیل در ترکیه

در حال حاضر مقصد گردشگری محبوب‌ و بهبود سریع کیفیت آموزش عالی‌، ترکیه را به عنوان مکانی مناسب برای دانشجویان بین المللی ایجاد می‌کند. این کشور دارای پیوندهای بین المللی بیشماری است و موقعیت مکانی، آن را به یک اتصال عالی برای آسیا و اروپا تبدیل می‌کند.

چرا در ترکیه تحصیل  کنیم؟

بیش از 125000دانشجوی بین المللی برای تحصیل، کشور ترکیه را در سال تحصیلی 2017/18 انتخاب کردند. دولت ترکیه مشتاق افزایش این تعداد است و قصد دارد 350،000 دانشجوی بین المللی را طی چند سال آینده جذب کند. دانشگاه های ترکیه این فرصت را به دانشجویان می دهند تا تجربه بی نظیر آموزش عالی را کسب کنند. در ترکیه 183 موسسه آموزش عالی وجود دارد که 109 تا از آن‌ها موسسات دانشگاهی دولتی هستند و 74 مابقی موسسات غیرانتفاعی خصوصی هستند. شما قادر به دریافت مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا هستید.

با وجود اینکه سیستم آموزش عالی ترکیه یکی از جدیدترین سیستم‌های جهان است، در حال حاضر در سراسر جهان شهرت خوبی کسب کرده‌است. 2 دانشگاه ترکیه در 500 دانشگاه برتر رتبه بندی QS World 2019 وجود دارد. بالاترین رتبه دانشگاه Koç است که در 448th قرار دارد. رتبه بعدی دانشگاه بیلکنت است که در رتبه 456 قرار دارد. 8 دانشگاه دیگر ترکیه در 1000 دانشگاه برتر وجود دارد.

چرا در ترکیه تحصیل  کنیم؟

درباره ترکیه

ترکیه که در چندین قاره از جمله اوراسیا، خاورمیانه، آسیای غربی، شبه جزیره بالکان و جنوب شرقی اروپا واقع شده‌است. بیش از 80.8 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کند. این کشور با 8 کشور یونان، بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، نخجوان، ایران، عراق و سوریه مرز مشترک زمینی دارد. همچنین در سه دریای مختلف، دریای اژه، دریای سیاه و دریای مدیترانه قرار دارد.

ترکیه دارای یک تاریخ طولانی و پیچیده است، در طول سال‌ها بسیاری از حملات و اشغال‌ها را تجربه کرده‌است. ترکیه همچنان تلاطم‌هایی را در دنیای سیاسی تجربه می‌کند، اما همچنان انتخاب عالی برای هر دانش آموز است. فرهنگ این کشور به ویژه متنوع است‌، کشور به دنیای غرب باز می شود‌، اما ارزش‌های سنتی خود را حفظ می کند. تأثیرات فرهنگ‌های آناتولی و عثمانی در ترکیه را نیز مشاهده خواهید کرد.

هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

ترکیه از لیره ترکیه (TRY) به عنوان واحد پول خود استفاده می‌کند.

شهریه پرداختی شما به مکانی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید و به چه زبانی بستگی دارد. برنامه‌های ارائه شده به زبان ترکی ارزان تر از برنامه‌های ارائه شده به زبان انگلیسی است. دانشگاه‌های خصوصی نیز گران‌تر از دانشگاه‌های دولتی خواهند بود. به طور متوسط​، شما باید انتظار داشته باشید که برای یک مدرک تحصیلی در یک موسسه دولتی سالانه بین 1600 تا 9000 TRY پرداخت کنید. دانشگاه‌های خصوصی مجاز به تعیین هزینه‌های خود هستند و به طور متوسط ​​حداکثر 110،000 TRY در سال دریافت می‌کنند. چندین بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده‌است که برخی از آن‌ها شامل معافیت از شهریه، کمک هزینه ماهانه و پوشش بیمه درمانی است.

هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

هزینه زندگی شما به مکانی که برای زندگی انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. شهرهای بزرگ‌تر از شهرها و شهرهای کوچک‌تر گران‌تر خواهند بود. به طور متوسط​​، شما باید هر ماه بین 2000 تا TRY 2700 TRY بودجه اختصاص دهید. این مبلغ صرف محل اقامت‌، مواد غذایی و مسافرت شما می‌شود. علاوه بر هزینه‌های زندگی خود، باید برای هر ترم بین 500 TRY و 800 TRY برای کتاب‌ها و هزینه‌های احتمالی اداری بودجه در نظر بگیرید. هزینه دیگری که دانشجویان باید در نظر بگیرند بیمه درمانی است. شما یا باید در موسسه تأمین اجتماعی ترکیه (SGK) ثبت نام کنید، یا اطمینان حاصل کنید که یک بیمه نامه درمانی معتبر برای مدت زمان تحصیل خود دارید. برای راهنمایی ، با موسسه خود تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه‌های مهندسی کانادا

کار در عمان

ویزا

اگر می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید‌، باید ویزای دانشجویی بگیرید. این روند را می‌توان قبل از ورود به ترکیه در کنسولگری یا سفارت ترکیه در کشور خود انجام داد. هنگامی که ویزا به شما اعطا شد، می‌توانید به عنوان دانشجو ثبت نام کنید، همچنین می توانید مجوز اقامت را دریافت کنید. درخواست شما برای اجازه اقامت باید ظرف یک ماه از ورود شما به کشور انجام شود و در مقر پلیس محلی تکمیل شود. برای انجام این کار، شما باید مدارکی راجع به ثبت نام در دانشگاه‌های ترکیه ارائه دهید‌، همچنین باید گذرنامه، ویزای دانشجویی ترکیه، عکس‌ها و پول هزینه خود را ارائه دهید. برای کسب اطلاعات در مورد روند درخواست ویزا، می توانید با موسسه خود تماس بگیرید.

ویزا  ترکیه

زبان

زبان رسمی ترکیه ترکی است. چندین زبان دیگر وجود دارد که در سراسر کشور صحبت‌ می‌کنند: کورمانجی، عربی، زازا، کباردی و غیره.

مدارک تحصیلی در ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شود. اگر تحصیل در یک زبان غیر بومی را انتخاب کنید، لازم است مدارکی در مورد مهارت خود ارائه دهید. اگر استانداردهای لازم را نداشته باشید، ممکن است بتوانید برای کمک به پیشرفت در یک دوره زبان شرکت کنید.

حتی اگر قادر به تحصیل به زبان انگلیسی هستید، باید تلاش کنید تا آنجا که ممکن است ترکی یاد بگیرید. برقراری ارتباط با مردم محلی و سایر دانش آموزان بهترین راه برای تمرین است. این مهارت نه تنها زندگی روزمره شما را آسان می کند‌، بلکه در رزومه نیز عالی به نظر می رسد!

شهرها

آنکارا

آنکارا، پایتخت ترکیه، بیش از 5.4 میلیون نفر زندگی می‌کند. این شهر از نظر تاریخی به عنوان Ancyra و Angora شناخته می‌شود، از سال 1923 پایتخت ترکیه بوده است. این شهر همچنین به عنوان مرکز دولتی کشور، در بخش‌های تجاری و صنعتی نیز نقش مهمی دارد. جاذبه‌های فرهنگی بسیاری در این شهر وجود دارد از جمله موزه‌ها، تئاترها و گالری‌های هنری.

چندین دانشگاه در شهر آنکارا واقع شده‌اند. از جمله دانشگاه‌های آنکارا است که اولین دانشگاهی است که پس از ایجاد جمهوری ترکیه تأسیس شد و در سال 1946 تاسیس شد. این دانشگاه دارای دانشکده‌های بسیاری است که دوره‌های مختلفی را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. همچنین موسساتی مانند دانشگاه بیلکنت، دانشگاه اقتصاد و فناوری TOBB و دانشگاه فنی خاورمیانه را در آنکارا خواهید یافت.

آنکارا

استانبول

استانبول بزرگترین شهر ترکیه‌، میزبان بیش از 15 میلیون نفر است. در طول تاریخ به عنوان بیزانس و قسطنطنیه شناخته شده‌است. استانبول به دلیل قرارگیری در جاده ابریشم از لحاظ تاریخی معروف و تنها مسیر دریایی بین دریای سیاه و دریای مدیترانه، همیشه یک شهرمهم صنعتی بوده و همچنین باعث جذب جمعیت جهان شده است. مرکز تاریخی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و قطب فرهنگی آن در منطقه بندر گلدن هورن یافت می‌شود.

در استانبول چندین موسسه آموزش عالی وجود دارد، هم دولتی و هم خصوصی. دانشگاه استانبول قدیمی‌ترین موسسه شهر است و در سال 1453 تاسیس شد. تقریباً 100000 دانشجو هر ساله در این دانشگاه دولتی ثبت نام می‌کنند. همچنین در این شهر دانشگاه فنی استانبول واقع شده‌است که سومین دانشگاه قدیمی جهان است که در علوم مهندسی تخصص دارد.

تحصیل در رشته روانشناسی در ترکیه

لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی از ترکیه در سطح جهانی شناخته شده و از نظر کیفیت تأیید شده‌اند.

دانشجویانی که تحصیلات خود را در رشته روانشناسی در ترکیه به پایان می‌رسانند، مجاز به کار در ترکیه و خارج از کشور هستند. مسیرهای آینده آن‌ها میتواند در بخش خصوصی، در عملی خصوصی آنها یا در سیستم بهداشت عمومی باشد.

زمینه‌های کاری فارغ التحصیلان روانشناسی به شرح زیر است: متخصص در زیرشاخه‌های روانشناسی، به عنوان مثال در روانشناسی قانونی و غیره به آنها امکان می‌دهد در زمینه‌های مختلف کار کنند. به عنوان مثال، اگر در این زمینه تخصص داشته باشند، می‌توانند به عنوان مشاور روانشناسی در مدارس کار کنند. همچنین صلاحیت بیشتر در روانشناسی بالینی، آن‌ها را برای کار در بیمارستان‌ها ، موسسات روانپزشکی، مدارس با نیاز ویژه یا افتتاح درمان عملی خود مجاز می داند. بعد از تخصص در روانشناسی بالینی، آنها همچنین می‌توانند در شرکت‌ها و موسسات خصوصی و بسیاری دیگر کار کنند.

به دلیل این گزینه‌ها، مدارس تحصیلات تکمیلی روانشناسی در ترکیه بسیار محبوب هستند و به رسمیت شناختن این مدارک در خارج از کشور ترکیه را به مقصدی عالی برای تحصیل در رشته روانشناسی تبدیل می‌کند.

روشن است که در ابتدا نفوذ اروپا و سپس آمریکا نقش مهمی در تأسیس بخش‌های روانشناسی و مفهوم سازی علایق تحقیقاتی در ترکیه داشته‌اند. توسعه مناطق كاربردي، تشكيل انجمن‌هاي حرفه‌اي، نشريات و كنوانسيون‌ها را نيز مي‌توان به مشاركت در تلاش‌هاي غرب نسبت داد. با این حال، موضوعات اجتماعی و روانشناختی اخیر که توسط محققان ترک مورد بررسی قرار گرفته‌است، منعکس کننده تغییر در سناریوهای اقتصادی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در ترکیه است. بنابراین، روندهای بومی سازی در مطالعات مربوط به مهاجرت، خانواده، جنسیت و مسائل اجتماعی و همچنین رویکردهای دیگری که بر قدرت تعیین کننده روابط اقتصادی، تعامل بین عوامل فرهنگی و اقتصادی و توضیح با استفاده از فرایندهای بین المللی تأکید دارند، قابل تشخیص است.

تحصیل در رشته روانشناسی در ترکیه

 

دلایل تحصیل در روانشناسی در ترکیه

روانشناسی به توصیف و تعریف عقل انسان و شیوه تعامل با جهان، انسان و خود کمک می‌کند. این یک رشته بسیار پویا است که شامل تحقیقات علمی برای درک بیشتر احساسات و روند فکر انسان است. علت اصلی روان شناسان کمک به حل مشکلات زندگی انسان است.

علوم اعصاب، ارتباطات، جامعه شناسی، علوم زبانی و فلسفه ارتباط عمیقی با روانشناسی دارند. برنامه درسی روانشناسی در ترکیه نیز همین طور است.

تحصیل در رشته روانشناسی در ترکیه یک تجربه آموزش با کیفیت است که در سطح جهانی دارای درجه عالی است.

مدرک دیپلم روانشناسی از ترکیه

مدت زمان منظم تحصیلات 4 سال و 8 ترم است.

روند بولونیا برنامه درسی روانشناسی در ترکیه را با استانداردهای اتحادیه اروپا برابر می‌کند.

دانش آموزان در حال دریافت یک دیپلم آبی هنگام فارغ التحصیلی‌، که یک منبع دیپلم است و گواهی برابری اتحادیه اروپا از دیپلم روانشناسی است.

سیستم اعتباری ECTS بر روی کارنامه دانشجویان اعمال می‌شود، که به آ‌ن‌ها امکان می‌دهد به راحتی در داخل ترکیه و خارج از کشور منتقل شوند.

سیستم معدل کارنامه، سیستم GPA ایالات متحده - USA را تطبیق داده‌است، که به آنها امکان می‌دهد در ایالات متحده آمریکا و کانادا در زمینه آموزش بیشتر شرکت کرده و شرکت کنند.

École روانشناختی در ترکیه سیستم‌های تشخیصی اروپا و آمریکا را سازگار می‌کند. تفاوت عمیقی بین تحصیل در رشته روانشناسی در ترکیه برای دانشگاه‌های اتحادیه اروپا یا دانشگاه‌های ایالات متحده وجود ندارد.

تحصیل رشته روانشاسی در ترکیه به زبان انگلیسی

در ترکیه دو زبان (انگلیسی ، تور) ، یک زبانه (100٪ انگلیسی یا 100٪ ترکی) دانشگاه‌های آموزشی وجود دارد.

شما می‌توانید روانشناسی را به طور کامل به زبان انگلیسی به عنوان یک خارجی بخوانید، که به شما امکان می‌دهد بلافاصله پس از دریافت نامه پذیرش خود شروع کنید.

بسیاری از دانشگاه‌های بنیاد، روانشناسی را به انگلیسی ارائه می‌دهند، تعداد کمی از دانشگاه‌های ایالتی تحصیل روانشناسی را به انگلیسی ارائه می‌دهند، آن‌ها ترجیح می‌دهند تحصیلات دوزبانه یا به زبان ترکی نادر داشته باشند.

توصیه ما این است که ترکی را یاد بگیرید، درهنگام چرخش در زمینه‌های بالینی با بیماران و همکاران ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید در دانشگاه ضمن ادامه تحصیل زبان ترکی را نیز یاد بگیرید.

برای شروع تحصیلات خود به طور مستقیم به زبان انگلیسی، باید مستقیماً پس از پایان دوره تحصیلات خود، یک آزمون مهارت در زبان انگلیسی را پشت سر بگذارید. اگر در TOEFL نتیجه واقعی داشته باشید، می‌توانید از آزمون یا سال مهارت عبور کنید.

مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی در ترکیه

در صورت داشتن دیپلم روانشناسی از ترکیه یا از کشور خود می‌توانید برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در ترکیه اقدام کنید.

علوم روانشناسی با مدرک کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد یا دکترا به شرح زیر است:

•روانشناسی شناختی

•روانشناسی اجتماعی

• روانشناسی

• روانشناسی رشد

• روانشناسی سالمندی

• روانشناسی متفاوت

• روانشناسی قانونی

• علوم اعصاب

برای زمینه های کاری بالینی.

•روانشناسی بالینی

مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی در ترکیه

تحصیل در روانشناسی بالینی در ترکیه

لیسانس روانشناسی به تنهایی واجد شرایط کار در زمینه بالینی نیست.

برای اینکه بتوانید مانند سایر بخشهای جهان عملی شخصی خود را باز کنید یا بعنوان یک درمانگر بالینی کار کنید، پس از فارغ التحصیلی از لیسانس روانشناسی، باید مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی یا دکترای روانشناسی بالینی داشته باشید.

بسیاری از دانشگاه‌های بنیاد هستند که کارشناسی ارشد یا دکترا را کاملاً انگلیسی تدریس می‌کنند.

دوره کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال است. مدرک دکترا در رشته روانشناسی 3-4 سال طول می‌کشد.

روند بولونیا درجات فوق را از ترکیه به اتحادیه اروپا برابر کرد. به همین ترتیب، هیئت‌های روانشناسی در ایالات متحده آمریکا دیپلم روانشناسی ترکیه را به طور کامل می‌پذیرند.

Global Academia شریک نمایندگی قانونی 43+ دانشگاه در ترکیه است، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا پذیرش خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بدست آورید. مشاوران ما خوشحال می‌شوند که در این زمینه به شما کمک کنند.

روانشناسی یک انتخاب بسیار محبوب در ترکیه توسط دانشجویان بین المللی است.

چگونه می توان در لیسانس روانشناسی در ترکیه پذیرفته شد

وزیر آموزش عالی اظهار داشت که روانشناسی یکی از محبوب‌ترین شاخه‌هایی است که دانشجویان می‌خواهند انتخاب کنند. در سال 2017 تقریبا 142000 دانشجو برای تحصیل در رشته روانشناسی در ترکیه درخواست داده‌اند.

در این زمینه رقابت بالایی وجود دارد، همانطور که اعداد و ارقام را نشان می‌دهد، اطمینان از پذیرش وی در Global Academia با احتیاط از دانشجوی مشتاق روانشناسی کاملاً هوشمندانه خواهد بود.

چگونه می‌توان در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی و دکترا در ترکیه پذیرفته شد

دانشگاه‌های ایالتی معمولاً مطالعات روانشناسی ترکی دوزبانه یا تک زبانه را ارائه می‌دهند. بنابراین تحصیلات انگلیسی در دانشگاه‌های دولتی اندک است. این دانشگاه‌ها فقط نتایج YÖS یا SAT را می‌پذیرند.

دانشگاه‌های بنیاد مدارک تحصیلی و نتایج امتحانات را از کشور خود قبول می‌کنند و گزینه‌های بسیار بیشتری را برای تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در رشته روانشناسی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. برای قبولی در دانشگاه بنیاد ترکیه نیازی به شرکت در آزمون YÖS نیست.

خلاصه

دانشگاه‌های با کیفیت بالا، تحصیلات عالی و معتبر جهانی در زمینه روانشناسی در ترکیه فرصت خوبی برای کسانی است که می‌خواهند رویاهای خود را در زمینه روانشناسی تحقق بخشند.

دوره روانشناسی اروپا و آمریكا و آمریكا تحت تأثیر روانشناسی در ترکیه از دیدگاه جدیدترین روش‌های علمی دیدگاهی گسترده تر و جنجالی به دانشجویان می‌دهد.

به رسمیت شناختن جهانی مدرک روانشناسی ترکیه و سایر عناوین درهای دانشجویی را که اکنون به کسب درآمد در سراسر جهان م‌ پردازد، باز می کند.

تحصیل روانشناسی در ترکیه به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاههای بنیاد امکان پذیر است، این دانشجو را قادر می‌سازد تا بلافاصله تحصیل کند.

 

بیشتر بخوانید:

اقامت لیتوانی

ثبت شرکت در عمان

مهاجرت به ترکیه

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو