روش‌های مهاجرت

مهاجرت به کشورهای خارجی جزو روش‌هایی است که مورد انتخاب افراد زیادی برای زندگی در یک کشور دیگر قرار می‌گیرد. البته در شرایط فعلی دلیل اصلی اکثر مردم جهان که می‌خواهند مهاجرت کنند، بهبود سطح زندگی و یا تحصیلات و کسب‌وکار خود می‌باشد. کشورهای زیادی جزو کشورهای مهاجرپذیر جهان قرار دارند و به همین دلیل  مردم زیادی به دانستن روش‌های مهاجرت علاقه‌مند هستند. از این رو قصد داریم شما را با چند تا از روش‌‌های مهم مهاجرت آشنا کنیم.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری جزو روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف به شمار می‌آید. برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، فرد سرمایه‌گذار باید ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کند.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج در شرایطی رخ می‌دهد که فرد بتواند با یک تبعه از کشور دیگر ازدواج کرده و از این طریق ویزای مهاجرتی و اقامت دائم خود را به دست آورد. شرایط برای دریافت اقامت دائم و ویزای مهاجرتی از طریق ازدواج در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت می‌کند و ابتدا باید قوانین کشوری که قصد گرفتن ویزای آن را دارید، مطالعه کنید.

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد از دیگر روش‌های مهاجرت است و به این معنا می‌باشد که اگر فرزندی در یکی از کشورهای خارجی متولد شود مشمول حق شهروندی آن کشور قرار می‌گیرد. حق شهروندی فرزندان، مزایای زیادی را برای پدر و مادر به وجود می‌آورد. پدر و مادرانی که فرزندان خود را در کشورهای دیگر به دنیا می‌آورند می‌توانند برای اخذ ویزا و حق شهروندی از این روش اقدام کند. قوانین مهاجرت از طریق تولد نیز مانند قوانین مهاجرت از روش ازدواج، در کشورهای مختلف متفاوت می‌باشد.

لیست کشور های مناسب برای مهاجرت از طریق تولد

  1. مهاجرت از طریق تولد به سوئد
  2. مهاجرت از طریق تولد به هلند
  3. مهاجرت از طریق تولد به کانادا
  4. مهاجرت از طریق تولد به استرالیا

مهاجرت تحصیلی

می‌توان این‌روش را رایج‌ترین روش‌‌های مهاجرت دانست. این روش برای دانشجویان و افراد متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای خارجی بسیار مناسب است. دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که روش مهاجرت تحصیلی، تنها روشی است که به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی تعلق می‌گیرد و افرادی که بتوانند ویزای تحصیلی دریافت کنند قادر خواهند بود به عنوان یک شهروند، اجازه اقامت موقت در یک کشور را به دست آورند.

روش های مهاجرتی تحصیلی در کشورهای خارجی برای هر یک از کشورها به طور مجزا اجرا می‌گردد. به طور مثال، مهاجرت تحصیلی در کشورهای اروپایی با شرایط تحصیل در کشورهای حوزه اقیانوسیه، آسیا و یا آمریکا و کانادا با یکدیگر فرق می‌کند. مهاجرت تحصیلی در کشورهای خارجی، هم از طریق اقدام برای پذیرش از طریق یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور و همچنین از طریق دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

مهاجرت کاری

یکی دیگر از انواع روش‌های مهاجرت است که در حال حاضر مورد استقبال بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان حرفه‌ای و صنایع قرار گرفته‌است. تمام افراد جهان که دارای یک مهارت یا تخصص هستند، تمایل دارند برای پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر با درآمد بالا به همراه سطح رفاهی دلخواه به یکی از کشورهای خارجی پیشرفته مهاجرت کنند. دلیل اصلی مهاجرت کاری متخصصان به کشورهای پیشرفته، ارتقای سطح مهارتی و همچنین شغلی است.

بیشتر بخوانید:

کار در اتریش

پیشنهاد سردبیر زانکو