ریجکتی ویزا به این معناست که درخواست متقاضی نامعتبر بوده که به هر دلیلی به مرحله تصمیم گیری درباره ی آن نرسیده است.

تعداد افرادی که قصد سفر یا مهاجرت به کشور های خارجی همچون کانادا ، انگلیس و .... که درخواست ویزای آن ها رد یا به عبارتی ریجکت شده است کم نمی باشد. ریجکت شدن ویزا مشکلی است که افرادی زیادی با آن مواجه می شوند. در برخی مواقع هم ممکن است شما ویزا را اخذ نمائید و با درخواست ویزای تان موافقت شود اما قبل از سوار شدن به هواپیما برای ورود به کشور ورود نظر ، سفارت کشور مقصد از طریق یک ایمیل به متقاضی اعلام کند که به دلیل  جعلی بودن مدارک بانکی و اثبات تمکن سفر ویزای شما ریجکت شده است. د رمورد دریافت ویزا و رفع ریجکتی آن می توانید از مشاوران موسسه مهاجرتی زانکو کمک بگیرید.

زمانی که شما قصد دارید ویزای یک کشور خاص را اخذ نمائید در وب سایت سفارت آن کشور یک سری مدارک بیان شده است که باید با تهیه آن ها اقدام به دریافت ویزا که همان مجوز ورود به آن کشوز است نمائید.

جهت دریافت ویزا شما باید به سفارت کشور مقصد ثابت کنید که قصد شما بازگشت به کشور خودتان است و هدف ماندن در آن کشور را ندارید و اگر نتوانید این موضوع را اثبات کنید و سفارت و دولت آن کشور شک کند که قصد شما ماندگاری در آن کشور است و قصد بازگشت ندارید ویزای شما ریجکت می کند.

 

ریجکت ویزا

متقاضیان باید با ارائه مدارکی به سفارت ثابت کنند هم علاقه مادی و هم علاقه معنوی شان به مهین خود قوی است.به عنوان مثال : ارائه مدارکی که نشان دهد در کشور خود اوضاع مالی خوبی دارید و وضعیت تمکن مالی تان خوب است. برای تمکن مالی بهتر است به صورت موارد زیاد مدارک خود را ارائه دهید:

 • در مدارک ارسالی تان چند فیش حقوقی ارائه دهیدکه نشان دهد در یک اداره یا شرکت مشغول به کار هستید و حقوق خوبی دریافت می کنید و رفاه زندگی بالایی دارید.
 • یا ثابت کنید مدیر یک شرکت یا کسب و کار هستید و شرکتتان اوضاع مالی مساعدی دارد.
 • اثبات کنید صاحب یک یا چند ملک هستید که در ازای آنها اجاره ی خوبی دریافت میکنید.
 • منبع پولی که در میارید مشخص و معلوم می باشد.

این موارد به شما کمک می کند تا به افسرپرونده ثابت کنید که قصد بازگشت به وطن خود را خواهید داشت. علاوه بر علایق و وابستگی مادی باید وابستگی و علایق معنوی نیز همچون داشتن فرزند ، همسر ، مادر و... در کشور خود هستید که به آن ها وابستگی عاطفی دارید و یا معشیت آن ها به شما وابسته است. در کل هرچیزی که باعث می شود شما به میهن خود باز می گردید و قصد ماندن در کشور مقصد را ندارید برای اثبات این موضوع و تایید ویزای شما معثر است.

نکته: داشتن دعوتنامه از یک شخص حقیقی یا حقوقی از کشور مقصد هم به دریافت ویزای شما کمک بسیاری می کند.

 

ریجکتی ویزا

 

دلایل اصلی و عمده ای که ویزای شما ریجکت میشود موارد زیر می باشد:

 1. زمانی که متقاضی نتواند آفیسر صدور ویزا را قانع کند که قصد بازگشت به وطن خود را دارد نه ماندگاری و پناهندگی
 2. قراردادن مدارک جعلی در پرونده که مطابقت با صحت و درستی دیگر مدارک ندارد
 3. ناقص بودن مدارک ارائه شده
 4. نامعلوم بودن هدف شما از سفر و مهاجرت و اخذ ویزا 
 5. کافی نبودن تمکن مالی متقاضی
 6. مشخص نبودن منبع درآمد متقاضی
 7. نامرتبط بودن ویزای درخواستی با برنامه سفر و تعطیلات
 8. داشتن سوء پیشینه  یا سوابق کیفری
 9. عدم داشتن سفرهای قبلی ( در واقع اگر پاسپورت فرد فاقد هیچگونه مهر ویزا باشد یا تعداد سفر ها کم باشد ممکن است درخواست رو رد شود)
 10. یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن ویزا ورود به فرودگاه های غیر مجاز می باشد

 

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو